شنبه 12 اسفند 1402

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


برخی سایت های خبری در روزهای اخیر اعلام کردند قرار است حقوق بازنشستگان از این پس 20 تا30 درصد کاهش یابد که این سخن، اطلاع رسانی نادرست و غیرواقعی است و چنین اتفاقی هیچگاه نخواهد افتاد.

محمدباقر نوبخت

سخنگوی دولت : دوره آزمایشی اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری پایان یافته است و ما آن را با انجام اصلاحاتی یکشنبه هفته آینده تقدیم مجلس می کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، محمدباقر نوبخت روز چهارشنبه پس از پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: برخی سایت های خبری در روزهای اخیر اعلام کردند که قرار است حقوق بازنشستگان از این پس 20 تا30 درصد کاهش یابد که این سخن، اطلاع رسانی نادرست و غیرواقعی است و چنین اتفاقی هیچگاه نخواهد افتاد.سخنگوی دولت ادامه داد: در مورد دغدغه و نگرانی که یکی دو رسانه با انتخاب تیتر برای بازنشستگان ایجاد کردند، توضیح می دهم.

نوبخت با بیان این که کسر اضافه کار برای حقوق بازنشستگان با دو برداشت مختلف مواجه است، تصریح کرد: این قانون باید به صراحت بیان می کرد که از این به بعد دیگر نباید کسر از حقوق انجام شود و شاید جملات باید شفاف تر بود که ما این قانون را اصلاح کرده ایم و به مجلس ارسال می کنیم.

وی اضافه کرد: ما به عنوان یک کار اساسی این قانون را به مجلس ارسال می کنیم و منتظر نظر نهایی مجلس هستیم.

نوبخت خاطر نشان کرد: اگر نمایندگان محترم مجلس نسبت به این موضوع ابهام دارند و می خواهند شفاف تر عمل کنند، دستشان باز است، ما نیز در دولت اگر نظری داریم بر اساس ماده 106 قانون مدیریت خدمات کشوری است و تلاش داریم برای اصلاح و جلوگیری از این دو برداشت، اصلاحیه قانون را در هفته آینده تقدیم مجلس می کنیم.

سخنگوی دولت توضیح داد: بازنشستگان مثل زمان اشتغال می توانند از دو قانون تامین اجتماعی و قانون مدیریت خدمات کشوری پیروی کنند و صندوق های آنها هم صندوق بازنشستگی کشوری و صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی است.

نوبخت با بیان اینکه معمولا کارمندان رسمی از صندوق بازنشستگی کشوری استنفاده می کنند و تابع قانون مدیریت خدمات کشوری هستند، گفت: کارمندان پیمانی یا قراردادی هم نوعا از صندوق تامین اجتماعی برخوردار می شوند.

وی با اشاره به اینکه تا کنون پرداختی های بازنشستگی این دو مجموعه متفاوت بوده است، اظهار داشت: به طوری که کارمندان رسمی از ساعات اضافه کار آنها حق بیمه کسر نمی شد تا در موقع بازنشستگی به آنها پرداخت شود، بنابراین بعضی از دستگاه ها اضافه کار کم می دادند، برخی اضافه کار می دادند و برخی از دستگاه ها ممکن است اضافه کار برای پرسنل رسمی خود نداشته باشند.

نوبخت ادامه داد: اما کسانی که شامل قانون تامین اجتماعی بودند و از اضافه کارشان کسورات بازنشستگی کسر می شد، هنگام بازنشستگی این کسورات به آنها داده می شد تا اینکه قانون مدیریت خدمات کشوری در سال 86 تصویب و بعد از مدتی اجرایی شد.

وی با بیان این که در این قانون برای یکسان سازی پرداخت ها حکمی در ماده 106 مطرح و تصویب شد، توضیح داد: ماده 106 قانون می گوید مبنای محاسبه کسور بازنشستگی و برای محاسبه حقوق بازنشستگی کارمندان مشمول این قانون حقوق ثابت به اضافه فوق العاده های مستمر و فوق العاده بند 10 ماده 68 این قانون است.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی افزود: بر این اساس، محاسبه حقوق بازنشستگی طبق قانون مدیریت خدمات کشوری بر مبنای حقوق ثابت به اضافه فوق العاده های مستمر کارکنان تعریف شده است.

نوبخت اضافه کرد: بعد از این قانون، قانون برنامه پنجم اجرایی شد، قانون موخره نسبت به قانون قبلی ارجحیت دارد، در ماده 59 برنامه پنجم تصریح شده آن دسته از کارکنان دستگاه ها که مشمول قانون تامین اجتماعی هستند از هر جهت از جمله شرایط بازنشستگی و سایر مزایا تابع قانون مدیریت خدمات کشوری و اصلاحات آن هستند.

وی تصریح کرد: همه این قوانین حاکی از آن است که بر پایه این قانون نباید برای بازنشستگی از اضافه کار کسر شود، قبلی هایی هم که کسر شد به آنها پرداخت شود.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری یادآور شد: بعضی از دستگاه ها بعد از اجرای این قانون همچنان نسبت به کسر از اضافه کارها اقدام کردند، استدلال آنها این بود که چون ما تابع قانون تامین اجتماعی هستیم پس می توانیم از این قانون تابعیت نکنیم.

نوبخت اضافه کرد: شیوه های متفاوت دستگاه ها در این باره به استعلام هایی از معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری منجر شد؛ این معاونت شورایی به نام «شورای توسعه مدیریت» دارد که طبق قانون، در موارد ابهامی، این شورا به عنوان مرجع اظهار نظر کرده و رفع ابهام می کند.

وی با تاکید بر این که قانون صراحت دارد از زمان اجرا در سال 88 دیگر نباید از اضافه کار برای بازنشستگی کسر شود، گفت: شورای توسعه مدیریت همانگونه که قانون گفته است، جواب استعلام ها را به صورت بخشنامه داد.

سخنگوی دولت افزود: این پاسخ از نظر یکی- دو رسانه به سوژه تبدیل شد که قرار است حقوق بازنشستگان 20 تا30 درصد از کسر شود. برای گروه زیادی از بازنشستگان که رسمی بودند قبل از این قانون هم کسر نمی شد، فقط یک گروه تامین اجتماعی بودند که آن هم گفته شد هر چه از اینها کسر شده برای اینکه حقی ضایع نشود به آنها پرداخت شود.

نوبخت با بیان این که برخی از نمایندگان تفسیرشان این بود که باید کسر می شد و برخی نمایندگان می گفتند نباید کسر می شد، خاطر نشان کرد: به جای اینکه این درهم تنیدگی ایجاد شود، منتظر قانون می مانیم. از نظر ما بسیار صریح است و نمی دانم شخصیت های محترم رسانه ای از کجا 20 تا 30 درصد کاهش حقوق را آورده اند؟

 

گزارشی از جلسه امروز دولت

نوبخت گفت: در جلسه امروز هیات دولت، گزارش وزارت نیرو در مورد وضعیت آب به ویژه آب آشامیدنی و پیشنهاداتی درباره مدیریت بهینه منابع محدود آب ارایه شد.

سخنگوی دولت ادامه داد: پیشنهادات مطرح شده درباره مدیریت بهینه منابع محدود آب نیز به معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری ارجاع شد تا چگونگی اجرای دقیق آن بررسی و در جلسه آینده برای اجرا به هیات وزیران گزارش شود.

 

اعلام رتبه دستگاه ها در توجه به محیط زیست

نوبخت اظهار داشت: در جلسه امروز هیات دولت سازمان حفاظت محیط زیست نیز در مورد عملکرد دستگاه های اجرایی برای رعایت موازین و ضوابط زیست محیطی گزارشی ارایه داد و رتبه و جایگاه دستگاه ها درخصوص پایبندی به این ضوابط و مقررات محیط زیستی نیز به همه دستگاه ها ابلاغ شد.

وی با اشاره به گزارش ارایه شده وزارت کشور از وضعیت اجتماعی استان ها و شهرهای مختلف در جلسه امروز هیات دولت نیز اظهار داشت: خوشبختانه در طول یک سال گذشته شاخص ها بسیار نویدبخش بود که امیدواریم وزارت کشور گزارشی از این شاخص ها برای آگاهی مردم ارایه کند.

 

دوری دولت از مسایل حاشیه ای

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره تخریب ها علیه دولت، گفت: این موضوع جدیدی نیست البته سرعت بیشتری گرفته است اما نکته این است که ما دنبال حاشیه سازی نیستیم.

نوبخت تصریح کرد: ما اگر یک واحد نرخ تورم را کاهش داده و یک واحد نرخ رشد را افزایش و یا کارهای عمرانی انجام دهیم برای مردم سودمندتر است به همین دلیل از ورود به مسایل حاشیه ای جدا خودداری می کنیم.

وی درباره عملکرد دولت نیز اظهار داشت: کار ارزشمندی انجام شده که نسبت به گذشته، رشد منفی را مثبت کرده است و این روند باید ادامه یابد.

سخنگوی دولت تاکید کرد: در 6 ماهه نخست عملکرد اقتصادی دولت در زمینه رشد اقتصادی قابل قبول بوده است.

* جلسه مثبت دولت و مجلس

نوبخت همچنین درباره جلسه مشترک دولت و مجلس که شب گذشته برگزار شد، گفت: نفس این جلسات نیاز به بازگویی نیست و در جهت تعامل بیشتر و نزدیک کردن دیدگاه های نمایندگان و اعضای دولت بسیار موثر است. جلسه دیشب از این ویژگی برخوردار بود ضمن این که دولت موفق شد با سخنرانی رییس جمهوری و دو تن از اعضای دولت (رییس کل بانک مرکزی و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری) گزارش کوتاهی را به حاضرین ارایه کند.

سخنگوی دولت افزود: از سوی دیگر دغدغه های نمایندگان مجلس از زبان روسای کمیسیون های تخصصی شنیده شد و به طور کلی این جلسه، جلسه بسیار خوبی بود که طی آن عملکرد و برنامه های دولت نیز به اطلاع دوستان رسید.

 

** رشد مثبت 4.6 درصدی تولید ناخالص ملی

نوبخت درباره عملکرد 6 ماه دولت در سال 93 نیز اظهار داشت: در بخشنامه های بودجه ای سال 93 چند هدف از جمله طرح های عمرانی، کاهش نرخ تورم، خروج از رکود اقتصادی و تغییر جهت رشد منفی به رشد مثبت اقتصادی و نهایتا پایبندی به قانون هدفمندی یارانه ها مورد تاکید قرار گرفته است.

سخنگوی دولت آماری در بخش های مختلف هم ارایه کرد و گفت: پرداخت هزینه های جاری امسال نسبت به سال قبل 35 درصد افزایش یافته است.

نوبخت با بیان اینکه پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان، 98 درصد بوده است، افزود: این عدد نسبت به سال قبل بیش از 116 درصد است.

وی با بیان اینکه اعتبارات عمرانی کل در شش ماه اول 52.6 درصد پرداخت شده است، اظهار داشت: پرداخت در این بخش نسبت به سال قبل 3.3 برابر افزایش داشته است.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری ادامه داد: تملک دارایی های سرمایه ای یا همان اعتبارات عمرانی استانی صد در صد پرداخت شده است که نشان می دهد نسبت به سال گذشته 1256.7 درصد بیشتر و در واقع 12 و نیم برابر اعتبارات عمرانی استانی امسال نسبت به سال گذشته بیشتر پرداخت شده است.

نوبخت با بیان این که برای نخستین سال اعتبارات عمرانی استانی صددرصد پرداخت شده است، اضافه کرد: با این گزارش می توان داوری کرد که ما امسال برای متمرکز شدن منابع و اتمام طرح های ناتمام به درستی عمل کرده ایم یا خیر؟

وی درباره وعده های دولت در مهار نرخ تورم و رساندن تورم به 25 درصد در اسفندماه امسال نیز گفت: آخرین گزارش که مرکز آمار ایران ارایه داده، نشان می دهد که نرخ تورم سالانه 20.6 درصد بوده است و در 6 ماهه نخست، بیش از آنچه که درباره نرخ تورم پیش بینی شده بود، محقق شده است.

نوبخت همچنین به موضوع رشد اقتصادی اشاره کرد و افزود: در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته در گروه کشاورزی به 3.3 درصد، در گروه نفت 6.1 درصد و در گروه صنایع و معادن 8.1 درصد رشد مثبت وجود داشته است. ضمن اینکه در گروه خدمات، این رشد به مثبت 3.7 درصد و در کل تولید ناخالصی ملی به رشد4.6 رسیده است که باید این رشد مثبت ادامه یابد.


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.
نويسنده ديدگاه :

نظری

1393/07/18 ، 16:55
خیلی وبلاگ عالی و خوبی داری لذت بردم واقعا
من هم البته یه وب دارم که متاسفانه کسی به من سر نمی زنه و تنهام www.b2love.rzb.ir
دوست داری بیا نیامدی هم اشکال نداره بازم ممنون
موفق باشی

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 16
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,035,604

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

35.175.201.191 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل