پنجشنبه 24 خرداد 1403

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


مدیرعامل شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی گفت: همزمان با دهه فجر بهره‌برداری از 16 طرح عمرانی با 130 میلیارد ریال اعتبار در شهرک‌های صنعتی استان به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی شهرکهای صنعتی آذربایجانشرقی ، محمدعلی عسگری در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در جشن پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در سی و پنجمین بهار خود در شهرک‌های صنعتی استان شاهد افتتاح و بهره‌برداری از 16 پروژه عمرانی با اعتبار 130 میلیارد ریال برای ایجاد و تکمیل زیرساختی شهرک‌های صنعتی خواهد بود.

وی افزود: ساختمان ایستگاه آتش‌نشانی شهرک صنعتی عالی‌نسب تبریز با زیربنایی 257 متر مربع با اعتباری بالغ بر 2.5 میلیارد ریال و از خیابان‌های در دست ساخت شهرک صنعتی عالی‌نسب به طول یک کیلومتر با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

بقیه خبر در ادامه مطلب ...

تنها شهرک سرمایه‌گذاری خارجی

عسگری بهره‌برداری از آسفالت خیابان‌های شهرک صنعتی، سرمایه‌گذاری خارجی به طول 6 کیلومتر، افتتاح ساختمان ایستگاه آتش‌نشانی شهرک صنعتی سرمایه‌گذاری خارجی به زیربنای 207 مترمربع با اعتباری بالغ بر 3.5 میلیارد ریال از دیگر طرح‌های آماده شده برای افتتاح در ایام دهه فجر می‌باشد.

وی با اعلام اینکه در کل کشور سرمایه‌گذاری خارجی تنها در استان آذربایجان‌شرقی و در بخش شهرک‌های صنعتی جذب شده، گفت: ما به بسیاری از فعالان خارجی علاقه‌مندی خود را برای سرمایه‌گذاری اعلام کردیم و در این زمینه زیرساخت‌های خوبی نیز فراهم شده است.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: در دهه فجر امسال همچنین تصفیه‌خانه شهرک صنعتی میانه با اعتباری بالغ بر 12 میلیارد ریال با قابلیت تصفیه فاضلاب صنعتی به میزان 400 متر مکعب در شبانه‌روز به بهره‌برداری می‌رسد.

وی بهره‌برداری از منبع آب شهرک صنعتی بناب با ظرفیت 1000 مترمکعب و با اعتباری بالغ بر 2.5 میلیارد ریال،  بهره‌برداری از منبع آب شهرک صنعتی مرند با ظرفیت 2000 مترمکعب و با اعتباری بالغ بر 3.5 میلیارد ریال و  بهره‌برداری از منبع آب شهرک صنعتی بیلوردی هریس با ظرفیت 2000 مترمکعب و با اعتباری بالغ بر بیش از 4 میلیارد ریال را از دیگر پروژه‌ها اعلام کرد که به مناسبت سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب در استان آذربایجان‌شرقی افتتاح می‌شود.

عسگری ادامه داد: به مناسبت ایام‌الله دهه فجر ایستگاه مسافربری ریلی با جاده‌سازی مورد نیاز در شهرک صنعتی شهید سلیمی واقع در تقاطع خط ریل آهن تبریز - مراغه با شهرک شهید سلیمی با اعتباری بیش از 5.5 میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی تصریح کرد: شهرک سلیمی در منطقه‌ای به وسعت 600 هکتار ایجاد شده و در حال حاضر بیش از 350 واحد تولیدی و صنعتی در بخش‌های مختلف با حدود 15 هزار نفر نیروی کار به عنوان بزرگ‌ترین شهرک صنعتی شمال غرب کشور مشغول فعالیت هستند.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: تجهیز کلیدخانه برق شهرک فناوری قطعات خودرو برای تامین برق مورد نیاز آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های مستقر در حدود 1.5 مگا وات با اعتباری بالغ بر 16 میلیارد ریال، بهره‌برداری از خط 20 کیلوولت برق شهرک صنعتی ملکان برای تامین برق شهرک صنعتی در حدود 2 مگا وات با اعتباری بالغ بر 7.9 میلیارد ریال، بهره‌برداری از خط 20 کیلو ولت برق شهرک صنعتی بعثت در جهت تامین برق شهرک صنعتی در حدود 2 مگا وات با تخصیص اعتباری بالغ بر بیش از 8.5 میلیارد ریال، بهره‌برداری از خط آبرسانی شهرک صنعتی بعثت با اعتباری بالغ بر 684 میلیون ریال، بهره‌برداری از خیابان‌سازی ناحیه صنعتی یوزبند کلیبر به طول نیم کیلومتر و با اعتباری بالغ بر 2.6 میلیارد ریال و بهره‌برداری از آماده‌سازی 30 کارگاه کوچک شهرک صنعتی سهند (تبریز 4) در مجموع زیربنا 9100 مترمربع با اعتبار ساخت 9 میلیارد ریال از دیگر طرح‌های آماده شده برای افتتاح در ایام دهه فجر است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از این گفت‌وگو از اتمام عملیات اجرایی پل ورودی شهرک صنعتی بناب خبر داد و گفت: پل ارتباطی شهرک صنعتی بناب با جاده اصلی به طول رمپ 420 متر و در دو دهنه 20 و 15 متری با ارتفاع 10 متر از روی ریل و در عرض 11 متر در 2 باند و با اعتباری بالغ بر 34 میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

مراحل واگذاری زمین به متقاضیان در توسعه 206 هکتاری شهرک صنعتی بناب

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی همچنین با بیان اینکه جاده منتهی به این شهرک جوابگوی وضعیت فعلی شهرک نیست، تصریح کرد: با بهره‌برداری پل در حال احداث مشکل شهرک تا حدودی برطرف می‌شود.

وی تصریح کرد: شهرک فعلی بناب در 70 هکتار واقع شده است که توسعه 206 هکتاری این شهرک از شرق در حال انجام است و در ادامه توسعه این شهرک مسائل رفاهی از قبیل راه دسترسی مناسب، مسجد، آتش‌نشانی و سوپرمارکت پیش‌بینی شده است.

اشتغال 40 هزار نفر در شهرک‌های صنعتی

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اهمیت موضوع اشتغال پایدار برای جوانان گفت: بر ‌اساس برآوردهای اولیه، با احداث ‌شهرک صنعتی بعثت برای 273 هزار نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

وی اظهار کرد: 51 شهرک صنعتی مصوب در آذربایجان‌شرقی وجود دارد که 36 شهرک ناحیه در حال بهره‌برداری و 13 شهرک و ناحیه نیز در حال احداث است.

عسگری کل مساحت این شهرک‌ها را 9 هزار و 111 هکتار اعلام کرد و بیان داشت: در شهرک‌های صنعتی استان آذربایجان شرقی تا به امروز 12 هزار و 670 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده و اشتغال بیش از 40 هزار نفر را فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری برای رشد در آینده از طریق شهرک‌های صنعتی یک برنامه استراتژیک محسوب می‌شود، اظهار کرد: نقش شهرک‌های صنعتی به عنوان یک کاتالیزور در جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی برای رشد توسعه صنایع در حال ظهور بر هیچ کسی پوشیده نیست.

عسگری افزود: شهرک‌‌های صنعتی بهترین و ایده‌آل‌ترین راه برای کمک به سرمایه‌گذاران در تحقق اهداف برنامه‌های آنها محسوب می‌شوند.

* استقرار 20 درصد واحدهای صنعتی در شهرک‌های صنعتی استان

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی در تشریح عملکرد این شرکت در سال 91 گفت: این استان با داشتن بیش از 8 هزار واحد صنعتی به بهره‌برداری رسیده و 12 هزار فقره جواز تاسیس معتبر یکی از قطب‌های صنعتی کشور محسوب می‌شود که از این تعداد حدود 20 درصد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مستقر هستند.

عسگری افزود: با عنایت به اینکه بیش از 55 درصد از جمعیت 3.7 میلیون نفری استان از بخش صنعت و معدن ارتزاق می‌کنند هر خدمتی که در این بخش ارائه شود، مستقیما در زندگی مردم تاثیرگذار است.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی در ادامه به احداث شهرک بعثت تبریز به عنوان بزرگ‌ترین شهرک صنعتی خاورمیانه اشاره و تصریح کرد: به دلیل اهمیت و وسعتی که این شهر صنعتی دارد و همچنین لزوم پیش‌بینی‌های اصولی برای استقرار صنایع مختلف، مراحل مطالعاتی این شهر صنعتی به صورت ریز و با دقت بالا انجام گرفت که این دقت زمان آغاز مراحل اجرایی آن را افزایش داد.

وی با بیان اینکه فاز نخست احداث این شهرک 550 هکتار است، گفت: پس از واگذاری یکصد هکتار از اراضی این شهرک صنعتی، فرایند اجرایی 450 هکتار دیگر از فاز نخست آن آغاز می‌شود.

احداث شهرک صنعتی بعثت با اشتغال 173 هزار نفر

عسگری با بیان اینکه احداث شهرک صنعتی بعثت در 20 کیلومتری تبریز در مساحتی حدود 10 هزار و 800 هکتار آغاز شده است، اظهار امیدواری کرد: تا پایان امسال زمین‌های این شهرک برای احداث واحدهای صنعتی در اختیار سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی قرار گیرد.

وی با اشاره به اهمیت موضوع اشتغال پایدار برای جوانان، یادآوری کرد: بر اساس برآوردهای اولیه با احداث این شهر صنعتی برای 273 هزار نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی گفت: تقویت بسترهای توسعه صنعت کشور یکی از ضروریت‌های تحقق حماسه اقتصادی است.

عسگری با اشاره به نقش صنایع کوچک در زمینه توسعه اقتصادی، اظهار کرد: این استان در زمینه صنایع کوچک جزو پنج استان برتر کشور محسوب می‌شود و این امر بر ضرورت توجه ویژه بر این حوزه می‌افزاید.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تاکید کرد: نامگذاری دو سال پی در پی توسط رهبری که در آن به موضوع اقتصاد اشاره شده است، وظیفه مسئولان و فعالان عرصه‌های تولید و صنعت را بیش از گذشته سنگین کرده و نیاز به تلاش مضاعف در این حوزه را می‌افزاید.


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 12
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,346,713

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.236.143.154 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل