پنجشنبه 03 خرداد 1403

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


دولت به طور جدی و قاطع از صنعت خودروسازی حمایت می کند

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر لزوم تولید خودروی با کیفیت و قابل رقابت در بازار گفت: دولت به طور جدی و قاطع از صنعت خودرو حمایت می کند و با شناختی که از اراده خودروسازان داریم، تردیدی نیست که با برنامه ریزی و سیاست گذاریهای مناسب شاهد رونق در صنعت خودرو و قطعه سازی خواهیم بود .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ،دکتر اسحاق جهانگیری صبح امروز ( شنبه ) در مراسم افتتاحیه اولین همایش بین المللی صنعت خودرو ایران، خودروسازی را شاخصی بسیار مهم برای رفاه مردم جامعه و پیشرفت یک کشور دانست و افزود: در تمام کشورهای دنیا اینکه مردم توانایی دسترسی به خودروی مناسب داشته باشند بیانگر پیشرفت و رفاه آن کشور است.
معاون اول رییس جمهور خاطر نشان کرد: ایران حدود نیم قرن در خودرو سازی سابقه دارد. دردو دهه گذشته این صنعت رشد قابل توجه و حرکت رو به جلو داشته و امروز به یکی از مهمترین رشته های صنعتی ایران تبدیل شده است.
دکتر جهانگیری همچنین با اشاره به اشتغالزایی فراوان صنعت خودرو افزود: در زیز مجموعه این صنعت زنجیره بسیار گسترده ای وجود دارد که به یکی از رشته هایی تبدیل شده که سهم مهمی از ایجاد فرصتهای شغلی را دربر می گیرد.

بقیه خبر را در ادامه مطلب مطالعه نمایید ...

دکتر جهانگیری با تاکید بر اینکه برنامه ریزی برای پیشرفت صنعت خودروسازی و قعطه سازی نیازمند کار گسترده ای است،خاطر نشان کرد: خودورسازی ایران باید به بازارهای بین المللی پیوسته و بخشی از صادرات غیرنفتی کشور را شامل گردد که لازمه این امر تعامل دست اندرکاران و فعالان این صنعت با صنایع جهانی است. در واقع صنعت خودروسازی را باید به یک صنعت به معنای واقعی رقابتی تبدیل کنیم.
معاون اول رییس جمهور در ادامه با بیان اینکه دولت یازدهم با توجه به شرایط اقتصادی کشور در دوره فعالیت خود چند اولویت را مدنظر قرار داده تصریح کرد: یکی از این اولویت ها ایجاد ثبات و برقراری آرامش در فضای اقتصادی کشور است؛ چرا که هرگونه فعالیت اقتصادی نیازمند آن است که فعالان اقتصادی بتوانند دست کم برای مقاطع میان مدت، وضعیت تورم،نرخ ارز و سایر شاخص ها را پیش بینی کنند.
دکتر جهانگیری ادامه داد: متاسفانه در دو سال گذشته نرخ ارز و دیگر شاخص های اقتصادی حتی در کوتاه مدت هم قابل پیش بینی نبود و وضعیتی بسیار نگران کننده را برای فعالان اقتصادی ایجاد کرده بود.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به ثبات و آرامش ایجاد شده در بازار در چند ماه اخیر تصریح کرد: در همین مدت رشد تورم نزولی شده و امیدوارم که با همین روند در پایان سال توفیقات بهتری داشته باشیم.
معاون اول رییس جمهور همچنین از بهبود فضای کسب و کار بعنوان یکی دیگر از برنامه ها و اولویت های مهم دولت یاد کرد وافزود: باید بستری فراهم شود که شاخص های اصلی اقتصاد به سمت بهبود فضای کسب و کار حرکت کند.
وی اضافه کرد: در این راستا قرار است مرکزی زیر نظر معاون اول رییس جمهور راه اندازی شود که شرایط اقتصادی را رصد کرده و از دستگاه های اجرایی نیز توضیح بخواهد و آنان را به سمت بهبود فضای کسب و کار هدایت کنند.
دکتر جهانگیری در ادامه تعامل سازنده با دنیا و جهان خارج را اولویت های دیگر دولت یازدهم خواند و گفت: در دنیای کنونی بدون تعامل با دنیا اقتصاد هیچ کشوری به شکوفایی نمی رسد و ما نیز نیازمند آن هستیم که در زمینه تامین منابع مالی،استفاده از تکنولوژی روز و دهها موضوع دیگر با سایر کشورها و اقتصاد جهانی در تعامل باشیم.
وی افزود: دولت یازدهم در همین مدت کوتاه به دستاوردهای خوبی در این زمینه دست پیدا کرده که موافقت نامه ژنو در راس این دستاوردها قرار دارد.
معاون اول رییس جمهور خاطر نشان کرد: همه کشورها باید بدانند که ایران به عنوان لنگرگاه ثبات منطقه و کشوری است که می تواند به آرامش و برقراری جریان مطلوب انرژی در دنیا کمک کند، به همین دلیل لازم است با زبان تعامل و گفتگو با آن رفتار شود.
دکتر جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دولت تدبیر و امید نشان داد اهل محاسبه دقیق است، تصریح کرد : این دولت اهل تبلیغات بیهوده نیست و از روز نخست خود را در معرض پاسخگویی به مردم و صاحب نظران قرار داده و اعلام کرده که از نظرات و انتقادهای صاحبان تفکر و اندیشه برای اصلاح سیاستهای خود استقبال می کند.
وی افزود: اگر دولت اهل تعامل و محاسبه دقیق نباشد شرایطی بوجود می آید که شاخص های اقتصادی روند منفی در پیش می گیرند و آرامش از جامعه سلب خواهد شد.
دکتر جهانگیری با اشاره به انتقاد برخی افراد از اطلاع رسانی دولت در خصوص شرایط کشور و شاخص های اقتصادی تصریح کرد: مردم باید در جریان شرایط باشند ،چرا که با تبیین شرایط است که می توانیم قدمهای بزرگ و صحیح برداریم.
معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه دولت انتظار دارد صنعت خودرو و قطعه سازی به روزهای شکوفایی و رونق برگردد، گفت: دولت به خوبی اطلاع دارد که صنعت خودرو با چالش های اساسی و جدی روبروست و برای رفع این چالش ها از این صنعت حمایت خواهد کرد.
وی همچنین از دست اندرکاران صنعت خودروسازی خواست با سیاست گذاری هماهنگ با وزارت صنعت، معدن و تجارت و سایر دستگاه های مربوطه، برنامه ریزی لازم را برای ارتقاء صنعت خودروسازی و تعامل با شرکای خارجی خود داشته باشند.
دکتر جهانگیری همچنین به شرکای خارجی صنعت خودرو نیز گفت: شرکایی موفق خواهند بود که در روزهای سخت با تولید کنندگان ایران همراهی کنند و تنها در روزهای خوشی همراه تولید کنندگان ما نباشند.
وی در ادامه خطاب به خودروسازان داخلی کشور از آنان خواست تا محصولاتشان قابل رقابت باشد و از نظر کیفیت و قیمت ، رضایت مردم را در دستور کار خود قرار دهند.
معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به اینکه شهرهای بزرگ ایران از نظر آلایندگی وضعیت نامناسبی دارند، گفت: صنعت خودرو در این زمینه سهم جدی دارد و لازم است استانداردهای لازم در زمینه مصرف سوخت در خودروها اعمال شود.


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 17
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,260,121

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.230.154.90 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل