سه شنبه 15 اسفند 1402

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


دكتر احمدي نژاد در اجتماع پرشور مردم آذربايجان شرقي:
تاريخ گواه و معترف به مجاهدت ملت ايران براي توحيد، پاكي و عدالت است

رييس جمهور با بيان اينكه تاريخ شاهد و معترف است كه ملت ايران هزاران سال به دنبال توحيد، پاكي و عدالت بوده و از هر فرصت تاريخي جهت تلاش براي رسيدن به اهداف الهي خود استفاده كرده است، خاطرنشان كرد: محبت، كرامت انساني و عدالت همواره جايگاه برجسته اي در دل و انديشه ملت ايران داشته است؛ در تاريخ، ادبيات، فرهنگ و آداب و رسوم ملت ايران، عشق به توحيد، انسانيت، برادري و كرامت انساني موج مي زند.

بقیه متن را در ادامه مطلب مطالعه نمایید ...

دكتر محمود احمدي نژاد ظهر امروز (يكشنبه) در جريان چهارمين سفر هيات دولت به استان آذربايجان شرقي در اجتماع مردم اين استان در ورزشگاه تختي تبريز، با بيان اينكه آذربايجان شرقي ديار قهرمان پرور، مومنان و انسان هاي پاك است، گفت: مردمان آذربايجان انسان هايي هوشمند، ريشه دار در تاريخ و سرزمين ايران و حافظان سربلند فرهنگ، عزت و شرف ملت ايران هستند.

رييس جمهور با بيان اينكه مردم اين خطه پيشكسوتان مبارزه با استعمار و استبداد و حركت در جهت انسانيت و تعالي بشر هستند، اظهار داشت: آذربايجان پايتخت غيرت، شرف و سربلندي ايران عزيز است.

دكتر احمدي نژاد افزود: مردم اين خطه انسان هايي هستند كه در طول تاريخ 1400 ساله اسلام، پرچمدار فرهنگ نبوي و اسلام ناب محمدي بوده اند و حق اين است كه آذربايجان را از عوامل و مولفه هاي اصلي اقتدار ايران زمين بناميم.

رييس جمهور با اشاره به اينكه مردم آذربايجان منبع و كانون اصلي انرژي، نشاط و حركت براي ملت ايران هستند، خاطرنشان كرد: اهالي اين ديار مردماني با پشتكار بالا، سختكوش و مومن هستند كه در طول تاريخ در دامان پاك خود دانشمندان، ‌عالمان، مجاهدان، ‌اديبان و قهرمانان بزرگي تربيت كرده و به ملت ايران تقديم كرده اند.

دكتر احمدي نژاد تصريح كرد: آذربايجان فخر ايران است و ملت ايران به آذربايجان افتخار مي كنند.

وي با بيان اينكه ملت ايران ملتي فرهنگي بوده كه هميشه در تكاپوي كمال و سعادت انسان ها و پيشرفت جامعه بشري بوده است، گفت: ملت ايران همواره نگاهي جهاني داشته و براي پيشرفت و سعادت بشر در تلاش بوده است و آنچه امروز ملت ايران به آن افتخار مي كند، مايه فخر جهان نيز هست.

رييس جمهور افزود: فرازهايي از اوج تاريخ ملت ايران، شعرا، اديبان و نهضت ها و خيزش هاي ملت ايران امروز مورد احترام و افتخار همه ملت هاست، چرا كه حركت ملت ايران همواره ايماني، ‌انساني و براي همه ملت ها بوده است.

دكتر احمدي نژاد انقلاب اسلامي را اوج تلاش هاي ملت ايران براي اعتلاي انسانيت دانست و تصريح كرد: انقلاب اسلامي حركتي از عمق جان و تاريخ ملت ايران براي اعمال تغييرات اساسي در ايران و جهان و براي برقراري عدالت، ‌پاكي، احترام و برادري بود تا همه ملت ها براي برقراري دوستي، احترام و كمال انسان ها همدل شده و با هم حركت كنند.

رييس جمهور اظهار داشت: به فضل الهي ملت ايران طي 34 سال دستاوردهاي بزرگ و فراواني در عرصه هاي مختلف علم، فناوري و عمران و آباداني داشته و حركتش در اين مسير افتخار آميز بوده است و بنده به عنوان خادم ملت ايران مي گويم كه همه ملت ها در جاي جاي جهان به دستاوردها، ايستادگي و عظمت ملت ايران افتخار كرده و آشكارا به آن اذعان دارند.

دكتر احمدي نژاد با بيان اينكه امروز در هر كجاي دنيا كه با ملت ها گفتگو مي كنيم، فرياد زنده باد ايران سر مي دهند، تصريح كرد: حفظ انقلاب و ايستادگي در مسير آرمان هاي انقلاب و پيگيري اهداف آن به اندازه شكل گيري اين حركت اهميت داشته و حتي مهم تر از آن و مسئوليتي بزرگ است.

رييس جمهور با تاكيد بر اينكه استقرار عدالت، رساندن حق مردم به آنان، جلوگيري از فساد و تبعيض،‌‌‌آباداني كل كشور و رفاه همه مردم و برچيدن فقر و فاصله ها در كشور نيازمند پيگيري مداوم، نظارت همگاني و تحمل فشارهاي داخلي و خارجي است، تصريح كرد: مشخص است هنگامي كه ملت ايران و جمهوري اسلامي مي خواهد عدالت را برقرار كند، عده اي در داخل و خارج از كشور به بهانه هاي گوناگون كارشكني مي كنند، همانگونه كه امروز به زعم خود سنگين ترين فشارها را عليه ملت ايران به كار گرفته اند و تنها دليل آنها اين است كه ملت ايران تصميم گرفته روي پاي خود بايستد و مناسبات غلط جهاني را به نفع ملت ها تغيير دهد.

دكتر احمدي نژاد با بيان اينكه مشخص است قدرتمندان با عدالت و پيشرفت ملت ها و ملت ايران مخالف بوده و هر روز با بهانه اي و امروز نيز به بهانه هسته اي در برابر پيشرفت ملت ايران ايستاده اند، تصريح كرد: بدخواهان هنگامي كه مي بينند نمي توانند حركت ملت ايران را در عرصه هاي مختلف متوقف كنند، به اعمال فشار و ايجاد جنگ رواني رو مي آورند، تا شايد ملت ايران متوقف شده و پيشرفت نكند.

رييس جمهور خطاب به دشمنان ملت ايران گفت: اين همه توطئه اي كه عليه ملت ايران كرديد براي شما دستاوردي به جز بي آبرويي در دنيا نداشته است، نصيحت مي كنم كه با ملت ايران همكاري و همراهي كرده و حقوق اين ملت را به رسميت بشناسيد، چرا كه ملت ايران اهل منطق و گفتگو است، اما اگر توجه نكرده و تصور كنيد با فشار مي توانيد حركت ملت ايران را متوقف كنيد، اين مردم با برداشتن چند گام ديگر همه طراحي هاي شما را بر هم زده و به قله هاي پيشرفت خواهد رسيد و در آن هنگام دشمنان جايگاهي نزد اين ملت نخواهند داشت.

دكتر احمدي نژاد تصريح كرد: ملت ايران آذربايجان سرفراز دارد و تنها مردم اين خطه براي برهم زدن نقشه هاي دشمنان كفايت مي كنند.

رييس جمهور با اشاره به اينكه ملت ايران تاكنون از همه موانع طبيعي و مصنوعي دشمنان عبور كرده و خواهد كرد، به نامگذاري امسال به عنوان سال حماسه سياسي و حماسه اقتصادي از سوي رهبر معظم انقلاب اشاره كرد و گفت: حماسه در شرايطي نياز است كه مشكلات و موانعي از سوي برخي شياطين و دشمنان پيدا شده و گره هايي در كار ملت به وجود آمده است كه مردم بايد با حركتي انقلابي، بزرگ و هوشمندانه موانع را در هم شكسته و شرايط سياسي و اقتصادي را به نفع خود تغيير دهند.

دكتر احمدي نژاد با بيان اينكه شرايط اقتصادي در تبع شرايط سياسي است، گفت: ما امروز نيازمند يك حماسه هستيم چرا كه تاريخ ملت ايران سرشار از حماسه بوده و امروز كه دشمنان اين ملت همه طراحي ها را براي گرفتن اميد و نشاط از ملت به كار بسته اند، بايد با يك حركت حماسي همه اميدها و آرزوهاي دشمن را به همراه خودشان در تاريخ دفن كنيم.

رييس جمهور با اشاره به اينكه دشمنان ملت ايران تلاش كرده اند تا ملت مايوس شده و از صحنه خارج شود، تصريح كرد: به فضل الهي ملت ايران با برگزاري انتخاباتي با شكوه و همگاني كه همه واجدين شرايط در آن حضور داشته و رييس جمهوري با راي و پشتوانه بالاي ملت در آن انتخاب شود، تمام اميد دشمنان را به ياس تبديل خواهند كرد و اين مقدمه ايجاد حماسه اقتصادي خواهد بود.

دكتر احمدي نژاد تصريح كرد: در تحقق حماسه اقتصادي نيز به فضل الهي ملت ايران با چند حركت كه همگي در آن مشاركت كرده و همدلي خواهند داشت، شرايط اقتصادي را به نفع خود و به ضرر دشمنان تغيير خواهند داد؛، اما لازمه اين حركت آن است كه نبايد عده اي بخواهند در اين حركت سهيم نبوده و براي توقف آن كارشكني داشته باشند.

رييس جمهور تاكيد كرد: ايمان دارم ملت ايران امسال حماسه سياسي و اقتصادي را رقم زده و دشمنان را براي هميشه مايوس خواهد كرد.

دكتر احمدي نژاد با بيان اينكه امروز بايد ايران را بسازيم، گفت: همه بايد دست در دست هم و با اراده و همدلي براي ساختن ايران تلاش كنيم، چرا كه اين آرزوي تاريخي ملت، امام راحل، شهيدان و رهبري گرانقدر است.

رييس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود در تشريح اوضاع منطقه و بين الملل گفت: امروز دشمنان در عرصه هاي گوناگون شكست خورده و از راه نفاق و تزوير وارد شده و مي خواهند ملت ها را با يكديگر درگير كنند و در اين مسير با ايجاد جنگ هاي مصنوعي قصد دارند تا بين ملت ها و مردم كينه ايجاد كرده و براي خود فرصت هاي جديد ايجاد كنند.

دكتر احمدي نژاد تصريح كرد: همه سياستمداران منطقه را برادرانه به هوشياري توصيه مي كنم، چرا كه ملت ها همه يكي بوده و مرزبندي ها از ناحيه شياطين براي بسط سلطه خود و غارت ملت ها است.

رييس جمهور با بيان اينكه دشمنان بشريت زماني مردم و اقوام را به جان هم مي انداختند و امروز قصد دارند كه پيروان اديان و مذاهب را با يكديگر درگير كنند، به اوضاع برخي كشورهاي منطقه اشاره كرد و گفت: امروز ردپاي دشمنان شيطان صفت بشريت در تحولات و اتفاقات منطقه به وضوح نمايان است.

دكتر احمدي نژاد با طرح اين سوال كه چه اتفاقي افتاده، كه ملتي كه صدها سال با هم زندگي كرده اند، امروز از يكديگر جدا شده و به نام دين، قرآن و پيامبر اقدام به بمب گذاري و كشتار يكديگر مي كنند، اظهار داشت: دليل اين مسئله چيزي غير از توطئه مستكبران و دشمنان نيست، چرا كه آنان مي خواهند مردم را در اين كشورها از يكديگر جدا كرده و به جان هم بيندازند.

رييس جمهور با تاكيد بر اينكه همه گروه هاي درگير بايد با هم گفتگو كرده و از حقوق كشور خود صيانت كنند، تصريح كرد: امروز مستكبران پول نفت ملت هاي مظلوم را به اسلحه و بمب تبديل كرده و بين مسلمانان و فِرَقِ گوناگون درگيري ايجاد مي كنند، آنچنان كه در مصر ميان مسلمان با مسلمان و مسلمانان با مسيحيان اختلاف ايجاد كرده و در شرق آسيا نيز قصد دارند تا بين كشورها دو دستگي ايجاد كنند.

دكتر احمدي نژاد تاكيد كرد: امروز مستكبران به لحاظ سياسي و اقتصادي به بن بست رسيده و مي خواهند با ايجاد درگيري ميان ملت ها، فرصت هاي جديدي براي چپاول ثروت آنان ايجاد كنند.

رييس جمهور گفت: ملت ها بايد هوشياري و ايستادگي را از ملت ايران بياموزند و ببينند که چگونه اين ملت در طول تاريخ بزرگوارانه ايستاده و از حقوق خود دفاع کرده و توطئه هاي دشمنان را خنثي نموده است.

دکتر احمدي نژاد در بخش ديگري از سخنان خود خاطرنشان کرد: هر يک نفر که به خاک و خون کشيده مي شود قابل جبران نبوده و کينه اي که ايجاد مي کند به سادگي قابل پاک شدن نيست.

رييس جمهور افزود: از همه علما و انديشمندان و صاحبان فکر دعوت مي کنم که قدم جلو گذاشته و اجازه ندهند کينه ها در بين مردم نهادينه شود. دشمنان به دنبال آن هستند که مسائل موجود در سوريه را به ترتيب به عراق، ترکيه و ساير کشورهاي منطقه کشانده و منافع خود را بدست آورند، لذا بايد همه هوشيار بوده و در کنار هم قرار گرفته و به عدالت، حقوق ملت، آزادي و احترام تن دهند.

دکتر احمدي نژاد اظهار داشت: اگر اين آتش کينه و دشمني در منطقه گسترش پيدا کند هيچ کس از کساني که آتش بيار معرکه هستند، در امان نخواهند بود. همه بايد هوشيار باشند و نبايد به شيطان اعتماد کنند، چرا که شيطان مانند دستمال از آنها استفاده کرده و پس از استفاده آنها را به دور خواهد انداخت.

رييس جمهور تصريح کرد: مستکبران و استعمارگران دوستان خوب و وفاداري نيستند.

دکتر احمدي نژاد خاطرنشان کرد: دوره مستکبران به پايان رسيده و با طراحي هاي کنوني خود نجات نخواهند يافت و آينده از آن ملت ها، توحيد و عدالت است. مستکبران رفتني هستند و نبايد فکر کنند با برخي اقدامات دوام خواهند آورد بلكه با اين اقدامات صرفا پرونده خود را سياه تر مي کنند.

رييس جمهور در بخش ديگري از اظهارات خود به وضعيت استان آذربايجان شرقي و اقدامات دولت براي عمران و آباداني استان اشاره کرد و گفت: در سطح استان در بخش هاي صنعت، فناوري آوري هاي نو، شهرسازي، عمران و آبادي و بهسازي روستاها کارهاي بزرگ و ماندگاري انجام شده است که از جمله مي توان به ساخت 12 سد در سالهاي اخير اشاره کرد که همين تعداد هم در دست اجرا قرار دارد.

دکتر احمدي نژاد خاطرنشان کرد: از اقدامات بزرگي كه در استان آذربايجان شرقي انجام شده است، بازسازي مناطق زلزله زده بود که به همت مردم و خادمان ملت يک رکورد بين المللي در اين زمينه به جا گذاشته شد، به نحوي که در طول چند ماه منطقه وسيعي بازسازي گرديد.

رييس جمهور اظهار کرد: امروز يک عده در داخل و از بيرون دست به دست هم داده تا بازار را به هم زده و آرامش و خاطر مردم را هر روز به بهانه هاي مختلف به هم بريزند، به آنها توصيه مي کنم که زياد به اين اقدامات خود ادامه ندهند.

دکتر احمدي نژاد اضافه کرد: درست است که امروز درگير جنگ اقتصادي هستيم، اما به فضل الهي مردم در طول چند ماه آينده بساط سوء استفاده چي ها را در هم پيچيده و سوء استفاده ها را از حلقوم آنها بيرون خواهند کشيد.

رييس جمهور افزود: اميدوارم شرايطي فراهم شود تا قبل از پايان دولت به مردم بگويم که چه گذشته و چه کارهايي انجام شده است.

دکتر احمدي نژاد تصريح کرد: دشمن در نبرد اقتصادي خود نيز به اهداف خود نرسيده به نحوي که نتوانست حتي اراده يک نفر ايراني را بشکند و زندگي وي را دچار نابساماني کند.

رييس جمهور با بيان اينکه دشمنان از طراحي هاي خبيثانه خود سودي نخواهند برد، گفت: دشمن به خيال خود براي نفت ملت ايران محدوديت ايجاد کرده است، به نحوي که کمتر مي خرند و دريافت پول آن را با دشواري مواجه کرده اند، اما دولت به هر شکل ممکن راه را باز کرده و به اندازه نياز نفت صادر و کالاهاي مورد نياز را نيز وارد مي کند.

دکتر احمدي نژاد تصريح کرد: روند ساختن کشور منحصر به فروش نفت نيست. ايران سرشار از منابع طبيعي و خدادادي است و در اين راستا زماني که فشارهاي دشمنان زياد شد، دولت ستاد معادن را در کشور ايجاد و فعال کرد و از صندوق توسعه ملي وام ارزان قيمت براي معادن اختصاص داديم و از اوايل امسال نيز ستاد استاني معادن فعال شده است و دولت آمادگي دارد معادن را به جوانان و مردم واگذار کند.

رييس جمهور خاطرنشان کرد: تا امروز حدود 5 درصد از حوزه هاي معدني کشور فعال شده و بيش از 90 درصد غيرفعال است، دولت با تدوين مقررات ساده و شفاف و فعال کردن ستادهاي استاني معادن، براي صدور مجوز، اختصاص وام و پشتيباني هاي لازم از مردم و جوانان در راستاي فعال شدن در عرصه معادن آمادگي دارد.

وي تصريح کرد: بايد معادن را به جاي نفت فعال کنيم تا پشتيبان اقتصاد کشور باشد و يقين دارم در طول هفت هشت ماه به دشمنان ثابت خواهيم کرد که باز هم اشتباه کردند.

رييس جمهور همچنين به تشکيل ستاد کشاورزي از سوي دولت اشاره کرد و گفت: از سال گذشته 9 هزار ميليارد تومان وام ارزان براي افرادي که به دنبال فعاليت در بخش کشاورزي، دامداري و صنايع تبديلي بودند اختصاص يافته است و به زودي قسط دوم اين واگذاري منابع و تسهيلات به بخش کشاورزي آغاز خواهد شد تا وام ارزان براي کساني که بخواهند در بخش کشاورزي فعاليت کنند، اختصاص يابد و در اين زمينه همه اختيارات دولت به استان ها داده شده است.

رييس جمهور اظهار داشت: دشمنان خيال کردند با اقدامات خود مي توانند ما را متوقف کنند در حالي که در اشتباه هستند و به فضل الهي اولين استاني که با کمک دولت به پا خواسته و بيکاري را ريشه کن خواهد کرد، جوانان آذربايجان خواهند بود.

دکتر احمدي نژاد همچنين با اشاره به اينکه در موضوع مسکن مهر، رکوردشکني و بيشترين افتتاح در آذربايجان شرقي بوده است، گفت: دولت تلاش خواهد کرد تمام کساني که براي دريافت مسکن مهر ثبت نام کردند در زمان همين دولت صاحب خانه شوند.

منبع خبر:

پورتال استانداری

http://www.ostan-as.gov.ir/?MID=21&Type=News&TypeID=2&id=12201


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 10
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,045,047

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

34.204.169.230 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل