سه شنبه 28 فروردین 1403

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


مصاحبه با آقاي اباصلت احمدی دیزج ، معلم نمونه کشوری

اباصلت احمدي ديزج

معلم نمونه کشوری اباصلت احمدی دیزج در معرفی خودش به خبرنگار آناج می گوید: به گفته شناسنامه ام، در ششم فروردين هزار و سيصد و پنجاه و چهار در روستاي ديزج صفر علي از توابع شهرستان ورزقان، شهر طلاي سرخ ( مس سونگون‌)، در استان آذربايجان شرقي به دنيا آمدم. آن هم در یک خانواده ی روستایی که پسر حکم یک «اَل آغاجی؛ کمک، یاور و از این نوع » به حساب می آمد. چشمم را كه باز كردم ديدم چه زود، دیر شده است و با تمام سختي ها و شيريني ها ي زندگي روستايي؛ ابتدايي، راهنمايي و دوم دبيرستان را تمام كرده ام و تمام برّه چراني ها، و بيابان گردي هاي كودكانه، ترس ها و گريه هاي بچگانه به خاطر سیل و بارش تگرگ به خاطرات پيوسته اند.

بعد از اتمام سال دوم دبيرستان، با آينده نگري خاصي كه ناشي از دوری و سختی راه بين مدرسه و خانه بود، به دانشسراي مقدماتي در شهرستان كليبر رفتم. دو سال تحصيل در دانشسرا به دراز ناي « ايكي ثانيه » گذشت و ديپلم دانشسراي مقدماتي را گرفتم و به عنوان «معلم صفر كليومتر» راهي روستا هاي محرومِ منطقه ام، ورزقان شدم، روستاي جوشين، روستاي سنگ و قلعه به قدمت اشكاني ها.

در همان سال يعني 1373، با مطالعه ي مداوم موفق شدم در دانشگاه شبانه و هم دانشگاه آزاد تبريز در رشته زبان و ادبيات فارسي قبول شوم، بعد از مشورت و علاقه ام به دبير ادبياتم آقاي پيروزنيا تحصيلم را در دانشگاه آزاد اسلامي در رشته دبیری ادبیات ادامه دادم و در عرض سه سال و نصفي، با تجربه کردن انتقال موقت، دیدن روستاي شاد باد علامه طباطبايي، دفتر داري با حفظ سمت در هنرستان چمران، درک سرزنش استاد به خاطر دير كرد ها ي كلاسي، زندگي مجردي و چند شادينه و تلخينه ی ديگر همگي به يادينه ها پرت شدند و به بهای آنها لیسانس شدم. بعد از اداي نذرم (رفتن مجردی به مشهد) مستقيما براي ادامه خدمت صادقانه، به بخش خاروانا، مدرسه ي ملاصدرا رفتم و بعد هم روستاي بكر آباد و شهرستان ورزقان.

پايگاه اطلاع رساني فرخ عـبداله زاده كسب اين افتخار را به دوست عزيزمان آقاي اباصلت احمدي تبريك گفته و توفيقات روز افزون ايشان را از درگاه حضرت حق مسئلت مينمايد.

متن كامل را در ادامه مطلب مطالعه نماييد ...

تدريس به همنوعان لذت بخش بود مخصوصا كه یار موافق بود و همسر در ديار شوهر جا افتاده بود.

در سال 1380 از كارشناسي ارشد قبول شدم. باز با انتقال موقتِ دو نفري به تبريز آمده، ادامه تحصيل دادم و با مشيت الهي و همت عالي به جايي رسيدم كه حال مي توانم بنويسم، بگويم، بخندم و احساس كنم كه زندگي معلمی سخت اما آسان و شيرين و زيباست.

اباصلت احمدي ديزج

آناج: چند سال است که افتخار عنوان معلمی را به همراه دارید؟

بنده بیست و چهار سال سابقه معلمی دارم.

 آناج: چطور شد شما را به عنوان معلم نمونه کشوری انتخاب کردند؟

 انتخاب شدن به عنوان معلم نمونه کشوری، شاید فقط برای یک بار در طول زندگی سی ساله معلمی اتفاق بیفتد، البته قبلا بنده به حول قوه الهی به عنوان معلم نمونه منطقه ای و استانی انتخاب شده بودم.

آناج: به نظر شما یک معلم نمونه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

یک معلم نمونه باید از لحاظ پشتکار و فداکاری برای دانش آموزانش نمونه باشد، بنده پشتکار خود را از پدرم که یک کشاورز زحمتکش هست، آموختم و یک معلم نمونه باید تمامی مشکلات خود و دانش آموزانش را به دوش بکشد و آنها را با اشتیاق تربیت کند و برای آینده آنها دلسوز باشد.

و همچنین از لحاظ آموزشی فقط معلم باشد و بنده نیز از اول ابتدایی تدریس کردم تا مقطع دانشگاه، بجز معلمی خالصانه وصادقانه به چیز دیگری دل نبستم و زمانی که می شنوم برخی از معلمان به هر بهانه ای در کلاس خوب تدریس نمی کنند، تا دانش اموز را به کلاس خصوصی بکشانند و پول اضافه بگیرند، بسیار متاسفم می شوم، چرا که معلمی شغل مقدسی است.

 سعی کردم در این طول معلمی با دانش آموزانم حین سخت گیری در تدریس، رابطه ای صمیمی و عاطفی برقرار کنم، سعی نکردم از خود رفتاری نادرست در کوچه و خیابان سر بزند تا مردم نسبت به شغل معلمی بدبین شوند.

 آناج: توصیه شما به عنوان یک معلم نمونه به سایر معلمان چیست؟

بنده در مقامی نیستم که به سایر معلمان توصیه ای بکنم، با این حال معتقدم که تمامی معلمان وظیفه شناس کشورم نمونه هستند، ولی به عنوان برداری کوچک به همکاران خود می گویم که وجدان کاری خود را در کلاس رعایت کنند، اگر حقی از آنها ضایع شده باشد، آن را از دانش آموزان مطالبه نکنند و پیامبرگونه به کودکان خدمت کنند.

آناج: قرار است که با رهبر انقلاب دیدار کنید، چه حسی دارید و آیا مطالبه خاصی از رهبر دارید؟

دیدار با رهبرم یکی از آروزهایم بود، حس بسیار خوبی دارم، تصمیم دارم چه از نظر مسائل حقوقی و آموزشی در نظر دارم از رهبر انقلاب مطالبه هایی داشته باشم، با این مطالبه اصلی بنده در خصوص ترویج پرورش در مدارس خواهد بود و برخی تنش هایی را که بین همکاران است می خواهم درحضور رهبر انقلاب مطرح کنم.

 آناج: یک خاطره شیرین و تلخ از دوران معلمی خود تعریف کنید

 " گولر سولسادا خاطیره لر سولماز"، معلم که باشی هم خاطرات تلخ و خاطرات شیرینی را تجربه می کنی.

یکی از خاطرات خوشم مربوط به زمانی است که در خاروانا برای دانش آموز دوم دبیرستانی تدریس می کردم، این دانش آموز در یادگیری مسائل درسی بسیار کند بود و نخست فکر می کردم که وی نمی تواند چیزی یاد بگیرد با این حال به استعداد درخشانش یعنی داشتن حافظه قوی پی بردم و تمام راه و روش ها را آزمودم تا وی در درس هایش پیشرفت کند تا اینکه اکنون وی فوق لیسانس حقوق و از وکلای برجسته شهر تبریز است.

 آناج: اسم معلم اول ابتدایی خود را به خاطر دارید؟

بله، معلم ابتدایی بنده نسرین خانم بودند، چند سال پیش زمانی که از خیابان رد می شدم، مرا صدا زدند و بنده ایشان را به خاطر نیاوردم، ولی ایشان مرا خیلی خوب شناختند و گفتند که اباصلت من معلم اول ابتدایی تو هستم، از دیدنشان بسیار خوشحال شدم و وقتی شنیدند که بنده نیز معلم هستم، بسیار خوشحال شدند.

آناج: پدر و مادرتان چه نقشی در موفقیت شما ایفا کردند؟

 بنده معلمی را در زمان کودکی از عموها و پدرم آموختم، عموهایم معلم بودند و پدرم با اینکه کشاورز بود با فداکاری هایش من را در رسیدن به اهدافم یاری کرد و زمانی که من هنوز کودکی بیش نبودم در روستای ما مدرسه نبود، خانه ما تبدیل به مدرسه شد و اینگونه بود که شغل معلمی وارد خانواده ما شد و اکنون به غیر از عموهایم، خواهر و برادرانم معلم هستند.

 مادرم با اینکه بی سواد است، هر روز صبح زود از خواب بیدار می شد و برای من صبحانه آماده می کرد و با هزار دعای خیر مرا راهی مدرسه می کرد و پشتیبان خوبی برایم در رسیدن به اهدافم بود.

 آناج: چ تعریفی از شغل معلمی دارید؟

 بزرگان تعریف کردند که معلمی هنر است و معلمی برتر از شهادت است و حق معلمی برتر از حق پدر و مادر است، به نظرم معلم هم خودش می آموزد و آموزش می دهد و هم اصلاح می کند و هم خودش اصلاح می شود و انسان ساز است و در جامعه فرهنگسازی می کند حتی به نوعی ترویج مذهب نیز توسط معلم در جامعه اتفاق می افتد و معلم می تواند مبلغ دینی خوبی برای دانش آموزانش باشد.

معلم نمونه كشوري - شهرستان ورزقان

 آناج: بزرگترین معلم زندگی شما چه کسی بود؟

بزرگترین معلمم از نظر موفقیت، آقاي پيروزنيا هست مدیون وی هستم.

آناج: اگر معلم نمی شدید، چه شغلی را انتخاب می کردید؟

 خدا مرا خلق کرده تا معلم شوم، چرا که هر وقت به کلاس درس می روم تجدید قوا می کنم و انگیزه پیدا می کنم، اگر در یک معلم صفات، فداکاری، عش و ایثار نباشد نمی تواند خالصانه خدمت کند.

 آناج: سخن آخر:

از خانواده خودم مخصوصا از پدر و مادرم که معلم زندگیم هستند، قدردانی می کنم و همچنین از همسرم که در تمامی سختی ها کنارم بوده و مرا پشتیبانی کرده تشکر می کنم.

خدايا

كنون از دلم

به نوري كه خود داني اش

بران هرچه آلودگي است

خدايا به پاكان صافي دلت

به قرآن آبي كلام

بده بي نيازي ، قناعت، رضا


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.
نويسنده ديدگاه :

ابراهيم علي پور

1395/07/12 ، 15:59
باعرض تبريك محضرآقاي احمدي

آقاي احمدي و بردارانشان افتخارورزقان هستندنه فقط ازنظرعلمي بلكه ازحيث مردمداري- خانوده ايشان درسطح ورزقان به پاكي و صداقت و تواضع درعين بزرگي معروفنديكي از برادرانش (رحيم احمدي) معاون پرورشي منطقه 5 تبريزوديگري دكترابراهيم احمدي دانشيارشيمي دانشگاه زنجان و نخبه كشوري و ديگري هم فوق ليسانس مهندسي كامپيوتر كه مدرس دانشگاه و بيرآموزش و پرورش است مي باشنداي كاش يكي از افراداين خانوده درآينده اي نه چندان دورسكان بالايي را درورزقان بگيرد تا فرجي حاصل شودبنده ايشان را ازنزديك نديده ام ولي به يقيقن مي گويم كه عصاره ايمان علم اخلاق تواضع و مردم مداري است اوتمام خاطرات بچگي رادرقالب كلماتي كوچك بيان ميداردبا احترام - ابراهيم علي پورديزج ملك
پاسخ : با سلام متقابل ،
از بازدید و دیدگاهتان صمیمانه سپاسگزارم آقای علی پور
نويسنده ديدگاه :

فرخ آریان اورنگی

1395/03/12 ، 20:19
سلام بربرادربزرگوارم . تبریک می گوییم به خاطراین انتخاب به جا و شایسته . اگرمنظورتان ازمعلم الگوتان آقای حسین پیروزنیا باشد .باکمال تاسف بایدبگوییم که ایشان ازدوستان خیلی نزدیک بنده بود که چندسال پیش به دیارابدی مهاجرت نمود. وبرای همیشه ماراتنها گذاشت .انسانی باکمال وفرهیخته ای بود .روحش شاد.
پاسخ : دوست عزیز از دیدگاهتان سپاسگذارم
نويسنده ديدگاه :

سیدعلی یعقوبی

1394/05/27 ، 13:14
بنام خالق تنها
با سلام دوستان عزیزم
انتخاب جناب آقای احمدی را بعنوان معلم نمونه کشوری خدمت ایشان و خودم که همچنین معلمی داشتم تبریک میگویم. ایشان نه تنها معلم نمونه بلکه انسان نمونه هستند من دو سال در دوران دبیرستان خدمت ایشان شاگردی کرده ام هم آن زمان هم بعد از خروج از دبیرستان عاشق ایشان بودم. چند ماه قبل اتفاقا داشتم اخبار میدیدم. محض اینکه تصویر ایشان را پس از 15 سال از تلویزیون آنهم با آن مقام و منزلت دیدم از خوشحالی و تجدید خاطرات دبیرستان اشکم سرازیر شد.
البته بنده معلمان خوب و نمونه خیلی داشتم از خداوند متعال برای همه انسانهای روی زمین سلامتی و شادکامی آرزومندم.
پاسخ : از دیدگاهتان متشکریم آقای یعقوبی

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 7
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,135,783

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.238.174.191 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل