جمعه 31 فروردین 1403

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


تعیین وظایف و ساختار ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر تا پایان بهمن ماه/بستر سازی برای رونق گردشگری در کشور

گردشگری

مرتضی رحمانی موحد گفت: آیین نامه ها و دستورالعمل های ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر آماده است و منتظریم دستگاه های عضو ستاد نمایندگان خود را بر طبق مصوبه هیئت وزیران به سرعت معرفی کنند و مهم ترین درخواستی که ما از دستگاه ها داریم این است که زودتر کار معرفی معاونان ذی ربط را برای این ستاد انجام دهند تا ما بتوانیم با سرعت اولین جلسه ستاد مرکزی را تشکیل داده و وظایف و ساختار ستاد را تصویب کنیم.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در گفت وگوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی دولت درباره فعالیت های ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر اظهار داشت: پیشنهاد مشترکی از سوی سازمان میراث فرهنگی و وزیر کشور برای طراحی همچنین ستادی که بتواند به صورت متمرکز و با استفاده از امکانات و خدمات دستگاه های عضو و مرتبط با موضوع سفر در طول سال و به ویژه در ایام اوج تعطیلات مانند نوروز، وظیفه ساماندهی و هماهنگی خدمات را به عهده داشته باشد، به دولت داده شده که خوشبختانه در جلسه هیئت وزیران هم به تصویب رسید.

وی افزود: در گذشته این نوع امور تحت عنوان ستاد تسهیلات بود و مصوبه دولت هم نداشت و به صورت نگاه های موسمی مدیران مرتبط عمل می شد اما در این چارچوبی که در دولت تصویب شد؛ تکالیف و وظایف همه دستگاه ها در این ارتباط مشخص شده است.

بقیه خبر را در ادامه مطلب مطالعه نمایید ...

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ادامه داد: دو ویژگی مهم این مصوبه دارد که یکی بحث کیفی و اشاعه فرهنگ سفر و همچنین برنامه ریزی برای توزیع سفر است. یعنی معرفی مقاصد جدید در طول سال که بتواند مورد بازدید و برنامه ریزی مردم قرار بگیرد و یکی هم توزیع سفر به مناطق کمتر شناخته.

رحمانی موحد تصریح کرد: تمرکز ما این است که آنچه که در کشور به عنوان منابع توزیع چه در بحث فرهنگی و منابع آن، چه در بحث منابع طبیعی و جذابیت ها مانند مباحث مربوط به زیارت، گردشگری دریایی و غیره وجود دارد، باید متوازن و منطبق بر استانداردها برنامه ریزی شود. نمی توانیم دارای بیش از دو سه کیلومتر ساحل در شمال و جنوب کشور باشیم ولی گردشگری دریایی در نقطه صفر باشد. باید برنامه ریزی کنیم و دستگاه های زیر ربطی که در این ستاد هستند، به توسعه گردشگری توجه کنند.

طبیعت گردی خانوادگی و معرفی مقاصد جدید گردشگری در ایام نوروز

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی یادآور شد: برای اینکه بتوانیم اشکال مختلف و زیرساخت ها را در سفر طراحی کنیم در بحث سفر دریایی و طبیعت گردی نوعی از سفر را به نام طبیعت گردی خانوادگی پیشنهاد کردیم تا با همکاری کانون جهانگردی و سایر دستگاهها خانواده ها را برای انجام سفرهای یک یا دو روزه طبیعت گردی تشویق کنیم.

کلیبر

رحمانی موحد در ادامه به برنامه ریزی برای رونق گردشگری داخلی به ویژه در ایام نوروز برای شهر تهران اشاره کرد و گفت: در مورد تهران چند دفتر خدمات توریستی فعال هستند که برنامه های متنوعی از آنها برای معرفی تهران قدیم، تهران جدید و موضوع سیاحتی از آنها خواستیم. برنامه ریزی لازم شده و این دفاتر آمادگی دارند. امیدواریم که کارهای ما در سال آینده در ایام نوروز بتواند مسافران را به سمت مقاصد جدید در استانها و شهرستان های مختلف هدایت کند تا مکانهایی که جذابیت دارند، به نوعی معرفی و عرضه شوند که گردشگران داخلی و حتی گردشگران خارجی به این مقاصد جدید هدایت شوند.

وی با اشاره به مسئولیت خود در ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر گفت: بنده وظیفه تشکیل ستاد را دارم. در مورد استانی ها و شهرستانی ها که به ریاست استانداران و فرمانداران ستاد تشکیل می شود، پیشنهاد دادیم که احکام آنها را وزیر کشور صادر کند تا بتوانیم به نوعی حرکتی که با هم در آغاز راه داشتیم را پیش ببریم.

معرفی نمایندگان دستگاه های عضو ستاد

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر تصریح کرد: آیین نامه ها و دستورالعمل های ستاد آماده است و منتظریم دستگاه های عضو ستاد نمایندگان خود را بر طبق مصوبه هیئت وزیران به سرعت معرفی کنند و مهم ترین درخواستی که ما از دستگاه ها داریم این است که زودتر کارمعرفی معاونان ذی ربط را برای این ستاد انجام دهند تا ما بتوانیم با سرعت اولین جلسه ستاد مرکزی را تشکیل داده و وظایف و ساختار ستاد را تصویب کنیم و قبل از پایان بهمن ماه جاری بتوانیم فاز عملیاتی و اجرایی ستاد و ابلاغ مصوبات ستاد را به استانها و کمیته های تخصصی انجام دهیم.

رحمانی تاکید کرد: زمان به سرعت در حال سپری شدن است و امیدواریم با تلاش و عزم همه دستگاه های بتوانیم، یک نوع اطلاع رسانی هماهنگ و نمونه ای را عرضه کنیم.

گزدشگری

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه افزود: یکی از کمیته های تخصصی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر به امور روابط عمومی، اطلاع رسانی و تبلیغات اختصاص دارد. تعدادی از مدیران سازمان میراث فرهنگی و دستگاه های مرتبط در آن عضو هستند. نوع اقداماتی که باید انجام شود در این ستاد مشخص می شود.

وی ادامه داد: صدا و سیما هم کارهایی بسیار خوبی در حوزه تبلیغات و اطلاع رسانی دارد و برای اطلاع رسانی در سطح استانها اعلام آمادگی کرده است. با چارچوبی که در کمیته تخصصی تصویب می شود و در ستاد مورد تایید قرار می گیرد، برنامه ها را در حوزه اطلاع رسانی عملیاتی می کنیم.

استفاده از ظرفیت های پست برای اطلاع رسانی مقاصد مختلف سفر

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در ادامه به همکاری با شرکت پست برای اطلاع رسانی در حوزه سفر اشاره کرد و گفت: راهکارها و مکانیزم هایی که برای عملیاتی شدن برنامه ها داریم علاوه بر صدا و سیما با شرکت پست نیز همکاری خواهیم داشت. قصد داریم از ظرفیت آنها نیز استفاده کنیم و اطلاع رسانی را به صورت یک شعارها و یا راهنمایی های مختصری که مردم را در جریان ماموریت و روند ها قرار می دهد، انجام دهیم که مردم تا 15 اسفند که می خواهند برنامه ریزی هایشان را نهایی کنند، بتوانند نسبت به مقاصد سفر آشنایی و اطلاعات لازم را داشته باشند.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی یادآور شد: در حوزه گردشگری پیش از این همکاری را با بخش خصوصی به ویژه تشکل هایی که مرتبط با حوزه گردشگری هستیم، شروع کردیم و چند جلسه مشترک داشتیم.

رحمانی موحد افزود: به نظر من بخش خصوصی حوزه گردشگری یکی از کارآمدترین بخش خصوصی فعال کشور در حوزه خدمات است. بخش خصوصی دارای ظرفیت در منابع انسانی و ساختار بوده و همه آماده مشارکت و همکاری در حوزه ملی هستند. به خوبی می توانیم از ظرفیت و علاقه اینها استفاده کنیم، یعنی کار را به دست خودشان بسپاریم و در جاهایی که نیاز به ورود دولت نیست کارهای اجرایی را به عهده آنها بگذاریم.

گردشگری ورزقان

وی اظهار امیدواری کرد؛ این مسئولیتی که به بخش خصوصی واگذار می شود با حمایت سایر دستگاه های عضو ستاد همراه شود و در نهایت یک مدل و همفکری در اجرای یک کار بزرگ به نمایش گذاشته شود.

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در پایان تاکید کرد: امیدواریم با موضوع ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر به عنوان یک بستر، فرصت و ابزار هم برای دستگاه های دولتی به منظور تسهیل فعالیت ها و هم بخش خصوصی برای حضور و مشارکت قوی تر برخورد شود و ما هم در این ستاد با ارائه حداکثر امکانات و پشتیبانی ها از این عرصه حمایت می کنیم و وظایف را به خوبی اجرا خواهیم کرد.

یادآور می شود، بر اساس مصوبه هیئت وزیران، به منظور توسعه گردشگری داخلی و ایجاد هماهنگی و انسجام در ارائه خدمات مناسب برای رفاه حال مسافران و گردشگران، سیاستگذاری، برنامه‌ریزی، سازماندهی و نظارت بر انجام فعالیتهای سفر، ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر مرکب از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، وزارت کشور، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت آموزش و پرورش، وزارت دادگستری، وزارت راه و شهرسازی، سازمان تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در چارچوب قوانین مربوط تشکیل می‌شود.


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 6
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,144,431

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.233.242.67 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل