شنبه 05 خرداد 1403

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


تخصیص سهمیه کنکور برای مناطق محروم و زلزله زده / انتخاب روسای دانشگاه های علوم پزشکی

 

به هیچ عنوان تبعیض را نمی‌پذیریم

 

چین به وظیفه خود در برابر زیاده‌خواهی برخی کشورها عمل کند

 

عاملان حادثه تروریستی بیروت هرچه سریع‌تر مشخص شده و به دست عدالت سپرده شوند

 
توافقات ما می‌تواند آغازی بر روابط گسترده دو کشور باشد


جزئیات خبر را در ادامه مطلب مشاهده نمایید ...

 

جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی تشکیل و برخی موضوعات مرتبط با مسایل فرهنگی و علمی کشور مورد بررسی و تصویب اعضای این شورا قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از دبیر خانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در تشریح مصوبات این جلسه گفت: موضوع انتخاب رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در دستور کار این جلسه بود که طبق اساسنامه این دانشگاه، هیئت امنا می بایست رئیس پیشنهادی خود را برای تصویب نهایی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه می کرد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در شهریور ماه جلسه بررسی ریاست دانشگاه را در دستور خود قرار داده بود که سرپرستی دکتر میرزاده به تصویب هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی رسیده بود.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران تصریح کرد: پس از طرح موضوع ریاست دکتر میرزاده برای دانشگاه آزاد اسلامی اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی نکاتی را در ابعاد مختلف شامل دغدغه ها، نکات مثبت و قوت و همچنین توقعات خود برای پیشرفت دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه های علمی، آموزشی، فرهنگی، پژوهشی و.. مطرح کردند و دکتر میرزاده نیز در ادامه جلسه به ارائه برنامه های خود پرداخت.

حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شد

مخبر دزفولی گفت: نهایتا رای گیری برای ریاست دکتر حمید میرزاده برای ریاست دانشگاه آزاد اسلامی به عمل آمد که وی موفق به کسب رای اعتماد اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی شد.

انتخاب سید حسین شاهمرادی به عنوان دبیر شورای فرهنگی عمومی کشور

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با اشاره به انتخاب دبیر جدید شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: سید حسین شاهمرادی که با پیشنهاد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی شده بود با تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور انتخاب شد.

تایید انتخاب چند نفر از روسای دانشگاه های علوم پزشکی

 مخبر دزفولی همچنین از تایید انتخاب چند نفر از روسای دانشگاه های علوم پزشکی در جلسه  شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.

عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران گفت: بر این اساس دکتر علی اصغر پیوندی برای ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر رضا احمدی برای ریاست دانشگاه علوم پزشکی گناباد، دکتر اسماعیل ندیمی برای ریاست دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، دکتر علی اکبر نصیری برای ریاست دانشگاه علوم پزشکی زابل، دکتر قاسم جان بابایی برای ریاست دانشگاه علوم پزشکی مازندران و دکتر علی جعفریان برای ریاست دانشگاه علوم پزشکی تهران موفق به کسب رای اعتماد از شورای عالی انقلاب فرهنگی شدند.

تصویب اساسنامه "بنیاد بین المللی اسراء"

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با اشاره به تصویب اساسنامه "بنیاد بین المللی اسراء" با ریاست عالیه آیت الله جوادی آملی اظهار داشت: این بنیاد با هدف تربیت فضلا و مدرسان کارآمد، پاسخگویی به نیازهای تمدنی جهان اسلام و تبیین و ترویج علوم اسلامی به عنوان موسسه ای غیرانتفاعی در زمینه علوم قرآنی و وحیانی با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی پس از ابلاغ فعالیت خواهد کرد.

تخصیص سهمیه کنکور برای مناطق محروم و زلزله زده

دکتر مخبر دزفولی در انتها گفت: موضوع توجه به مناطق محروم و زلزله زده و تخصیص سهمیه برای کنکور سراسری سال آینده دستور دیگر جلسه 739 شورای عالی انقلاب فرهنگی بود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: اختصاص سهمیه پذیرش دانشجو در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و ایرانشهر، اختصاص سهمیه به مناطق زلزله زده آذربایجان غربی در جلسه امشب شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید.

وی تاکید کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی از سال های گذشته به دلیل حساسیت مناطق محروم، این موضوع مورد توجه بوده است و با توجه به زلزله سال گذشته آذربایجان شرقی این سهمیه به مدت پنج سال برای داوطلبان این مناطق در نظر گرفته شده است.به هیچ عنوان تبعیض را نمی‌پذیریم

رییس‌جمهور کشورمان و نخست‌وزیر انگلیس امشب تلفنی درباره آخرین تحولات مربوط به مذاکرات هسته‌ای با یکدیگر گفت‌وگو کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، در تماس تلفنی دیوید کامرون با دکتر روحانی، دو طرف آخرین تحولات مربوط به مذاکرات هسته‌ای کشورمان با 1+5 و اقدامات به عمل آمده در خصوص روابط بین دو کشور را مورد بررسی و تبادل‌نظر قرار دادند.
در این مکالمه تلفنی دکتر روحانی با اشاره به تحولاتی که در عرصه بین‌الملل پس از انتخابات اخیر ملت ایران حاصل شده است، گفت: دو طرف باید در این فضا با اراده سیاسی بتوانیم پنجره جدیدی به روی جهان گشوده و معضلات پیش آمده در صحنه بین‌الملل را برطرف کنیم. بر همین اساس بود که در زمینه مذاکرات هسته‌ای شاهد قدم‌های مثبتی در روند مذاکرات ژنو بودیم و توانستیم براساس جدیت و با یک نگاه بلند مدت و راهبردی به نتایج خوبی در مراحل مقدماتی مذاکرات برسیم. لذا تأکید می‌کنم نباید اجازه بدهیم مانع‌تراشی برخی، روند برد – برد این اقدام تأثیرگذار را با مشکل مواجه کند.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه ایران انتظار دارد طرف مقابل نیز اراده جدی از خود نشان دهد، افزود: تمامی اعضای 1+5 باید از ظرفیت‌هایشان برای ایجاد فضای مناسب در مذاکرات ژنو استفاده کرده و تلاش کنند زبان احترام و تکریم جایگزین زبان تهدید یا تحریم شود.
رییس‌جمهور افزود: جمهوری اسلامی ایران همانگونه که به دفعات گفته است به دنبال سلاح‌های کشتار جمعی و یا عدم پایبندی به قوانین و مقررات بین‌المللی نبوده و خود قربانی سلاح کشتار جمعی است. لذا همانطور که مصمم است فعالیت‌هایش کاملاً صلح‌آمیز باشد، بر حقوق هسته‌ای ملت خود محکم و استوار ایستاده و بر آن تأکید خواهد نمود.
دکتر روحانی اظهار داشت: به هیچ عنوان تبعیض را در این حوزه نخواهیم پذیرفت و آمادگی داریم در مذاکراتی برابر و با احترام متقابل به نگرانی‌های منطقی دو طرف توجه کنیم، لذا امیدوارم نتایج این مذاکرات باعث ایجاد ثبات و امنیت بیشتر در منطقه حساس خاورمیانه شود.
در این گفتگوی تلفنی، نخست وزیر انگلیس نیز با ابراز خرسندی از تحولات پدید آمده در مذاکرات ژنو و موج بسیار مثبت اعتمادسازی،‌گفت: دولت انگلیس نیز بر این باور است که در این مذاکرات باید احترام متقابل وجود داشته باشد و از این شرایط به وجود آمده، به درستی استفاده کنیم.
وی اظهار امیدواری کرد مذاکرات پیش‌رو در ژنو به نتایج مثبت بینجامد.
در ابتدای این مکالمه تلفنی دیوید کامرون با ابراز مراتب تسلیت خود و دولت انگلیس در خصوص حادثه تروریستی انفجار در مقابل سفارت ایران در بیروت گفت: مراتب تسلیت خود را در مورد آنچه در بیروت اتفاق افتاد به جنابعالی ابراز داشته و معتقدم هدف قرار دادن غیر نظامیان محکوم و به هیچ وجه قابل توجیه نیست.
دکتر روحانی در ارتباط با محکوم نمودن این حادثه از سوی نخست وزیر انگلیس اظهار داشت: همه ما باید به شدت نگران تروریسم در جهان و بخصوص منطقه خاورمیانه باشیم. ما باید در برابر تروریسم بدون نگاه گزینشی بایستیم و همانگونه که در مجمع عمومی سازمان ملل گفتم با خشونت، تروریسم و افراط‌گرایی به شکلی همه جانبه مبارزه کنیم.
در این تماس تلفنی، دو طرف درباره آخرین وضعیت سوریه و تحولات اجلاس ژنو2 نیز گفت‌وگو کردند.چین به وظیفه خود در برابر زیاده‌خواهی برخی کشورها عمل کند

دکتر حسن روحانی عصر امروز با رییس‌ جمهوری خلق چین تلفنی گفت‌وگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ،در این گفت‌وگو که به آخرین تحولات مربوط به روابط دو جانبه و مذاکرات هسته‌ای اختصاص داشت، دکتر روحانی گفت: در زمینه هسته‌ای ایران کاملاً مصمم است تا مسائل را در چارچوب مقررات بین‌المللی حل و فصل کند. مذاکرات اخیر پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشت و اگر مشکلات ایجاد شده نبود، می‌توانستیم به یک توافق برد – برد دست پیدا کنیم. ما خواهان توافقی هستیم که ضمن دفاع از حقوق مسلم قانونی خود، نشان دهیم برنامه هسته‌ای ایران کاملاً صلح‌آمیز بوده و موجب نگرانی هیچ کشوری در جهان نیست.
رئیس جمهور افزود: ما انتظار داریم چین به عنوان یک کشور بزرگ و مسئول در عرصه روابط بین‌الملل به وظیفه خود در برابر زیاده‌خواهی برخی از کشورها عمل کند. بی‌تردید در این مذاکرات، کشورهایی که مسئولیت‌پذیری‌شان در حوزه بین‌الملل به اثبات رسیده است، می‌بایست فعالانه‌تر عمل کنند.
شی‌جین‌پینگ رییس‌جمهوری چین نیز در این مکالمه تلفنی با اشاره به اهمیت فراوانی که پکن برای روابط استراتژیک و توسعه یافته کشورش با ایران قائل است گفت: مواضع کشورها در این مذاکرات باید براساس احترام متقابل، اصل برابری و مسالمت‌آمیز باشد.
او همچنین تحولات روابط خارجی ایران در عرصه بین‌المللی پس از انتخابات ریاست جمهوری اخیر را بسیار مثبت ارزیابی کرد.
رییس‌جمهور چین با بیان اینکه اقدامات ایران باعث آرام شدن صحنه بین‌المللی شده است، گفت: بخاطر اختلاف‌نظر در بین کشورهای غربی بود که در مذاکرات ژنو به نتیجه نرسیدیم. گام‌های ایران بسیار هوشمندانه است و با مقررات بین‌المللی و منافع ملی ایران مطابقت داشته و نشان‌دهنده عقلانیت دولت ایران است.
وی در ادامه تاکید کرد چین همواره از قدرت بین‌المللی خود برای تأثیرگذاری در حل و فصل این مشکل استفاده خواهد کرد.
در این گفت‌وگوی تلفنی رییس‌جمهور چین با عرض تسلیت و ابراز تأسف از حادثه تروریستی امروز در برابر سفارت کشورمان در لبنان و اظهار هم‌دردی با خانواده‌ها و بازماندگان این حادثه، بر عزم قاطع کشور خود در مقابله با اقدامات تروریستی تأکید کرد.عاملان حادثه تروریستی بیروت هرچه سریع‌تر مشخص شده و به دست عدالت سپرده شوند

میشل سلیمان رییس‌جمهور لبنان در تماس تلفنی با رییس‌جمهور کشورمان ضمن ابراز تأسف از حادثه تروریستی ظهر امروز در برابر سفارت ایران در لبنان، این حادثه تروریستی را محکوم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ،رییس‌جمهور لبنان در این گفتگوی تلفنی با اشاره به این اقدام تروریستی اظهار داشت: دولت لبنان تمام توان خود را بکار خواهد گرفت تا عوامل این حمله تروریستی شناسایی شده و به مجازات اعمال خود برسند.
وی همچنین بر تقویت، حفاظت و حراست از کارکنان سفارت و اماکن دیپلماتیک ایران در آن کشور تأکید نمود.
در این گفت‌وگوی تلفنی دکتر روحانی با تشکر از تماس رییس‌جمهور لبنان، متقابلاً با اظهار تأسف از شهادت و مجروحیت تعدادی از مردم لبنان در این حادثه، این موضوع را به وی تسلیت گفت.
رییس‌جمهوری اسلامی ایران این نکته را متذکر شد که امیدوار است عاملان این حادثه که توسط گروه‌های افراطی و با تحریک عوامل بیگانه برای ناامنی منطقه و کشور لبنان صورت گرفته است، هر چه سریع‌تر مشخص شده و به دست عدالت سپرده شوند.
دکتر روحانی با ابراز اطمینان از اینکه اینگونه حوادث هیچگاه موجب شکاف در میان مردم و مسئولین لبنان نخواهد شد، گفت: رهبران آن کشور با درایت کامل می‌توانند، وحدت و ثبات لبنان را پاس دارند.
رییس‌جمهوری اسلامی ایران از موضوع تروریسم لبنان به عنوان یک موضوع مهم برای منطقه خاورمیانه یاد کرد و اقدامات هماهنگ علیه خشونت، افراطی‌گری و تروریسم را یک ضرورت دانست.


ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه ظهر روز دوشنبه در تماسی تلفنی با دکتر روحانی، رییس‌جمهور کشورمان گفتگو کرد.

دکتر روحانی در گفتگوی تلفنی با رییس‌جمهور روسیه:

توافقات ما می‌تواند آغازی بر روابط گسترده دو کشور باشد

ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه ظهر روز دوشنبه در تماسی تلفنی با دکتر روحانی، رییس‌جمهور کشورمان گفتگو کرد.

در این گفتگوی تلفنی که به ابتکار رییس‌جمهور روسیه انجام گرفت، طرفین در خصوص روابط دوجانبه، تحولات منطقه و مذاکرات هسته‌ای تبادل نظر کردند.
دکتر روحانی با اشاره به دیدار قبلی دو رییس‌جمهور در بیشکک و تحولات مثبت پس از آن در روابط دو کشور گفت: خرسندم که روابط دو کشور پس از دیدار اخیر در مسیر سازنده‌ای قرار گرفته و اقدامات قابل توجهی در مسیر اجرایی شدن آن توافقات به عمل آمده است؛ امیدوارم توافقات ما، آغازی برای روابط گسترده و بلندمدت بین دو کشور دوست و همسایه باشد و بتوانیم با ادامه مذاکرات، گام‌های برداشته شده را تحکیم بخشیم.
رییس‌جمهور در خصوص مذاکرات هسته‌ای، با تشکر از مواضع روسیه در اجلاس اخیر ژنو و بیان اشتراکات فراوان در نظرات دو کشور، تأکید کرد: ایران همان‌طور که بارها اعلام کرده است کلیه فعالیت‌های هسته‌ای‌اش صلح‌آمیز و زیر نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بوده است. در مذاکرات اخیر پیشرفت‌های خوبی حاصل شده بود ولی باید همه به این نکته توجه داشته باشند که زیاده‌خواهی‌ها، می‌تواند مسیر توافق برد- برد را با دشواری‌هایی روبه‌رو کند. به نظر ما نباید شرایطی ایجاد شود که در اراده طرفین برای حصول توافق و رسیدن به نتیجه مرضی‌الطرفین خللی پدید آید.
دکتر روحانی در مورد وضعیت منطقه و سوریه نیز گفت: ما تلاش خواهیم کرد تحولات اخیر را برای همسایگانمان در منطقه تبیین کرده و نشان دهیم که ایران به دنبال صلح‌جویانه‌ترین روابط در منطقه و با همسایگان است.
رییس‌جمهور تصریح کرد: ایران و روسیه در موضوع سوریه اشتراک نظرهای زیادی با هم دارند و خوشبختانه همه کشورهای تأثیرگذار به این نتیجه رسیده‌اند که دیگر جنگ راه حل این بحران نیست و همه پذیرفته‌اند که گروه‌های تروریستی بیشترین خطر برای منطقه هستند که متأسفانه در داخل سوریه جنایات ضد انسانی خطرناکی انجام داده و می‌دهند. ما می‌توانیم دیدگاه‌های مثبت خود را در صورتی که شرایط لازم ایجاد شود، در اجلاس ژنو ۲ به توافقات مهم تبدیل کنیم. البته حضور ما در این اجلاس بدون پیش شرط امکان‌پذیر خواهد بود.
در این مکالمه تلفنی، رییس‌جمهور روسیه نیز با اشاره به تحولات مثبت روابط دو کشور و بیان اراده خویش برای تحکیم روابط درازمدت و صمیمانه ایران و روسیه، اقدامات مورد نظر برای توسعه روابط در آینده نزدیک را مطرح و از همکاری‌های فیمابین اظهار خرسندی نمود.
پوتین در زمینه مذاکرات هسته‌‌ای در ژنو گفت: در ژنو توافق بسیار نزدیک بود و ایران هم همکاری بسیار خوبی داشت که می‌توانست به نتیجه مطلوبی منجر شود ولی متأسفانه همانطور که می‌دانید با مسأله‌ای که پیش آمد، توافق به تعویق افتاد. روسیه برای موفقیت این مذاکرات که در پس آن، اراده جدی طرفین وجود دارد، به تلاش‌های خود ادامه خواهد داد.
رییس‌جمهور روسیه در خصوص تحولات سوریه و اجلاس ژنو۲ هم با ذکر نتایج مثبت و مفید حضور ایران، به تبیین آخرین وضعیت منطقه پرداخت.


منبع:http://president.ir/faارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 23
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,264,606

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.239.11.178 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل