جمعه 04 اسفند 1402

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


معاون اول رئیس‌جمهور خبر داد:
تخصیص 350 میلیارد تومان برای توسعه روستاهای کشور
http://www.moi.ir/Portal/Picture/ShowObjectPicture.aspx?ObjectType=NEWS&ObjectID=dee38157-b270-430d-a7e3-83cec6209a74&ThumbType=Fix&width=150&height=150
معاون اول رئیس‌جمهور گفت: علاوه بر ۱۵۰ میلیارد تومان در بودجه سال ۹۳ برای توسعه روستاها، ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر برای مجتمع‌های آبرسانی روستایی منظور شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: با وجود سهم فراوان روستاها در بخش تولید، تامین مواد غذایی و اشتغال کشور، شرایط دشوارتری در زندگی روستایی حاکم است و از نظر مسائل رفاهی از امکانات کمتری نسبت به شهرنشینان برخوردارند.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به طرح‌ها و برنامه‌های عمرانی که پس از انقلاب اسلامی در روستاها اجرا شده ، خاطر نشان کرد: مناطق روستایی بیش از 28 درصد جمعیت کل کشور را تشکیل می‌دهد و دولت همچنان در مسیر عمران روستایی تلاش می‌کند تا شرایطی را که برای یک زندگی مناسب روستایی نیاز است، فراهم کند.
جهانگیری با اشاره به مهاجرت بخشی از جمعیت روستاهای کشور به شهرها تصریح کرد: پس از آنکه مشخص شد علت مهاجرت روستائیان به شهرها چیزی فراتر از موضوع توسعه عمرانی است، موضوع توسعه روستایی در ماده 194 برنامه پنجم توسعه از جهات دیگری مورد توجه قرار گرفت.


بقیه خبر را در ادامه مطلب مطالعه نمایید ...

وی افزود: باید شرایط زندگی در روستاها از نظر سطح درآمد و کیفیت زندگی به گونه‌ای باشد که روستائیان احساس نابرابری و تفاوت نسبت به زندگی شهری نداشته باشند و اگر هم در بخش هایی کمبود وجود دارد، مزیت‌های دیگر زندگی روستایی باعث شود که روستائیان ماندن در روستاها را به زندگی شهری ترجیح دهند.
جهانگیری داشتن شغل و درآمد را یکی از نیازهای اساسی روستائیان برشمرد و گفت: با فراهم شدن شرایط ادامه تحصیل در کشور ، بسیاری از جوانان شهری و روستایی از تحصیلات عالی برخوردارند و این امر تمایل روستائیان به اشتغال در شهرها را افزایش داده است بنابراین لازم است به اشتغال به عنوان یک موضوع مهم در روستا توجه شود و زمینه فراهم شدن کار مناسب برای جوانان مهیا شود.
وی همچنین با اشاره به پیدایش شیوه‌های نوین کشاورزی و مکانیزه شدن این بخش، خاطر نشان کرد: از آنجا که بسیاری از امور مربوط به کشاورزی با روش های مکانیزه انجام می‌شود و بحران آب نیز اجازه زیرکشت بردن زمین های جدید را نمی‌دهد، اشتغال نیروی انسانی در بخش کشاورزی کاهش یافته و ایجاب می‌کند اشتغال جایگزین برای روستائیان تعریف شود.
معاون اول رییس جمهور با تاکید بر لزوم توسعه صنایع مرتبط با کشاورزی در اولویت اول صنایع غذایی و صنایع تبدیلی در مراحل بعدی اظهار داشت: باید شرایطی در روستاها فراهم شود که ایجاد صنعت در روستاها نسبت به شهرها سودآورتر باشد، چرا که در غیراین صورت مزایای شهر به طور طبیعی صنعتگران را به سمت روستاها سوق نخواهد داد.
معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر لزوم ایجاد امتیازات و مشوق‌هایی در جهت توسعه صنایع در روستاها برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان خاطر نشان کرد: در بودجه امسال 150 میلیارد تومان برای کمک به توسعه زیربناهای روستایی در نظر گرفته شده تا بتوانیم راهکارهایی برای توسعه صنعت در روستاها پیدا کنیم و توجیه اقتصادی طرح های روستایی را افزایش دهیم.
جهانگیری با تاکید بر اینکه دولت به هیچ عنوان نمی تواند اولویت خود را از توجه به روستاها کنار بگذارد، تصریح کرد: دولت توسعه روستایی را به طور جدی و به عنوان یک کار اساسی پیگیری می کند و علاوه بر در نظر گرفتن 150 میلیارد تومان در بودجه سال 93، 200 میلیارد تومان دیگر برای مجتمع های آبرسانی روستاها در نظر گرفته و بودجه های دیگر را نیز در بخش راه و عمران روستایی نسبت به سالهای قبل افزایش داده است.
وی با تاکید بر اینکه باید موضوع بهسازی روستاها را نیز به عنوان موضوعی جدی پیگیری کنیم گفت: نباید با وقوع یک زلزله شاهد تلفات جدی انسانی و مالی در روستاها باشیم و باید گامهایی که در سالهای گذشته در جهت بهسازی روستاها و مقاوم سازی منازل روستائیان انجام شده را تقویت کرده و با شتاب بیشتر ادامه دهیم.
معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سه طرح پیشنهاد شده در جهت خدمت رسانی بیشتر به روستائیان توسط مرکز توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: یکی از این طرح ها تشکیل صندوق تامین مالی خرد روستایی است که پست بانک ایران نیز در این زمینه گام بلندی برداشته و امیدواریم با پتانسیل موجود در روستاها و توسعه مخابرات و خدمات الکترونیکی طی سالهای اخیر شاهد ارائه خدمات و امکانات بهتر به روستائیان باشیم.
وی همچنین به طرح ساماندهی حمل و نقل عمومی روستایی اشاره کرد و افزود:‌ کشور پتانسیل آن را دارد که سازوکاری صحیح و مناسب برای حمل و نقل و جابجایی برای روستاییان فراهم کند که متناسب با شان و منزلت مردم باشد.
جهانگیری از طرح بیمه حوادث روستائیان به عنوان یکی دیگر از طرح های مرکز توسعه روستایی و مناطق محروم کشور یاد کرد و گفت: البته دولت نسبت به توسعه بیمه همگانی و درمانی برای کل کشور اهتمام دارد و در سال آینده نیز گام مهمی در این زمینه برداشته خواهد شد.
معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: در خصوص بیمه حوادث روستاییان نیز امیدوارم این بیمه بتواند بخش قابل توجهی از نگرانی روستاییان را برطرف کرده و دولت نیز موانع پیش روی اجرای این طرح را برطرف خواهد کرد.


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 6
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,013,185

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.235.145.108 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل