سه شنبه 15 اسفند 1402

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


رییس جمهوری روز چهارشنبه و در جلسه‌ هیأت دولت با تشریح دستاوردهای سفر خود به نیویورک و آستراخان به نقش بی بدیل ایران اسلامی در منطقه و جهان پرداخت و تصریح کرد: اکثر کشورها می‌خواهند با جمهوری اسلامی ایران ارتباط خوب و تعامل سازنده‌ای داشته باشند.

رییس جمهور در جلسه هیات دولت

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی، اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل را فرصتی مناسبی برای اعلام مواضع کشورها در خصوص مسایل منطقه ای و بین المللی دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران توانست از متن و حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل، به خوبی بهره‌برداری کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ، دکتر روحانی اظهارداشت: در کنار جلسه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، اجلاس آب و هوا نیز در سطح مقامات ارشد کشورها برگزار شد و جمهوری اسلامی ایران، برنامه‌ها و پیشنهادات خود را در این زمینه ارائه داد.
رییس جمهوری در ادامه با اشاره به اینکه در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد بحث افراط و افراطی‌گری و خشونت بیش از همیشه مورد توجه مسئولان و سران کشورها بود، گفت: زمانی که (سال گذشته) پیشنهاد ایران درباره جهان عاری از خشونت و افراطی‌گری مطرح شد، خیلی مشخص نبود که فضای منطقه در آینده اینقدر آشفته شود و برخی کشورهای منطقه برای ایجاد امنیت و ثبات دچار مشکل شوند.
دکتر روحانی گفت: همه کشورهای شرکت‌کننده اعتراف داشتند که تهران نقش بی‌بدیلی در مبارزه با تروریسم و ایجاد ثبات در منطقه دارد و اگر تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران نبود وضع منطقه از شرایط کنونی بسیار بدتر می‌شد.
رییس جمهوری اظهارداشت: این دیدگاه نسبت به جمهوری اسلامی ایران بخاطر عظمت ملت ایران، رهنمودهای مقام معظم رهبری و حرکت کشور در مسیر درست است.
دکتر روحانی با اشاره به ملاقاتهای خود با مقامهای ارشد کشورهای اروپایی، آفریقایی، آمریکای لاتین و آسیایی، گفت: لازم بود نظرات جمهوری اسلامی ایران را در مورد مسایل مختلف به کشورهای منطقه‌ای و بین‌المللی اعلام کنیم.

بقیه متن خبر را در ادامه مطلب مطالعه نمایید ...

رییس جمهوری ادامه داد: در همه این ملاقاتها چند نکته آشکار بود. یکی آنکه آنها همه قبول داشتند که ایران در مبارزه با تروریسم و خشونت نقش بی بدیلی دارد و پرچم مبارزه با افراط، خشونت و تروریسم را امروز بردوش می کشد که این مسأله مهمی است.
دکتر روحانی به اظهارات مقامات ارشد کشورها در مورد موضوع فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای در ایران اشاره کرد و گفت: کشورها مایل بودند که این مسأله به سرعت حل و فصل شود، روابط گسترده تر گردد و سرمایه گذاران آنها بتوانند فعالتر در ایران حضور یابند و در مجموع، جمهوری اسلامی ایران نقش بالاتر و گسترده تری را در مسایل منطقه ای و جهانی ایفا کند.
رییس جمهوری با بیان اینکه اکثر کشورها می‌خواهند با جمهوری اسلامی ایران ارتباط و تعامل سازنده تری داشته باشند، خاطرنشان کرد: در سخنرانی‌هایی که در جمع اندیشکده‌‌های آمریکایی و همچنین در جمع اساتید آن کشور داشتم، به صراحت گفتم کشورهایی که در سال‌های گذشته بوجود آورنده گروه‌های تروریستی بودند و کمک های مالی، تسلیحاتی، سیاسی و فرهنگی خود را در اختیار تروریست ها قرار دادند، صلاحیت سیاسی و اخلاقی را برای رهبری مبارزه با تروریسم ندارند.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه همه صاحبنظران تردید نداشتند که جمهوری اسلامی ایران نقش مهمی را در مبارزه با تروریسم دارد، اظهار داشت: نظرات جمهوری اسلامی ایران در جمع اقتصادی‌های آمریکا و اساتید و فرهیختگان ایرانی، علما و اندیشمندان و جمعی از ایرانیان عزیزی که اجتماع کرده بودند، تشریح و به پرسش های آنان نیز پاسخ داده شد.
رییس جمهوری با بیان اینکه ما نیازمند هستیم که در مناسبات بین المللی از فرصت‌ها به خوبی استفاده کنیم، گفت: اینکه غرب، به مفهوم فرهیختگان و اندیشمندان آن کشورها، تصمیم گرفته باشند بر ضد ایران فعالیت کنند، حرف نادرستی است. ممکن است تصویر ایران به درستی ترسیم نشده، اما در غرب هیچ‌کس در سطح مردم و فرهیختگان تصمیم نگرفته با ایران دشمنی کند.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه در دنیای امروز سیاسیون ناچارند پشت سر مردم حرکت کنند، تأکید کرد: اگر ما بتوانیم با مردم ارتباط داشته و سوال، اندیشمندان و فرهیختگان را با لحنی قانع‌کننده پاسخ دهیم، سران آن کشورها وقتی ببینند مردمشان علاقه مند به ارتباط و تعامل با ایران هستند، مجبور می شوند راه خودشان را تصحیح ‌کنند.
رییس جمهوری، با تأکید بر اینکه، جمهوری اسلامی ایران از فرصت‌های پیش‌آمده برای تعامل با مردم کشورها بهره‌ گیری و استفاده می‌کند، گفت: در حد توان این مهم انجام گرفت و بخصوص در جلسات اقتصادی و سرمایه‌گذاری میان آمریکایی‌ها و ایرانیان همه مصمم بودند که روابط بسیار خوبی با ایران ایجاد شود.
دکتر روحانی در باره حل و فصل پرونده هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و گام هایی که در این عرصه برداشته شده، گفت: پیشرفت‌های زیادی حاصل شده است. البته روشن است همه مسایلی را که 12 سال درباره آن بحث شده، نمی توان سریع حل و فصل کرد و گام‌ها در این عرصه باید بلندتر باشد.
رییس جمهوری ادامه داد: مردم ما بدانند که مقامات جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر حقوق و منافع ملی مصمم برای حل مسأله هسته‌ای و مذاکره هستند، صادقانه حرف می‌زنند و با دنیای به گونه‌ای صحبت می‌کنند که برای آنها قابل لمس و فهم باشد.
دکتر روحانی با بیان اینکه اکثر کشورها باور دارند که فعالیت هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران صلح‌آمیز است، خاطرنشان کرد: راه دیگری جز مذاکره برای حل و فصل مساله هسته‌ای ایران وجود ندارد. راهی که قبلاً عده‌ای انتخاب کردند،‌ تحریم بود که نتوانست آنها را به اهدافشان برساند.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه اگر منظور برخی از کشورها از تحریم، کاهش فعالیت‌های هسته‌ای بود، این رویکرد نتیجه و ثمری نداشت، گفت: اگر هدف آن کشورها، کم کردن دسترسی مردم به دارو و گران کردن تجهیزات پزشکی و فشار بر مسایل اقتصادی با هدف آزار مردم‌ ایران بوده، بحمدالله در شرایطی که هنوز تحریم ها وجود دارد، از این موضوع در حال عبور هستیم.
دکتر روحانی با اشاره به اجرای طرح تحول اقتصادی در شرایط تحریم در حالی که اجرای این طرح آرزوی بسیاری از کشورها بوده و نتوانستند آن را اجرا کنند، تصریح کرد: ما در بخش اقتصادی قدم‌های مهمی برداشته‌ایم و مردم ایران، به آینده امیدوار هستند و در صحنه‌های سیاسی و اقتصادی با نشاط حضور دارند.
رییس جمهوری، راه درست در مسایل هسته‌ای را راه مذاکره دانست و گفت: حل برخی مسایل در این عرصه نیازمند زمان است و مسیر ما مسیر درستی است و ان شاء الله این مذاکرات طوری به نتیجه خواهد رسید که هم متضمن حقوق و منافع ملت ایران و هم منافع منطقه و جهان باشد.
دکتر روحانی در ادامه سخنان خود به سفر به آستراخان روسیه و اجلاسی که در زمینه دریای خزر برگزار شده بود اشاره کرد و گفت: دریای خزر برای تمامی کشورهای ساحلی مهم است، 5 کشور حوزه دریای خزر اجتماع کرده بودند و جلسه بسیار مهم بود.
رییس جمهوری با بیان اینکه بیش از نیمی از جمعیت حوزه دریای خزر در ساحل جمهوری اسلامی ایران زندگی می‌کنند، اظهار داشت: ما منابع بسیار مهمی در حوزه دریای خزر برای همکاری مانند حمل و نقل، توریسم، اقتصاد، آبزیان، محیط زیست، مسایل امنیتی و توسعه‌ای در اختیار داریم.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه در جلساتی که روسا با یکدیگر داشتند فضای خوب و مثبتی داشت و در مورد امنیت منطقه‌ای هم صحبت کردیم، تصریح کرد: در دریای خزر مسابقه تسیلحاتی را باید ممنوع کرد و تجهیزات نظامی هر کشوری در این دریا باید به اندازه نیاز آن باشد و به دیگر کشورها نباید اجازه داد در مسایل دریای خزر مداخله کنند.
رییس جمهوری با اظهار اینکه در اجلاس 5 کشور حوزه دریای خزر از طرف جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد شد که باید به ایجاد دفتر مشترک و یا سازمانی برای دریای خزر برسیم، خاطر نشان کرد: این امر برای هماهنگی اطلاعاتی کشورهای منطقه و مبارزه با تروریسم، مواد مخدر و غیره بود که مورد تأیید کشورهای حوزه دریای خزر قرار گرفت.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه بسیار مهم است کشورهای حاشیه این دریا به فکر توسعه این منطقه و حرکت به سمت جلو باشند، گفت: توافقی که حاصل شد، توافق برای منطقه حاکمیت و منطقه اختصاصی ماهی‌گیری بود که به پیشنهاد ایران این موضوع به تصویب رسید.
رییس جمهوری با تاکید بر اینکه پیگیری و اجرایی کردن این مصوبات نقش مهمی در توسعه منطقه خزر خواهند داشت، گفت: ما دو قرارداد با روسیه داشته‌ایم، قرارداد 1921 و قرارداد 1940 که همچنان حاکم خواهند بود تا مقررات جدیدی جایگزین آنها شود.
دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود به دیدارهای دوجانبه با روسای جمهوری روسیه و آذربایجان اشاره و تصریح کرد: آذربایجان یکی از همسایگان خوب ما است و روابط بسیار خوب فرهنگی بین مردم جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان وجود دارد و دراین ملاقات بر اراده دو کشور برای توسعه روابط تأکید شد و مسایلی که مورد علاقه دو طرف بود بحث و بررسی گردید.
رییس جمهوری با اشاره به چهار دیدار روسای جمهوری ایران و روسیه طی یکسال گذشته گفت: در این ملاقات توافقات گذشته مرور شد و ان شاء الله همه آنها عملیاتی و اجرایی خواهند شد. این امر می تواند تحولی را در روابط اقتصادی، منطقه‌ای، امنیتی، سیاسی و فرهنگی و علم و فناوری میان دو کشور ایجاد کند.
دکتر روحانی همچنین با تبریک اعیاد قربان و غدیر خاطر نشان کرد: اسلام دین عبادت، اخلاق، عبودیت و تماس روح‌ها و فکرها با آسمان است .
رییس جمهوری گفت: توجه به فقرا و عبادت در روز عید مورد توجه اسلام است. عید فطر و عید قربان نماز ویژه‌ای داریم و عید فطر زکات داریم. در عید قربان قربانی گوسفند و تقسیم گوشت بین فقرا داریم و این نشان می دهد اسلام عبادتش با توجه به مردم و زندگی مردم و مخصوصاً آنهایی که نیازمند هستند پیوند خورده است و ان شاء‌الله ما در عمل به وظیفه دینی و اسلامی‌ خود موفق باشیم.


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 12
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,045,132

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

34.204.169.230 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل