پنجشنبه 24 خرداد 1403

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


با حضور دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي، برگزار شد ؛

همايش مديران كل فرهنگي اجتماعي استانداري هاي سراسر كشور

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور ؛ همايش مديران كل اجتماعي استانداري هاي سراسر كشور با حضور محمد رضا مخبر دزفولي دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي و عليرضا افشار قائم مقام وزير كشور در امور اجتماعي و فرهنگي در محل وزارت كشور برگزار شد .
مهندس عليرضا افشار دبير شوراي اجتماعي كشور در اين همايش به تبيين برنامه هاي سال 1392 وزارت كشور با استناد به بسته اجرايي « تحول اجتماعي و خانواده » در هفت محور كه به تصويب هيأت دولت رسيده است پرداخت و در ادامه اظهار داشت : اطلس اجتماعي و فرهنگي كشور در راستاي پايش شاخص ها و ارزيابي عملكردهاي حوزه اجتماعي و فرهنگي كشور راه اندازي شده است و طرح تحرك نيز آخرين وضعيت و پيشرفت برنامه ها را در سطح استان ها و شهرستان ها مشخص مي كند .

بقیه خبر را در ادامه مطلب مطالعه نمایید...

دبير ستاد مركزي صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندان افزود : ستاد صيانت از حقوق شهروندان در مركز و كليه دستگاه هاي اجرايي و استانداري ها آماده اجراي كاملتر 24 برنامه ملي در بخش عفاف و حجاب هستند .
عليرضا افشار افزود : تأمين اعتبارات براي اجراي اين برنامه ها از سوي مجلس محترم شوراي اسلامي و دستگاه هاي ذيربط مورد پيگيري قرار گرفته است ، اتفاق نظر و اراده مسئولان در بخش هاي مختلف شرط موفقيت و اثر بخشي برنامه هاي حجاب و عفاف در كشور خواهد بود .
وي سپس به ضمانت اجرايي مصوبات و تفاهم نامه ها پرداخت و اظهار داشت : اگر منابع اعتباري يا درصدي از آن در مركز و استانها به اجراي طرح تحول اجتماعي در همان دستگاه اختصاص يابد ضمانت اجرايي براي برنامه هاي مصوب ايجاد مي شود .
در ادامه اين همايش دكترمخبر درفولي دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي گفت : خوشبختانه نگاه تحول خواه وتعالي جو در فرهنگ و علم كه حاصل انقلاب اسلامي است ، در اين چند سال اخير تقويت شده است .
وي افزود : طرح موضوع نهضت نرم افزاري و توليد علم در اواخر دهه 70 و اوايل دهه 80 پيش زمينه اي بود تا بر اساس دستاوردهاي آن نقشه جامع علمي كشور تدوين شود .
دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي ادامه داد : امروز خوشبختانه اسناد مهمي در عرصه هاي علمي ، فناوري و فرهنگ تدوين ، تصويب ، ابلاغ و در حال اجرا است .
دكتر مخبر دزفولي گفت : در سند تحول بنيادين آموزش و پرورش براي اولين بار و با اجماع همه نخبگان موضوعات مهمي مانند نظام آموزشي ،‌فلسفه تعليم و تربيت رسمي و عمومي ،‌محوريت معلم و ... مورد توجه قرار گرفته اند .
وي افزود : اسناد راهبردي كشور با اتكاء به عقبه نخبگاني و فرهيختگان كشور تدوين شده است و در سند نقشه مهندسي فرهنگي بيش از دو هزار نخبه با شوراي عالي انقلاب فرهنگي همكاري كرده اند .
رئيس شوراي مهندسي فرهنگي ادامه داد : يك چرخه مبارك مشاهده مي شود به اين معنا كه اسناد و راهبردهاي مصوب شوراي عالي انقلاب فرهنگي توانسته است راه را براي تربيت نخبگان باز كند و اين نخبگان در تدوين سند با شوراي عالي انقلاب فرهنگي همكاري نموده اند .
دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي گفت : سرمايه نخبگاني كشور به عنوان اصلي ترين سرمايه ما اولا بايد حفاظت شده و ثانياً اين سرمايه ها به كار گرفته شوند .
وي افزود : امروز با جرات مي توان گفت در همه حوزه هاي علمي و فرهنگي كشور ، شوراي عالي انقلاب فرهنگي مراقب اوضاع است .
مخبر دزفولي با اشاره به مصوبه سياست هاي جمعيتي شوراي عالي انقلاب فرهنگي ادامه داد : قريب به 3 سال ما در سكوت و به دور از هر جنجال رسانه اي ، موضوع جمعيت را دقيقاً مورد مطالعه قرار
داديم و بعد از آنكه خروجي اين پژوهش خدمت رهبر معظم انقلاب ارائه شد ، با تأييد و تحسين معظم له روبرو شد .
رئيس شوراي مهندي فرهنگي گفت : وقتي ما نتيجه پژوهش در حوزه جمعيتي را به نخبگان و فرهيختگان ارائه ميدهيم ، اتقان وصحت آن را تأييد مي كنند .
وي افزود : شوراي عالي انقلاب فرهنگي در نقش يك ديده بان دلسوز متوجه خطر ايست جمعيتي در كشور شد .
دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي ادامه داد : امروز توجه به فرهنگ در همه تصميم گيري ها مشاهده مي شود .
دكتر مخبر دزفولي گفت : در موضوع فعاليت هاي قرآني ، شوراي عالي انقلاب فرهنگي با تصويب منشور توسعه فعاليت هاي قرآني و پيگيري براي اجراي آن راه را گشوده است .
وي افزود : تأمين الزامات فعاليت قرآني در قالب بودجه ساليانه از ثمرات اين منشور است .
دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي ادامه داد : 33 جلسه رسمي شوراي عالي انقلاب فرهنگي به صورت تمام وقت تاكنون به تصويب جزئيات سند مهندسي فرهنگي كشور مصروف شده است وما نتيجه اين تجربه موفق را قبلاً در تصويب نقشه جامع علمي كشور و سند تحول بنيادين آموزش و پرورش مشاهده كرده بوديم .
رئيس شوراي مهندسي فرهنگي كشور گفت : به خواست خدا و با ابلاغ اين سند مهم و تصويب قوانين مربوطه توسط دستگاه هاي مسئول‌، فرهنگ كشور داراي يك سند بالادستي و كلان خواهد شد .
وي افزود : اين سند مهم موجب همگرايي و هم افزايي در عرصه فرهنگ كشور مي شود و اسناد ذيل اين سند مهم مانند سند موسيقي ، تأتر ، سينما و ... هم تدوين مي شود .
دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي با اشاره به ساختار اين اسناد گفت : اسناد مهم تصويب شده در شوراي عالي انقلاب فرهنگي هم داراي يك ساز و كار متقن اجرا و هم برخوردار از يك شيوه معين براي به روز رساني هستند .
دكتر مخبر دزفولي در پايان افزود : طرح تحول اجتماعي كاملاً در راستاي سند مهندسي فرهنگي قرار دارد و هماهنگي هاي نهايي با وزارت كشور در حال انجام است .
آنگاه دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي به سؤالات مديران كل امور اجتماعي و فرهنگي استان ها پرداخت و در پاسخ به پرسش يكي از حضار در مورد آثار مصوبه جمعيت گفت : اين مصوبه تصويب و ابلاغ شده و قوانين لازم براي اجراي آن در مجلس شوراي اسلامي به زودي تصويب مي شود .
دكتر مخبر دزفولي در پاسخ به سوالي مبني بر تأثير مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي افزود : مصوبه اعطاي استقلال در فعاليت هاي علمي به حوزه هاي علميه مورد تأييد اكثر علماي حوزوي قرار گرفت و اين بزرگواران از شوراي عالي انقلاب فرهنگي تشكر كردند .
عضو هيئت علمي دانشگاه تهران با اشاره به نگاه رهبر معظم انقلاب به موضوع دانشگاه گفت : معظم له دانشگاه ها را مولد پيشرفت هاي علمي و معنوي در كشور مي دانند و اين نگاه مثبت توانسته است پيشرفت علمي كشور را با معنويت همراه كند .
وي افزود : كاستي ها را مي بينيم و هنوز نتوانسته ايم كار فرهنگي در شأن انقلاب اسلامي داشته باشيم ،‌اما كشور علي رغم همه دشمني ها وضعيت مناسبي دارد .
دكتر مخبر دزفولي در پاسخ به پرسش يكي از حضار در مورد باز مهندسي دستگاه هاي فرهنگي كشور ادامه داد : برخي از دستگاه هايي كه تاكنون كارآمدي نداشته اند ، طبق سند مهندسي فرهنگي باز تعريف و عنداللزوم مورد بازنگري قرار مي گيرند .
دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي ادامه داد : حركت رو به پيشرفت ملت ايران مستلزم يك باز مهندسي نهادي ، ساختاري و محتوايي با رويكرد فرهنگي است .
دكتر مخبر دزفولي با استقبال از پيشنهاد ارتباط شوراي عالي انقلاب فرهنگي با بدنه مديريت اجتماعي و فرهنگي كشور گفت : بايد يك برنامه مدون در اين زمينه تدوين شود .
وي افزود : علي رغم همه كاستي هاي سخت افزاري ، قدرت نرم افزاري و گفتمان جمهوري اسلامي آنقدر زياد است كه باعث شده تا دشمنان ما با همه امكاناتي كه دارند يك صداي مخالف از طريق شبكه هاي تلويزيوني ما را تحمل نمي كنند و آنها را قطع مي نمايند .
رئيس شوراي مهندسي فرهنگي كشور در مورد سؤال ديگر راجع به طرح سبك زندگي ادامه داد : متعاقب فرمان رهبر معظم انقلاب به شوراي عالي انقلاب فرهنگي در مورد سبك زندگي ، كار را آغاز كرده ايم و عليرغم زمان بر بودن موضوع ، كار در دست پيگيري است .

منبع خبر:پورتال وزارت کشور


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 14
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,346,765

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.236.143.154 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل