جمعه 04 اسفند 1402

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


شهردار کلانشهر تبریز:

عشق به ابا عبدالله الحسین و باور عاشورایی از ویژگی های بارز شهروندان تبریزی و مردم آذربایجان است.

شهردار تبریز

به گزارش شهریار نیوز ، دکتر صادق نجفی در همایش مداحان، شاعران و سخنرانان تاثیرگذار استان آذربایجان شرقی با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: همین باور حماسه ساز و متعالی با محوریت مداحان، شاعران و سخنرانان زمینه ساز تحولات مختلف تاریخی بوده است.

وی افزود: شهردار تبریز با برخورداری از ظرفیت های متعدد اجتماعی و فرهنگی، برنامه های متعددی را در ایام محرم و صفر پیش بینی کرده و حاضر است در کنار هئیت های حسینی و سایر تشکل های مذهبی در این مسیر متعالی گام بردارد.

دکتر صادق نجفی در بحش دیگری از سخنانش با بیان اینکه برخی افراط های مذهبی در پی مخدوش ساختن چهره اسلام هستند تاکید کرد: باید هوشیار باشیم و نگذاریم اصالت معنوی بارگاه مقدس امام حسین (ع) با برخی حرکات نادرست زیر سوال برود.

شهردار تبریز در پایان گفت: شهرداری تبریز در کنار شهروندان حسینی کلانشهر تبریز با تدارک برنامه های گسترده ، آماده ورود به فضای معنوی محرم و صفر می باشد.

همایش مداحان، شاعران و سخنرانان تاثیرگذار استان آذربایجان شرقی توسط شهرداری کلانشهر تبریز و با مشارکت سازمان بسیج مداحان سپاه عاشورا، سازمان تبلیغات اسلامی و کانون مداحان سپاه عاشورا، سازمان تبلیغات اسلامی و کانون مداحان و شعرای آیینی استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

شایان ذکر است این برنامه با حضور آیت الله محسن مجتهد شبستری امام جمعه تبریز و نماینده ولی فقیه در استان، دکتر صادق نجفی شهردار کلانشهر تبریز، دکتر شهرام دبیری رئیس شورای اسلامی شهر تبریز، سردار کریمیان فرمانده سپاه عاشورا، حجت الاسلام عظیمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی و مداحان، شاعران آئینی و سخنرانان استان برگزار شد و از تنی چند از شاعران، مداحان و سخنرانان آئینی استان تقدیر به عمل آمد.

بیانات مهم نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه تبریز در آستانه ماه محرم؛

از خواندن روضه‌های نامعتبر پرهیز شود / کسب معرفت عاشورایی باید هدف اصلی عزاداری‌ها باشد

به گزارش شهریارنیوز ، آیت‌الله محسن مجتهد شبستری در آستانه ماه محرم، در همایش مداحان و سخنرانان تاثیرگذار استان، با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: این‌که تا ساعت 2 نصف‌شب با طبل و بلندگو عزاداری شود، به صلاح نبوده و بعضاً گله‌هایی در این خصوص مطرح می‌شود.

 عضو خبرگان رهبری با تاکید بر این‌که استفاده از وسایل لهو و لعب را جایز نمی‌دانم، تاکید کرد: اشعار، مداحی‌ها و سخنرانی‌ها باید رسیدن به مقامات عالیه اهل‌بیت‌(ع) را نشانه بگیرند. عزاداری‌، باید مقدمه‌ای برای رسیدن به حسین(ع) و خدای حسین(ع) باشد.

وی خاطرنشان کرد: باید در مسیری حرکت کنیم که محرم هر سال، نسبت به محرم سال پیش، با کمال و معرفت بیشتری توام باشد.

امام جمعه تبریز بر لزوم استفاده از منابع مستند و معتبر در روایت مصایب اهل‌بیت(ع) گفت: در این خصوص نباید به هر کتابی استناد و اعتماد شود؛ چرا که وزر و وبال رجوع به کتاب‌های دم‌دستی و جُنگ‌ها و روضه‌های نامعتبر، بیشتر از ثوابشان است.  

آیت‌الله شبستری خطاب به مداحان اهل‌بیت عصمت و طهارت متذکر شد: در ذکر مصایب اهل‌بیت(ع)، باید از ذکر مسایل ذلت‌آور اجتناب کرد. به عنوان مثال اینکه گفته شود «من زینبم؛ کجا بروم و چه کنم» در شان بانوی قهرمانی که می‌فرماید «ما رایت الا جمیلا» نیست؛ یا اینکه در شبیه‌خوانی‌ها فردی به جای امام زین‌العابدین(ع)، مریض جلوه داده شود، در شان ساحت مقدس آن امام معصوم نیست.

 وی اظهار داشت: فرهنگ عزاداری در مکتبی که «شهادت» را افتخار، و زندگی در محیط ظلم و فساد را «ذلت» می‌داند، باید نمودار واقعی عزت و عظمت امام حسین(ع) باشد. در کنار ذکر مصایب، سِرّ شهادت امام حسین (ع) باید در اشعار و سخنرانی‌ها به درستی تبیین شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان، در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم حفظ اتحاد در جامعه مسلمین تاکید کرد و افزود: بیان مطالب تفرقه‌برانگیر، در سخنرانی‌ها و مداحی‌ها، در تضاد با توصیه‌های مقام معظم رهبری و مصالح نظام اسلامی است.

وی اضافه کرد: اهانت به بزرگان سایر مذاهب و گرایش‌های اسلامی در اجتماعات عزاداری، همراستا با نقشه شوم دشمن برای تفرقه‌افکنی در بلاد اسلامی است.

آیت‌الله شبستری با بیان اینکه دشمن به دنبال سوء‌استفاده از مظاهر عزاداری امام حسین است، به تحولات جهانی اشاره کرد و افزود: داعش، همان باقی‌مانده خوارج نهروان است که استکبار جهانی برای ایجاد تفرقه در بین مسلمانان، آن را تربیت کرده است.

وی در سخنان آغازین خود با تاکید بر اینکه عزاداری امام‌حسین(ع) باید به عنوان یک هدف مقدس و متعالی مورد توجه مجریان هیئات باشد، نه یک وسیله، اظهار داشت: استفاده از اقلام و وسایل عزاداری در حد متعارف، لازم است؛ اما آنچه مهم است، کسب معرفت عاشورایی است که باید هدف اصلی عزاداری سرور و سالار شهیدان باشد.

همایش مداحان، شاعران و سخنرانان تاثیرگذار استان آذربایجان شرقی توسط شهرداری کلانشهر تبریز و با مشارکت سازمان بسیج مداحان سپاه عاشورا، سازمان تبلیغات اسلامی و کانون مداحان سپاه عاشورا، سازمان تبلیغات اسلامی و کانون مداحان و شعرای آیینی استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 9
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,013,223

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.235.145.108 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل