پنجشنبه 10 اسفند 1402

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


استاندار آذربايجان شرقي:
مصمم به تحقق فرمایش رهبر انقلاب در مناطق زلزله‌زده هستيم

استاندار آذربايجان شرقي گفت: با مجموع اقدامات صورت گرفته در مناطق زلزله زده، امروز شاهد شكل گيري روند توسعه در اين مناطق هستيم.

احمد عليرضابيگي صبح امروز (چهارشنبه) در گفتگو با خبرنگار شبكه مستند سیما، ضمن تشریح ابعاد مختلف زلزله 21 مرداد در بخش هایی از استان آذربایجان شرقی گفت: این زلزله حدود 5 هزار كيلومتر مربع از وسعت استان را تحت تاثیر مستقیم و 307 روستاي استان را مورد آسيب قرار داد كه از اين تعداد، 57 روستا با خاك يكسان شد.

وی تعداد خانه های روستایی تخریب شده در اثر این زلزله را 18هزار و 500 واحد عنوان کرد و افزود: از اين تعداد 9 هزار و 500 واحد متعلق به جمعيت اصلي اين مناطق بود که در اولویت بازسازی قرار گرفت و مابقی نیز مربوط به خانوارهایي بود كه به صورت فصلي، در اين مناطق سكونت داشتند.

استاندار آذربايجان شرقي با اشاره به تسهيلات دولت برای براي ساماندهي زندگي در مناطق زلزله زده، يادآور شد: براي هر خانه روستایي 14 ميليون تومان وام با کارمزد 4 درصد و بازپرداخت 15 ساله منظور شده و علاوه بر اين، دو ميليون تومان كمك بلاعوض براي كمك به ساخت و ساز و يك ميليون تومان براي كمك به تامين معيشت مردم اين مناطق در نظر گرفته شد.

وي افزود: برای ساكنان شهرهای آسیب دیده نيز بسته به ميزان آسيب ديدگي بنا ، وام بلاعوض 2 ميليون توماني تعلق گرفت؛ ضمن اين كه به خانه هاي 100 درصد تخريب شده وام معادل وام مسكن مهر در نظر گرفته شد.

استاندار آذربايجان شرقي خاطرنشان كرد: با مجموع اقدامات صورت گرفته، حدود 11 هزار و 150 واحد مسكوني در مناطق زلزله زده ارسباران، احداث شده و در اختيار صاحبانشان قرار گرفته است.

عليرضابيگي با اشاره به مشکلات موجود در مسیر بازسازی مناطق زلزله زده، اظهار داشت: بازسازي مناطق زلزله زده همزمان با نوسانات نرخ ارز بود و همين امر تامين مصالح مورد نياز را سخت تر مي كرد.

وي افزود: از بابت آواربرداري در مناطق زلزله زده، هيچ هزينه اي از مردم دريافت نشد و اين امر، به بنيادهاي مسكن سراسر كشور واگذار شد و بنيادهاي مسكن نيز با بسيج تمام امكانات و ماشين آلات، عهده دار آوار برداري اين مناطق شدند.

استاندار آذربايجان شرقي حجم آواربرداري مناطق زلزله زده را سه ميليون تن خواند و افزود: تاكيد رئيس جمهور اين بود كه عمليات ساخت و ساز تا مقطع باقي مانده به فصل سرما، اتفاق بيفتد و در اين راستا، تلاش ما اين بود كه با تمركز امكانات، بيشترين بهره را از زمان ببريم.

عليرضابيگي با بيان اين كه تعيين محل احداث واحدهاي جديد مسكوني، اقدام پس از آواربرداري بود و ظرافت ها و پيچيدگي هاي خاص خودش را داشت، افزود: با تدبير شوراي عالي مديريت بحران، در كنار بناهايي كه در حال احداث بود، سكوهايي نيز براي استقرار كانكس هاي مجاور، در نظر گرفته شد.

استاندار آذربايجان شرقي ادامه داد: اين كانكس ها براي شرايطي پيش بيني شده بود كه به دلايل احتمالي نتوانيم تامين واحدهاي مسكوني وعده داده شده را تحقق ببخشيم؛ و البته در صورت تامين واحدهاي مسكوني، كانكس ها، به عنوان مكاني براي نگهداري محصولات كشاورزي در نظر گرفته مي شد.  

وي با اشاره به از ميان رفتن 12هزار واحد دامي در جريان زلزله گفت: براي جبران اين خسارت، سپاه پاسداران متعهد شد تا با ايجاد محفظه هاي فلزي قوسي شكل، نسبت به تامين اوليه اين واحدها اقدام كند و خوشبختانه در كمترين زمان ممكن اين امر محقق شد.

عليرضابيگي افزود: علاوه براين، پنج هزار واحد دامي باقي مانده را نيز بنياد مسكن انقلاب اسلامي و شركت بنياد بتن عهده دار  شد و جمعاً بيش از 12 هزار واحد دامي در اختيار روستائيان قرار گرفت.

وي تاكيد شد: اين تسهیلات به عنوان هديه و به صورت بلاعوض در اختيار روستایيان زلزله زده قرار گرفته است.

استاندار آذربايجان شرقي به آخرين آمار ساخت و ساز در مناطق زلزله زده اشاره كرد و گفت: هم اكنون بيش از 30 هزار سقف، شامل سقف منازل دائمي، اتاقك ها، كانكس هاي موقت و محفظه هاي نگهداي دام، در مناطق زلزله زده تامين شده است .

عليرضابيگي ميزان خسارات مالي زلزله 21مرداد را بالغ بر يك هزار ميليارد تومان خواند و افزود: مجموع هزينه اختصاص يافته در اين مناطق، تا امروز حدود 800 ميليارد تومان بوده كه اين رقم براي بهبود زيرساخت ها و همچنين اعطاي تسهيلات و اعتبارات به زلزله زدگان در نظر گرفته شده است.

وي در ادامه با اشاره به ظرفيت هاي مهم توسعه منطقه ارسباران، يادآور شد: اين منطقه داراي منابع غني مس بوده و فاز دوم كارخانه كنستانتره مس به زودي در اين منطقه به بهره برداري خواهد رسيد.

استاندار آذربايجان شرقي افزود: با بهره برداري از صنايع ذوب مس در اين مناطق، مصمم خواهيم بود تا تمام منابع منطقه را براي توسعه صنعت مس سونگون و ورزقان به كار گيريم.

استاندار آذربايجان شرقي با بيان اين كه مجموع اقدامات صورت گرفته باعث شده امروز، شاهد شرايط جديدي در منطقه باشيم گفت: مصمم هستيم كه بر اساس فرموده رهبر معظم انقلاب، از اين حادثه به عنوان يك نقطه پرش براي توسعه و پيشرفت منطقه بهره بگيريم.


منبع :پورتال استانداری


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 12
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,031,729

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

18.207.129.175 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل