چهارشنبه 23 خرداد 1403

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


جهانگیری:دولت در این مدت تلاش کرد هم مسائل اصلی را شناسایی کند و هم با توجه به توانمندی های علمی و تجربی مدیران، امید را در میان مردم زنده کرده و با تدبیر و اندیشه این امید را پاس بدارد

اسحاق جهانگیری

معاون اول رئیس جمهور از دریای عمان و سواحل مکران به عنوان گنجینه ای ارزشمند و فرصتی طلایی برای توسعه استان سیستان و بلوچستان یاد کرد و گفت: سواحل باید به یکی از بزرگترین مراکز اقتصادی کشور تبدیل شوند و دولت سرمایه گذاری و برنامه ریزی در این بخش را در دستور کار خود قرار خواهد داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری در همایش سرمایه گذاری و توسعه استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بسیاری از کشورها اگر تنها بخش کوچکی از سواحل را در اختیار داشته باشند، استفاده های اقتصادی فراوانی از آن به عمل می آورند اما متاسفانه در ایران آن طور که باید به این موضوع پرداخته نشده است.
معاون اول رئیس جمهور هدف اصلی از سفر خود به استان سیستان و بلوچستان را بازدید از منطقه چابهار و بررسی سواحل مکران عنوان کرد و گفت: دولت برای توسعه سواحل این منطقه و ایجاد زیربناهای لازم تلاش خواهد کرد.
جهانگیری در ادامه با اشاره به مشکلات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی که از آغاز دولت یازدهم پیش روی کشور وجود داشت، تصریح کرد: دولت در این مدت تلاش کرد هم مسائل اصلی را شناسایی کند و هم با توجه به توانمندی های علمی و تجربی مدیران، امید را در میان مردم زنده کرده و با تدبیر و اندیشه این امید را پاس بدارد.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به سفر خود به شهر مقدس قم و دیدار با مراجع تقلید خاطرنشان کرد: بنا بر گفته مراجع و آنچه از دیدارها با مردم بدست آمده، به نظر می رسد مردم به دولت یازدهم امید بسته اند و احساس می کنند این دولت قادر است موانع و مشکلات را از پیش روی آنان بردارد.

بقیه متن را در ادامه مطلب مطالعه نمایید ...

جهانگیری افزود: دولت تدبیر وامید در بخش سیاست خارجی تلاش کرد رویکردی در پیش گیرد که از طریق گفتگو همراه با عزت، مصلحت و حکمت، هم از کیان هسته ای کشور دفاع کند و هم در جهت شکستن تحریمهای ظالمانه گام بردارد؛ به گونه ای که اعمال تحریمهای جدید علیه کشورمان دیگر به آسانی انجام نخواهد شد.
وی ادامه داد: البته روند مذاکرات، روندی دشواری است و امیدواریم دولت بتواند در این مسیر موفق شود و فرصتی فراهم کند تا بتوان از منابع و سرمایه های کشور در جهت سرمایه گذاری و توسعه استفاده کرد.
معاون اول رئیس جمهور چالشهای اصلی پیش روی اقتصاد کشور را تورم و رکود خواند و افزود: دولت در این مدت بر اساس سیاستهای عالمانه مبتنی بر علم اقتصاد سعی کرده است تا حد زیادی این شرایط را کنترل کند و خوشبختانه امروز دیگر اثری از نوسانات لحظه ای نرخ ارز که پیش از انتخابات 24 خرداد وجود داشت، به چشم نمی خورد و به لطف خدا ثبات کاملی در بخش اقتصاد کشور ایجاد شده و رشد تورم متوقف گردیده است.
وی مقابله با رکود را از اولویتهای نخست برنامه های دولت دانست و گفت: دولت با سیاستهایی که اتخاذ خواهد کرد، حتماً سایه سنگین رکود را از بخش تولید برخواهد داشت و برای این منظور در دو بخش اصلی برنامه ریزی دارد که یکی تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و دیگری حمایت از صادرات غیرنفتی است.
جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع هدفمندی یارانه ها اشاره کرد و افزود: برای ادامه طرح هدفمندی، آسیب شناسی دقیقی انجام شده و دولت با تدبیر ادامه این طرح را انجام خواهد داد.
معاون اول رئیس جمهور از مردم خواست به شایعاتی که این روزها از سوی مخالفین دولت در خصوص طرح هدفمندسازی یارانه ها مطرح می شود توجه نکنند زیرا دولت درتلاش است فاز دوم این طرح را به گونه ای اجرا کند که هم مردم از مزایای آن بهره مند شوند و هم موضوعاتی مانند مشکلات بهداشتی و درمانی، محیط زیست و بخش تولید سروسامان پیدا کند.
جهانگیری اظهار داشت: پس از آنکه برنامه ریزیهای دولت در این زمینه نهایی شد، قطعا مردم در جریان جزئیات گام دوم هدفمندی قرار خواهند گرفت و لازم است در همین جا تاکید شود که موضوع سبد کالا نیز هیچ ارتباطی به یارانه نقدی ندارد و آنچه این روزها در شایعات مطرح می شود که یارانه خانوارهایی که سبد کالا به آنان تعلق نگرفته حذف می شود، کاملاً نادرست و کذب است.
معاون اول رئیس جمهور در ادامه سخنان خود به برنامه دولت برای توسعه کشور نیز اشاره کرد و گفت: دولت محور اصلی توسعه و رونق صنعت و اقتصاد کشور را بخش خصوصی می داند.
جهانگیری افزود: بخش خصوصی باید سکاندار اصلی سرمایه گذاری و توسعه باشد و دولت نیز به دنبال بسترسازی و رفع موانع بخش خصوصی است تا بتواند در فضایی مناسب فعالیت کند.
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه شرایط برای سرمایه گذاری و فعالیت بخش خصوصی درهمه نقاط کشور یکسان نیست، خاطرنشان کرد: فاصله هر منطقه تا مرکز استان، شرایط و امکانات رفاهی از جمله مواردی هستند که در ترغیب و تشویق بخش خصوصی در هر منطقه موثراند. اما دولت بنا دارد با اتخاذ سیاستهای تشویقی، شرایطی فراهم کند که بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در هر منطقه تمایل پیدا کند.
جهانگیری افزود: دولت در نظر دارد با ایجادمشوقهایی همچون معافیت مالیاتی، معافیت عوارض صادراتی و دیگر امتیازات، شرایط را برای سرمایه گذاری در تمام مناطق کشور فراهم کند.
معاون اول رئیس جمهور خطاب به بخش خصوصی تاکید کرد: دولت سیاستهایی را در پیش خواهد گرفت که سرمایه گذاران استان سیستان و بلوچستان از سود مناسبی برخوردار شوند.
جهانگیری با تاکید بر اینکه دولت عزم خود را جزم کرده که در همه زمینه ها در این استان توسعه ایجاد شود، گفت: در بخش گازرسانی برنامه ریزی خواهیم کرد تا خط انتقال گاز که از عسلویه به این استان رسیده گازرسانی به شهرهای استان را در اولویت قرار دهد.
معاون اول رئیس جمهور در ادامه به مشکلات آب در استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: هر سرمایه گذاری که در استان در بخش نمک زدایی و شیرین کردن آب سرمایه گذاری کند دولت تضمین می کند که این آب را خریداری کند.
معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به مشکلات دریاچه هامون و هیرمند گفت: هر ایرانی از این مسائل ناراحت و غمگین می شود و دولت نیز با جدیت برای رفع مشکلات این بخش تلاش خواهد کرد.
وی همچنین با اشاره به پتانسیل موجود استان در بخش معادن خاطرنشان کرد: لازم است زیربناها را تکمیل کنیم تا هم در معادن و هم در کشاورزی و صنعت گامهای موثری در استان سیستان و بلوچستان برداشته شود.


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 8
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,344,337

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.236.83.154 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل