جمعه 31 فروردین 1403

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


باوجود معدن مس که در اين منطقه قرارگرفته است باز شاهد بيکاری تعداد زيادی از جوانان منطقه هستيم

 
حجت الاسلام مهدوی

به گزارش آوای ورزقان، امام‌جمعه ورزقان در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر گفت:  عفت، حیاء و حُجْب از فطریات تمام عائله بشر است، چنانچه فحشاء و بی‌حیایی برخلاف فطرت جمیع است، بنابراین در نهاد عائله بشرى، عشق به عفت و حیاء مخمور است و تنفر از هتک و بى‏ حیایى نیز مخمَّر است

وی افزود: اسلام با آزادى زن نه‌تنها موافق است، بلکه خود پایه ‏گذار آزادى زن در تمام ابعاد وجودى زن است.(۵) اسلام بیش از هر چیزى به آزادى عنایت دارد و در اسلام خلاف آزادى نیست، الا در چیزهایى که مخالف باعفت عمومى است.(۶) اسلام با آنچه خلاف عفت است، مخالفت دارد.

مهدوی با اشاره به نقش زنان در تحولات اجتماعى گفت: در انقلاب‌ها، در همین حرکت بیدارى عظیم اسلامى اگر زنان درحرکت اجتماعى یک ملتى حضور نداشته باشند، آن حرکت  موفق نخواهد شد. اگر زنان در یک حرکت حضور پیدا بکنند، حضور جدى و آگاهانه و از روى بصیرت، آن حرکت به‌طور مضاعف پیشرفت خواهد کرد. در این حرکت عظیمِ بیدارى اسلامى، نقش زنان، یک نقش بی‌بدیل است و باید ادامه پیدا کند. زنان هستند که همسران خود را و فرزندان خود را براى حضور در خطرناک‌ترین میدان‌ها و جبهه‌ها آماده می ‏کنند و تشجیع می‌کنند.

متن کامل را در ادامه مطلب همراه ما باشید ...

خطیب نماز جمعه ورزقان تصریح کرد: ما در دوران مبارزه با طاغوت در ایران و هم‏چنین بعد از پیروزى انقلاب تا امروز، برجستگى نقش زنان را به‌طور واضح و ملموس مشاهده کردیم.

وی گفت: اگر در جنگى که هشت سال بر ما تحمیل شد، زنان ما، بانوان کشور ما در میدان جنگ، در عرصه‌ی عظیم ملى حضور نمی‏داشتند، ما در این آزمایش دشوار و پر محنت پیروز نمی‏شدیم. زن‌ها، ما را پیروز کردند، مادران شهدا، همسران شهدا، همسران جانبازان، همسران اسرا و آزادگان ما؛ مادران این‏ها با صبر خود یک فضایى را در یک منطقه‏ى محدودى به‏ وجود آوردند که آن فضا، جوان‌ها را، مردان را، به حضور قدرتمندانه تشویق می‌کرد؛ و این در سراسر کشور گسترده شد و نتیجه این شد که فضاى کشور ما یکسره فضاى مجاهدت شد، فضاى فداکارى و گذشت شد؛ گذشت از جان؛ و پیروز شدیم. امروز در دنیاى اسلام هم همین است؛ در تونس، در مصر، در لیبى، در بحرین، در یمن، در هر نقطه‏ى دیگر. اگر زن‌ها در صفوف مقدم، حضور خودشان را تقویت کنند و ادامه بدهند، پیروزی‌ها یکى پس از دیگرى نصیب آن‏ها خواهد شد. در این هیچ‏ تردیدى نیست.

مسعود مهدوی با اشاره به کودتای ۲۸ مرداد افزود: ملت ایران به گذشته خود که نگاه مى‏کند تا اول انقلاب، از دولت آمریکا یکسره دشمنى نسبت به خودش مشاهده مى‏کند. تلقى ملت ما از دولت آمریکا این نیست که نسبت به او اعتماد ندارد، بلکه او را دشمن خود مى‏داند؛ (۲) از زمان کودتاى ۲۸ مرداد تا سال ۵۷ و بعد هم از پیروزى انقلاب، مرتب آزار و اذیت و بدجنسى و خباثت نسبت به ملت ایران.

وی بیان داشت: در اوایل انقلاب هرکس خواست علیه انقلاب یک کارى بکند، آمریکایى‏ها از او حمایت کردند. آخرىِ آنچه مردم به چشمشان دیدند، فتنه سال ۸۸ است.

کشور عزیز و ملت بزرگ و منطقه تاریخى ما، آزمایشگاه چه تجربه‌های بزرگى است. اتفاقاً اولین‏ بارى هم که آمریکایی‌ها، دخالت مستقیمى در اجراى یک کودتاى نظامى در یک کشور کردند، در ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ بود که آن کودتاى ننگین را مستقیماً با پول و عوامل و نقشه و نیروهاى نظامى و شبه‌نظامی‌شان در تهران به‏ راه انداختند.

آن روزى که کشور به کودتاى آمریکایى ۲۸ مرداد تهدید شد، اگر حضور مردم درصحنه تأمین مى‏شد و مردم به صحنه مى‏آمدند، بیست‏وپنج سال آن دیکتاتورى سیاه و از دست رفتن آن دوران بسیار حساس و مهم و هدر رفتن آن‌همه ثروت مادى و معنوى را تجربه نمی‌کردند.

حالا را با ۲۸ مرداد سال ۳۲ اشتباه (گرفتند)، چون آن روز هم همین اوباش و اراذل و چاقوکش‌ها و امثال این‏ها به خیابان‌ها آمدند و همه‌چیز را از خود کردند. بعد که آن‏ها کار را تمام کردند، آن‌وقت ارتش شاه هم آمد و وارد شد! خیال کردند که حالا هم این‏گونه است.

مردم بیدارند و امروز آن روزها نیست. امروز، روزى نیست که آمریکا بتواند مثل ۲۸ مرداد یا انگلیس مثل دوران رضاخان عمل کند. جوانانى که در این کشور براى دفاع از اسلام آماده هستند، این خانواده‏ها، این پدر و مادرها، این زن و مرد مؤمن و آگاه و غیور، امروز ملتى را تشکیل داده‏اند که اسوه و نمونه ملت‌ها است.

امام‌جمعه ورزقان در خصوص برگزاری یادمان و گرامیداشت فیلسوف بزرگ علامه جعفری که در روز یکشنبه ۲۵ مردادماه انجام خواهد گرفت گفت:

به تعبیر امام راحل، علامه جعفری ابن‌سینای زمان بود و به گفته شهید مطهری علامه جعفری روح اندیشه را به مخاطبان خود با نیتی پاک ارائه می‌داد.

علامه جعفری یکی از نظریه‌پردازان بسیار بدیع است که توانسته با تبیین عقلانی و منطقی مسائل را متناسب با دنیای امروز مطرح نماید.

اگر مسئله معرفی شخصیت‌های همچون علامه جعفری به جامعه به‌ویژه جوانان جدی گرفته نشود، مطمئن باشید که الگوهای پوچ غربی جای این الگوهای ارزنده را خواهند گرفت و در آن زمان تغییر این الگوها ناپسند کار سختی خواهد بود.

امیدواریم این همایش که از طرف سپاه ناحیه ورزقان برگزار مشود بتواند در تبیین شخصیت آن بزرگوار گام مؤثری برداشته شود تا نسل امروزی از شخصیت بی‌بدیل و علمی‌اش آشنا شوند

وی در بخشی دیگری از سخنانش اشاره به سالروز زلزله ۲۱ مرداد ۹۱ داشت و افزود زلزله سال ۹۱ حادثه‌ای بسیار  تلخ و ناگواری بود که در این منطقه اتفاق افتاد و خساراتی بزرگ بر شهرستان ببار آورد که از این بابت مردم متحمل زیان‌های مالی و جانی شدند و تا اکنون هم تعدادی از اهالی در تنگنا قرار گرفتند و بدهی زیادی در تعمیر و احداث مسکن دارند که جا دارد دولت به فکر این قشر باشند تا مردم بتواند قسمتی از مشکلات زلزله حل‌وفصل کنند.

مهدوی با اشاره به بیکاری جوانان تصریح کرد باوجود معدن مس که در این منطقه قرارگرفته است باز شاهد بیکاری تعداد زیادی از جوانان منطقه  هستیم که انتظار می‌رفت با گسترش صنایع پائین‌دستی در منطقه مشکل اساسی بیکاری جوانان شهرستان به‌کلی از بین برود و لذا از مسئولین کشوری و استانی خواهشمندیم توجه ویژه‌ای برای این معدن داشته باشند تا منطقه از وجود چنین پروژه‌ی عظیم بهره کافی را ببرد.


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 6
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,143,255

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.234.244.181 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل