شنبه 05 خرداد 1403

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


{به مسائل و دغدغه هایی که در ارتباط با تامین اجتماعی و مسائل کارگران وجود دارد نگران نباشید چراکه دولت تدبیر و امید مصلحت شما را بر همه مسائل ترجیح می دهد.}

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه در دولت مصلحت و دغدغه های جامعه کارگری در نظر گرفته می شود، خطاب به کارگران گفت: نسبت به مسائل و دغدغه هایی که در ارتباط با تامین اجتماعی و مسائل کارگران وجود دارد نگران نباشید چراکه دولت تدبیر و امید مصلحت شما را بر همه مسائل ترجیح می دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ،دکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز (شنبه) در همایش کارگر، سلامت و تامین اجتماعی که در تالار بزرگ وزارت کشور برگزار شد، اظهار داشت: دولت اجازه نخواهد داد در اداره امور روشهایی در پیش گرفته شود که وقت مدیران به مسائل بیهوده و حاشیه ای تلف شود.
وی افزود: امروز دیگر فرصت اشتباه و پرداختن به موضوعات فرعی و حاشیه ای را نداریم و باید همه تلاش خود را برای حل مشکلات و مسائل کشور بکار بگیریم.
معاون اول رئیس جمهور اظهار امیدواری کرد دردولت تدبیر و امید روز به روز شاهد اتفاقات خوب و ارائه طرحهای نو در بخش کارگری و رفاه اجتماعی باشیم.
دکتر جهانگیری ضمن تبریک هفته کارگر، با اشاره به اهمیت جامعه کارگری در اسلام خاطرنشان کرد: در دین مبین اسلام و در آموزه های دینی کارگر و قشر زحمتکش تولیدکننده از جایگاه والایی برخوردار است .
معاون اول رئیس جمهور در ادامه با اشاره به محدودیتها و فشارهای اقتصادی پس از انقلاب اسلامی تصریح کرد: در این 35 سال جامعه کارگری بیش از دیگران متحمل فشارهای اقتصادی بود و در عین حال قویترین پشتوانه برای نظام جمهوری اسلامی نیز همین مجموعه های کارگری بودند که هیچ گاه در دفاع از انقلاب اسلامی تردید به خود راه نداده اند.
وی اظهار امیدواری کرد نظام جمهوری اسلامی بتواند به خواسته های به حق جامعه کارگری جامه عمل پوشانده و مشکلات و گره های زندگی این قشر زحمتکش را حل کند.

بقیه متن را در ادامه مطلب مطالعه نمایید ...

دکتر جهانگیری با بیان اینکه توسعه پایدار جز از طریق سلامت آحاد جامعه محقق نمی شود اظهار داشت: سلامت جامعه نیز جز با مشارکت مردم و دستگاه های مختلف تحقق نمی یابد و اگر بخواهیم کشور را به سمت تعالی و پیشرفت هدایت کنیم باید به طور جدی به موضوع سلامت جامعه بپردازیم.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به منابعی که از بودجه و طرح هدفمندسازی یارانه ها به موضوع سلامت و درمان اختصاص یافته است گفت: با برنامه ریزی و ساز و کارهایی که دولت طراحی کرده است امیدواریم در سال 93 بخش قابل توجهی از دغدغه های مردم را به خصوص در بخش هزینه های درمانی مرتفع نماییم.
دکتر جهانگیری در ادامه جامعه کارگری را مهمترین سرمایه بنگاه های اقتصادی توصیف کرد و افزود: یکی از سیاستهایی که به دنبال سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی در دستور کار دولت قرار گرفته این است که بخش تولید در سال 93 از رکود خارج شود چرا که امروز شاهد آن هستیم که فعالیت برخی بنگاه های تولیدی متوقف شده و برخی نیز با ظرفیت پایین کار می کنند.
معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: کشوری که هر سال منابع هنگفتی از درآمدهای نفتی در اختیار دارد می تواند این منابع را در خدمت بخش تولید قرار دهد و دولت نیز در این راستا برنامه های اقتصادی مناسبی طراحی کرده که امید است بتوانیم این برنامه ها را اجرا کنیم.
وی با اشاره به اینکه عده ای خواسته یا ناخواسته تلاش می کنند دولت را وارد مسائل حاشیه ای و موضوعات بی حاصل کنند افزود: رئیس جمهور عزیز جناب آقای دکتر روحانی به عنوان یک انسان مجرب، دانشمند و علاقمند به حل مسائل، با مردم پیمان بسته که موانع و مشکلات را مرتفع کند.
دکتر جهانگیری اضافه کرد : در میان این افراد که تلاش می کنند دولت را وارد حاشیه کنند عده ای که به ظاهر خیرخواه هستند این انتقاد را به دولت وارد میکنند که چرا دولت شعار نمی دهد اما باید به آنها یادآور شویم که نتیجه شعار را در گذشته مشاهده کرده ایم.
وی با بیان اینکه رئیس جمهور سوگند خورده که عقل و تدبیر خود را به کار بیندازد و مسائل کشور را به پیش ببرد خاطرنشان کرد: در همین راستا تیم مذاکره کننده هسته ای با قدرت و در چارچوب سیاستهای مقام معظم رهبری وارد مذاکره شده و به دنبال تثبیت حق و حقوق ملت ایران هستند و تا کنون شاهد آن بوده ایم که بنیان تحریم ها یکی پس از دیگری از هم پاشیده شده است.
وی ادامه داد: در این مقطع حتی یک تحریم جدید علیه کشور وضع نشده و در زمینه فروش منابع نفتی و تامین مواد اولیه کارخانجات تولیدی نیز گره ها تا حدی باز شده است.
معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه رئیس جمهور به همراه تیم سیاسی و اقتصادی خود در حال تدبیر برای ثبات و آرامش کشور است گفت: یکی از سازمانهایی که می تواند ملاک ارزیابی و مقایسه عملکرد و مدیریت دولت تدبیر و امید با دولت گذشته باشد سازمان تامین اجتماعی است که شاهد بودیم یک فقره چک به مبلغ 17 هزار میلیارد تومان از سوی این سازمان در اختیار یک فرد قرار گرفت که البته هم اکنون در زندان است و اگر با سرعت به این موضوع رسیدگی نمی شد معلوم نبود سرنوشت این منابع چه می شد.
دکتر جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود موضوع خروج از رکود را از سیاستهای اصلی دولت در سال 93 عنوان کرد و افزود: دولت به دنبال آن است که موانع پیش روی بخش تولید و صادرات غیرنفتی را از میان بردارد و زمینه ایجاد فرصتهای شغلی در کشور را فراهم کند.
وی با تاکید بر اینکه در سال جاری پروژه های عمرانی باید از شتاب بیشتری برخوردار شوند گفت: بخشی از کارگران به دلیل رکود اقتصادی و کاهش طرحهای عمرانی شغل خود را از دست داده اند که انتظار می رود با منابع خوبی که دولت برای طرحها و پروژه های عمرانی در سال 93 پیش بینی کرده شاهد رونق و شکوفایی این بخش باشیم.
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه دولت به دنبال افزایش سرمایه گذاری بخش خصوصی و سرمایه گذاری خارجی است تصریح کرد: دولت تدبیر و امید مصمم است اقتصاد کشور را با روشهای علمی مدیریت کند و اعتقاد دارد که بخش خصوصی باید محور و مدار حرکت اقتصاد کشور باشد و بنگاه های اقتصادی نیز باید با مدیریت عرضه و تقاضا به شکل مطلوب اداره شوند.

 

ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 18
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,264,622

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.239.11.178 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل