یکشنبه 06 خرداد 1403

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


استاندار آذربایجان شرقی:

پتانسیل مردم قوی‌تر ازچاه‌های نفت است/ خدمات دولت برای مردم تشریح شود/ از درآمدهای کشور در گذشته درست استفاده نشد

دکتر اسماعیل جبارزاده

دکتر اسماعیل جبارزاده در همایش فرمانداران و بخشداران استان، با تاکید بر این که فرمانداران باید زمینه را برای حضور مردم و بخش خصوصی فراهم کنند، افزود: فرصت خدمت، توفیق بزرگی است و مسوولان باید از لحظه لحظه این فرصت ها برای ادای دین به شهدا، امام راحل و دولت و ملت استفاده کنند.

جبارزاده با بیان این که باید به دنبال منابع مالی جدید باشیم، گفت: این که انتظار داشته باشیم همه نیازها از سوی دولت برطرف شود، تفکر اشتباهی است، منابع مالی، فقط بودجه دولتی، پول نفت و مالیات نیست و راه های دیگری هم وجود دارد.

وی بزرگ ترین رسالت فرمانداران در سال 94 را دوری از کارهای روزمره، تعریف منابع مالی جدید و اجرای سند تدبیر توسعه اعلام کرد.

استاندار آذربایجان شرقی به دستاوردهای داخلی و بین‌المللی دولت تدبیر و امید از قبیل کنترل تورم، مذاکرات هسته ای، افزایش ضریب امنیت و سطح سلامت مردم اشاره کرد و گفت: این دستاوردها زمانی حاصل شده که نوک پیکان تمام فتنه های ایجاد شده در منطقه به سمت ایران بوده است.

متن کامل را ادامه مطلب مطالعه نمایید ...


وی با اشاره به کشتار مسلمانان در کشورهای منطقه به بهانه های مختلف، خاطرنشان کرد: در این آشفته بازار، حفظ امنیت و عزت و اقتدار ایران اسلامی دستاورد بزرگی است و شاید چون در امنیت هستیم زیاد این موضوع را درک نکنیم که باید از سوی مسوولان تشریح شود.

جبارزاده همچنین به خدمات دولت در بخش سلامت اشاره کرد و گفت: به رغم تنگناهای مالی دولت، خدمات ارزنده ای صورت گرفته است.

وی، کنترل تورم 40 درصدی را از موفقیت های بزرگ دولت عنوان کرد و گفت: هیچ اقتصاددانی باور نمی کرد که دولت به این موفقیت در عرصه اقتصادی دست یابد و این وظیفه مسوولان است که این دستاوردها را برای مردم تشریح کنند.

جبارزاده با تاکید بر اطلاع رسانی مناسب از اقدامات انجام شده در دولت، گفت: به نظرمن، اگر مطالب نادرستی درباره دولت ارایه می شود از روی بی اطلاعی است نه غرض‌ورزی و مردم استان هیچ گاه خدمات انجام شده را فدای جناح بندی و سیاسی بازی نمی کنند.

وی، مذاکرات هسته‌ای با شش دولت زورگو و استیفای حقوق ملت ایران با رعایت اصول و اعتقادات را کار بزرگ دولت عنوان کرد و افزود: فرزندان ایران اسلامی در این مذاکرات هر روز خاکریزی جدید از دشمن را فتح می کنند و  همین که ایران به عنوان حامی مستضعفین جهان شناخته می شود دستاورد بسیار بزرگی است.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که عزت، استقلال و آزادی هزینه بر است، افزود: بیشتر مشکلات فعلی کشور، به حق طلبی نظام جمهوری اسلامی برمی گردد و خوشبختانه مردم در این مسیر همواره در کنار نظام بوده اند.

جبارزاده همچنین به مشکلات موجود در استان از جمله
مشکل اشتغال اشاره کرد و گفت: زمانی که استان را تحویل گرفتیم تعداد شاغلان سال 92 کمتر از شاغلان 85 بود و استان در بسیاری از شاخص ها در رتبه های پایین قرار داشت اما خوشبختانه این شاخص ها روز به روز در حال بهبودی است.

وی افزود: کنترل نقدینگی که کار بسیاری بزرگی است در این دولت صورت گرفته و به رغم تنگناهای مالی، دولت هیچ‌گاه در صدد چاپ اسکناس و تزریق آن به بازار نیامده است.

جبارزاده با بیان این که متاسفانه درآمدهای سرشار نفتی در دولت گذشته صرف امور جاری و واردات کالاهای مصرفی شد، افزود: با این درآمد می‌توانستیم کارهای بسیار بزرگی انجام دهیم اما متاسفانه استفاده درستی از آن نشد.

وی خطاب به فرمانداران استان، تصریح کرد: باید انتظارات از دولت را به حداقل برسانیم و با حمایت از بخش خصوصی و آوردن مردم به صحنه در بخش های خدماتی، صنعتی و کشاورزی برای جوانان ایجاد اشتغال کنیم.

وی از استخدام 850 هزار نفر در دولت قبل انتقاد کرد و با اشاره به این که تخصص و سواد این افراد اکثرا مناسب شغل آنها نیست، افزود: متاسفانه این استخدام ها ظرفیت استخدامی دولت را پرکرده و بیشتر بودجه دولت را صرف امور جاری و حقوق کارمندان کرده است، از این رو در اجرای سند تدبیر توسعه استان بیش از 70 درصد به منابع غیردولتی اتکا شده است.

جبارزاده گفت: در دولت فعلی و در سال 93 کارهایی کرده ایم که در دولت قبلی و با نفت 140 دلاری انجام نشده بود که می توان به فاز دوم مس سونگون، نفلین سینیت سراب، کارخانه تولید اتوبوس های بی آر تی و چند مورد مهم دیگر اشاره کرد.

وی گفت: البته بنای تخریب دولت قبلی و بنای تقابل با کسی را ندارم، اما هرفردی آزاد است عملکرد دولت را انتقاد کند چرا که معتقدم انتقاد هدیه ای برای مسوولان از سوی ناقدان است هر چند انصاف و عدل را رعایت نکرده باشد.

جبارزاده با بیان این که هرقدر انتقاد بیشتر باشد بیشتر به ضعف هایمان پی می بریم، افزود: مردم قاضی خوبی هستند و اگر نبودند در 24 خرداد از گفتمان تدبیر و امید و پرچمدار آن یعنی دکتر روحانی حمایت قاطع نمی کردند.


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 20
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,271,447

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.238.112.198 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل