یکشنبه 12 آذر 1402

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

50001333334389

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


علایق و تعاملات بر روند انتخابات تاثیر سوء نگذارد

عبدالرضا رحمانـی فضلی وزیر کشور با تاکید بر اینکه انتخابات در دولت تدبیر و امید باید قانونی، آزاد، سالم و باشکوه برگزار شود، گفت: ما آبرو و اعتبار دولت تدبیر و امید را خرج هیچ کس نمی کنیم.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور

وزیر کشور در همایش تخصصی معاونان سیاسی - امنیتی و اجتماعی استانداری های کشور در محل وزارت کشور با سخنان و توصیه های خود، عملا انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی را در دولت یازدهم کلید زد و افزود: هدف ما در این دوره از انتخابات، صیانت از حق الناس است و ما هیچ دِینی به هیچ کس نداریم؛ نه به جریانات سیاسی، نه به افراد و نه به گروههای سیاسی.

به گزارش ایرنا ، رحمانـی فضلی تصریح کرد: هر یک از مدیران و معاونان وزارت کشور که خود را مدیون کسی بداند و این تفکر باعث شود تاثیری در روند انتخابات و تعیین افراد داشته باشد، در قیامت باید پاسخگو باشد و در این دنیا نیز من او را رها نخواهم کرد و باید پاسخگو باشد.

وزیر کشور از تمامی مدیران و معاونان خود به ویژه در بخش سیاسی و امنیتی خواست، حتما از رفتارها، عملکردها، بازدیدها، جلسات، تعاملات و علایق خود مراقبت کنند تا این موضوع بر روند انتخابات آتی تاثیر سوء نگذارد و موجب اتهام زنی ها و تحلیل های نادرست برخی احزاب عمدا یا سهوا نشود.

بخشنامه وزیر کشور به همه مدیران و و معاونان سیاسی این وزارتخانه

رحمانـی فضلی همچنین اعلام کرد: کلید انتخابات از امروز با هدف صیانت از حق الناس و اجرای دقیق قانون و مراقبت از رفتارهای ما زده شده است که امیدواریم با سربلندی هر چه تمامتر از این موضوع بیرون آییم.

وزیر کشور تاکید کرد: طبق بخشنامه ای که صادر کرده ام، همه مدیران سیاسی و کسانی که در وزارت کشور در سطوح مختلف مدیریتی هستند اگر قصد حضور در انتخابات آتی را دارند، باید تا اول اسفند امسال استعفای خود را اعلام کنند و پس از این تاریخ، استعفایی را از آنها نمی پذیرم.

وی اظهار داشت: یعنی هر کس که می خواهد به عرصه سیاسی برود، برود. نباید از ظرفیت وزارت کشور در این زمینه استفاده شود.

متن کامل فرمایشات وزیر محترم کشور را در ادامه مطلب مطالعه نمایید ...

باید از انتخابات مسوولانه صیانت کنیم

وزیر کشور مساله انتخابات را یکی از جلوه های تاثیرگذار، مهم و اساسی مشارکت عمومی مردم در تعیین سرنوشت سیاسی و ملی برشمرد و انتخابات از افتخارات جمهوری اسلامی دانست.

رحمانـی فضلی با بیان اینکه در36 ساله گذشته بطور متوسط هر ساله مواجه با یک انتخابات در کمال آرامش و آزادی و با شرایط قانونی بوده ایم، گفت: نتایج انتخابات بیانگر ظهور تجلی اراده ملت در حوزه رهبری، خبرگان، مجلس شورای اسلامی و شوراها و نیز در همه حوزه ها است.

رییس شورای امنیت کشور همچنین از دیگر برکات جمهوری اسلامی را آزادی در انتخابات و اصل انتخاب دانست و تاکید کرد: این ملت قرنها و سالها و صدها سال با تحقیرشدگی و بی توجهی مواجه بوده است. ملتی که تفکیک قوا در آن معنا نداشت و تنها، عنصری به عنوان حاکم و شاه و ملتی به عنوان رعیت تلقی می شد و هرچه را آنها می گفتند، باید مورد توجه قرار می داد. این مساله مهمی است .

رحمانـی فضلی گفت: باید ازانتخابات با دقت، مسوولانه، قانونی، از سر ایمان و اعتقاد صیانت کنیم که مساله مهمی است.

وی همچنین با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: رهبر معظم فرمودند این حق الناس است و حق الناس چیزی است که اگر خدشه ای درآن وارد شود دیگر توبه و استغفار شامل آن نمی شود. به خصوص در این حق الناس که عمومیت دارد. امکان رضایت و حلالیت گرفتن ندارید. این جزو حق الناس هایی است که امکان جبران وجود ندارد.

وی با بیان اینکه ما متولیان حق الناس در اجرای قانون هستیم، تاکید کرد: مسوولیت انتخابات در دولت تدبیر وامید در حوزه اجرا برعهده ماست و باید انتخاباتی قانونی، کاملا آزاد، سالم و باشکوه باشد.

رحمانـی فضلی گفت: اگر اقدامات، فعالیتی یا کاری از هم اکنون در حوزه اجرایی شما مدیران صورت پذیرد که خدشه ای در باور مردم و یا نگرانی در اذهان ایجاد کند و یا حتی ابهامی در ذهن فعالان حوزه سیاسی برجای گذارد؛ یقین بدانید نتیجه انتخابات هر چه باشد به آن شبهه و خدشه وارد خواهد شد.

وی خطاب به معاونان سیاسی و امنیتی خود گفت: انتخابات از الان برای ما شروع شده است نه از خرداد سال بعد.

وزیر کشور با بیان اینکه ما هم دارای اندیشه سیاسی هستیم، گفت: ما نیز هوادار برخی افکار و یا جریانات سیاسی هستیم و حتما تحلیل مشترک سیاسی با برخی ها داریم و از عناصر سیاسی هستیم؛ اما در حوزه کار و امانتداری از حق الناس و حوزه اجرای قانون؛ مدیون هیچ کس نیستیم .

وی تاکید کرد: هر کس خود را مدیون بداند و حرکت و خطوطی در دلش باشد که تاثیری در روند انتخابت بگذارد مطمئن باشد که مردم شما را رها نخواهند کرد.

 

اجازه نخواهیم داد در حق هیچ کس ظلم شود

رحمانـی فضلی با تاکید بر اینکه از نمانیدگان مردم و مسیر قانونی حمایت می کنم، گفت: هرکس از صندوق های رای به عنوان منتخب مردم که طی طریق اجرایی و نظارت حکومتی بیرون آید، نماینده مردم است و اجازه نخواهیم داد در حق هیچ کس ظلم شود مگر آنچه قانون حکم می کند.

وی خطاب به معاونان سیاسی امنیتی استانها گفت: می دانم چه مشکلاتی در حوزه های مختلف استانی متوجه شماست و شما چگونه با صبر و تامل و تعامل و کار کاشناسی شده کار را دنبال می کنید.

وزیر کشور، ثبات وآرامش را اصلی ترین نیاز سیاست داخلی در اوضاع کنونی برشمرد و گفت: شما متولی ثبات و آرامش هستید و هرکس بخواهد ثبات و آرامش رابر هم بزند، در مسیر خاص دشمن حرکت کرده است.

وی با بیان اینکه در یک سال و نیم گذشته ثبات و آرامش در حوزه سیاست و امنیت داخلی حاکم بوده است که این دستاورد بزرگی است، اظهار داشت: بقیه کارها در سایه ثبات و آرمش سیاسی حرکت می کند و الحمدلله در شرایط کنونی، احزاب و گرهها فعالیت خود را انجام می دهند و ساخت و سازها و عمران بخوبی و در عین ثبات و آرامش در کشور پیش می رود.

 

تحولات برنامه ریزی شده برای تاثیرگذاری بر امور داخلی ایران

وزیر کشور در ادامه گفت: با توجه به شرایط حاکمیت کشور، منطقه و نظام بین الملل در شرایطی هستیم که مستلزم هم رصد دائمی مولفه های تاثیرگذار در حوزه های داخلی و هم تحلیل درست و صحیح از اوضاع و احوال و هم برنامه ریزی مناسب و هم اقدام خوب هستیم.

وی یادآور شد: اگر رصد و برداشت درستی از شرایط و اوضاع نداشته باشیم نمی توانیم تصمیم گیری های درست گرفته و اقدامات لازم را انجام دهیم.

رحمانـی فضلی یادآور شد: آنچه ما در این مقطع با آن مواجه هستیم مسایلی است که در منطقه می گذرد. مناطق مرزی، همسایگی، ایدئولوژیکی و فکری و روابطی که ما با این کشورها داریم همه به گونه ای ما را تحت تاثیر قرار می دهد و خواه یا ناخواه ما در موضعی قرار می گیریم که باید با این شرایط تعامل، عکس العمل و بازخورد داشته باشیم و در مدیریت این شرایط نمی توانیم منفعل باشیم.

وزیر کشور اضافه کرد: اگر ما در وقوع حوادث و جریان این اتفاقات و اقداماتی که در منطقه صورت می گیرد منفعل باشیم به یقین برای ما تعیین شرایط خواهد شد و خسارت های زیادی به ما وارد خواهد شد.

وی گفت: اینکه برخی محافل و اشخاص در بعضی از تحلیل ها، دخالت ایران را در منطقه و نوع مداخله ایران در حوادث و جریانات برداشت نامناسبی می دانند و آن را خارج از حیطه امنیت ملی و تاثیرگذاری در فضای داخلی کشور می دانند این کاملا غلط است.

رحمانـی فضلی افزود: ما نمی توانیم نسبت به آنچه که در دنیای اسلام می گذرد بی تفاوت باشیم. اساس سیاست خارجی و قانون اساسی و اساس نگاه های امام (ره) و رهبری و خاص ملت است که نسبت به احوالات و شرایط دنیای اسلام باید فعال، مبتکرانه و موثر دخالت داشته باشیم و این دخالت به معنای دخالت در امور داخلی کشورها نیست بلکه نوعی کمک همفکری، مستشاری و استفاده از ظرفیت های سیاسی در عرصه بین المللی و منطقه ای است.

وی ادامه داد: از طرف دیگر حوادثی که در منطقه می افتد به صورت مستقیم با توجه به همجواری جغرافیایی در داخل ایران تاثیرگذاری دارد. وقتی مناطق مرزی در شرق و غرب کشور دچار ناامنی شود نتیجه آن سوء استفاده اشرار، قاچاقچیان و عوامل ضدانقلاب و نهایتا نفوذ ناامنی در داخل کشور خواهد بود.

وزیر کشور گفت: ما برای حفظ امنیت کشورمان باید تدابیر لازم را در منطقه داشته باشیم و با توجه به شناخت علت اصلی حوادث که ناشی از دخالت کشورهای غربی بخصوص آمریکا در منطقه می دانیم.

وی یادآور شد:ایجاد فرقه های انحرافی تحت عنوان اسلام، تجهیز، هدایت و پشتیبانی آنها همه به وسیله آمریکا و اسرائیل و حامیان آنها در منطقه است. بنابراین یقین داریم که این نوع تحولات برنامه ریزی شده و هدایت شده برای تاثیرگذاری در امور داخلی ایران است.

رحمانـی فضلی با بیان اینکه دشمن برای تاثیرگذاری در کشور برنامه ریزی و سرمایه گذاری انجام داده است، گفت: برای اینکه بتوانیم به صورت مبنایی و اصولی شرایطی در کشور ایجاد کنیم که در مقابل این تحولات و برنامه ریزی ها کمترین آسیب پذیری را داشته باشیم لازم است به مولفه های سیاسی و امنیتی بیشتر بپردازیم و بدانیم که اولین عنصر قدرت ما در داخل مردم متدین، معتقد و مسلمان ما هستند.

وزیر کشور وجود و شکل گیری انسجام داخلی را یک ضرورت خواند و افزود: هر چیزی که وحدت، انسجام، باور و اعتقادات مردم را نسبت به جمهوری اسلامی و نظام اسلامی خدشه دار کند در جهت مسیر دشمن است.

وی در ادامه به بیانات رهبر معظم انقلاب در روز ولادت نبی اکرم(ص) اشاره کرد و گفت: ایشان شرایط مختلف را تبیین کردند و فرمودند که موضوع انسجام بیش از همه اهمیت دارد.

رحمانـی فضلی تاکید کرد: ما به عنوان کسانی که در حوزه حاکمیت ایفای نقش می کنیم و مبحث امنیت داخلی به عنوان اصلی ترین وظیفه ما مشخص شده است، باید در تقویت آن تلاش کنیم.

وزیر کشور ایجاد امید در مردم را یکی دیگر از مولفه های مهم برای امنیت داخلی عنوان کرد و گفت: آنچه یک ملت را پویا نگه می دارد و امکان بروز و ظهور در عرصه های مختلف را تقویت می کند و باعث ایجاد حرکت می شود، این است که آن جامعه به آینده خود امیدوار باشد و بداند مسیری که پیش رو دارد منتج به اهداف می شود و آن اهداف نیز خیر جامعه را به دنبال خواهد داشت.

وی گفت: امید مردم در مرحله اول این است که جمهوری اسلامی ایران به عنوان خون بهای شهدا و میراث امام (ره) باید به درجه عالی توفیق برسد و ما نیز به مردم اطمینان دهیم که مسیر جمهوری اسلامی مسیر امام (ره) و شهداست و به عنوان مسوولان در مسیر امام (ره) و شهدا حرکت می کنیم و همان طور که در مردم ما استقامت نهادینه شده در مسوولین نیز این موضوع نهادینه شده است یعنی آنها باید در تمام صحنه ها ما را پشت سر خودشان و حامی خودشان و در هدایت جامعه پیشتاز ببینند.

رحمانـی فضلی یادآور شد: فعالیت ، رونق و توسعه در جامعه به عنوان هدف دولت و کارگزاران مورد توجه است و دولت تدبیر و امید در مسیر امام (ره) و رهبری حرکت کردن و ایجاد امید در حوزه توسعه و فعالیت و رونق را به عنوان برنامه های اصلی در نظر گرفته است.

وی گفت: ما معتقدیم باید همه اقدامات خود را بسیج کنیم تا بتوانیم امید و پویایی و رونق و توسعه را در جامعه برای مردم زنده نگه داریم.

وزیر کشور افزود: این موضوع حائز اهمیت است که رونق و توسعه پایدار و پویایی مستمر وقتی معنا دارد که مردم پایه آن توسعه و رونق باشند یعنی توسعه مبتنی بر اراده، امکانات و توانمندی های مردم باشد و این را باید در عمل اثبات کنیم چرا که با حرف زدن، شعار دادن و دعوت به مشارکت بدون برنامه های عملیاتی نمی توانیم باعث ایجاد امید در مردم شویم.

رحمانـی فضلی یکی دیگر از مولفه های امنیت داخلی را رهبری و جایگاه ولایت فقیه در کشور عنوان کرد و گفت: باید با جان و دل هم از نظر اعتقادی ، سیاسی و هم از نظر عقلی جایگاه ولایت و رهبری ملکه ذهن ما باشد و به عنوان کسانی که در حاکمیت نقش داریم معتقد به این موضوع باشیم و نباید سیاسی و مقطعی برخورد کنیم. باید ایمان و اعتقاد داشته باشیم و بر مبنای سیاسی و عقلی این موضوع را مورد توجه قرار دهیم که این اعتقاد در 36 سال گذشته و قبل از آن زمان در قامت امام (ره) و بعد از رحلت ایشان در قامت رهبر انقلاب نظاره کردیم.

وی یادآور شد: اگر کسی بگوید نقش ولایت و رهبری درجه دو بوده حتما دچار خطای استراتژیک در تحلیل ها شده و اگر خیلی خوشبینانه به این تحلیل نگاه کنیم می توانیم بگوییم که ساده لوحانه و از سر ناآگاهی این موضوع را بیان کرده است.

وزیر کشور اضافه کرد: ما می توانیم پیروزی انقلاب، هدایت امام (ره) در جنگ، هدایت جامعه بعد از رحلت امام (ره)، مسایل تحلیلی و تهدیدی، موضوعات داخلی و وحدت و انسجام در جامعه و هرگونه مساله ای را نگاه کنیم ما مدیون رهبری داهیانه ولایت فقیه در کشور هستیم و آنچه باعث قوام نظام جمهوری اسلامی شده این است که ملت به چنین مساله ای باور دارند.

رحمانـی فضلی در ادامه یکی دیگر از مولفه های امنیت ملی را جایگاه قدرت اقتصادی کشور عنوان کرد و گفت: عرصه کنونی رقابت دنیا با درجه میزان قدرت اقتصادی سنجیده می شود و همه دعواهایی که در اقصی نقاط دنیا اتفاق می افتد برای تسخیر بازارها است.

وی افزود: همه علوم و فنون و تکنولوژی و تجهیزات و مدیریت خروجی آن توانمندی اقتصادی است و ما به عنوان کشوری که داعیه حکومت جهانی و رقابت با کسانی که قدرت اول دنیا در حوزه اقتصادی را دارند نمی توانیم ادعایی داشته باشیم وقتی که توانمندی اقتصادی ما نشانه وابستگی ما و عدم تحرک در این حوزه باشد.

وزیر کشور به موضوع کاهش بهای نفت و تحریم ها که به قول دشمنان آخرین حربه در حال اعمال آن هستند اشاره کرد و گفت: پایین آمدن قیمت نفت با طراحی، توطئه و همکاری برخی کشورها انجام شده و آنها می خواهند ما را تحت فشار قرار دهند چرا که تحلیلشان این است که نقطه آسیب پذیر ما این است بنابراین باید تلاش کنیم همان طور که رهبر معظم انقلاب و رییس جمهور محترم در حوزه اقتصاد مقاومتی تاکیدات جدی داشتند اقدامات موثری را انجام دهیم.

رحمانـی فضلی با بیان این که توانمندی های اقتصادی کشور خیلی زیاد است گفت: من معتقدم همه مناطق ما قدرت استقلال اقتصادی و مادی با تکیه بر ظرفیت ها و توانمندی های داخلی خود را دارند و هر کدام از استان های ما قادرند خودکفایی اقتصادی را حول محور اقتصاد مقاومتی به تنهایی پیگیری کنند و نگاه شما باید جامع تر باشد.

وی ادامه داد: من به شما معاونین سیاسی امنیتی کشور که مسائل حوزه خود را رصد می کنید می گویم که به نقش حوزه اقتصادی در مسائل سیاسی و اجتماعی چه در قالب تنش های سیاسی و چه در قالب مسائل اجتماعی توجه کنید.

وزیر کشور یادآور شد: اگر سطح اشتغال را بالا ببریم و شرایط مطلوب را فراهم کنیم تنش های اجتماعی کاهش پیدا می کند و رضایتمندی در کشور حاصل می شود.

رحمانـی فضلی اظهار داشت: اختلافی که بنده با دوستان در برخی حوزه های مدیریتی داریم این است که ما فقط به جای اینکه به عدد رشد اقتصادی توجه کنیم باید تاثیر این عدد رشد اقتصادی را در احوالات سیاسی، امنیتی و اجتماعی جامعه ببینیم. باید توزیع این عدد را در اقصی نقاط کشور ببینیم. اگر ما رشد هشت درصدی داشته باشیم اما فقر در خیلی مناطق کشور جاری باشد در واقع ما در حوزه های امنیتی و سیاسی موفق نبوده ایم.

وزیر کشور گفت: رشد اقتصادی باید فقر زدا باشد و هم عادلانه باشد و به توسعه کشور کمک کند.

وی با بیان این که کشور جایگاه حکومت است و یک بنگاه اقتصادی نیست، افزود: انتظار دارم که شما علاوه بر رصد عملکرد جریانات گروه ها و جریانات سیاسی و مسائلی از این دست عنصر اقتصادی را نیز به عنوان عنصر اصلی مد نظر قرار دهید اگر این نگاه را داشته باشید نگاه شما جامع تر است چراکه مباحث اقتصادی می تواند در حوزه های بسیاری تأثیرگذار باشد و اگر در جامعه احساس عدالت شود مدیریت سیاسی امنیتی با سهولت بیشتری انجام خواهد شد.

رحمانـی فضلی افزود: ما برای رشدهای بالا عجله نداریم و نمی خواهیم بدون توجه به فقر و مسائل دیگر این موضوع را مورد توجه قرار دهیم. ما باید بدانیم یکی از عناصری که باعث ضعف امنیت ملی می شود افزایش میزان نارضایتی و عدالت در حوزه اقتصادی از عوامل کاهش نارضایتی ها محسوب می شود.

وی در ادامه به موضوعات و مسائل اجتماعی اشاره کرد و گفت: متاسفانه ما به مسائل و موضوعات اجتماعی به دلیل گرفتاری هایی که در حوزه اقتصادی داشته ایم کمتر توجه کرده ایم در حالیکه نقش مسائل اجتماعی در تحولات داخلی بسیار بالاست و ما در حوزه اجتماعی با آسیب هایی مواجه بوده و هستیم و اگر نسبت به این موضوعات بی توجه باشیم دچار چالش های جدی خواهیم شد.

وزیرکشوریادآور شد: چنانکه هم اکنون شاهد هستیم مسائلی مثل حاشیه نشینی در کشور که از نظر تعداد فراوانی بسیار بالاست، اعتیاد، بیکاری، طلاق، شرارت، سرقت در شأن جمهوری اسلامی نیست و باید بدانیم که این آسیب های اجتماعی ظرفیت ملت ما را نشانه رفته است و هر کدام به نحوی می تواند پیکره ملت ما را مورد خدشه قرار دهد.

رحمانـی فضلی گفت: ما نمی توانیم حدود یک میلیون و 300 معتاد یعنی یک میلیون و 300 خانوار، حواشی شهرها و مهاجرت ها را نادیده بگیریم و باید بدانیم که اعتماد عمومی و امنیت و سرمایه اجتماعی و مشارکت عمومی همه در حوزه اجتماعی تعریف می شود و پایه های انسجام و مشارکت ملی و وحدت در حوزه اجتماعی است. بنابراین این موضوع باید مورد توجه جدی قرار بگیرد.

وی افزود: سمن ها (سازمان های مردم نهاد) می توانند همراه و همدل خوبی در تقویت مسائل اجتماعی، مبارزه با آسیب ها و کنترل ناهنجاری های اجتماعی باشد.

وزیر کشور به گزارشی که دولت در زمینه معضلات اجتماعی در مجلس و شورای امنیت ملی ارائه داده است، اشاره کرد و گفت: کارگروه ویژه ای را برای مسائل اجتماعی تشکیل دادیم که همه باید به این مسائل توجه کنیم و آگاهی را افزایش دهیم تا بتوانیم به خوبی این مسائل را مدیریت کنیم.


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 8
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 4,830,156

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.80.4.147 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل