سه شنبه 08 اسفند 1402

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


گزارش جلسه امروز شورای شهر تـبریز

 شورای شهر تـبریز

به گزارش تبریز بیدار، جلسه امروز شورای شهر تبریز با ۱۵ دقیقه تاخیر آغاز شد.

شهردار تـبریز زودتر از جلسات پیشین در جلسه امروز حاضر شده بود و از جمله نکات قابل توجه جلسه امروز، حضور جمع کثیری از مدیران شهرداری در این جلسه بود.

به جز ۴ غائب جلسات اخیر شورای شهر تبریز، بابایی که در سفر ترکیه به سر می برد غائب جلسه امروز است.
متن کامل گزارش را در ادامه مطلب همراه ما باشید ...
عابدزاده در ابتدای جلسه به قرائت روایتی پیرامون کسب مال حلال پرداخت.
 
دبیری در آغاز جلسه  گفت: روز ۱۱ خرداد روز جهانی بدون دخانیات است که استعمال دخانیات پس از فشار خون دومین عمل مرگ افراد است که باید دخانیات را به صورت بک ضد ارزش مطرح کنیم.
 
اتصال در برق ساختمان عمارت شهرداری، باعث پارازیت در چراغ ها و میکروفن صحن شورای شهر شد و موجب سوختن چندین لامپ در صحن شد.

 

علی شیاری به عنوان اولین ناطق پیش از دستور اظهار داشت: اظهارات بعضی همکاران در برخی گفتگوها باعث شد به شرح ما وقع شورای چهارم به صورت رک صحبت کنم و امیدوارم عزیزان از بنده ناراحت نشوند. از آقای نجفی انتظار عمل به تذکرات را داریم؛ هفته گذشته از شهریمیز انتقاد کردیم و هیچ اتفاقی نیفتاد و اگر رسیدگی نشود خودم شخصا به صدا و سیما خواهم رفت، در اتفاقات اخیر امر برای برخی مدیران مشتبه شده که کارشان درست است و دلسوزی ها مورد کم توجهی واقع شده است.

 

وی افزود : از ابتدای عمر شوراتنها چیزی که ندیده ایم قانونگذاری و نظارت است که منجر به این شده که عضو شورا پس از رای دادن بپرسد به چه چیزی رای داده است، در زمان تشکیل شورای چهارم، اقلیت و اکثریت شورای سوم به شورای چهارم کشیده شده و یارگیری ها تشدید شد. با تعامل اکثر قریب به اتفاق اعضای شورا   آقای دبیری رئیس شد و طیف متقابل در خصوص مشکلات همدیگر را متهم می کردند که پس از دو سال به تعامل و رفاقت تبدیل شد. چرا برخی عزیزان به راحتی از سخنان حق می گذرند؟ اگر هتل تبریز، برج بلور و هبه حرف حق بود چرا آقایان حمایت نکردند.برای اختصاص بودجه ای جهت حمایت و نجات رسانه ها از تطمیع و تهدید و نقد آزاد عملکردها، چرا عزیزان از آن حمایت نکردند، به این برمی گردد که اعضای شورا به دنبال مسئولیتی برای اطرافیان باشند.

 

شیاری تاکید کرد: اعضای شورا و هیئت رئیسه چه مکانیسمی برای نظارت طراحی کرده اند  و واژه نظارت در آقای دبیری نیست و وی اعتقادی به نظارت ندارد. در سال سوم شورای چهارم به تعامل رسیدند، تعامل به چه معنی؟ آیا می خواهیم بده بستان کنیم؟  جنبه مثبت تعامل در اینجا دیده نمی شودکه فردی ریاست کمیسیون و رئیس منطقه باشد و شاهد افزایش کمیسیون های شورا باشیم، اعضای کمیسیون عمران و شهرسازی یکی است، آیا زمین به آسمان می رود که فردی رئیس کمیسیون و... باشد. اگر واقعا به فکر منافع شهر هستیم باید به وظایف قانونی خود  برگردیم، تا زمانی که قانون گذاری فله ای وجود دارد شاهد این مسئله خواهیم بود. شورا اگر شورا باشد، شهرداری را موظف می کند کار خود را انجام دهد؛ ضعف شورا باعث ضعف شهرداری است.

 

 

وی در پایان گفت: هیئت رئیسه و رئیس شورا باید پاسخگو باشد که چرا این اتفاقات افتاده و استیضاح باید از هیئت رئیسه و رئیس شورا آغاز گردد و اعضای شورا اگر همتی دارند این تکلیف نباید روی زمین بماند.

 

جعفری با کنایه به شیاری گفت که آقای شیاری ! نجفی را خنداندی!

 

شیاری نیز در جواب اظهار کرد: اگر برخی عزیزان فضا نمی دادند اینگونه نمی شد.

 

دبیری به شیاری گفت:  دیدید که میکروفنتان را خاموش نمی کنم و شیاری نیز در جواب گفت انتخابات نزدیک است!

 

باغبان نیز به کنایه گفت آقای شیاری استیضاح را کلید بزن!

 

مدبر نیز به عنوان دومین ناطق پیس از دستور امروز اظهار داشت: امیرالمومنین فرموده است که در فتنه ها همچون شتر دو ساله ای باشید که به هیچ کس سواری ندهید و نه از شما شیری بدوشند. در جریانات اخیر من می خواهم به دور از حب و بغض و سیاسی کاری، درد و دلی با مردم کنم. جریانات اخیر شورا و شهرداری تبریز در واقع یک چرک متورمی است که شکافته شد. در شرایط فعلی مردم از ما انتظار دارند،  چه جوابی به مردم بدهیم؟ نباید خود را به خواب بزنیم، آیا در شهر حرف مردم را نمی شنویم که می گویند در شهرداری پس از اخذ پول کار مردم را راه نمی اندازند؟ بوی گند ارتباطات نامشروع و رشوه از زمان شهرداران پیشین نیز بود. من نمی گویم از همه بهترم و بقیه کوتاهی کرده اند.

 

مدبر افزود: هر کس ادعای زیادی دارد بیش از همه مقصر است و ما دل امام و مردم را رنجانده ایم و این کوتاهی و تخلف بزرگی بود که حداقل عذرخواهی نکردیم. آقای نجفی باید در ساختار فعلی آسیب شناسی کنیم و مسببین اصلی این جریانات باید مشخص شوند که چه کسانی هستند و باید پاسخ دهند. مشکل ما همین پرونده برج بلور و هتل تبریز و مسائل دیگر بود، چرا سازمان را به حال خود رها کردیم؟ امروز قبل از جلسه فردی به من تماس گرفت و گفت پس از ۱۶ ماه اتمام پروژه پول مرا پرداخت نکرده اند و می گفت گناه من چیست؟ حتما بودجه ای برای بدهی های شهرداری مدنظر باشد، اگر ۵۰ پروژه را کار کنیم برای دنیا و آخرتمان هم ضرر است که حقوق مردم را پرداخت نکنیم و به خاطر دنیای هیچ کس حق تضییع حقوق دیگران  را نداریم.  آقای نجفی!مردم انتظار تحول در سیستم را  در این مقطع زمانی دارند.  اینگونه نباشد که ۴ نفر را به دادگاه بفرستید و تمام شود،  باید حرکت اساسی انجام شود.

 

وی تاکید کرد: بی عدالتی هایی در سیستم وجود دارد.  فضای مطبوعاتی شهر را باز کنید چرا  رسانه ای که تمجید کند پول می گیرد و اگر دیگری  نقدی می کند تهدید می شود؟ به  مدیران پاکدست نیز افتخار کنید تا نشان داده شود که حقیقتا  شما پاکدست هستید و آبروداری کرده اید.  لذا باید من هم از مردم و امام عذرخواهی  کنم که نتوانستم وظیفه خود را عملی کنم. 

 

 

نجفی در پاسخ به سوالات امیرحقیان ، اظهار داشت: این سوالات منجر به مستندسازی میشود و مدیران موظف به پاسخگویی هستند و در جلسه نیز گفتم که انشاالله هدف مچ گیری نیست و دریافت پاسخ است و در شهرداری به یک خانه تکانی عظیم  نیاز داریم.

 

وی در پاسخ به سوال اول گفت: ما در دی ماه ۹۳ چارتی را تهیه کردیم که در مدت ۱۸ ماه بصورت آزمایشی اجرایی شود و چارت تهیه شده از سازمان شهرداری ها را در شأن تبریز نمی دانستیم که در نهایت پس از کش و قوس های فراوان، چارت ابلاغی از سوی سازمان شهرداری ها با تغییرات بسیاری ابلاغ کرده ایم که در آن، معاونت فرهنگی اجتماعی، سازمان ورزش و قائم مقام حذف شد و تعداد سازمان های شهرداری به ۱۲ سازمان تقلیل یافت.براساس استفتا از دیوان عدالت، کارکنان شهرداری در محدوده ممنوعیت بیش از یک شغل نیستند چرا که کارکنان شهرداری کارمندان دولت نیست.

 

 

امیرحقیان نیز در واکنش به پاسخ نجفی اظهار کرد: امیدوارم فرهنگ سوال در بین مسئولین به خوبی جا بیفتد و متاسفم شهردار محترم الان روی متن سوالات را می خواند. سوال من در ۵ اردیبهشت ماه بود درباره آخرین چارت مصوب بود که وی جواب را از دی ماه ۹۳ آغاز کرد، براساس ماده ۵۴ قانون شهرداری ها، چارت شهرداری باید منطبق با قانون باشد که این کار دقیق انجام نشده است. شهردار؛  آقای موسایی(مدیر فعلی منطقه دو و پیگیر کننده وقت چارت شهرداری) را شاهد آورده درحالی که من قانون را شاهد می آورم. چرا پس از این مدت زمان ابلاغ هایی در چارت سازمانی و مدیرکلی می فرستادید؟ در اول دی ۹۴ نامه چارت پیشنهادی را نوشتید ولی آقای دبیری به ما اطلاع نداده است. در گوشه متن چارت فعلی نمایان است که نامه سازمان مدیریت و بازرسی از سوی آقای اصغری فر متعلق به ۸ ماه پیش است و این لازم الاجرا نیست.

 

تاکید دبیری بر قطع توضیحات امیرحقیان، باعث شد تا وی اظهار کند : که این ها ابهامات نیست بلکه تخلفات است و آقای دبیری جانبدارانه برخورد کرده و مسیر جلسه را  منحرف می کند، شهرداری چارت مصوب نداشت و قبل از آن احکام و ابلاغ ها صادر می شد.

 

نجفی نیز از وجود تمام معاونت ها در شهرداری پیشین و عدم منافات ادارات کل با ساختارها خبر داد.

 

پیرامون ارائه لیست مسافرت های خارجی مدیران شهرداری نیز نجفی گفت: ما لیست مسافرت ها را فرستاده ایم و فرض کنید همان شخص  برای لذت   خود مسافرت رفته ما لیست آن را ندهیم؟!

 

امیرحقیان نیز در پاسخ به وی گفت : شما لیست دوچرخه سوار و اعضای شورای شهر را به من فرستاده اید، لیست مدیران را بفرستید. 

 

موافقت نجفی با ارسال لیست دقیق مسافرت های مدیران از سوی مظفر سلیمانی باعث شد تا اسماعیل چمنی به طعنه بگوید که لیست مسافرت های اعضای شورا را نیز بفرستید!

 

نجفی درباره دیگر سوال امیرحقیان پیرامون نقشه کالاستر شهرک خاوران نیز گفت: بیشترین مقداری که در این زمینه داده ایم حدود ۲۰عدد بوده که در صورت درخواست تک به تک جزئیات آن را می دهیم.

 

پنجمین سوال امیرحقیان درباره پروژه  آیتا بود که شهردار گفت: در سال ۹۳ درباره پیشخوان ها جلسه ای داشتیم که مقرر شد ۱۰۰ پروژه را در زمینه آیتا(ابر یکپارچه تبادل اطلاعات) با کل بودجه ۳۵۰ میلیون تومانی انجام دهیم که برای این نرم افزار در هر پروژه ۳.۵ میلیون داده شده و به همه گفته ایم صورت وضعیت شهرداری بصورت الکترونیکی انجام شود.

 

امیرحقیان نیز در واکنش گفت: در این پول ها و رسیدها در زمینه آیتا اجبار و ابهام وجود دارد و از پیمانکاران به صورت نقدی پول اخذ می شود تا پس از پرداخت هزینه به صورت وضعیت آنان رسیدگی شود. ورود بدون فراخوان شرکت مذکور چگونه امکان دارد و چگونه برای آنان حق ایجاد کردید؟ شما حافظ منافع مردم هستید و این خلاف محرز است.

 

نجفی نیز گفت: این مسئله با تشخیص شهردار بوده و پیمانکاران در پرداخت مختار بوده اند و نام من صادق است و صادقانه می گویم! اگر پاسخ ها قانونی نیست از مسیر قانون عمل کنید.

 

جعفری نیز در واکنش گفت: در این مسئله تخلف چند میلیاردی وجود دارد.

 

در پایان این جلسه بدون آنکه پرسشی پیرامون اقناع یا عدم اقناع امیرحقیان انجام شود، جلسه به پایان رسید و نجفی در حین خروج در راه رو های سالن شورای شهر با صدای بلند چندین بار گفت که آیا واقعا مشکل شهر، آیتا است که یکی از حضار که خود را خبرنگار معرفی می کرد خطاب به وی گفت: مشکل شهردار است!

ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 7
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,023,580

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.235.145.108 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل