پنجشنبه 03 خرداد 1403

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز عنوان شد:

توجه به نظرات شوراهای کلانشهر ها در لایحه انتخاب شهردار ضروری است

صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز طرح انتخاب شهردار توسط هئیت حل اختلاف را یک طرح خام و کارشناسی نشده دانست و گفت: توجه به نظرات شوراهای کلانشهر ها در لایحه انتخاب شهردار ضروری است
به گزارش شهریار نیوز ، دکتر شهرام دبیری در شصت و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز با بیان این مطلب اظهار داشت: ثبات مدیریتی در شهرداری های بزرگ کشور نشان از موفقیت رویه فعلی در انتخاب شهردار می باشد و فعالیت و انتخاب شهردار توسط شورا در کشور نهادینه شده است.
دبیری تاکید کرد: چگونه هئیت حل اختلاف که برخی از اعضای آن نیز نماینده و یا مسئول شهر نیستند می توانند شهردار انتخاب کنند و در این موضوع اولویتی برای اعضای شورا مطرح نیست.
وی در پایان سخنانش با خطاب قرار دادن نمایندگانی که این طرح را تهیه کرده اند خواستار بازپس گیری امضاهای آنان از این طرح غیر کارشناسی شد.
دکتر حبیب شیری آذر در این جلسه با اعلام تذکری اعلام کرد: وظیفه خود می دانم از اقدامات شهرداری تبریز در رابطه با پیشرفت پروژه های عمرانی تشکر نمایم و امیدوارم تذکرات ما نمایندگان مردم باعث نادیده گرفته شدن زحمات تلاشگران  شهرداری تبریز نشود.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به ضرورت تعیین تکلیف برخی رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی ادامه داد: الان متاسفانه در برخی مناطق شهر اسامی غیر مرتبط با فرهنگ و هویت دینی و بومی تبریز انتخاب می شود که مایه تاسف است. در حالی که ما نام های بامسما کم نداریم چرا باید با انتخاب برخی نام ها در اذهان عمومی سوال ایجاد کنیم.
شیری آذر با اشاره به طرح جدید در خصوص کاهش تعداد اعضای شورای شهر و نحوه انتخاب شهردار گفت: تفکری به فکر تحدید اختیارات شوراست که این تفکر با نظام مردمسالاری دینی منافات دارد و کسانی که می خواهند اختیارات نمایندگان مردم را محدود کنند درخواست می کنیم امضای خود را پس بگیرند زیرا این طرح با روح انقلاب و قانون اساسی در تضاد است.

متن کامل خبر را در ادامه مطلب مطالعه نمایید ...

 

دکتر علی شیاری عضو شورای اسلامی شهر تبریز در جلسه امروز شورا با اشاره به اعلام برخی آمارهای کاهش بیکاری در استان گفت: از مسئولانی که اعلام کرده اند بیکاری کاهش یافته است می خواهیم روزی به دفاتر اعضای شورای شهر مراجعه کنند تا ببینند که چه اندازه بیکار در شهر وجود دارد.
نائب رئیس شورای اسلامی شهر تبریز نیز در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: هر اندازه که مدیریت واحد در اداره امور شهر اجرا شود باعث کاستن از میزان خطا و سرعت گیری انجام کارها می شود.
وی با اشاره به تجمیع مدیران حقوقی شهرداری های مناطق در شهرداری مرکز گفت: تمرکز مدیریت های حقوقی مناطق مختلف باعث هماهنگی امور در انجام ماموریت های حقوقی مدیریت های حقوقی مناطق مختلف می شود.
دکتر رسول درسخوان نیز در سخنان خود با اشاره به اینکه در جهت اجرای طرح ترافیک مسیر تردد در برخی خیابان ها تغییر یافته است گفت: با توجه به اینکه طرح ترافیک فعلا اجرا نگردیده است باید وضعیت خیابان های مورد اشاره به حال قبل برگردد تا مشکلات بوجود آمده مرتفع گردد.
درسخوان همچنین اظهارداشت: طرح دولت در خصوص انتخاب شهردار با رای شهروندان ایده ای خوب می باشد که بنده نیز موافق این ایده می باشم.
استاد بهروز خاماچی نیز در سخنانی خواستار توجه به نظرات کارشناسی اعضا شورا در خصوص مسائل فرهنگی شد.
داود امیر حقیان سخنران پیش از دستور این جلسه شورای اسلامی شهر بود که به مواردی در خصوص  برخی پروژه های مشارکتی، لزوم فعالیت بیشتر معاونت فرهنگی در جهت آموزش شهروندی، ضرورت تشکیل کمیته کارگری، ضرورت توجه به حقوق مردم در تملک و مسیرگشایی ها، ضرورت تقویت امید به آینده و امنیت شغلی در کارکنان شهرداری، تذکراتی را عنوان کرد.
در این جلسه لایحه اهدای مبلغ 350 میلیون ریال به یکی از جانبازان شیمیایی هشت سال جنگ تحمیلی به عنوان کمک هزینه درمان و عمل پیوند کبد از اعتبار ماده 17 مطرح و پس از بررسی تصویب شد.
بازگرداندن مبلغ 600 میلیون ریال به عنوان تامین بخشی از ضرر و زیان یکی از شهروندان که به دلیل اشتباه شهرداری در تفکیک زمین اتفاق افتاده بود مطرح و پس از بررسی تصویب شد.
اهدای مبلغ 300 میلیون ریال از محل اعتبارات ماده 17 به باشگاه ملی پوشان به دلیل موفقیت این تیم در راهیابی به مسابقات دسته دوم فوتبال باشگاه کشور مطرح و پس از بررسی به تصویب اعضای شورای شهر رسید.
در ادامه این جلسه لایحه دو فوریتی پرداخت مبلغ 5 میلیارد ریال به باشگاه ماشین سازی به منظور پرداخت بخشی از بدهی های این تیم، مشروط به انتقال مالکیت باشگاه مذکور به شهرداری تبریز از محل اعتبارات فرهنگی و اجتماعی مطرح و پس از بررسی به تصویب نرسید و به منظور بررسی بیشتر به کمیسیون ارجاع داده شد.
همچنین لایحه قانونمند کردن ماده 16 و ماده 17 در این جلسه مطرح شد ولی با درخواست اعضای شورا به منظور بررسی بیشتر تصمیم گیری به جلسه بعدی موکول شد.


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 12
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,260,240

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.230.154.90 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل