یکشنبه 06 خرداد 1403

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


نکاتی چند در مورد انتقاد نماینده شهرستان ورزقـان از مراسم برگزاری جشن اوخارا

صفحه ورزقان نیوز ، اخبار اختصاصی ورزقان ،پایگاه اطلاع رسانی فرخ عبداله زاده

 

* آقای دهقانی شما نماینده مردم ورزقان و خاروانا هستید. نماینده فرهنگ و مدنیت این خطه از ایران. شما تنها نماینده مس و راه این شهرستان نیستید.

* شما در آن مراسم نبودید، چگونه ادعا می کنید که در آن مراسم « رقص مختلط زنان و مردان» انجام گرفته است؟

* کدام ضایعه بزرگ در ورزقان رخ داده است که شما به رئیس جمهور تذکر داده اید؟

* چرا هیچ اثری از این ضایعه ملی در فضای عمومی ورزقان به چشم نمی خورد؟

* یعنی بزرگ ترین مشکل مردم ورزقان برای شما این بوده است که در روستای اوخارا و در خانه امیرارشد « رقص مختلط مردان و زنان» صورت گرفته است؟

* برخلاف شما من در آن جشن حضور داشتم. نقص و عیب هم داشت اما کار ارزنده ای بود.

* اطلاق عنوان « رقص مختلط مردان و زنان» به این برنامه نمایشی نادرست است و ظلم در حق آنها و برگزار کنندگان جشن به حساب می آید.

* اقدام شما به نظر بنده رنگ و بوی سیاسی دارد و متأسفانه آن را بر سر فرهنگ این خطه خراب کرده اید.

 

پایگاه اطلاع رسانی فرخ عـبداله زاده :

به اطلاع کاربران عزیز و فهیم میرساند فایل ویدئویی این مراسم به همراه تصاویر مربوطه در بایگانی این پایگاه اینترنتی موجود بوده و در صورت لزوم منتشر خواهد شد .

متن کامل را در ادامه مطلب مطالعه نمایید . . .


باد سردی که بر جشن اوخارا وزید

جناب آقای الهوردی دهقانی نماینده محترم مردم شریف ورزقان و خاروانا

با سلام و ادای احترام

امیر ارشد به میرزا جلیل پیشنهاد کرد که در اوخارا بماند و مجله ( روزنامه ملانصرالدین) را در همانجا منتشر کند. او قول تهیه چاپخانه و لیتوگرافی و خرید کاغذ و دعوت نقاش و در یک کلام ایجاد تمامی شرایط لازم برای انتشار مجله را داد...

این بخشی از خاطرات حمیده همسر میرزا جلیل محمد قلی زاده است که در شرح سفرشان از آن سوی ارس به قره داغ و اهر و ورزقان که در مسیر عزیمت به تبریز به اوخارا و نزد امیرارشد می روند.

بنده هنگام حضور در جشن نوروز ورزقان که یازدهم فروردین ماه در خانه تاریخی امیرارشد برگزار شد، این فراز از خاطرات همسر میرزاجلیل در ذهنم می آمد و اینکه پس از گذر ایام طولانی سرانجام خانه او که مرمتش نیز زمان بسیار بُرد، چراغش دوباره روشن شد و صدای فرهنگ از آن برخاست. بله اوخارا و خانه امیرارشد میزبان چنان شخصیت هایی نیز بوده است.

در همین ابتدای سخن به خاطر مبارک می آورم کمی بیش از یکسال پیش که در دفتر حضرتعالی گفتگویی داشتیم. من آنجا و آن زمان چیزی از حوزه فرهنگ در عملکرد شما و رویکرد و نگاه شما سراغ نیافتم. خبر از همایش مشروطه و گرامیداشت ستارخان دادید اما دیدیم که چنین اتفاقی نیفتاد.

حوزه فرهنگ قره داغ که خود در حوزه های مختلف از جمله؛ ادبیات و موسیقی مکتب خود را در کنار مکتب تبریز و اردبیل دارد، به شدت از سوی نمایندگان این منطقه مورد غفلت و بی توجهی قرار گرفته است. در شرایطی که شاهد تهاجم و شبیخون فرهنگی هستیم و فرهنگ بیگانه با ابزارهای متنوع به پستوهای خانه هایمان نیز رخنه کرده اند، به راستی آیا غفلت از فرهنگ بومی و ایجاد مانع پیش روی آن تبدیل شدن به سربازان تهاجم فرهنگی نیست؟!

آقای دهقانی شما نماینده مردم ورزقان و خاروانا هستید. نماینده فرهنگ و مدنیت این خطه از ایران. شما تنها نماینده مس و راه این شهرستان نیستید. به راستی برای موسیقی عاشیقی و ادبیات شفاهی آن چه کرده اید؟ برای آداب و سنن و باورهای دیرین آن چه کرده اید؟ برای علامه جعفری و ستارخان و کلنل پسیان و حکیم نباتی و... چه کرده اید؟ برای لباس بومی مادران مان چه کرده اید؟ برای مواریث ملموس و ناملموس مان چه کرده اید؟ برای بازی های بومی مان؟ برای زبان مادری مان چه کرده اید؟ مثلا آیا یکبار از باب اصل 15 قانون اساسی به رئیس جمهور تذکر داده اید؟

حضرتعالی پس از گذشت 20 روز از جشن نوروز ورزقان در خانه امیرارشد طی تذکری در صحن علنی مجلس از « رقص مختلط مردان و زنان» خبر داده و از رئیس جمهور خواسته اید؛ « قاطعانه با عوامل اقدام ضد فرهنگی در شهرستان ورزقان در چارچوب اقدامات سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برخورد کند».

شما در آن مراسم نبودید، چگونه ادعا می کنید که در آن مراسم « رقص مختلط زنان و مردان» انجام گرفته است؟ گفته اید؛ « دل دینداران به درد آمده است». در آن مراسم جمع قابل توجهی از شهروندان شریف منطقه حضور داشتند و شاهد برنامه ها هم بودند، چرا کسی آنجا دلش به درد نیامد؟ آیا آنها دیندار نبودند؟ چرا مثلا تکانی نخوردند و اعتراضی نکردند؟ در آن مراسم مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان، مدیرکل امور شهری و روستایی استانداری و مسئول نظارت و بازرسی ستاد سفرهای نوروزی کشور حضور داشتند. در آن جشن بسیاری از مسئولان شهرستان ورزقان حضور داشتند. در آن جشن از اقشار مختلف شهروندان منطقه و از اهالی فرهنگ و هنر حضور داشتند.

کدام ضایعه بزرگ در ورزقان رخ داده است که شما به رئیس جمهور تذکر داده اید؟ چرا هیچ اثری از این ضایعه ملی در فضای عمومی ورزقان به چشم نمی خورد؟ یعنی بزرگ ترین مشکل مردم ورزقان برای شما این بوده است که در روستای اوخارا و در خانه امیرارشد « رقص مختلط مردان و زنان» صورت گرفته است؟ فرض کنیم چنین اتفاقی افتاده است. شما به عنوان نماینده این مردم می روید در مجلس شورای اسلامی و در جمع نمایندگان سراسر کشور و با پخش مستقیم از رادیو جار می زنید که در حوزه انتخابیه من «رقص مختلط» انجام گرفته است؟ فرض کنید اشتباهی صورت گرفته است. آیا این اشتباه چنان بزرگ و خطرناک بوده است که شما به رئیس جمهور تذکر داده اید؟

اما برخلاف شما من در آن جشن حضور داشتم. نقص و عیب هم داشت اما کار ارزنده ای بود. مورد ادعای شما مربوط می شود به برنامه یک گروه نمایشی که در آن چهار مرد و دو زن بودند. چهار مرد حرکات موزون شبیه رقص آذری داشتند و دو زن نیز با لباس بومی مادران ما که نماد عفت و حیا می باشد، اندک زمانی، آن هم در بخش نمایشی برنامه حضور داشتند. پارچه آبی به نمایندگی از آب روان در میان بود و آن دو زن با کوزه ای در دست ایفای نقش می کردند.

تعداد مهمان زیاد بود. فضایی برای اجرای برنامه جز سکوی کوچک ایجاد شده، نبود. برای آن گروه نمایشی در جلوی سالن فضای کوچکی باز کردند و آنها به اجرای برنامه پرداختند. آنها یک گروه نمایشی هستند. یعنی پیش از آن و در جاهای دیگر همین برنامه را اجرا کرده اند.

دوستانه عرض می کنم به نظر بنده اطلاق عنوان « رقص مختلط مردان و زنان» به این برنامه نمایشی نادرست است و ظلم در حق آنها و برگزار کنندگان جشن به حساب می آید.

اقدام شما به نظر بنده رنگ و بوی سیاسی دارد و متأسفانه آن را بر سر فرهنگ این خطه خراب کرده اید. فکر می کنید چرا سرزمین ما چنان که باید رشد و توسعه نیافته است؟ دلیل عمده آن ترمز های فرهنگی است که خودمان در منطقه می زنیم. چرا ما نمی توانیم تندیس و المان های مفاخرمان را در میادین شهرمان داشته باشیم؟ چرا نمی توانیم برای آنها گرامیداشت برگزار کنیم؟ چرا کنسرت و جشنواره موسیقی عاشیقی نداریم؟ چرا رقص کردی و بلوچی و... حتی از شبکه های تلویزیونی کشور پخش می شود اما ما خودمان هم تکلیف مان با رقص آذری مشخص نیست؟! فرماندار ورزقان در آن جشن اعلام کرد که تصمیم داریم ماهانه در این خانه برنامه فرهنگی و هنری و ادبی داشته باشیم. حال آیا با ترمزی که ایجاد شد، چنین امکانی وجود دارد؟! توسعه فرهنگی نیازمند انواع حرکت ها و برنامه های ریز و درشت فرهنگی است. آیا ما با دستان خودمان انگیزه های ظهور و بروز چنین حرکت هایی را نمی خشکانیم؟ آیا دیگر انگیزه و جسارتی برای چنین حرکت هایی باقی می ماند؟!

بنده خدای را گواه می گیرم که در آن جشن « رقص مختلط مردان و زنان» صورت نگرفته است و ادعای شما نادرست است. بر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور فرض است ضمن ارسال فیلم جشن نوروز ورزقان به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی خواستار قرائت توضحیات این سازمان در صحن علنی مجلس باشد. همه کسانی که در مورد این جشن موضع گرفته اند و یا می گیرند، بهتر است اول فیلم جشن را ببینند و بعد قضاوت کنند.

آقای دهقانی. بنده کارمند میراث فرهنگی و گردشگری نیستم و با شما نیز مشکلی ندارم. این را از آن جهت آوردم که گوشه ای از غربت فرهنگ این دیار تاریخی را تذکر داده باشم. برای حضرتعالی توفیق هرچه بیشتر در خدمت به مردم شریف ورزقان و خاروانا و ایران عزیزمان از درگاه باریتعالی آرزومندم.

پایگاه اطلاع رسانی فرخ عـبداله زاده :

مدیریت سایت از آقای خضوعی به جهت نگارش متن فوق تشکر مینماید .


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.
نويسنده ديدگاه :

حسن

1394/11/28 ، 22:46
با سلام آقای عبداله زاده ما هم قبول داریم که دهقان عملکرد خوبی نداشته ولی تنها نماینده ای که به منطقه خدمت کرد اکبرزاده بود
نويسنده ديدگاه :

متنفر از دهقانی

1394/10/21 ، 0:29
بای بای دهقانی
نويسنده ديدگاه :

همکار فرهنگی

1394/09/23 ، 11:57
با سلام خدمت استاد محترم .بنده بدون اغراق از زحمات جنابعالی که مشکلات مختلف منطقه را در حیطه های مختلف منعکس میکنید متشکرم.اما از باب معلم بودن و داشتن 22 سال خدمت در منطقه محروم ورزقان و خاروانا این مطلب را می خواهم عرض کنم که واقعا برای بعضی از همکارا که چند صباحی مثلا به زعم خویش رییس شدند و جمله همکارا از عملکرد-سابقه پرسنلی-عقبه آن چنانی نامبرده اصلا رضایت ندارند خصوصا در منطقه محروم خاروانا که زمانی مسئولین وروسای مومن ومتدین و خداشناسی داشتند متاسفم که نامبرده واقعا ابروی هر چی معلم بود برد با این گونه غلام حلقه به گوش شدن به نماینده وقت اخه یارو خبر نداره که بابا اگه این ریاستها پایدار بود به تو که اصلا نمی رسید.به قول سعدی علیه الرحمه که فرمودک: ریاست به دست کسانی خطاست که از دستشان دستها بر خداست.
پاسخ : با سلام متقابل خدمت همکار محترم
از اینکه ما را قابل دانسته ودیدگاه خود را مطرح نمودید بی نهایت سپاسگذارم.
انشاالله توسط مقامات ارشد استانی رسیدگی خواهد شد.
نويسنده ديدگاه :

دانشجوی متالورژی

1394/09/10 ، 22:50
با تقدیر وتشکر از اقای عبدالله زاده بابت مطالب کاملا مفید وشفاف
پاسخ : ممنونم دوست عزیز
نويسنده ديدگاه :

عليرضا

1394/06/08 ، 12:45
سلام.اقاي عبدالله زاده تشكرميكنم كه به نظراتي كه داده مي شود احترام گذاشته وجواب قانع كننده مي دهيد.
پاسخ : لطف دارید
سپاسگذاریم
نويسنده ديدگاه :

عليرضا

1394/06/02 ، 8:11
باسلام خدمت اقاي فرخ عبداللهي.اقاي عبداللهي شمانظراتي راروي سايت خودميگذاريدكه به نفع شماباشند حواهشا هم مخالف وهم نظرات موافق رادرسايت خودبگذاريد.
پاسخ : با سلام متقابل، دوست خوبم تمامی دیدگاه هایی که در آن اصل ادب و احترام رعایت شده باشند تایید میگردد.
نويسنده ديدگاه :

خاروانا

1394/04/31 ، 23:11
باسلام خدمت ن....... ( بی ..... )مردم ساده لوح ورزقان وخاروانا .ازاینکه منطقه را بادست خود ویران نموده اید واقعا متاسفم .الحمدلله مجلس را ول کرده ودنبال مهمانی شام وناهار هستید.
خجالت آور است که نمایندگان سایر حوزه ها کارخانه احداث میکنندوادرمناطق ایجاد اشتغال مینماینداما جنابعالی دنبال سیر کردن شکم خود هستید نمایندگان را دیده بودیم که با مسئولین استانی در مراسمات ومناسبتها حضور می یافتند وشما با یک راننده بی....... ویک دلال ....... (..... مردم منطقه )
نويسنده ديدگاه :

فرهنگی خاروانا

1394/03/29 ، 12:02
باسلام جناب آقای عبدالله زاده وب سایت جنابعالی برای رساندن مطالب به مسئولین خیلی خوب است /بنده حقیر هم معلم هستم حدود 25 سال خدمت نموده ام در طول خدمتم در آموزش وپرورش جناح بندی با این غلظت مشاهده نکرده بودم در منطقه خاروانا رییس مثل اینکه همیشه ماندگار خواهدبودبرنامه های نامناسبی ورفتارهای نامعقول به همکارا ن نشان میدهد بنده خودم از حرکات ایشان واقعا خجالت میکشم وکسی هم نیست که جلوی ایشان را بگیرد /اوبا این حرکات وافتضاح کاریهایش آبروی فرهنگیان رابرده ....کیست که به داد معلمان مظلوم خاروانا برسد


(امیدوارم مسئولین پنبه را از گوششون بردارند وجلوی این افرادرابگیرند)
پاسخ : تشکر از بازدید و دیدگاه های حضرتعالی
نويسنده ديدگاه :

از جوانان منطقه ورزقان

1394/03/14 ، 13:46
با سلام - دیگر ما جوانان منطقه ورزقان کاندیدایی را انتخاب خواهیم کرد که بومی این منطقه و اینکه در این منطقه ساکن شده باشند نه از کسانی که در شهرستان های دیگری زندگی می کنند و در آنجا سرمایه گذاری میکنند و زمانی که انتخابات نزدیک تر میشود در مراسمات و برنامه های این شهرستان حضور میابند و خود را بعنوان بومی این منطقه به حساب میاورند. کسی را انتخاب خواهیم کرد که در این منطقه سکونت دارد تا مشکلات خودمان را راحت تر بتوانیم با ایشان در میان بگذاریم. حال چه کسی از این شهرستان یا روستاهای همجوار ثبت نام می کند بعد از چند ماه معلوم خواهد شد. پس کسانی که در جای دیگری زندگی میکنند و اعلام کاندیداتوری می کنند بیخیال آن شوند.
نويسنده ديدگاه :

کیقالی

1394/03/03 ، 11:20
به این پرداخت رشوه ها اضافه کنید توزیع مبالغی حدود 50 هزار تومان به هر خانواده در قالب عیدی کودکان و سالمندان در روستای کیقال در دید و بازدید عید توسط جناب مهندس ساختگی
* ادامه نظرات این مطلب را دیگر صفحات زیر مشاهده نمایید:

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 23
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,271,190

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.238.112.198 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل