پنجشنبه 03 اسفند 1402

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


گزارش مراسم معارفه فرماندار جدید شهرستان ورزقـان

معارفه فرماندار جدید ورزقان

امام جمعه محترم ورزقان : 

نبود تعامل بین مسئولین شهرستان منشا مشکلات سالهای اخیر شهرستان ورزقـان

نماینده محبوب مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی : 

شکل گیری صنایع پایین دستی مس در شهرستان متوقف و فرصت‌های شغلی متعددی که می‌توانست در سطح استان شکل بگیرد محقق نشده است.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی : 

فرماندار جدید باید با استفاده از طرفیت‌های موجود شهرستان برای توسعه شهرستان با همکاری و هماهنگی دیگر مسئولان شهرستانی تعامل کند.

مشروح مطالب فوق را به همراه تصاویر در ادامه مطلب همراه ما باشید ...

 

امام جمعه ورزقان،  با اشاره به اینکه طبق قانون باید معدن مس سونگون ۵ درصد از درآمد خود را به مسائل فرهنگی شهرستان اختصاص دهد، گفت: آقای یحیوی شناخت نسبی از مسائل شهرستان دارند که این امر می‌تواند برای توسعه شهرستان مثمرثمر باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مسعود مهدوی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ورزقان، حجت‌الاسلام والمسلمین مسعود مهدوی عصر امروز در آیین تودیع و معارفه فرماندار جدید شهرستان ورزقان که با حضور نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی، معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی و مدیرکل سیاسی استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد، با اشاره اینکه در سال‌های اخیر مسائل اقتصادی آنگونه که باید محقق نشده است، اظهار داشت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید فرهنگ مقاومتی در جامعه نهادینه شود.

وی گفت: در سال‌های اخیر مشکلات زیادی در شهرستان ورزقان وجود داشت که نبود تعامل بین مسئولین شهرستان منشا این مشکلات بود.

امام جمعه ورزقان، با تاکید بر اینکه شهرستان ورزقان با دارا بودن 12 معدن فعال و آثار تاریخی و مناطق بکر گردشگری از توانمندی‌های بسیاری برخوردار است، خاطرنشان کرد: مایه تأسف است که ثروتمند‌ترین شهرستان استان به لحاظ منابع خدادادی بیشترین آمار افراد زیرپوشش کمیته امداد را در خود جای باشد.

وی افزود: وام‌های حاصل از زلزله سال 91 مردم شهرستان را با مشکلات بسیاری مواجه کرده‌ به گونه‌ای که بسیاری از اهالی روستاهای ورزقان به دلیل محرومیت و نبود درآمد‌های کافی از بازپرداخت این وام‌ها بازمانده‌اند.

مهدوی خواستار توجه ویژه مسئولان استانی و کشوری به وام‌های حاصل از زلزله و آثار آن در بین مردم شد و تاکید کرد: شایسته است مسئولان استانی با توجه به ظرفیت‌های شهرستان در زمینه معادن، گردشگری و کشاورزی توجه ویژه‌ای نسبت به این موارد در جهت توسعه شهرستان داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه طبق قانون باید معدن مس سونگون 5 درصد از درآمد خود را به مسائل فرهنگی شهرستان اختصاص دهد، بیان داشت: آقای یحیوی شناخت نسبی از مسائل شهرستان دارند که این امر می‌تواند برای توسعه شهرستان مثمر‌ثمر باشد.


نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس گفت: با توقف طرح‌های توسعه معدن سونگون توسط دولت یازدهم عملاً شکل گیری صنایع پایین دستی مس در شهرستان را متوقف و فرصت‌های شغلی متعددی که می‌توانست در سطح استان شکل بگیرد محقق نشده است.

رضا علیزاده

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ورزقان، رضا علیزاده عصر امروز در آیین تودیع و معارفه فرماندار سابق و جدید ورزقان، برخورداری از فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی را از خصوصیات بارز مردم این شهرستان عنوان کرد و اظهارداشت: باید نقاط قوت موجود در شهرستان تقویت و نقاط ضعف برطرف شوند تا شاهد توسعه بیش از پیش شهرستان باشیم.

وی با اشاره به نا‌امنی‌های ایجاد شده در منطقه از سوی استکبار جهانی اظهار داشت: جمهوری اسلامی اکنون در سایه راهنمایی‌های مقام معظم رهبری و تلاش‌های مسئولان ارشد نظام با کمترین هزینه موفق شده اقتدار خود را حفظ کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، اقتصاد را یکی از اساسی‌ترین مشکلات مطرح در کشور دانست و خاطرنشان کرد: افشای فیش‌های حقوق نجومی موجب بدبینی مردم شده‌ که دولت باید با اعتمادسازی در بین اقشار مختلف مردم از توانمندی‌های آنان در جهت رفع موانع اقتصادی کشور استفاده کند.

علیزاده با تاکید بر تحقق اقتصاد مقاومتی با جلوگیری از خام‌فروشی محقق می‌شود، تصریح کرد: متاسفانه وزرات صنعت معدن و تجارت در 2 سال اخیر با اقدامی بر‌خلاف برای تحقق اقتصاد مقاومتی طرح‌های توسعه معدن مس سونگون را متوقف کرده است.

وی افزود: با توقف طرح‌های توسعه معدن سونگون توسط دولت یازدهم عملاً شکل گیری صنایع پایین دستی مس در شهرستان را متوقف و فرصت‌های شغلی متعددی که می‌توانست در سطح استان شکل بگیرد محقق نشده است.


معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: اقدامات خوبی برای تسریع در روند احداث بزرگراه خواجه ـ ورزقان صورت گرفته که برای شتاب بیشتر در روند احداث این پروژه نیازمند کمک‌های نماینده شهرستان برای تامین اعتبار پروژه از شرکت ملی مس ایران هستیم.

محمدصادق پورمهدی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ورزقان، محمدصادق پورمهدی عصر امروز در آیین تودیع و معارفه فرماندار سابق و جدید ورزقان، با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی استان پایلوت اقتصاد مقاومتی است، اظهار داشت: مسئولیت تمام  مسئولان استانی و شهرستانی برای برداشتن گام‌های موثر در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی در استان بسیار سنگین است.

وی تمرکز فرمانداران برای تحقق اقتصاد مقاومتی را خواستار و تلاش تمام دستگاه‌ها برای تحقق این امر مهم را ضروری برشمرد.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد: با تحقق اقتصاد مقاومتی می‌توان به دنیا نشان داد که بدون تکیه بر قدرت‌های بزرگ و با تکیه بر توان داخلی می‌توان کشور را اداره کرد.

وی با تاکید بر اینکه شهرستان ورزقان با وجود برخورداری از ظرفیت‌های بسیاری نظیر معادن طلا و مس و گردشگری آن طور که باید توسعه نیافته است، افزود: فرماندار جدید باید با استفاده از طرفیت‌های موجود شهرستان برای توسعه شهرستان با همکاری و هماهنگی دیگر مسئولان شهرستانی تعامل کند.

وی توسعه متوازن شهرستان را وظیفه یک فرماندار دانست و افزود: اقدامات خوبی برای تسریع در روند احداث بزرگراه خواجه ـ ورزقان صورت گرفته که برای شتاب بیشتر در روند احداث این پروژه نیازمند کمک‌های نماینده شهرستان برای تامین اعتبار پروژه از شرکت ملی مس ایران هستیم.

پورمهدی توسعه معادن شهرستان، احداث سد حاجیلار از محل اعتبارات آب‌های مرزی و ایجاد زیرساخت‌های گردشگری برای توسعه صنعت توریسم در شهرستان را ضروری برشمرد و خواستار توجه ویژه فرماندار جدید شهرستان نسبت به این موارد شد.


گزارش تصویری :

DSCF6503 DSCF6505 DSCF6509 DSCF6511 DSCF6520 DSCF6522 DSCF6526 DSCF6543 DSCF6545 DSCF6550 DSCF6551 DSCF6556 DSCF6562 DSCF6567 DSCF6571 DSCF6572

DSCF6516 DSCF6518 DSCF6524 DSCF6525 DSCF6527 DSCF6530 DSCF6558 DSCF6565 DSCF6569 DSCF6580

 


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 14
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,011,432

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

35.175.201.191 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل