جمعه 31 فروردین 1403

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


گزارش وزير كشور از تريبون نماز جمعه تهران


به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور ؛ مهندس مصطفي محمد نجار وزير كشور در سخنراني پيش از خطبه هاي نماز جمعه اين هفته تهران به تبين و تشريح مجموعه اقدامات براي تحقق فرايندهاي متعدد انتخابات رياست جمهوري و انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا پرداخت .
بنابر اين گزارش وزير كشور و رئيس هيات اجرايي مركزي انتخابات رياست جمهوري ، طي گزارشي از روند برگزاري انتخابات يازدهمين دوره رياست جمهوري و چهارمين دوره شوراهاي اسلامي شهر و روستا گفت : بي‌ترديد حضور بيش از 30 بار مردم در پاي صندوق‌هاي اخذ رأي نه تنها حاكي از ماهيتِ مردمي و مردم‌سالاري ديني نظام و اتكاي نظام به خواست و رأي عموم مردم و همچنين جايگاه و مقبوليت نظام در نزد مردم است، بلكه بيانگر نقش اساسي و ارزنده مردم در اداره امور و تصميم‌گيري‌ها و تصميم‌سازي‌ها مي‌باشد.

بقیه متن را در ادامه مطلب مطالعه نمایید...

وي گفت : مطابق اصل ششم قانون اساسي، اداره امور كشور با اتكاء به آراء عمومي و از طريق انتخابات است و لذا در جمهوري اسلامي ايران همه مسئولين و مقامات به نوعي منتخب مردم و جايگاه آنها متأثر از رأي مردم مي‌باشد و در واقع اين مردم هستند كه آينده و سرنوشت كشور را رقم مي‌زنند.
وزير كشور انتخابات را محل تجلي اقتدار ملي است دانست و گفت : برگزاري آن همواره خون تازه‌اي در رگ‌هاي جامعه به جريان انداخته، افق‌هاي درخشاني ترسيم و مسيرهاي روشني را پيش‌روي ملت قرار مي‌دهد و اصولاً انتخابات در كشور ما با كاركردهاي‌ بسياري‌ همراه ‌و‌ توأم ‌مي‌باشد.
محمد نجار تصريح كرد : انتخابات، با خود سر زندگي، اميد، شور و نشاط اجتماعي و انرژي مضاعفي را بدنبال داشته، موجب افزايش انسجام و وفاق اجتماعي شده، تقويت انگيزه‌ها براي كار و تلاش بيشتر در مسير پيشرفت، توسعه و آباداني را همراه داشته، استقامت و پايداري كشور در برابر فشارها و هجمه‌هاي قدرت‌هاي استكباري را فزوني بخشيده، عزت و احترام و افتخار كشور در جهان را بالا مي‌برد، آبروي ملي است مصونيت‌بخش، تضمين‌كننده امنيت و خنثي‌كننده توطئه‌ها و طراحي‌هاي دشمن و در يك عبارت مملو از تأثيراتِ شگرف داخلي، منطقه‌اي و بين‌المللي است.
وزير كشور گفت : هر چقدر انتخابات پُرشورتر و با حضور متراكم‌تر و پُرتعدادتر مردم برگزار شود ابعاد و حوزه‌ تأثيرگذاريِ مؤلفه‌هايي آن گسترده‌تر وبه طبعِ آن رشد و پيشرفت كشور و فرصت‌ها بيشتر و البته آسيب‌‌پذير‌ي‌ها و تهديدات كمتر خواهد شد.
وزير كشور گفت : در اينكه استكبارستيزي، عدالت‌خواهي، حق‌طلبي، استقلال‌خواهي، آزادي‌خواهي، صلح‌دوستي و انسان‌دوستي مردم و نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران زبانزد و براي همه جهانيان روشن و آشكار مي‌باشد، نه تنها شك و ترديدي نيست بلكه امروز نظام‌ مردم‌سالاري‌ِدينيِ ما تبديل به نماد و الگويِ بسيار موفقيِ براي همه ملت‌هاي آزاده و جريان بيداري اسلامي و مردمي در جهان شده است.
وي با بيان اينكه رشد، پيشرفت و توسعه همه‌جانبه كشور بويژه در ساليان اخير در پَرتو تلاش‌هاي دولت خدمت‌گزار صورت گرفته است گفت : ربودن گوي سبقت در حوزه‌هاي علم و فناوري و دربسياري‌ازعرصه‌هاي مختلف از بسياري از كشورهاي منطقه و جهان، امروز از جمهوري اسلامي ايران چهرهِ كشور قدرتمند، توسعه‌يافته و صاحب سبك و برنامه‌اي را به تصوير كشيده كه در ميدان عمل و مديريت حرف‌هاي زيادي براي گفتن دارد.
وزير كشور گفت : نظام‌سلطه با درك درست و صحيح از اين حقايق ، حضور انبوه و گسترده مردم در صحنه‌هاي بزرگ و مهميِ چون انتخابات را برنتابيده و ايستادگي و تداومِ حمايت‌هاي بي‌دريغ مردمي را عامل اساسي و بنيادي در كسب دستاوردها و موفقيت‌هاي ارزشمند جمهوري اسلامي ايران و ناكامي‌هاي پي‌درپي خود ارزيابي مي‌نمايد.
وي ادامه داد : به همين دليل هر بار كه صحبت از انتخابات در ايران مي‌شود، رنگ‌باخته، مضطرب و با نگرانيِ هرچه تمام تر انتخابات و حضور مردم را رصد و همه توان و انرژي خود را براي مرعوب كردن مردم و سرد كردن تنور انتخابات و از رونق انداختن آن به صحنه مي‌آورد.
وزير كشور تصريح كرد : يقيناً انتخابات پيش‌رو نيز نه تنها از اين قاعده مستثني نيست بلكه با توجه به اهميت و شرايط حساس امروز منطقه و جهان، سلطه‌جويان حتماً ‌براي آن اهميت ويژه‌اي قائل مي‌باشند و با صَرف هزينه‌هاي گزاف و با طراحي و به ميدان آوردن همه اهرم‌ها، ابزارها و نيروهاي خود، تلاش در جهت تسلط بر فضاي رواني جامعه را در فكر و انديشه باطل خويش دنبال مي‌كنند.
وي دروغ‌پردازي، شايعه‌پراكني، اختلاف‌افكني، تحريكات قومي و مذهبي، تحريم، سياه‌نمايي، اعمال فشار‌هاي اقتصادي، طرح شعارهاي فريبنده و نخ‌نمايي چون حقوق بشر و.... را از اقداماتي دانست كه در قالب هجمه‌ها و سناريوهاي تبليغي گسترده و جنگ‌رواني دنبال مي‌شود ، در حاليكه سازوكار انتخابات در جمهوري اسلامي ايران آنقدر مستحكم و خدشه‌ناپذير است كه به هيچ وجه امكان كوچكترين دخالت و ذره‌اي اثرگذاري در هيچ يك از مراحل و فرآيندهاي آن متصور نمي‌باشد.

وزير كشور با بيان اينكه همه انتخابات‌هاي برگزار شده در جمهوري اسلامي ايران در ادوار و سنوات گذشته، در نهايت سلامت و امانتداري كامل برگزار شده است گفت : شاهد مدعا اينكه از دلِ هر انتخابات، رئيس جمهوري با گرايش سياسي متفاوت از دولت وقت برآمده است و مروري بر تركيب‌ هيأت‌هاي اجرايي مشخص مي‌نمايد كه از 13 نفر عضو هيأت اجرايي انتخابات رياست جمهوري در حوزه‌هاي انتخابيه 9 نفر معتمد مردمي مي‌باشند .
وي ادامه داد : در تركيب 11 نفره هيأت‌هاي اجرايي شوراهاي اسلامي شهر و روستا نيز به ترتيب 8 و7 نفر متعمد مردمي حضور دارند كه مشخص مي‌شود در واقع برگزاركنندگان انتخابات در ايران اعم از مسئولين اخذ رأي، قرائت و شمارش آراء و تنظيم صورتجلسات در شعب اخذ رأي في‌الواقع خود مردم هستند.
وزير كشور گفت : پس يقين بدانند از اين حربه‌ها و سناريوهاي شكست‌خورده با وجود چنين ملت هوشيار و بيداري و رهبرِ دورانديشي چون مقام معظم رهبري، طرفي نخواهند بست و مسلماً آمال و آرزوهاي دست‌نيافتي و خيالبافي‌‌هاي كودكانه خويش را با خود به گور خواهند برد.
وزير كشور گفت : مردمِ آگاه، بصير، موقع‌شناس، دين‌مدار، ولايتمدار و عاشقِ امام ما به خوبي مي‌دانند راه برون‌رفت از دشمني‌‌هايِ سلطه‌جويان، حضور منسجم و يكپارچه در عرصه انتخابات است و بدون شك هر رأي مردم به مثابه تيري خواهد بود بر قلب سياه اين زورگويان خواهد بود .
محمد نجار تصريح كرد : لذا آحاد مردم در اقصي نقاط كشور از زن و مرد گرفته تا پير و جوان و از شمال گرفته تا جنوب و از غرب تا شرق و تا مركز و از تُ‍رك و كُ‍رد و لُر و فارس و‌ عرب و بلوچ و تركمن گرفته تا شيعه و سني و اقليت‌هاي ديني در عين كثرت ولي در كمال وحدت و انسجام و اتحاد به فضل الهي در 24 خردادماه با استفاده از حق قانوني خويش و در راستاي عمل به تكليف ديني و ملي خود با حضور بسيار گسترده در پاي صندوق‌هاي اخذ رأي، خالق حماسه باشكوهي خواهند شد كه ديگر بار دنيا را مبهوت عظمت خود نموده و فقط صَرف مخارج و هزينه‌هاي گزاف را روي دست ساده‌انديشان دنياي غرب خواهند گذاشت.
وزير كشور با بيان اينكه سال حماسه سياسي كه به تعبير زيباي مقام معظم رهبري انتخابات مظهر آن و عرصه ظهور قدرت ملي مي‌باشد گفت : اين فرصت بسيار مغتنمي است براي دميدن انرژي و روحي تازه در كالبد مستعد كشوركه گام‌هاي بلند‌تري در مسير پيشرفت و تعالي و تحقق شعار حماسه اقتصادي برداشته شود و همه بايد دَست‌دردَست هم و متحد و يكپارچه در جهت برگزاري هرچه حماسي‌تر و باشكوه‌تر اين همايش بزرگ ملي تلاش نماييم.
وزير كشور با بيان اينكه رئيس جمهور به عنوان بالاترين مسئول اجرايي و شخص دوم كشور وظايف و مأموريتي‌هايِ‌ خطير و فراواني را به عهده دارد ضمن آنكه امكانات و ظرفيت‌هاي بسياري را هم در اختيار دارد گفت : بايستي شرايط و بستر براي انتخاب سنجيده و آگاهانه مردم از طريق آشنايي بيشتر با برنامه‌هايِ نامزدها و اينكه به چه ميزان اين برنامه‌ها در راستاي سند چشم‌انداز و اسناد بالادستي و اهداف عاليه انقلاب مي‌باشد مُهيا شود.
وي گفت : سُكان مسائل اجرايي و سررشته كشور در يك دوره چهار ساله به او سپرده مي‌شود لذا مردم حق دارند با افكار، انديشه‌ها، نقطه‌نظرات، توانائي‌ها و كليات و جزئيات برنامه‌هاي او در همه حوزه‌ها اعم از اقتصادي، سياسي، فرهنگي، اجتماعي، سلامت، آموزش، ديپلماسيِ منطقه‌اي و بين‌المللي و ....آشنا شوند تا بتوانند به فردي با فكر و البته برنامه‌محور به دور از هرگونه شعارزدگي رأي دهند.
محمد نجار گفت: وزارت كشور با در نظر داشت همه اين موارد و با هدف برگزاري انتخاباتي باشكوه، بلافاصله پس از پايان انتخابات موفق نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي و با استفاده از تجربيات همه انتخابات‌هايي كه تاكنون برگزار شده است و با به ميدان آوردن همه توان و ظرفيت‌هاي خود و با نصب‌العين قرار دادن چهار شعار قانونمداري، امانتداري، عدالت‌محوري و حضور گسترده مردم، انتخابات يازدهمين دوره رياست جمهوري در يكي از مقاطع مهم و حساس تاريخ كشور را در دستور كار خود قرار داده و با كار شبانه‌روزي و تلاش بي‌وقفه تحقق باشكوه آن را دنبال مي‌نمايد.
وي با بيان اينكه همزمان شدن برگزاري اين انتخابات با انتخابات بزرگ شوراهاي اسلامي شهر و روستا كه مقام معظم رهبري «مدظله‌العالي» آن را بسيار مهم توصيف فرمودند، باعث افزايش وسعت و گستره كار و به طبعِ آن مضاعف شدن تلاش‌ها گرديد گفت : بحمدا... امروز هم كه در خدمت شما نمازگزاران عزيز و ملت غيور و سرافراز ايران اسلامي مي‌باشيم بسياري از فرآيندهاي هر دو انتخابات به فضل و توفيق الهي برابر مُر قانون و مطابق برنامه زمانبندي به مرحله اجرا گذاشته شده است.
وزير كشور گفت : كارِ ثبت‌نام از نامزدهاي هر دو انتخابات به نحو مطلوب و شايسته‌اي انجام شده، هيأت‌هاي اجرايي مربوط به دو انتخابات به صورت مستقل از يكديگر تشكيل گرديده، كار بررسي و احراز صلاحيت‌ها به انجام رسيده و هم اكنون در مرحله تبليغات هر دو انتخابات قرار داريم مضافاً اينكه علاوه بر اين دو انتخاباتِ بزرگ، ما در چهار حوزه انتخابيه، انتخابات مياندوره‌اي مجلس شوراي اسلامي و در دو استان كهگيلويه و بويراحمد و آذربايجان‌غربي هم انتخابات مجلس خبرگان رهبري را خواهيم داشت.

وزير كشور همه نامزدها، هواداران، مجريان و ناظرين را به قانون و احترام و التزام به قانون دعوت كردو گفت :
از همه نامزدهايِ محترم و هواداران ايشان مي‌خواهم كه با پذيرش و پايبندي به اين اصل مهم در نظام جمهوري اسلامي ايران كه انتخابات عرصه بُ‍رد و باخت نيست و پيروز و برنده واقعي انتخابات حقيقتاً مردم مي‌باشند ،منش نيكو، تقواي سياسي و اخلاق انتخاباتي را سرلوحه خود قرار دهندو و با تديبر و درايت و با در نظر داشتن مصالح عمومي و منافع ملي عرصه را بر دشمن تنگ كنند.
وي همچنين بر پرهيز از ريخت‌وپاش و صَرف هزينه‌هاي گزاف در امر تبليغات، ملتهب كردن فضا و ايجاد تشويش و برهم زدن آرامش جامعه اجتناب كنند و در يك فضاي منطقي و عقلاني كار تبليغات و برنامه‌هاي خود را دنبال نمايند.
وزير كشور گفت : نامزدها از دادن وعده و وعيدهاي غيرممكن كه به اطمينان و اعتماد عمومي خدشه‌ وارد مي‌كند اجتناب و از دامن‌زدن به مسائل قومي و مذهبي پرهيز كنند.
مهندس محمد نجار با بيان اينكه امنيت يك موهبت و نعمت الهي است كه با هوشياري مردم و به بركت خون شهداء بزرگوار و با تلاش‌هاي بي‌وقفه و شبانه‌روزي جامعه اطلاعاتي و امنيتي، امروز به نحو مطلوبي بر كشور حاكم است گفت : بايستي از هر مطلبي كه مي‌‌تواند به امنيت جامعه خدشه وارد نمايد و موجب نگراني مردم شود خودداري گردد.
وي همچنين خواست : نامزدها وهواداران نتايج انتخابات را بپذيرند و به هر آنچه از داخل صندوق‌ها بيرون مي‌آيد به عنوان منتخب مردم احترام گذاشته و او را ياري نمايند و انشاءا... سعي كنند در زُمره اولين كساني باشند كه به فرد منتخب،‌ تبريك بگويندچراكه در جمهوري اسلامي ايران برنده و بازنده معنايي ندارد، همه پيروز هستند و چنانچه هرگونه اعتراض و شكايتي دارند از مسيرهاي قانوني تعريف شده دنبال نمايند.
وزير كشور گفت : اطمينان مي‌دهيم ما خادمان شما همچون انتخابات‌هاي گذشته، برگزاري انتخاباتي قانونمدار، سالم و رقابتي كه در آن قانون و رأي ملت حرف اول و آخر را مي‌زند، سرلوحه كار خود قرار داده‌ايم و همه عوامل و دست‌اندركاران امر برگزاري انتخابات با عمل به مُر قانون حافظ و امانتدار رأي مردم خواهند بود.
وزير كشور با اشاره به به رئوس و اهم اقدامات وزارت كشور در رابطه با دو انتخابات رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا گفت : اجراي قانون اصلاح قانون انتخابات رياست جمهوري و تشكيل هيأت اجرايي مركزي انتخابات در موعد قانوني با تركيب تصريح شده در قانون با حضور معتمدانِ مردمي صورت گرفته كه اين هيأت تاكنون 7 نوبت اقدام به تشكيل جلسه عادي و فوق‌العاده كرده و بحمدا... تصميمات خوبي هم در راستاي تسهيل در روند برگزاري انتخابات اتخاذ نموده است.
وي تصريح كرد : برابر مواد (62 و63) قانون انتخابات رياست جمهوري و اصلاحيه آن و به منظور استفاده عادلانه و برابر نامزدها از امكانات دولتي كميسيون بررسي تبليغات و برگزاري منظم و مستمر جلسات آن تشكيل شده است .
وزير كشور گفت : اضافه نمودن 000/20 شعبه به شعب اخذ رأي كه تعداد شعب اخذ رأي به حدود000/60 شعبه با بيش از 000/125 صندوق اخذ رأي كه با احتساب تعداد صندوق‌هاي انتخابات مياندوره‌اي مجلس شوراي اسلامي و خبرگان رهبري اين تعداد به بيش از 000/130 صندوق مي‌رسد از ديگر برنامه ها مي باشد .
وزير كشور گفت : به منظور كسب تبحر و ارتقاء مهارت‌هاي مجريان برگزاري 12 همايش توجيهي - آموزشيِ منطقه‌اي، ويژه فرمانداران و بخشداران و دوره تربيت مربي در دو حوزه انتخابات و فناوري اطلاعات و آموزشِ كارشناسان و مديران استانداري‌ها و فرمانداري‌ها تشكيل شده است .
وزير كشور با اشاره به بازنگري، اصلاح و تدوين دستورالعمل و فرم‌هاي آيين‌نامه اجرايي انتخابات رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا و احصاء شهرها و روستاهاي واجد شرايطِ برگزاري انتخابات شوراها گفت :
انشاءا... تمامي روستاهاي داراي 20 خانوار و يا 100 نفر جمعيت ‌داراي‌ نهاد مردمي ‌شورا خواهند شد.
وي همچنين با بيان اينكه تهيه طرح جامع اخبار و اطلاع‌رساني و تهيه سامانهِ جامع انتخابات براي انتخابات رياست جمهوري با 23 فرآيند اجرايي و شوراهاي اسلامي شهر و روستا با 26 فرآيند اجرايي از ديگر برنامه ها مي باشد گفت : سامانهِ جامع علاوه بر سرعت و دقت، قابليت‌ گزارش‌گيري و رديابي در همه سطوح را دارد، ضمن آنكه موجب شفافيت و كاهش هزينه‌ها هم مي‌شود.
وي گفت : سامانهِ جامع مجهز به امضاي الكترونيكي است و همه مسئولين ذيربط در امر انتخابات با استفاده از امضاء ديجيتال، اسناد الكترونيكي در سامانهِ جامع توليد خواهند كرد و براي امضاء ديجيتال نيز براي اولين‌بار در سطحي گسترده از يكي از قابليت‌هاي متعدد كارت هوشمند ملي استفاده مي‌شودبطوريكه به عنوان اولين گام دستور شروع انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا و رياست جمهوري از طريقِ سامانهِ جامع و با امضاي اين كارت صادرشدوفرمانداران‌و‌بخشداران‌به‌عنوان رؤساهاي هيأت‌هاي اجرايي نيز اعلام وصول دستور شروع انتخابات را با كارت هوشمند ملي و استفاده از امضاي ديجيتال در سامانه جامع انتخابات انجام دادند.
وزير كشور گفت : براي اولين بار استفاده از ظرفيت‌هاي دفاتر پيشخوان دولت در شهرها و مراكز ICT روستايي در ثبت‌نام نامزدهاي انتخابات چهارمين دوره شوراهاي اسلامي شهر و روستا كه موجب كاهش هزينه‌ و نيروي انساني قابل ملاحظه‌اي در فرمانداري‌ها و بخشداري‌ها گرديد.
وي درخصوص امنيت انتخابات گفت : همه پيش‌بيني‌ها و تمهيدات لازم از سوي شوراي امنيت كشور اتخاذ شده و هماهنگي‌هاي لازم با دستگاه‌هاي امنيتي،‌ نظامي و انتظامي صورت گرفته و به شوراهاي تأمين استان‌ها و شهرستان‌ها بر ضرورت اعمال هوشياري و مراقبت‌هاي لازم تأكيد شده است.
وي در پايان گفت : انشاءا... در 24 خردادماه، مردم آگاه، بصير و شجاع ما در سراسر كشور كه انصافاً زبان در برابر آن همه بزرگواري قاصر و الكن است، از اين آزمون بزرگ چونان گذشته سربلند خارج و با حضور شورانگيز و پُرتعداد در پاي صندوق‌هاي اخذ رأي، با استفاده از حق قانوني خود در تعيين سرنوشت كشور و با احساس مسئوليت و با عمل به وظيفه ملي و ديني خويش، پايداري، صلابت و عزم خود براي استمرار مقتدرانه حركت عزت‌بخش و غرور‌آفرين كشور را به نمايش گذاشته و ديگر بار دنيا را در برابر عظمت و بزرگي خود مات و مبهوت و سرنوشت و مقدرات كشور در حوزه اجرا را براي چهار سال آينده هوشمندانه و آگاهانه رقم خواهند زد.
وزير كشور گفت : يقيناً هرچقدر حضور در شعب اخذ رأي پُرشورتر و متراكم‌تر باشد عزت،‌ احترام و اقتدار كشور بيشتر و آهنگ رشد و پيشرفت كشور سريعتر و دشمن بيشتر به عقب‌رانده خواهد شد.

منبع:

http://www.moi.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=News&CategoryID=cc1955c9-7610-428d-b15c-fafc947cc884&WebPartID=47942904-35b9-4ecc-bfc4-4d6d3bee26d8&ID=d230fbef-ac41-42b0-acb3-69e58c773956


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 7
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,144,441

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.233.242.67 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل