شنبه 12 اسفند 1402

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


شهردار تبریز تأکید کرد:
پروژه " عتیق " ، الگوی موفق احیاء بافت های فرسوده تبریز
 

شهردار تبریز از پروژه عتیق به عنوان الگوی موفق در احیا و بازسازی بافت های فرسوده شهری تبریز یاد کرد.

به گزارش شهریار به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز دکتر نجفی در بازدید پیش از ظهر امروز خود از مراحل اجرایی پروژه 4 هکتاری عتیق ، حدفاصل چهارراه منصور و مسجد کبود ، ضمن تأکید بر لزوم برنامه ریزی کلان برای تسریع روند احیا و بازسازی این بلوک از محدوده شهری ، خواستار برنامه ریزی اساسی برای احیای تدریجی دیگر مناطق فرسوده و حاشیه نشین شد.

شهردار تبریز در ادامه همچنین با اشاره به وجود بالغ بر 2520 هکتار بافت فرسوده شهری و به همان میزان مناطق حاشیه نشین افزود: احیا ، مقاوم سازی و بهسازی این حجم از مناطق آسیب پذیر شهری نیازمند مطالعه و تدوین برنامه های کلان و متعدد است و شرکت عمران و توسعه شهری شهرداری تبریز موظف به پی گیری این موضوع وبرنامه ریزی کلان به منظور تحقق اهداف مورد نظر در این بخش است.

بقیه خبر را در ادامه مطلب مطالعه نمایید ...

دکتر نجفی در عین حال اجرای پروژه بزرگ عتیق در محدوده مرکزی شهر تبریز توسط شرکت عمران و توسعه شهرداری را نشان دهنده توان فنی و اجرایی و نیز قابلیت های برنامه ریزی کلان این شرکت دانست و خاطرنشان کرد: روند تملک ، طراحی و اجرا طرح بزرگ عتیق ثابت می کند که توان اجرایی و برنامه ریزی شهرداری برای ورود به احیای بافت های فرسوده شهری بالاست و باید برای سال آینده برنامه ریزی جدی در این حوزه با محوریت شرکت مذکور صورت گیرد.

شهردار تبریز در عین حال از تلاش ها و اقدامات موثر شرکت عمران و توسعه شهری شهرداری در اجرای طرج عتیق ودیگر طرح های مشابه قدردانی کرد.


بازدید شهردار تبریز از روند اجرای پروژه عتیق

شهردار تبریز در بازدید از مراحل اجرایی پروژه عتیق ، از روند اجرای این طرح بزرگ شهری ابراز رضایت کرد.

به گزارش شهریار به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز دکتر نجفی پیش از ظهر امروز ضمن بازدید از بخش های مختلف پروژه عتیق ، از مدیرعامل شرکت عمران و توسعه شهری و پیمانکاران این طرح بزرگ رفاهی ، خدماتی ، تجاری ومسکونی در قلب و مرکز شهر تبریز خواست در تسریع مراحل اجرایی و باقی مانده این طرح تلاش کنند.

گفتنی است در این بازدید مهندس سجودی مدیرعامل شرکت عمران و توسعه شهری شهرداری تبریز نیز به ارایه گزارشی کامل از روند آغاز و اجرای این پروژه در فازهای مختلف اجرایی پرداخت.

گفتنی است پروژه احياي بافت فرسوده طرح عتیق به لحاظ قرار گرفتن در محدوده مرکزی شهر و همجواری با مسجد کبود به عنوان فیروزه جهان اسلام ، خیابان امام خمینی (ره) به عنوان شاهراه اصلی شهر ، خیابان خاقانی به عنوان اصلی ترین راه دسترسی به بازار تبریز ، طرح عظیم میدان شهید بهشتی و خیابان های شهید بهشتی و بهادری از جمله مهم ترین و حیاتی ترین طرح های احیای بافت های فرسوده شهری تبریز است که به همت شهرداری تبریز و مشاركت بخش خصوصي و مردم پس از قریب به 30 سال امکان اجرا و احیای دوباره یافته است.

اين پروژه در محدوده ای‌ به وسعت 5 هکتار ، با تملک و تخریب بالغ بر 300 واحد مسکونی ، تجاری و خدماتی در مدت چهار سال به مرحله اجرا در خواهد آمد و تاكنون براي تسريع عمليات اجرايي و عمراني آن 119 واحد مسکونی ، 142 واحد تجاری و 27 واحد خدماتی تملک و تخریب گرديده است.

شهرداری تبريز در حالي به نیابت از مردم و به منظور نوسازی ، مقاوم سازی و احياء اقدام به آغاز مراحل احياي بافت فرسوده عتيق به عنوان بزرگ‌ترين مداخله شهرداري در اين حوزه‌ها نموده كه زيرساخت‌ها و مقدمات لازم براي تسريع روند تحقق اهداف مورد نظر و نيز تشويق و ترغيب مردم و مشاركت‌كنندگان جهت ورود به اين حوزه‌ را نيز فراهم آورده است.

طرح عتيق در سه بخش بازار عتيق به عنوان بخش تجاري طرح ، بخش مسكوني و بخش خدماتي در حال احداث مي‌باشد.

بخش تجاري اين طرح در مساحتي به وسعت 87 هزار مترمربع ، 7 طبقه با دو طبقه زيرزمين با كاربري پاركينگ به ظرفيت 950 دستگاه خودرو و باقي طبقات با كاربري تجاري ، رفاهي ، تفريحي و ورزشي در حال احداث مي‌باشد

بخش مسكوني اين طرح نيز در 11 بلوك 6 طبقه به مساحت 36 هزار مترمربع و 200 واحد مسكوني در حال اجراست.

بخش خدماتي طرح عتيق هم با 30 هزار مترمربع در 7 طبقه در حال احداث است.

گفتني است انتشار و فروش اوراق مشارکت عمومی ، اعطای وام به شهروندانی که املاک آنها در محدوده بافت های فرسوده قرار دارد و اعطای معافیت های عوارضی و تشویقی از جمله مکانیزم های مورد استفاده شهرداری در حوزه احیای بافت های فرسوده شهری به ويژه در طرح عتيق است که هر سه روش در حال حاضر از سوی شهرداری پی گیری و اعمال می شود.

اين درحالي است كه به دنبال فروش اوراق مشارکت یک هزار میلیارد ریالی طرح عتیق در تیرماه سال 90 ، شهرداری تبریز اقدام به اجرایی کردن مراحل توافق با صاحبان املاک و تملک واحدهای واقع در محدوده این طرح در همان سال کرد و با وجود تعیین زمان بندی 10 ماهه برای اتمام مراحل تملک ، موفق به تملک بالغ مورد نظر در كم‌ترين زمان ممكن شد.

 پیش از آغاز مراحل تملك و اجراي طرح عتيق ، شهرداری تبریز با تصویب شورای اسلامی شهر و مجوز بانک مرکزی اقدام به فروش اوراق مشارکت برای اجرای این طرح بزرگ عمرانی کرد و در حال حاضر این پروژه پس از اتمام مراحل تملک و تخریب واحدهای تجاری ، خدماتی و مسکونی واقع در محدوده طرح ، وارد فاز اجرایی شده است.

ناگفته پيداست كه احياي بافت‌هاي فرسوده و نوسازي كالبد فيزيكي شهرها براي انتقال ميراث گران‌بهاي شهر به آيندگان ، موضوعي است كه جز با همت ، تلاش ، همكاري و مشاركت مسوولانه شهروندان ، مديران شهري و تمامي مسوولان دلسوز امكان‌پذير نيست و مديريت شهري تبريز با اين اميد كه انگيزه مشاركت و همكاري نزد اين گروه‌ها ايجاد و افزايش يابد ، مداخله‌اي بزرگ در حوزه بافت‌هاي فرسوده شهري را آغاز نموده است و در آينده‌اي نزديك ، طرح عتيق ، چون عقيقي بر انگشتري شهر تبريز براي قرن‌ها و سال‌ها خواهد درخشيد.

منبع : پرتال شهرداری تبریز


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.
نويسنده ديدگاه :

payman

1392/10/11 ، 15:19
سلام سايتت خيلي خوبه اگه دوست داشتي به سايت منم سر بزن اگرم دوست داشتي با هم تبادل لينک کنيم

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 24
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,035,635

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

35.175.201.191 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل