چهارشنبه 23 خرداد 1403

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


گزارش مهندس محمدنجار از انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در محضر رهبر انقلاب:

انتخابات ۹۲ مهر تاییدی بر تمام انتخابات گذشته بود وزیر کشور، انتخابات ۹۲ را خط بطلانی بر تمام دروغ پردازی‌ها و مهر تاییدی بر تمام انتخابات گذشته کشور دانست و گفت: مردم بصیر ایران در جای جای کشور در انتخابات ریاست جمهوری حماسه سیاسی مورد نظر رهبری را محقق کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور به نقل از باشگاه خبرنگاران، "مصطفی محمدنجار" وزیر کشور در ابتدای مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری "حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی" رئیس‌جمهور منتخب مردم در گزارش خود از چگونگی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری یازدهم با ادای احترام به روح امام راحل (ره) و گرامیداشت یاد شهدا و جانبازان گفت: خداوند سبحان را سپاسگزارم که این سعادت را نصیب ما کرد تا در ایام پرفیض ماه رمضان،‌ در جریان مراسم تنفیذ یازدهمین ریاست جمهوری اسلامی ایران گزارش مختصری را از حماسه ملت ایران در 24 خرداد ارائه دهیم.


بقیه متن در ادامه مطلب...

وی افزود: ملت بزرگوار ایران توانستند از آزمون انتخابات سرافراز بیرون آمده و در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی،‌ حماسه سیاسی مورد نظر رهبری را عملی و زمینه و بستر را برای تحقق حماسه اقتصادی به معنای زیبایش عینیت ببخشند.
محمدنجار خاطرنشان کرد: اصل ششم قانون اساسی، اداره کشور را منوط به آرای عمومی دانسته و با برگزاری این انتخابات در خلق حماسه سیاسی تاثیر بسزایی داشت و در اوج و شکوه کامل برگزار شد.
وزیر کشور خاطرنشان کرد:‌ مردم بصیر ایران در جای جای کشور حماسه عظیمی را آفریدند و با استفاده از فرصت انتخابات مسیر دیگری را برای کشور رقم زدند.
محمدنجار در ادامه سخنان خود عنوان کرد: مردم ایران با درک صحیح از تاثیر باشکوه و شگرف حضور در انتخابات در عرصه داخلی، بین‌المللی و منطقه‌ای با حضور گسترده خود، پای صحنه انتخابات آب سردی بر پیکره نحیف دشمنان که در پی مایوس کردن مردم و کمرنگ کردن حضور مردم بودند، ریختند و بر استمرار مقتدرانه و غیرتمدارانه راه انقلاب و گفتمان امام و مقام معظم رهبری تاکید کردند.
وی افزود: برگزاری انتخابات 92 علی‌رغم همزمانی دو انتخابات نشان داد نظام به سلامت انتخابات اهمیت بسزایی می‌دهد و به حق‌الناس توجه دارد.
وزیر کشور تاکید کرد: دشمنان با آگاهی از اینکه انتخابات نقطه قوت نظام است، آن را با برنامه‌ریزی قبلی مورد حمله قرار دادند، اما خوشبختانه نظام دینی برآمده از رای مردم همواره هوشیار بوده و نقشه‌های آنان را خنثی کرده است.
محمدنجار با بیان اینکه حضرت امام خمینی (ره) به زیبایی هرچه تمام‌تر میزان را رای ملت فرمودند، افزود: با توجه به برگزاری بیش از 34 انتخابات پس از انقلاب اسلامی، انتخابات 92 با همان قدرت استمرار پیدا کرد.
وی ادامه داد: تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری برای برگزاری انتخابات و هویدا و آشکار کردن نگاه سوء دشمنان نقش اساسی را در حضور مردم در پای صندوق‌های رای داشت.
وزیر کشور تاکید کرد: انتخابات 92 خط ابطالی بر تمام دروغ پردازی‌ها و مهر تاییدی بر تمام انتخابات گذشته بود.
محمدنجار ادامه داد: همکاران بنده در وزارت کشور در تداوم برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی با درک و اهمیت انتخابات پیش رو بر وسعت و دامنه تلاش‌ها افزودند و با میدان آوردن همه ظرفیت‌ها ، توان و انرژی، برگزاری انتخابات باشکوه، قانونمند، سالم و رقابتی در شأن و تراز ملت ایران همچون انتخابات گذشته در دستور کار خود قرار دادند.
وزیر کشور با اشاره به نامگذاری سال 92 به نام "حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی" اظهار داشت: مسئولیت وزارت کشور برای زمینه‌سازی و بستر‌سازی برای تحقق حماسه سیاسی را دوچندان کرد.
وی ادامه داد:‌ انتخابات 24 خرداد 92 به دلیل همزمانی دو انتخابات بزرگ و همراه شدن آن با انتخابات میان‌دوره‌ای خبرگان در دو استان و میان‌دوره‌ای مجلس در چهار حوزه انتخابیه که یقینا نیازمند تدارک گسترده بود،‌ با انتخابات گذشته متمایز شد.
محمدنجار به تلاش مسئولان وزارت کشور برای برگزاری انتخابات در 24 خرداد اشاره و تصریح کرد: تلاش مسئولان در بخشداری‌ها، فرمانداری‌ها و استانداری‌ها مضاعف و بسیار حساس بود.
وزیر کشور به نحوه برگزاری انتخابات و تلاش مسئولان وزارت کشور برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر آن اشاره و تاکید کرد: قانون‌مداری،‌ امانتداری، عدالت‌محوری و مشارکت و حضور گسترده مردم از جمله محورهای مورد تاکید در برگزاری باشکوه انتخابات و خلق حماسه سیاسی بود.
وی ادامه داد: با پایبندی با اصول چهارگانه فوق توانستیم انتخابات را با موفقیت‌ پشت سر گذاشته و مردم‌سالاری دینی را به ایستگاه آخر برسانیم.
محمدنجار به اقدامات وزارت کشور در برگزاری انتخابات اشاره کرد و بیان داشت: اصلاح قانون انتخابات و تشکیل هیات اجرایی مرکزی انتخابات به استناد ماده 31 قانون اصلاحی به ریاست وزیر کشور و با عضویت وزیر اطلاعات و دادستان کل کشور، یکی از اعضای هیات رئیسه،‌شورای اسلامی و هفت نفر از شخصیت‌های دینی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی به عنوان معتمدان مردمی از جمله اولین اقدام وزارت کشور در این راستا بود و این هیات با برگزاری 10 جلسه عادی و فوق‌العاده تصمیمات خوب و موثری در راستای تسهیل روند برگزاری انتخابات اتخاذ نمود.
وزیر کشور ادامه داد:‌ نکته حائز اهمیت در این میان وجود هفت نفر معتمدان مردمی در این هیات است که با نگاهی به ترکیب 13 نفره، 421 هیات اجرایی شهرستان و 619 هیات اجرایی بخش در انتخابات ریاست جمهوری که 9 نفر از آنان را معتمدین مردمی تشکیل می‌دهد می‌توان به جرات اذعان داشت که در جمهوری اسلامی ایران مجریان و برگزارکنندگان اصلی انتخابات در واقع مردم هستند و این خود یکی از سازو کارهای انتخابات و خدشه‌ناپذیری به اصل آن است.
وی به حضور بازرسان و نمایندگان فرمانداری و کاندیداها در شعب اخذ رای اشاره و خاطرنشان کرد:‌ این مسئله خود نشاندهنده سلامت کامل برگزاری انتخابات در تمامی مراحل آن بود به نحوی که قرائن و شواهد آرا و اعلام نتایج بیانگر عدم وجود حتی یک اعتراض هم نبود.
محمدنجار با بیان اینکه در زمینه حضور و مشارکت پرشور مردم در عرصه انتخابات، جلسات و همایش‌های متعددی صورت گرفت، گفت: این جلسات با حضور استانداران سراسر کشور، معاونین سیاسی و امنیتی استانداری‌ها، صاحب‌نظران و برنامه‌سازان سازمان صدا و سیما، جامعه فرهنگی و مطبوعاتی و رسانه‌ای کشور برگزار شد و در همه نشست‌ها با گروه‌هایی همچون گروه‌های مرجع، نخبگان، جوانان، معتمدین، بازاریان، اصناف و زنان به منظور تبیین اهمیت بحث انتخابات برگزار و تأثیر کارکردهای فراوان و چند سویه مشارکت حداکثری مورد تأکید قرار گرفت.
وی ادامه داد: انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری در حدود 60 هزار شعبه و بیش از 125 هزار صندوق اخذ رأی در داخل کشور و 290 شعبه در 5 قاره و 96 نمایندگی در خارج از کشور در روز جمعه 24 خرداد 92 با حضور پرشور و بسیار گسترده مردم در پای صندوق‌های اخذ رأی با سه نوبت تمدید زمان اخذ رأی در سراسر کشور و چهار نوبت در تهران برگزار شد.
وزیر کشور افزود: بر اساس اطلاعات، آمار مورد تایید مراکز رسمی کشور 50 میلیون و 483 هزار و 192 نفر واجد شرایط اخذ رای در این دوره از انتخابات بودند که از این تعداد 36 میلیون و 938 هزار و 651 نفر از آحاد مردم نیز با حضور پرشور خود در عرصه انتخابات مشارکت حدود 73 درصدی را رقم زدند؛ حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی را با کسب اکثریت مطلق آرا 18 میلیون و 692 هزار و 500 رای به عنوان یازدهمین رئیس جمهوری اسلامی ایران انتخاب و بار دیگر عهد و میثاق ناگسستنی خود را با آرمان‌های بلند حضرت امام(ره) و انقلاب تجدید و خالق حماسه بزرگ و ماندگار و غرور انگیزی شدند که جهانیان را مبهوت کرده و به تحسین خویش واداشتند.
وی اظهار داشت: مردم بزرگوار ما برای مشارکت در اداره امور مناطق با حضور اثرگذار در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا رأی خودشان را برای انتخاب 196 هزار و 917 نفر عضو اصلی و علی‌البدل شورای اسلامی شهر و روستا به صندوق‌های اخذ رأی ریختند تا همزمان حضور انبوه و متراکم خودشان را در دو عرصه ملی و محلی به نمایش گذاشته و فصل نوینی در اتحاد و یکپارچگی آحاد ملت را بگشایند.
وزیر کشور گفت: به یاری پروردگار و در پرتو عنایات حضرت ولی‌عصر(عج) عرصه انتخابات در 24 خرداد ماه سال 92 با تلاش خستگی‌ناپذیر حدود یک میلیون و 200 هزار نفر عوامل، دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین صحنه‌ها و عرصه‌های بزرگ مدیریت کلان و کارآمد کشور شد.
محمدنجار تصریح کرد: مسلماً این حجم و گستره حضور و فعالیت جز در پرتو عنایات حضرت حق و زحمات و تلاش‌های بی وقفه و شبانه روزی دست‌اندرکاران امر برگزاری انتخابات اتفاق نمی‌افتاد.
وی در ادامه افزود: بر خود فرض می‌دارم از ارشاد‌ها و رهنمودهای حضرت عالی که همواره چراغ فروزان راه ما بوده و بی شک نقش تأثیرگذاری در برگزاری شکوهمند انتخابات را داشت سپاسگزاری کنم.
وزیر کشور تصریح کرد: از حمایت‌های بی دریغ جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد، ریاست محترم جمهوری که همواره بر ضرورت برگزاری انتخابات پرشور و شعف تاکید داشتند و نیز از مساعدت‌های دولت خدمتگزار و سازمان‌هایی که وزارت کشور را در انجام مأموریت خطیر یاری کردند صمیمانه تشکر می‌کنم.
محمدنجار افزود: از تعاملات و همکاری شورای محترم نگهبان و هیئت محترم مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها که در این دوره فصل کارآمدی از همکاری در چارچوب حدود و وظایف را گشودند و از همکاری بی دریغ اعضای محترم هیئت اجرایی مرکزی انتخابات از علما و مراجع عالی‌قدر، نخبگان و دانشگاهیان که مردم عزیز را دعوت به حضور پرشور در صحنه انتخابات کردند تشکر می‌کنم.
وی ادامه داد: از تلاش‌های صادقانه و خالصانه پرسنل وزارت کشور، ستاد انتخابات کشور، استانداری‌ها، فرمانداران گرامی، بخشداران محترم هیئت‌های اجرایی، اعضای محترم گروه‌های بازرسی و همچنین از قانون‌مداری و اخلاق‌مداری همه نامزدها محترم و هواداران ایشان که تقوا و اخلاق را در عرصه‌های مختلف و در نهایت با پذیرش بلادرنگ نتایج و پیام تبریک و اعلام آمادگی برای همکاری با منتخب مردم اعلام کردند تشکر می‌کنم.
محمدنجار تصریح کرد: از زحمات و پیگیری‌های شورای امنیت و نیروهای مسلح نیروهای انتظامی و امنیتی و نظامی شهرستان‌ها و روستاها که کار تدارک فضای امن انتخابات را بدون کوچک‌ترین حادثه ضد امنیتی دنبال کرده و به سرانجام مطلوب رسانیدند، و از تلاش‌های جامعه مطبوعاتی و رسانه‌ای کشور به ویژه رسانه ملی که علاوه بر ایفای نقش مهم و اساسی در مرحله تبلیغات نامزدها در چارچوب مصوبات کمیسیون بررسی تبلیغات در پوشش مناسب و صحیح به هنگام اخبار انتخاباتی و همچنین خنثی نمودن جنگ روانی و تبلیغاتی قدرت‌های استکباری خوش درخشید تشکر می‌کنم.
وزیر کشور در پایان خاطر نشان کرد: فرصت را غنیمت شمرده و از عموم مردم عزیز و بزرگوار که با حضور چشمگیر و یکپارچه خود حقیقتاً پیروز واقعی این انتخابات بودند تشکر می‌کنم و موفقیت دولت یازدهم و تعالی بیشتر کشور را آرزومندم.

ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 8
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,344,343

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.236.83.154 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل