یکشنبه 12 آذر 1402

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

50001333334389

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


معدن طلای مزرعه شادی ورزقان

معدن طلای مزرعه شادی ورزقان

شهرستان ورزقان به دلیل داشتن معدن های متعدد مانند مس سونگون و طلا یکی از مناطق زر خیز ایران محسوب می شود ولی این شهرستان با معدن مس به شهرت رسیده است، در حالیکه شهرستان ورزقان معادن مهم زیادی  در دل خود دارد ولی با محرومیت های زیادی دسته پنجه نرم می کند.

روستای مزرعه  شادی در حوالی شهر تبریز و از توابع بخش ورزقان است و فاصله آن از تبریز ۱۲۵ کیلومتر و دارای ۱۱۰ خانوار با جمعیت ۵۰۰ نفر است، مزرعه شادی دارای طبیعتی زیبا و مردمی مهمان نواز است که شغل مردم آن گله داری، قالی بافی و کشاورزی است.

این روستای ۵۰۰ ساله در زمان شاه اسماعیل صفوی تاسیس شده و آب هوای خوب و طبیعت چشم نواز آن باعث فرح و شادی رهگذران می شود. روستای مزرعه  شادی در ابتدا به نام "مزرعه ابراهیم بیک"(خان روستا) نامیده می شد که بعد از اصلاحات ارضی و پایان دوران خان و رعیت به مزرعه شادی تغییر نام داد.

بر اساس این گزارش، معدن طلای مزرعه شادی جزوه ۱۲ معدن این شهرستان ورزقان به شمار می رود. این معدن طلا در سال ۱۳۷۹ توسط مهندسان سازمان زمین شناسی، شناسایی و معرفی شد تا ایجاد اشتغال به عنوان آرزوی دیرینه مردم منطقه و اهالی این روستا به حقیقت بدل شود.

متن کامل خبر را در ادامه مطلب مطالعه نمایید ...

روستای مزرعه شادی ورزقان

۸ معدن از ۱۲ معدن شهرستان ورزقان فعال است

فرماندار شهرستان ورزقان همچنین در ادامه در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه تاکنون ۱۲ معدن در این شهرستان به ثبت رسیده است، اظهار داشت: هشت معدن از ۱۲ معدن شهرستان ورزقان فعال است.

وفادار همچنین در ادامه گفت: معدن طلای مزرعه شادی شهرستان ورزقان با ذخایر بالا با مشارکت سرمایه گذاران کشورهای مختلف در این شهرستان فعالیت خود را آغاز کرده است.

معدن طلای ورزقان

۷ گرم طلا از یک تن سنگ برداشت می شود

سرپرست کارگاه معدن مزرعه شادی شهرستان ورزقان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب اظهار داشت: بعد از اجرای مرحله اکتشافات تقریبی که در تابستان سال گذشته انجام شده بود، دو میلیون  ۱۷۵ هزار تن ذخیره تقریبی معدن برآورده شده و عملیات بهره برداری آن آغاز شده است.

صادقی همچنین در ادامه با اشاره به اعتبار لازم برای احداث کارخانه معدن طلای مزرعه شادی شهرستان ورزقان گفت: برای احداث کامل این کارخانه ۲۰۰ میلیارد ریال مورد نیاز است که قرار است در آینده در نزدیکی محدوده معدن طلا احداث شود.

وی ابراز امیدواری کرد که با اختصاص اعتبار مورد نیاز شاهد احداث کارخانه استخراج طلا باشیم، چرا که احداث این کارخانه برای ۱۰۰ نفر شغل ایجاد خواهد کرد.

موانع قانونی در برداشت از معدن طلای مزرعه شادی وجود ندارد

رییس دادگستری شهرستان ورزقان نیز در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب اظهار داشت: هیچ گونه موانع عملیات اجرایی و قانونی در معدن طلا مزرعه شادی این شهرستان وجود ندارد.

علیرضا فرهنگ پور افزود: با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال از طرف یک شرکت چینی و با مشارکت شرکت ایرانی در معدن طلای روستای مزرعه شادی این شهرستان سرمایه گذاری شده است.

وی همچنین در ادامه گفت: حوزه کاری این معدن که با ذخایر خوب ارزیابی شده است، در ۱۱.۵ هکتار از اراضی روستای مزرعه شادی ورزقان خواهد بود.

فرهنگ پور خاطرنشان کرد: با شروع عملیات احداث کارخانه و بهره برداری از این معدن رونق اقتصادی در شهرستان بیشتر و برای تعدادی از اهالی اشتغال زایی خواهد شد.

در سال های گذشته بر اساس اظهارات اهالی منطقه به علت پایین بودن مقدار طلا در معدن هیچ شرکتی برای استخراج سرمایه گذاری نمی کرد، اما با ارزیابی های انجام شده تمام موانع سرمایه گذاری رفع شده و یک شرکت چینی به همراه شرکت ایرانی در استخراج طلای این شهرستان فعالیت می کنند.

بر اساس اظهارات مسولان و متولیان امر و همچنین کارشناسان قرار است بعد از احداث کارخانه ذوب برای استخراج طلای معدن روستای مزرعه شادی شهرستان ورزقان برای ۱۰۰ نفر شغل ایجاد شود، امید است با ایجاد این تعداد شغل برای اهالی این منطقه اشتغالزایی ایجاد شود تا آنها برای یافتن شغل به شهر تبریز و یا به شهرهای دیگر سفر نکنند.

احداث کارخانه استخراج طلا از معدن می تواند دلگرمی برای جوانان روستا برای اشتغال باشد

محمدعلی فیضی یکی از اهالی روستای مزرعه شادی شهرستان ورزقان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: امیدواریم با احداث کارخانه برای استخراج طلا از معدن شاهد اشتغالزایی برای اهالی منطقه باشیم، اکثر جوانان اهالی برای یافتن شغل به دیگر شهرستان ها و شهرهای دیگر می روند که احداث این کارخانه می تواند زمینه ای برای دلگرمی جوانان اهالی برای زندگی در روستا باشد.

حمدالله بابانژاد یکی دیگر از اهالی روستای مزرعه شادی ورزقان نیز در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب اظهار داشت: در سال های گذشته به علت نبود محافظت از معدن طلا برخی از مسافران تکه تکه از سنگ های این روستا را با خود می بردند که فعالیت این شرکت برای استخراج طلا مانع از ورود برخی افراد سودجو به این معدن می شود.


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.
نويسنده ديدگاه :

مزرعه شادی

1398/09/27 ، 16:22
با سلام این مصاحبه معلوم است از اهالی روستای مزرعه شادی انجام نشده در روستای مزرعه شادی نه فردی با نام های مصاحبه فوق وجود دارد نه اسم روستا قبلا ابراهیم بیگ بود نه کسی قبل از افتتاح معدن سنگی از آنجا می برد و ضمنا اول شروع کار معدن هیچ یک از اهالی راضی به شروع کار معدن نبود پس این مصاحبه از روستای مزرعه شادی انجام نشده است

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 7
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 4,830,005

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.80.4.147 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل