سه شنبه 28 فروردین 1403

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


جانشین ستاد انتخابات استان خبر داد:
بیش از 40 اقدام موثر و عملیاتی در قالب فعالیت کمیته های هشت گانه ستاد انتخابات استان
 

مدیر کل سیاسی و انتخابات استان آذربایجان شرقی و جانشین ستاد انتخابات استان گفت: همزمانی انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا ایجاب می کند که مقدمات و بسترسازی لازم برای اجرای مراحل مختلف انتخابات، با سرعت و دقت بیشتری از انتخابات پیشین صورت بگیرد.

ایوب حقیقی با بیان این مطلب تصریح کرد: با توجه به حجم فعالیت های اجرایی ستاد انتخابات استان، تمهیدات لازم جهت اعمال سرعت و دقت لازم، در قالب فعالیت هشت کمیته تدارکات و پشتیبانی، فن آوری، آموزش، حفاظت فیزیکی و اسناد، اطلاع رسانی و تبلیغات ، اجرایی ، حقوقی، امنیتی و انتظامی، پیش بینی شده است.

وی با بیان این که تاکنون بیش از 40 اقدام موثر و عملیاتی در قالب فعالیت کمیته های هشت گانه ستاد انتخابات استان صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: برآورد اولیه تعداد شعبات اخذ رای در حوزه های انتخابیه استان، برآورد اولیه آمار و تعداد تعرفه مورد نیاز استان و آمار موجودی صندوق های اخذ رای حوزه ها، از جمله اقدامات این ستاد در حوزه مرتبط با آمار و فراوانی رای دهندگان بوده است.
جانشین ستاد انتخابات استان توجه به رویکردهای آموزشی را از ویژگی های برجسته مراحل اجرایی انتخابات دانست و گفت: در این راستا، تعیین و عزیمت مربیان آموزشی فرمانداری های استان جهت شرکت در دوره های آموزشی وزارت کشور، نقش تعیین کننده در انسجام فعالیت های اجرایی خواهد داشت.
بقیه خبر را در ادامه مطلب مطالعه نمایید ...

 


حقیقی با اشاره به تعامل ستاد انتخابات استان با مجموعه اجرایی ستاد انتخابات کشور گفت: در راستای هماهنگ سازی فعالیت ستاد انتخاباتی استان با فعالیت های ستاد انتخابات کشور، کلیه اقدامات برگزاری انتخابات در استان، از طریق بومی سازی و تفکیک تصمیمات وزارت کشور تبیین شده است.

وی مخابره دهها خبر و تحلیل به وزارت کشور را ماحصل مهم راه اندازی سامانه جامع اخبار انتخابات استان دانست و افزود: بررسی و ارسال آمار روستاهای استان به وزارت کشور در جهت تثبیت و تفکیک شعبه های روستایی اخذ رای، از جمله اقداماتی است که نقش مهمی در تسریع فرآیند اجرایی انتخابات خواهد داشت.

حقیقی اظهار داشت: با همکاری حوزه فن آوری استانداری آذربایجان شرقی، پیگیری مختصات GIS شعبات اخذ رای حوزه های استان، جمع بندی و به وزارت کشور ارسال شده است.

جانشین ستاد انتخابات استان با تاکید بر استفاده از تجربیات ارزشمند انتخابات های پیشین تصریح کرد: پالایش و ویرایش اسناد بایگانی انتخابات های قبلی جهت استفاده لازم، افزایش دقت و انسجام عملکرد ستاد انتخاباتی استان را در پی خواهد داشت.

در ادامه این نشست، کمیته های تخصصی ستاد انتخابات استان به بیان اقدامات و دیدگاه های خود پرداختند.

محمد سربخشیان، رئیس کمیته فن آوری ستاد انتخابات استان نیز در این نشست  با بیان این که تجربه انتخابات های گذشته، افق روشنی از بحث های فنی را ترسیم می کند، گفت: مباحث فنی اجرای انتخابات در چهار قالب سخت افزار، نرم افزار، شبکه و ارتباطات پیش بینی شده و در این میان، بخش ارتباطات، حجم قابل توجهی از فعالیت ها را به خود اختصاص داده است.

وی بررسی و تست سخت افزاری و نرم افزاری حدود سه هزار دستگاه رایانه مستقر در شعبات اخذ را از جمله اقدامات  کمیته فن آوری ستاد انتخابات استان خواند و افزود: تمامی سخت افزار های لازم، با پیش بینی حجم دو برابر نیازمندی ها، در تامین خطوط، سرورها، ارتباطات الکترونیکی با فرمانداری، پیش بینی back up های لازم جهت رفع مشکلات و قطعی های احتمالی، تدارک دیده شده است.

سربخشیان با اشاره به تعامل این ستاد با مجموعه مخابراتی استان تصریح کرد: استخراج نقاط GPS و ارسال آن به وزارت کشور، از اقداماتی است که این کمیته در چک کردن آنتن دهی هر یک از شعبات رای گیری، اجرا نموده است.

رئیس کمیته فن آوری ستاد انتخابات استان همچنین به برگزاری الکترونیکی انتخابات مجلس مهم در برخی حوزه پایلوت استان اشاره کرد و افزود: با توجه به برگزاری موفقیت آمیز رای گیری الکترونیکی در شهرستان شبستر، این کمیته آمادگی دارد تا فرآیند رای گیری الکترونیکی را در سطوح وسیع تری اجرا نماید.

رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان نیز در این نشست، مشارکت حداکثری اصحاب رسانه را عامل مهم نشاط انتخاباتی دانست.

جواد آهنگری با بیان این مطلب گفت: حضور خبرنگاران در جلسات رسمی ستاد انتخابات استان، نشان دهنده مشی روشنگرانه این ستاد در برگزاری انتخابات  باشکوه خواهد بود.

وی با تاکید بر مصورسازی و ثبت جلسات و فعالیت های کمیته های مختلف 8 گانه ، افزود: مستندسازی اقدامات کمیته های مختلف ستاد انتخابات در قالب روزشمار برگزاری انتخابات و پوشش خبری و تصویری جلسات این ستاد، از جمله برنامه های این کمیته تا برگزاری انتخابات خواهد بود.

رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان گفت: در این راستا، بخشی از سایت رسمی استانداری آذربایجان شرقی، به پوشش مراحل مختلف برگزاری انتخابات اختصاص داده شده است.

بهروز مهدوی، رئیس کمیته آموزش نیز در این نشست با اشاره به پیش بینی 22 فرایند در مراحل مختلف برگزاری انتخابات گفت: در این راستا، 14 فرآیند تا قبل از برگزاری انتخابات، 5 فرآیند برای روز رای گیری و 3 فرآیند نیز جهت روز بعد از رای گیری پیش بینی شده است.

وی با بیان این که طبق قوانین ستاد انتخابات کشور، برای هر چهار فرمانداری، یک مربی آموزشی در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: در این راستا، استان آذربایجان شرقی، با داشتن 20 شهرستان،  پنج مربی آموزشی داشته و مربیان یاد شده در بیش از پنج هزار ساعت دوره آموزشی شرکت داشته اند.

مهدوی افزود: با همکاری ثبت احوال، کارت های ملی فرمانداران و بخشداران استان، هوشمند شده و به این ترتیب، امکان ارائه امضای دیجیتال  و افزایش سهولت در امور فرآیندهای مختلف اجرایی فراهم شده است.

رسول مباشر جنت، رئیس کمیته تدارکات و پشتیبانی با اشاره به حجم گسترده مراحل اجرایی انتخابات گفت: تامین تجهیزات خودرویی و الکترونیکی انتخابات، تنها در صورت همکاری و تعامل ستاد انتخابات با سایر دستگاه های اجرایی استان میسر خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: توجه به کیفیت اقلام تدارک دیده شده و همچنین اطمینان از پشتیبانی ایمن، اطمینان خاطر مجریان سایر کمیته های تخصصی را در پی خواهد داشت.

رئیس کمیته تدارکات و پشتیبانی ستاد انتخابات استان ادامه داد: در این راستا، لازم است که مسئولان کمیته های اجرایی، امکانات حیطه تخصصی خود را بررسی نموده و پس از احصای کمبودها، موارد مورد نیاز را به کمیته پشتیانی اعلام دارند.

مباشر جنت تاکید کرد: هر چه برنامه ریزی و پشتیبانی امور انتخابات منسجم باشد، به همان میزان، شاهد انتخابات مطلوب و پرشور خواهیم بود.

رئیس کمیته حقوقی ستاد انتخابات استان نیز در این نشست گفت: دست اندرکاران انتخابات باید از هم اکنون به قوانین و مقررات انتخاباتی اشراف کامل داشته و پاسخگوی صریح مطالبات کاندیدها باشند.

جمشید صفیلوی اقدم، رئیس کمیته حقوقی ستاد انتخابات استان نیز ، با اشاره به همزمانی انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا و تعدد گزینه های انتخابی تاکید کرد: مجموعه قوانین و جرایم انتخاباتی باید به درستی به نامزدهای انتخاباتی و هواداران شان تفهیم شود.

رئیس کمیته حقوقی با تاکید بر هماهنگی کمیته های هشتگانه ستاد انتخابات استان خاطرنشان کرد: تعامل کمیته های حقوقی، انتظامی و حفاظت فیزیکی، به عنوان مثلث نظم بخشی و حراست از مراحل مختلف اجرای انتخابات، اطمینان خاطر سایر کمیته های تخصصی را در پی خواهد داشت.

در ادامه، علیرضا رجبی  رئیس کمیته اجرایی ستاد انتخاباتی استان نیز با اشاره به اهم فعالیت های این کمیته گفت: ایجاد مقدمات و پیگیری های لازم جهت حضور فرمانداران و بخشداران در همایش آموزشی و توجیهی انتخابات در همایش منطقه ای استان آذربایجان غربی، از مهمترین اقدامات این کمیته، از آغاز فعالیت ستاد انتخابات استان بوده است.

علیرضا رجبی تشکیل جلسات داخلی ستاد و تجهیز محل استقرار ستاد انتخابات استان را از دیگر اقدامات این کمیته خواند و افزود: با توجه به تقارن انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا، پیش بینی تعداد شعب اخذ رای و تعرفه های مورد نیاز، در کنار تعیین و ابلاغ کارشناسان کمیته اجرایی، از هم اکنون تحقق یافته است.

منبع خبر : پرتال استانداری


کلید واژه ها :
بیش از 40 اقدام موثر و عملیاتی در قالب فعالیت کمیته های هشت گانه ستاد انتخابات استان , انتخابات ریاست جمهوری , شوراهای شهر و روستا , کمیته تدارکات و پشتیبانی , شعبات اخذ رای , صندوق های اخذ رای , توجه به رویکردهای آموزشی , بومی سازی , مشارکت حداکثری , جلسات رسمی ستاد انتخابات , ستاد انتخابات , روشنگرانه , انتخابات باشکوه , سایت رسمی استانداری آذربایجان شرقی , ثبت احوال , امضای دیجیتال , کیفیت اقلام , پشتیبانی ایمن , کمیته های اجرایی , انتخابات مطلوب و پرشور ,
ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 4
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,135,867

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.238.174.191 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل