پنجشنبه 24 خرداد 1403

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی

دسته : اخبار : , ورزقان ,

نشست اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورزقـان

شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورزقـان

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، نشست اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورزقان با حضور امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسئولان ادارات و اعضای شورای فرهنگ عمومی ورزقان و علی‌اکبر صفی‌پور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی برگزار شد.

در این نشست علی‌اکبر صفی‌پور اظهار داشت: ترکیب جمعیتی جوان از ویژگی های جامعه ایران محسوب می‌شود و با توجه به اینکه جوان هم به هویت و هم به امید  نیازمند است تا با گذشته ارتباط برقرار کرده و در عین حال به فردا دل ببندد و برای آن تلاش کند، بنابراین برنامه‌ریزی برای این قشر از جامعه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی تاسیس آموزشگاه‌های مختلف هنری در شهرستان‌های استان را از اقدامات اداره کل فرهنگ و ارشاد برای توسعه زیرساخت‌های فرهنگ و هنر استان عنوان کرد و خواستار برنامه‌ریزی اصولی برای اوقات فراغت جوانان و نوجوانان شد.

 در ادامه مطلب متن کامل را به همراه اطلاعات تکمیلی در مورد شورای فرهنگ عمومی مطالعه نمایید ...

صفی‌پور،‌ مردمی شدن فرهنگ را موجب تعالی و بالندگی آن عنوان کرد و گفت: هویت مردم در گرو حفظ فرهنگ است و بنابراین هم مردم و هم مسئولان باید توجه ویژه‌ای به این بخش داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه جامعه‌ امروز نیازمند ملاطفت و صلح و مهربانی است و این امر از طریق فرهنگ و هنر امکان‌پذیر است، افزود:  مولفه‌های فرهنگی در درازمدت تاثیر می‌گذارند و این تاثیر ماندگار است و به همین دلیل باید برنامه‌ریزی برای آن با دقت نظر بیشتری انجام گیرد .

وی در ادامه شورای فرهنگ عمومی را موثرترین حوزه‌ تصمیم‌گیری و سیاستگذاری در حوزه فرهنگ برشمرد و بر لزوم برنامه‌ریزی صحیح و ترسیم راهکارهای سازنده توسط شورای فرهنگ عمومی در شهرستان‌ها تاکید کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، گفت: در سند تدبیر و توسعه‌ی استان هسته کلیدی فرهنگ استان کمک به توسعه و ترویج فرهنگ و آداب و رسوم بومی و محلی عنوان شده است و این امر باید مورد توجه اعضای شورای فرهنگ عمومی در شهرستانها باشد تا با ارائه‌ی یک برنامه‌ی شاخص در سطح ملی، زمینه‌ی تعالی شهرستان را فراهم آورند.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه فعالیت کانون‌‌های فرهنگی هنری مساجد از حمایت ویژه‌ این اداره‌‌کل از مساجدی که اقدام به تاسیس کانون فرهنگی هنری کنند،‌خبر داد.

 

 


شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورزقان

 

مقدمه :‌

در راستای اجرای ماده 5 آیین نامه شورای عالی فرهنگ عمومی استان مصوب جلسه 581 مورخ 29/1/1385 شورای عالی انقلاب فرهنگی ، آیین نامه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بدین شرح است:

 • ماده 2:
  وظایف شورای فرهنگ عمومی شهرستان:
 •  
  • الف- بررسی معضلات و ویژگی های فرهنگی که در جامعه شهری و روستایی آن منطقه وجود دارد، و ارائه راهکارهای مناسب برای رفع این معضلات و انعکاس آن به شورای فرهنگ عمومی استان. 
  • ب- تلاش برای حذف سنت های غلط رایج و تشویق مردم بر حفظ و تقویت ارزش های دینی، مذهبی و فرهنگی منطقه. 
  • ج- ارائه گزارش سالانه از وضع فرهنگ عمومی شهرستان و ایجاد زمینه همکاری با سایر شهرستانها برای فعالیت در جهت ارتقای فرهنگ عمومی منطقه. 
  • د- ارائه برنامه ای مدوّن وهمسو برای هماهنگ ساختن دستگاه ها، نهادها، مراکز و مؤسسات دولتی و غیر دولتی در شهرستان برای فعالیت در زمینه مسائل فرهنگی. 
  • ه- برنامه ریزی در جهت اجرایی کردن تصمیمات اتخاذ شده در شورای فرهنگ عمومی شهرستان، از طریق ملزم کردن مدیران دستگاه ها و نهادهای شهرستان. 
  • و- اتخاذ شیوه های تشویقی و نظارتی در شهرستان ازسوی شورای فرهنگ عمومی به منظور اعتلا و شکوفایی اعتلا و شکوفایی فرهنگ عمومی در ابعاد مختلف. 
  • ز- بررسی آثار فرهنگی مرتبت بر سیاست ها و اجرای طرح و برنامه های اقتصادی، اجتماعی در شهرستان به منظور اطمینان از همسویی و عدم مغایرت آن ها با اصول سیاست فرهنگی کشور و استان و ابلاغ نتیجه به دستگاههای اجرایی شهرستان. 
  • ح- مطالعه سیاستهای فرهنگی ابلاغی از مرکز استان و کشور، اظهار نظر نسبت به موضوعات مطروحه و تهیه گزارش های مورد نیاز استان برای اصلاح فرهنگ عمومی در شهرستان ها و پی گیری مصوبات شورای فرهنگی و شورای عالی انقلاب فرهنگی در سطح شهرستان
  •  
 • ماده 3:
  ترکیب اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان:
  1. امام جمعه شهرستان به عنوان رئیس شورا 
  2. فرماندار به عنوان نائب رئیس شورا 
  3. رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان 
  4. نماینده مجلس شورای اسلامی شهرستان و در صورت تعدد نمایندگان به انتخاب مجمع آن نمایندگان 
  5. رئیس دانشگاه شهرستان و در صورت تعدد مرکز علمی و دانشگاهی به عنوان انتخاب مجمع رؤسای دانشگاه های شهرستان 
  6. رئیس ادره آموزش و پرورش شهرستان 
  7. رئیس اداره اطلاعات شهرستان 
  8. رئیس اداره تربیت بدنی شهرستان 
  9. یک نفر از ارباب جراید شهرستان به پیشنهاد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و تایید شورای فرهنگ عمومی شهرستان 
  10. سه نفر از شخصیت های معتب فرهنگی و هنری شهرستان (حداقل یک نفر از خوهران) به پیشنهاد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و تصویب شورای عمومی شهرستان 
  11. رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان به عنوان دبیر شورا 
  12. فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان 
  13. فرمانده نیروی انتظامی شهرستان 
  14. شهردار مرکز شهرستان 
  15. رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان 
  16. رئیس دادگستری شهرستان 
  17. یکی از ائمه جماعات شهرستان با معرفی رئیس شورا 
  18. رئیس نمایندگی سازمان صدا و سیما در شهرستان 
  19. رئيس شوراي اسلامي شهرستان 
  20. رئيس اداره كتابخانه هاي عمومي شهرستان

تبصره 1: مدت عضویت اعضای مندرج در بندهای 9 و 10 دو سال و انتخاب مجدد آنان بلامانع است.

تبصره 2: احکام اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان توسط رئیس شورای فرهنگ عمومی استان صادر خواهد شد.

تبصره 3: شورای فرهنگ عمومی شهرستان می تواند در موارد ضروری افراد دیگری با موضوع مورد بررسی به شورا دعوت نماید.(بدون حق رای)

 

 

 • ماده 4:
  دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ملزم است. گزارش جلسات شورا را از طریق دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان به دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور منعکس نماید. 
 • ماده 5:
  دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی شهرستان در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تشکیل می شود و یک نفر کارشناس با مدرک لیسانس یا بالاتر پیگیری امور دبیرخانه و هماهنگی های لازم با اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان و همچنین دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان را بر عهده خواهد داشت. 
 • ماده 6:
  آیین نامه داخلی شورای فرهنگ عمومی شهرستان توسط دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی شهرستان تهیه و توسط شورای فرهنگ عمومی شهرستان، تصویب می شود. 
 • ماده 7:
  دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی شهرستان می تواند متناسب با وظایف شورا و یا حسب مورد، گروه های کار با عضویت اعضای شورا و همچنین افراد صاحب نظر تشکیل دهد. 
 • ماده 8:
  دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان از طریق دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان هماهنگی های لازم را درارتباط با شورای فرهنگ عمومی کشور بعمل خواهد آورد. 
 • ماده 9:
  این آیین نامه در یک مقدمه و 9 ماده و 3 تبصره در جلسه 435 مورخ 2/3/85 شورای فرهنگ عمومی به تصویب رسید
 •  

 

به گزارش آوای ورزقان، حجت الا سلام مسعود مهدوی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورزقان با اشاره به اهمیت فرهنگ و تأثیر فیلم (محمد رسول ا…) در جهان اظهار داشت: این فیلم چهره خشنی را که گروه‌های تکفیری چون وهابیت و داعش برای اسلام ساخته‌اند از بین خواهد برد.

امام جمعه ورزقان با تاکید بر پیشینه عالی فرهنگی شهرستان ورزقان و شخصیت‌های برجسته این منطقه چون آیت ا… مدنی، علامه محمد تقی جعفری و ستارخان از عدم توسعه فرهنگی و روند کند بازسازی مساجد حاصل از بازسازی زلزله انتقاد کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورزقان مشارکت همه مسئولین و مردم در آئین افتتاح مسجد جامع و مصلی شهرستان ورزقان تاکید و خواستار برگزاری جلسه مستقل برای افتتاح مسجد جامع ورزقان شد.

نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان نیز، شهرستان ورزقان را یکی از شهرستان‌های امن استان در زمینه فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی بیان کرد  و خواستار اجرای برنامه‌های  فرهنگی گسترده به خاطر مصون ماندن جوانان از آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی در   شهرستان شد.

علی وفادار با تاکید به اینکه دشمنان اسلام تمام قوت خود را در راستای به چالش کشیدن فرهنگ اسلامی به کار گرفته‌اند خواستار حمایت ویژه از برگزاری برنامه‌های فرهنگی توسط مدیران شهرستانی شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی استان نیز در این جلسه با تاکید بر جایگاه مهم  شورای فرهنگ عمومی این شورا را مؤثرترین نهاد تصمیم گیری و سیاست گذاری در حوزه فرهنگ دانست و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی را راهنمای مسیر فرهنگی در تمامی شهرستان‌ها بر شمرد.

وی با تاکید بر اجرای برنامه‌های فرهنگی شاخص در شهرستان‌ها از طریق شورای فرهنگ عمومی،  اجرای برنامه‌های فرهنگی با توجه به آداب و رسوم و اعتقادات مردم شهرستان‌ها را ضروری دانست.

صفی پور برنامه ریزی برای نسل جوان را الویت نخست حوزه فرهنگ و هنر بر شمرد و مردمی شدن فرهنگ را موجب تعالی و بالندگی آن عنوان کردند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی در خصوص راه اندازی  دکه مطبوعاتی و نشریه در شهرستان ورزقان و همچنین راه اندازی سینمای دیجیتال در سالن مجتمع فرهنگی و هنری  قول مساعدت داد.


گزارش تصویری سفر یک روزه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به شهرستان ورزقان

به گزارش آوای ورزقان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در سفر یک روزه خود به شهرستان ورزقان ابتدا در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان شرکت و سپس در مراسم افتتاح نمایشگاه خوشنویسی در محل کتابخانه این شهر حضور یافت.

بازدید از مصلی و مسجد جامع شهر ورزقان، بازدید ازساختمان اداری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورزقان و دیدار با هنرمندان از دیگر برنامه‌های صفی پور در شهرستان ورزقان بود.

DSCF0276 DSCF0278 DSCF0283 DSCF0291 DSCF0294 DSCF0296 DSCF0299 DSCF0302 DSCF0303 DSCF0317 DSCF0340

 


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 8
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,346,581

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.236.143.154 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل