جمعه 31 فروردین 1403

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


مسوول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ورزقان از برنامه های ویژه این شهرستان برای نوروز 94 خبر داد و مناطق گردشگری شهرستان را معرفی کرد.

اصغر دشتبان - مسوول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ورزقان

اصغر دشتبان مسوول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ورزقان گفت و گویی با خبرنگار پایگاه خبری آوای ورزقان در خصوص برنامه های شهرستان برای نوروز ۹۴ انجام  داد که متن این گفت و گو در زیر آمده است:

 چه برنامه هایی برای ایام تعطیلات نوروزی در شهرستان دارید؟

تا کنون با مدیریت شخص فرماندار سه جلسه در شهرستان ورزقان برای هماهنگی استقبال از میهمانان نوروزی تشکیل داده ایم و همانند سال های قبل برنامه های متنوعی برای ارائه خدمات هرچه بهتر به مسافران نوروزی و میهمانان درشهرستان خواهیم داشت که دراین خصوص با بانک ها، شهرداری ها و بخشداران برای ارائه خدمات و تسهیل آمد و شد مسافران هماهنگی لازم انجام شده است.

دیگر برنامه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چاپ و توزیع بروشورها و نقشه های راهنمایی گردشگری با تصاویر و توضیحات مناطق تاریخی، گردشگری دربین مسافران خواهد بود و یکی از راه های جذب گردشگر در طول فصول به شهرستان معرفی پتانسیل موجود در شهرستان می باشد.که میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این راستا با هدف معرفی آثار و اماکن گردشگری اقدام به تهیه و توزیع بروشور درسطح استان نموده است.

برای استقبال از میهمانان چه برنامه ای دارید؟

علاوه بر نمایشگاه هایی همچون نمایشگاه عکس و جاذبه های تاریخی، گردشگری، طبیعی و نمایشگاه فرآورده های مس، بانصب آلاچیق عشایر در ورودی شهر همراه با پذیرایی با انواع آش های محلی، نان برخا، سوخاری گندم و…..ازمیهمانان نوروزی استقبال خواهدشد.

برای روستاهای هدف گردشگری چه برنامه های دارید؟

باتوجه به اینکه بیشترین روستاهای هدف گردشگری استان در شهرستان ورزقان واقع شده اند تلاش می کنیم نیمه اول فروردین با برنامه های متنوع و شاد محلی در بنای فرهنگی تاریخی خانه امیرارشد آبخواره  شهرستان ورزقان را به نحوه احسن به گردشگران نوروزی معرفی نماییم.

متن کامل را در ادامه مطلب مطالعه نمایید ...

چه تدابیری برای جذب گردشگر از شهرهای اطراف دارید؟

شهرستان ورزقان قلب آذربایجان است و در بین شهرستان های استان بیشترین همجواری را با سایر شهرستان ها دارد بدین منظور علاوه بر ارسال بروشورهای گردشگری شهرستان، در جاده های منتهی به ورزقان بنرهایی در امتداد جاده های شهرستان های همجوار نصب خواهدشد.

شهرستان ورزقان چه تعداد آثار تاریخی ثبت شده دارد؟

شهرستان ورزقان ۲۰۵ اثرثبت شده درفهرست آثارملی ایران که شامل قلعه ها، محوطه های تاریخی، تپه ها، خانه های تاریخی، کتیبه های تاریخی، گورستان ها و سنگ های تاریخی را دارا می باشد و بیشترین قلعه های استان آذربایجان شرقی در شهرستان ورزقان واقع شده اند.

می توانید چند مورد از اثر های ارزشمند ثبت شده شهرستان را نام ببرید؟

اثرهای ارزشمند ثبت شده شهرستان ازجمله قلعه و سنگ نوشته تاریخی سغندل، نقوش ۱۲هزارساله سونگون، قلعه جوشین، آغجاقلعه، بنای امیرارشد، گنبدالله الله، غارهای دست سازحماملو،گوردخمه های سقای وسایر محوطه های تاریخی که درشهرستان ورزقان واقع شده اندحائزاهمیت فراوان می باشند. از نظر محوطه های گردشگری بیشترین قسمت جنگل های ارسباران درشهرستان ورزقان واقع شده اند.

روستاهای هدف گردشگری شهرستان کدام روستا ها می باشند؟

روستاهای هدف گردشگری شهرستان ورزقان روستاهای کاسین، حماملو، آقابابا فرامرزی، کرینگان، ارزیل، گل آخور، روستای اندریان و  آستمال می باشند و میراث معنوی و مردم شناسی شهرستان نیز شامل زندگی عشایر، کوچ عشایر، چین پشم گوسفند، صنایع دستی و به خصوص روستای کرینگان که زبان تاتی هنوز هم دراین منطقه تکلم می شود.

برای اسکان مسافران برنامه ای دارید و یا مکان هایی برای اسکان مسافران آماده شده است؟

درکل شهرستان ۷ مکان برای اسکان مسافران درنظرگرفته شده است که ۲ محل درشهر ورزقان و ۳ محل در داخل شهر خاروانا و ۲ محل نیز در روستاهای هدف گردشگری برای مسافرین درنظرگرفته شده است.

بیشترچه کسانی ورزقان رابه عنوان محل سفرخود انتخاب می کنند؟

شهرستان ورزقان مهاجر فرست ترین شهرستان استان است که درشهرستان های تبریز، تهران، ارومیه، مرند و اهرسکونت گزیده اند و ایام عید بهترین زمان برای بازگشت این افراد به شهرستان می باشد و اکثرا مسافرانی که استان آذربایجان شرقی را برای سفر خود انتخاب می کنند به شهرستان ورزقان هم سفری دارند.که اوج مسافرپذیری شهرستان با توجه به آب وهوای منطقه روز ۱۳فروردین ماه می باشد.

چه توصیه ای به مسافرینی که قصد سفر به شهرستان ورزقان را دارند، دارید؟

خواهشمند هستیم باسرعت مطمئنه رانندگی کنند، مواردبهداشتی رارعایت نمایند و هرکجامشکلی پیش آمد با شماره های امداد تماس بگیرند، ازچادر زدن برای اسکان خودداری نمایند و در ستادهای اسکان اقامت داشته باشند، به رودخانه ها، جنگل ها و مراتع آسیب نرسانند،حدالامکان از روشن کردن آتش خودداری نمایند.

می توانید چند نمونه از سوغات شهرستان را معرفی نمایید؟

باتوجه به مناطق بکری که شهرستان دارد بهترین مراتع وچمن زارها را داراست و بیشترمردم به دامداری مشغول می باشندبنابراین بهترین لبنیات استان(کره، ماست، پنیر، خامه)  عسل، عدس، جوراب پشمی، فرش دست بافت، ودرزمان حضورعشایر جاجیم و ورنی.

شهرستان ورزقان چه رویداد گردشگری دارد؟

از جمله رویدادهای گردشگری شهرستان در زمان مناسب جشنواره عدس، اسب سواری جام ستارخان، برگزاری مراسم برداشت محصول درروستای سقای و جشن عروسی سنتی را می توان نام برد.

 


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.
نويسنده ديدگاه :

ورزقانی

1393/12/26 ، 15:55
باسلام جناب اقای عبداله زاده
مهندس دشتبان مدیر لایق و توانمند هستند و ومرد رک باصداقت می باشند.وهمین که به مرام وعقیده خود وفادار هستند متشکریم.می بایست ازایشان حمایت شود.
نويسنده ديدگاه :

دانشجو

1393/12/25 ، 14:47
امیدوارم با حضور فعال آقای دشتبان و راهنمایی های حضرتعالی ورزقان را از وضع گردشگری موجود ارتقا ببخشید
نويسنده ديدگاه :

علي

1393/12/25 ، 13:16
سلام جناب اقاي عبدالله زاده با تشكر از جناب عالي
اقاي دشتبان هميشه ذكر خير جناب عالي را مي گويندو به شما وفادار مي باشند .
از عملكرد ايشان هم تشكر مي كنم
پاسخ : با سلام متقابل
از لطفتان ممنونم
نويسنده ديدگاه :

محمدي

1393/12/24 ، 22:21
......... با كارهاي ناآگاهانه و نابخردانه خودش منطقه ورزقان را چندين دهه به عقب انداخته است و بدتر از آن با انتصاب مديران ناشايست در ادارات آموزش و پرورش و مراكز آموزشي و دانشگاهي لطمات جبران ناپذيري به ورزقان و خاروانا وارد كرده است و انتصاب م........... و ع....... و ر......... و امثال آنها بزرگترين خيانت به ورزقان از طريق ......... محسوب مي گردد و از طرف ديگر با واگذار شدن معدن سونگون به استان و توقف پروژه هاي نيمه كاره چون سدهاي آقبلاغ و سيكلان و مسقران و حاجيلار و ...... و تبديل شدن اتوبان خواجه به ورزقان و خاروانا و نوردوز از يك طرح ملي و كشوري به پروژه استاني و منطقه اي و در كنار آن كم شدن مسافت اتوبان (از 150 كيلومتراز خواجه و ورزقان تا خاروانا و نوردوز و تبديل آن به 90 كيلومتر تا سونگون) و انحراف مسير آن از ورزقان به سمت سونگون براي انتقال هر چه بيشتر كنسانتره به كرمان و محروم شدن اهالي محترم روستاهاي واقع در مسير اتوبان ورزقان به خاروانا ( تمامي ديزمار شامل خاروانا و روستاهاي دهستان هاي جوشين و و روستاهاي آقابابا سينا) و به دنبال آن عدم دسترسي آسان و راحت به راه هاي ارتباطي مناسب از بزرگترين خيانت هاي ......... به منطقه محسوب مي گردد و شنيده ها حاكي است كه روستاي دستجرد به تازگي از خاروانا جدا شده و به جلفا ضميمه گرديده است كه اگر اين موضوع هم واقعيت داشته باشد فاتحه ورزقان و خاروانا خوانده شده و مشكلات مضاعف گرديده و فكر مرزي شدن و اتصال به منطقه آزاد براي ورزقان و خاروانا به رؤياي خام و خيالي تبديل مي گردد و عقب ماندگي از تمام جنبه هاي اقتصادي و فرهنگي و سياسي و ..... براي ما ورزقاني ها و خاروانايي قطعي مي شود كه توسط .......... به شهرستان ورزقان به ارمغان رسيده است!!! خلاصه اگر شهرستان ورزقان و خاروانا از تمامي زوايا و جوانب بررسي شود ......... به غير از قلع و قمع جوانان و دلالي و واسطه گري و رسيدن به منافع اقتصادي سرسام آور خود چيز ديگري به ورزقان نكرده است و براي رهايي از اين مهلكه نيازمند فردي كاركشته و لايق و پرنفوذ و قدرتمندي چون .......... هستيم تا پروژه هاي نيمه تمام را فعال نمايد و روستاهاي از دست رفته را پس بگيرد و مرزي شدن ورزقان را قطعي سازد و مصوبات شايسته و درخور مردم به تصويب برساند و اتوبان ورزقان را اتمام نمايد و معدن سونگون را براي پيشرفت و ترقي ورزقان توسعه دهد و نه براي شهرستانهاي همجوار و پير و پاتال هاي بازنشسته و كهنه كار غير بومي!!!!؟؟؟
نويسنده ديدگاه :

علي

1393/12/24 ، 15:57
محمودي رفت اما چه جوري!!!؟؟؟

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 7
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,143,247

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.234.244.181 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل