جمعه 31 فروردین 1403

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


برآورد و جزئيات نحوه سفر به تبريـز

سفر به تبریز

گاهی خوب است از شمال و خاطراتش بگذریم و مقصد سفرمان را کمی آن‌طرف‌تر انتخاب کنیم.

تبريز از آن شهرهايي است كه مي‌ارزد براي ديدنش كمي بيشتر راه طي شود چون هم جاذبه‌هاي طبيعي زيادي دارد و هم از نظر تاريخي شهر پرباري است. اما برنامه‌‌ سفر بهتر است مناسب جيب‌ باشد تا از لذت آن كم نشود. پس بهترين كار اين است كه قبل از راهي شدن، به قول معروف چرتكه بيندازيد و ببينيد چطور سفري با وضع حساب بانكي شما هماهنگ‌تر است. اگر يك خانواده چهار نفره هستيد كه خودروي شخصي نداريد يا نمي‌خواهيد با آن سفر برويد براي شما حساب و كتاب كرده‌ايم كه چقدر براي يك سفر 3 روزه به تبريز پول لازم داريد.

متن کامل را در ادامه مطلب مطالعه نمایید ...

با خرج بالا

در اين انتخاب، بايد حدود 3 ميليون و 200هزار تومان براي خورد و خوراك و اقامت خانواده چهار نفره كنار بگذاريد.
وسيله سفر: غيراز سليقه، پول و زماني كه داريد، وسيله سفر شما را مشخص مي‌كند‌. هواپيما يك وسيله نسبتا گران براي سفر است. دو شركت هواپيمايي در خط تهران به تبريز و بالعكس فعال هستند كه تفاوت زيادي از نظر قيمت ندارند. قيمت بليت رفت و برگشت تهران- تبريز، بين270تا 276هزار تومان براي يك نفر است. بليت رفت و برگشت كلاس تجاري هم 310هزار تومان برايتان هزينه دارد. اگر بخواهيد براي 4 نفر بليت رفت و برگشت هواپيما بخريد بايد از يك ميليون و 80هزار تا يك ميليون و 240هزار تومان خرج كنيد.

محل اقامت:شهر تبريز هتل‌هاي 5‌ستاره و 4 ستاره خوبي دارد. براي يك خانواده چهارنفره معمولا در هتل‌ها اتاق پيدا نمي‌كنيد. سوئيت دوخوابه با ظرفيت 4نفر در هتل چهارستاره شبي 470هزار تومان و در هتل 5 ستاره شبي 600هزار تومان است. مي‌توانيد سوئيت مورد نظر خودتان را اينترنتي رزرو كنيد تا هم خيالتان از اسكان راحت باشد و هم تخفيف بگيريد. معمولا يك روز در هتل از ساعت 12ظهر روزي جاري تا ساعت 12روز بعد حساب مي‌شود. به همين‌خاطر به صرفه‌تر است كه براي اقامت 3 روزه خود اتاق را براي 2 شب رزرو كنيد. هزينه اجاره سوئيت چهارنفره براي 2 شب940تا يك‌ميليون و 200هزار تومان درمي‌آيد.

خورد و خوراك: براي غذا خوردن بايد برويد رستوران. البته معمولا هتل‌ها وعده صبحانه را به‌صورت رايگان ارائه مي‌دهند. در تبريز هر نوع غذايي بخواهيد پيدا مي‌كنيد؛ از آبگوشت و كوفته تبريزي تا فست‌فودها و غذاي تركيه‌اي. هميشه پولي كه براي غذا مي‌دهيد بستگي كامل به محل رستوران و كيفيت مواد غذايي دارد. در رستوران‌هاي تبريز با حدود50هزار تومان مي‌شود يك پرس غذاي خوب با پيش غذا و سالاد و دسر خورد. معمولا كسي در طول سفر 3 روزه 6 وعده غذاي كامل و سنگين نمي‌خورد. اما اگر بخواهيد هر 6 وعده ناهار و شام غذاي كامل و حسابي بخوريد بهتر است حدود يك ميليون تومان براي خورد و خوراك خود كنار بگذاريد.

سوغات: پيشنهادهايي داريم كه قيمتشان بالاست. نقره‌سازي‌‌هاي تبريز معروف هستند و از انواع ظرف گرفته تا هر وسيله‌اي كه بخواهيد، براي شما مي‌سازند. قيمت نقره‌جات بعد از كشيدن وزن آنها تعيين مي‌شود. اما قيمت گل‌هاي مليله‌اي قاب شده مشخص است و شما مي‌توانيد با حدود 100هزار تومان يكي از اين قاب‌ها را بخريد.كفش‌هاي چرم دست‌دوز تبريز هم معروف هستند. ارزان‌ترين محصولات چرم، كفش‌هاي سبك زنانه هستند كه حدود 130هزارتومان قيمت دارند. اما اگر سراغ محصولات مجلسي و سنگين‌تر مثل كيف برويد خرج‌تان از حدود 400هزار تومان هم بالاتر مي‌رود اما محصول چرم دست‌دوز ارزش خرج كردن را دارد.

تبريزگردي با تور:شهرداري تبريز براي گشت و‌گذار در اين شهر، تورهاي رايگان ويژه تابستان برنامه‌ريزي كرده است. پيشنهاد ما براي ديدن جاذبه‌هاي گردشگري اين شهر، استفاده از اين تورهاست برنامه حركت اين تورها هر روز ساعت 10صبح تا 4بعدازظهر، از محل ايستگاه‌هايي است كه از قبل تعيين شده. اتوبوس‌هاي اين تور رايگان است و بليت ورودي به موزه‌ها و ابنيه تاريخي نيم بها حساب مي‌شود. مزيت گشت و‌گذار با اين تورها، همراه بودن راهنماي گردشگري است كه در مورد هر مكاني توضيح كافي را به شما مي‌دهد.

تاكسي تبريز:اگر بخواهيد خودتان در تبريز بگرديد بهتر است قبل از هر چيز، ديدني‌هاي تبريز را بشناسيد و يك نقشه شهر را هم داشته باشيد. بعد از آن مي‌توانيد به راننده‌هاي تاكسي اعتماد كنيد. هزينه خدمات تاكسي را هم مي‌توانيد در سايت سازمان تاكسيراني تبريز پيدا كنيد. نرخ خدمات تاكسي در شهر تبريز در كوتاه‌ترين مسير 450و در طولاني‌ترين مسير 1400تومان است. همچنين نرخ ورودي تاكسي سرويس، 1200تومان است و به ازاي هر ساعت تردد، 5هزار تومان به كرايه اضافه مي‌شود.

هزينه متوسط

با حدود يك ميليون و 400هزار تومان هم مي‌توان سفر خوشي داشت.
وسيله سفر: ‌قطارهاي كوپه‌اي چهار نفره، نسبت به قيمت بليت‌شان، براي سفر راحت هستند و شما را 12 ساعته از تهران به تبريز مي‌رسانند. اگر بدون صداي تلويزيون حوصله‌تان سر‌مي‌رود، قطار سبز را انتخاب كنيد كه هر كوپه تلويزيون‌ دارد و برايتان فيلم مي‌گذارند. بليت رفت و برگشت قطار سبز براي هر نفر 95هزار تومان است. قطار لوكس چهارنفره تلويزيون ندارد و بليت رفت و برگشت آن براي يك نفر 85هزار تومان است. با اين حساب اگر بخواهيد براي 4نفر بليت رفت و برگشت بخريد، بين 340تا 380هزار تومان برايتان تمام مي‌شود.

محل اقامت: هزينه اقامت در هتل 3 ستاره اتاق 4 تخته با ظرفيت يك نفر اضافه شبي 250هزار تومان است. هتل آپارتمان‌ها فقط سوئيت ارائه مي‌دهند و قيمت پايه آنها بالاتر از هتل است اما براي سفر خانوادگي راحت‌تر هستند.قيمت سوئيت چهارتخته شبي 310هزار تومان است. براي 2 شب اقامت در هتل‌هاي 3ستاره يا هتل آپارتمان بين 500تا 620هزار تومان پول لازم داريد.

خورد و خوراك: با حدود 15هزار تومان مي‌توانيد يك پرس غذاي مناسب بخوريد. پيشنهاد ما اين است كه غذاهاي سنتي تبريز را امتحان كنيد مثل كوفته، دلمه و آبگوشت چون با حدود 8تا 16هزار تومان مي‌توانيد يك غذاي خوشمزه و جديد را امتحان كنيد. با اين اوصاف در يك سفر 3 روزه، حدود 350هزار تومان براي هزينه خورد و خوراك كنار بگذاريد.

سوغات:براي خريد يك كيلو سوغات خوردني تبريز، از 10تا 26هزار تومان پول لازم داريد. قيمت يك كيلو باقلواي تبريزي حدود 13هزار تومان است. نوقاي تبريز را هم مي‌توانيد از كيلويي 12تا 17هزار تومان بخريد. اين تفاوت قيمت به‌خاطر تفاوت مغزهايي است كه در آنها به‌كار مي‌رود. اگر مي‌خواهيد بيشتر خرج كنيد، پيشنهاد شيريني قرابيه است كه با پودر بادام درختي درست مي‌شود و روي آن را مغزهاي مختلف مي‌ريزند و قيمت آن كيلويي 26هزار تومان است.

سفر ارزان

زياد كه اهل تجملات و خرج كردن نباشيد، حتي از فكر كردن به سفرهاي آنچناني سرگيجه مي‌گيريد، شما مي‌توانيد با حدود 600هزار تومان هم، با خانواده به سفر 3 روزه برويد و آب و هوايي عوض كنيد.
وسيله سفر: بليت قطار 6 تخته و اتوبوس معمولا با هم يكي است. پس با توجه به زماني كه مي‌توانيد در راه باشيد، يكي را انتخاب كنيد. بليت رفت و برگشت قطار درجه يك 6 تخته با تهويه، 65هزار تومان براي هر نفر هزينه دارد. اگر با اتوبوس معمولي راهي تبريز شويد، بليت رفت و برگشت شما 65هزار تومان مي‌شود. بليت رفت و برگشت اتوبوس ويژه با صندلي تخت‌شو 76هزار تومان است. خريد بليت رفت و برگشت قطار براي 4 نفر 260هزار و بليت اتوبوس ويژه 304هزار تومان درمي‌آيد.

محل اقامت:مدارس محل‌هاي خوبي براي اسكان ارزان و آسان هستند كه تحت شرايطي پذيرش عمومي هم دارند؛ درصورتي كه كلاس‌ها رزرو كارمندان آموزش و پرورش نباشند و جا باشد، افراد با شغل آزاد هم مي‌توانند در مدارس ساكن شوند. هزينه اسكان در مدرسه براي افراد با شغل آزاد، بسته به امكانات كلاس از شبي 33تا 80هزار تومان متغير است.

خورد و خوراك: گزينه مناسب براي كم كردن هزينه خورد و خوراك در سفر اين است كه وعده‌هاي ناهار را خودتان بپزيد و شام هم حاضري بخوريد. اگر در هتل‌آپارتماني اقامت مي‌كنيد كه آشپزخانه دارد، مي‌توانيد خودتان غذا بپزيد. با خود مقداري مواداوليه مثل برنج، لپه براي يك وعده، كمي سبزي خشك و... ببريد كه خيلي هم جا اشغال نمي‌كند. بقيه مايحتاج را به اندازه مصرف 3- 2 روز، همانجا بخريد. اگر بخواهيد نيم‌كيلو گوشت(15هزار تومان)، يك روغن كوچك(حدود 7هزار تومان) و يك كيلو پياز و سيب‌زميني براي براي 3 روز بخريد، هزينه خريد شما از 30هزار تومان بيشتر نمي‌شود با هزينه حدود 100هزار تومان هم مي‌توانيد يكي‌دو وعده غذاي خوب در رستوران بخوريد. هزينه خورد و خوراك شما در 3 روز سفر به تبريز مي‌تواند كمتر از 200هزار تومان شود.

سوغات: مناسب‌ترين سوغات تبريز، ريس و نوقا است كه هم قيمت مناسبي دارند، هم جاي زيادي نمي‌گيرند و هم بارتان سنگين نمي‌شود. قيمت ريس كيلويي 10تا 12هزار تومان و قيمت نوقا كيلويي 12تا 17هزار تومان است.

* شهریار نیوز


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 6
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,144,453

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.233.242.67 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل