جمعه 31 فروردین 1403

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


با عرض سلام و قبولی طاعات و عبادات خدمت یکایک کاربران عزیز،

در پی جنجالی دیگر در ورزقان و یکی دیگر از اختلافات سریالی جناب آقای دهقانی نماینده محترم با یکی از مسئولین شهرستان حقیر را برآن داشت تا دوباره مطالبی در این خصوص خدمت این عزیزان (از باب نقد منصفانه)عرض نمایم.

سخن نخست با نماینده محترم جناب آقای دهقانی:

جناب آقای دهقانی به نظر میرسد چون باشگاه فرهنگی ورزشی مس سونگون ورزقان که میتوانست در بخش فرهنگی ورزشی منطقه تحول عظیم ایجاد نماید و با تلاش و پیگیری مستمر مهندس علیزاده نماینده دوره هشتم شهرستان تاسیس و بنام مس سونگون ورزقان در مقابل باشگاه های مس کرمان،مس رفسنجان، مس سرچشمه و مس شهر بابک در شهر ورزقان به ثبت رسید و فعالیت خود را آغاز نموده بود و میرفت که نام ورزقان را در سطوح ملی مطرح نماید مورد بی توجهی و بی مهری حضرتعالی قرار گرفت چرا که در این مسیر اگر موفقیتی حاصل میشد بنام مهندس علیزاده رقم میخورد! عملکرد و عدم مداخله حضرتعالی در طول دوران طی شده نمایندگی خود باعث ایجاد سوالات و مسائلی در اذهان عمومی شده که موئید این نظر میباشد. حال تعدادی از آنها را به شرح ذیل خدمت شما عرض مینمایم. امیدوارم حداقل پاسخ قانع کننده ای جهت تنویر افکار عمومی و وجدان شریف خود ارائه فرمایید!

1. چنانچه جنابعالی مستحضر هستید در شروع دوران نمایندگی حضرتعالی در سال 91 از تاسیس باشگاه مس در ورزقان حدود دو سال سپری شده بود و در آن مقطع این باشگاه نو پا و تازه تاسیس نیاز شدید به حمایت و توجه خاص مسئولین از جمله شخص شما را داشت که متاسفانه نه تنها حمایتی از جانب حضرتعالی نشد بلکه مورد بی توجهی و بی مهری قرار گرفت. اگر واقعیت غیر این است جنابعالی مدرکی ارائه فرمایید که از سال ورود خود به مجلس در یکی از نطق ها و سخنرانی های تلویزیونی یا در جلسات و همایش ها از مدیران شرکت ملی مس ایران یا دیگر از مسئولین درخواستی در رابطه با حمایت از باشگاه مس سونگون ورزقان نمودید. بنده تمام نطق ها و اکثر سخنرانی های جنابعالی را شنیده ام متاسفانه تاکنون هیچگونه حرکتی از باب حمایت از باشگاه ندیدم.

2. آقای دهقانی متوجه هستید حدود هفت ماه بیشتر به انتخابات دوره دهم مجلس نمانده است؟؟ با این حرفهای جنجالی چه هدفی را در آستانه انتخابات دنبال مینمایید؟ آیا میخواهید آب رفته را به جوی برگردانید؟ ولی حیف نه آب و نه زمان رفته قابل برگشت نیست. آیا با جنجال به راه انداختن میتوان کاری انجام داد؟ خیر جنابعالی بارها در مدت نمایندگی خود این حربه را تجربه کردید، درگیری با فرماندار قبلی، امام جمعه محترم و... . این نوع اختلافات چقدر به منافع و مصالح منطقه لطمه زده!؟ باز هم میخواهید جنجال دیگری به وجود بیاورید؟ آیا جنابعالی اصلا به به تعامل و همراهی اعتقاد دارید؟

3. در اوایل نمایندگی حضرتعالی مدیرعامل وقت باشگاه آقای حبیب سلیمی را عزل نمودند این درحالی بود که ایشان بومی منطقه بوده و در دوران کم مدیرعاملی وی حداقل فعالیتهایی از جمله تشکیل تیم وزنه برداری، تیم فوتبال نونهالان ، نوجوانان ، جوانان ، امید و تیم فوتسال در ورزقان تشکیل داده بودند که بعضی از این تیم ها در همان سال اول تشکیل توانسته بودند مقام استانی نیز کسب نمایند. متاسفانه بعد از عزل ایشان فردی غیربومی از تهران جایگزین وی شد که از ورزش شهرستان هیچ حمایتی توسط مدیرعامل جدید(آقای خانی) نشد. سوال بنده از جنابعالی این است آیا در عزل و نصب این مدیران دخالت داشتید یا خیر؟  جنابعالی پاسخ خواهید داد قانونا حق دخالت در امور اجرایی یا تغییر مدیران را ندارید فرمایش حضرتعالی متین ولی اکنون چه شده که اصرار دارید مدیر عامل فعلی بایستی عزل و به جای ایشان فرد مورد  نظر منتصب گردد؟

4. جناب آقای دهقانی حتما به یاد دارید که در زمان مدیرعاملی آقای خانی به علت مدیریت ضعیف ایشان چه آبروریزی در ارتباط با تبانی تیم فوتبال صعود کرده باشگاه به دسته یک لیگ کشوری در سطح کشور به وجود آمد و حتی این موضوع در برنامه تلوزیونی نود نیز بازتاب داشت و این امر باعث هدر رفت و حیف و میل بیت المال شد و جایگاه باشگاه تازه تاسیس مس سونگون زیر سوال رفت. جنابعالی چرا در آن موقع عکس العملی از خود نشان ندادید؟ مگر آن موقع بیت المال خرج نشده بود؟ مگر آقای خانی مدیرعامل وقت از جیب خود خرج کرده بودند؟ و چراهای دیگر در این رابطه ...

5. جناب آقای دهقانی آیا متوجه هستید که تیم تحت مدیریت آقای حامد نجفی در سال اول حضور در مسابقات لیگ برتر فوتسال کشور مقام سوم کسب کرده؟ بنظر شخص بنده و تمام کارشناسان ورزشی این مقام برای یک مدیر و باشگاه یک موفقیت است و نشانه مدیریت صحیح و کارآمد. حال به چه علت و به چه انگیزه اصرار به عزل ایشان دارید؟ اگر ایشان خطایی دارند با تعامل و گفت و گو می توان آن را حل کرده و در نتیجه به سود باشگاه و منتطقه ختم گردد در غیر این صورت در این مقطع زمانی که شروع مسابقات لیگ فوتسال کلید خورده تیم فوتسال مس سونگون لطمه جبران ناپذیری خواهد دید.

6. آقای دهقان نماینده محترم جنابعالی مستحضر هستید که دفتر باشگاه در دوران نمایندگی آقای مهندس علیزاده در ورزقان بود و تمامی فعالیت های دفتری،مالی و بانکی آن در ورزقان متمرکز بود ولی به محض شروع نمایندگی حضرتعالی و نصب آقای خانی به عنوان مدیرعاملی باشگاه کلیه امور به غیر از یک عدد میز و صندلی و یک نفر به عنوان کارمند بقیه را به شهر تبریز انتقال دادند آن هم به همت والای آقای خانی چون ایشان از شهر تهران تشریف آورده بودند!! جنابعالی چرا آن موقع به انتقال و فعالیت باشگاه در تبریز اعتراض نکردید؟ لابد به اهمیت باشگاه متوجه نبودید یا اصلا باشگاه را به رسمیت نمی شناختید!! یا باشگاه را متعلق به ورزقان و منطقه نمی دانستید!! اگر به غیر از این بود اعتراضی میکردید یا مقاومتی انجام میدادید. ما که چیزی ندیدیم و نشنیدیم!!

7. آقای نماینده واقعا اگر دلتان برای منطقه و ورزقان میسوزد و خواهان رفع مشکلات منطقه ورزقان هستید خواهشمندم سفری به کرمان، رفسنجان،سرچشمه و شهر بابک بنمایید تا از پروژه های ورزشی، فرهنگی و اماکن ساخته شده یا در دست اجرا در آن مناطق بازدیدی داشته باشید آن موقع خواهید فهمید که در دوران نمایندگی خود چه غفلتی کردید و به جای دعوا با آقای نجفی دعوای زیر ساخت های ورزشی در منطقه را با مسئولین شرکت مس میکردید.

8. جناب آقای دهقانی جهت اطلاع حضرتعالی یادآور میشوم که در اواخر دوران نمایندگی مهندس علیزاده با پیگیری ایشان قرار بود استادیوم و ورزشگاه در ورزقان احداث شود و موافقت مسئولین وقت شرکت صنایع مس نیز جلب شده بود و در این راستا مدیرعامل وقت مس ایران آقای سعد محمدی به همراه فرماندار و اعضای قبلی شورای اسلامی شهر ورزقان بازدیدی در حومه ورزقان جهت انتخاب زمین و مکانی مناسب برای احداث اماکن ورزشی انجام داده بودند و زمین مورد نظر نیز انتخاب شده بود ولی متاسفانه بعد از اتمام دوره نمایندگی آقای مهندس علیزاده کسی نبود که پیگیر این مسئله باشد. متاسفانه چنین حرکتی از جانب حضرتعالی نیز انجام نگرفت. آقای دهقانی هنوز هم دیر نیست!!! اگر صلاحتان باشد به جای مسائل پیش پا افتاده اخیر این مورد را پیگیری کنید که این کار، کاریست باقیات و صالحات.

و اما کلام آخر برای برادر گرامی جناب آقای دهقانی،

برادر عزیز چنانچه قبلا نیز خدمت جنابعالی عرض کرده بودم زمان به سرعت می گذرد و قابل برگشت نیست باید از گذشته عبرت گرفت و خطایی که گذشته و گذشتگان را تکرار نکرد. چیزی به اسفند ماه نمانده و در آستانه انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی هستیم بهتر است از کارهای جنجالی دست بردارید. این کارها مثل شمشیر دولبه است ممکن است دست خودتان را نیز ببرد. همگان و افکار عمومی میدانند که این حرکتها در آستانه انتخابات حرکتهای تبلیغاتی بیش نیست. پس به خود بیایید حرکتی انجام دهید که در تاریخ ماندگار باشد.

سخن دوم با آقای حامد نجفی مدیر عامل محترم باشگاه مس سونگون ورزقان:

جناب آقای نجفی بنده شناخت زیادی از حضرتعالی ندارم ولی مدیریت جنابعالی را در باشگاه مس سونگون ورزقان به جهت موفقیت و کسب مقام سوم تیم فوتسال در لیگ برتر، موفق ارزیابی میکنم و اما به حضرتعالی نیز به عنوان برادر و اهل منطقه ورزقان سفارش دارم که فارغ از جنجالی که توسط آقای دهقانی به وجود آمده، به ورزش منطقه ورزقان-خاروانا نیز توجه داشته باشید درست است که به علت عدم وجود زیرساختهای ورزشی در منطقه نمیتوانید مسابقات لیگ برتر را در ورزقان اجرا کنید ولی باشگاه میتواند با انجام کارهای فرهنگی و ورزشی در خود منطقه در مسائل جوانان شهرستان ورود نماید و با استعدادیابی و کشف آنان از بین جوانان مستعد شهرستان و هدایت و حمایت صحیح، روی ایشان سرمایگذاری نموده تا از این طریق اهالی و جوانان منطقه نیز از وجود این باشگاه بهرمند گردند و در پی آن انشاالله در آینده نزدیک شاهد شکوفایی جوانان و زیرساختهای ورزشی در این منطقه باشیم.

ضمناً جناب آقای نجفی با توجه به ارتباطات قوی جنابعالی در سطح استان شما میتوانید با همکاری سایر باشگاه های استان و سازمانها کارهایی در شهرستان ورزقان انجام دهید که باعث ایجاد روحیه و نشاط بیشتری در بین اهالی و جوانان منطقه گردد.

و من الله توفیق


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.
نويسنده ديدگاه :

سیدعلی

1394/11/27 ، 13:10
با سلام آقای نجفی اهل ورزقان نیست او پسر آقای نجفی شهردار تبریز هست کاملا میشناسمش قبلا هم هیچ سمت و مسئولیتی در ادارات دولتی نداشته
آهای ورزقانیها به حالتون گریم میگیره اینهمه استعداد و مدیر توی منطقه ولی نجفی مراغه ای شده مدیر تنها تیمتون. متاسفم
نويسنده ديدگاه :

محسین

1394/05/02 ، 14:37
ضمن سلام و خسته نباشیدخیر باشه نشااله مثل اینکه آقای ........ برای پاشگاه مس نیز کیسه دوخته و.............. با تشکر
نويسنده ديدگاه :

کریم پور

1394/04/29 ، 18:37
با سلام و خسته نباشید به خدمت مهندس عبداله زاده .اول از همه جا دارد که از زحمات فروانی که می کشید تشکر و قدر دانی کنیم.که فراوان به فکر منطقه هستید.به نظر من نبایدبرای رسیدن به یک سری پست و مقام ها به مردم دروغ تحویل داد.ما کاری ندارم که کدام نماینده در انتخابات اینده به مجلس راه پیدا می کند یا نه ولی از همه کاندیدای انتخابات می خواهیم جو سازی دروغین نکنند.ولی این سخن اقای عبداله زاده را قبول دارم که کار های مهندس علیزاده در مورد باشگاه واقعا جای تشکر وقدر دانی داشت .وجود دفتر باشگاه در ورزقان یک امتیاز بزرگ برای منطقه ما بود ولی جای افسوس دارد کاش دفترش در ورزقان می ماند و اگه مدیر جدید هم انتخاب می کرد کاش از خود منطقه ما بود .همه کارهای مهندس سنجیده وبا فکر وتفکر بود نه با احساس !
پاسخ : با عرض سلام و نهایت تشکر از دوست خوبمان آقای کریم پور،
دیدگاهتان سنجیده و در شان مردم شریف منطقه میباشد. امیدواریم مورد توجه مسئولین امر واقع گردد.
از اینکه پیگیر مطالب سایت خودتان هستید سپاسگذاریم.
کامیاب باشید
نويسنده ديدگاه :

اب

1394/04/26 ، 22:39
چوخ بیلن کاملا درست می گوید
نويسنده ديدگاه :

آگاه

1394/04/26 ، 21:55
با سلام منتظر خبرهاي خوب در شهرداري باشيد.
نويسنده ديدگاه :

آگاه

1394/04/26 ، 17:47
بنظر من هر چقدر از عملکرد ضعیف ......... بنویسید باز کم نوشتید
آن ها یاوه گویی میکنند غافل از این که با این کارها ضعف خودشان را نشان میدهند ماکه از ......... در عمل چیزی ندیدم
یاشاسین مهندس عبداله زاده خوار اولسون اونی ایسته می ینلر شکلکشکلک
پاسخ : ممنون کاربر گرامی
از اینکه بنده رو مورد لطف خود قرار دادید قدردانی میکنم
نويسنده ديدگاه :

ورزقانلي

1394/04/26 ، 14:13
سلام در مورد سوالي كه آقاي چوخ بيلن پرسيدن بايد به صراحت عرض كنم كه بنده تقريبأ با٧٠درصداطرافيان آقاي ......... ارتباط و دوستي دارم ونظر اين عزيزان اين هست كه تا ٣يا٤ماه به انتخابات مانده كنار او هستيم تا استفاده كنيم تاخيال كنه كه بازم طرفدار داره حداقل يك ريال هم كه شده از پولي كه جمع كرده رو به باد بديم تا خيانتش به ما بي جواب هم نمونه ببينيد كلا عرض ميكنم كلمه ي د....... تمام شده هم در شهرستان هم استان هم پايتخت چه به لحاظ آينده ي سياسي و چه به لحاظ دوستي ورفاقت واحترام در مورد نماينده همه دارن ذكر و خير ميكنن واين نوشته هايي كه مي نويسم تقريبا براي همه شفاف هستش
١.توهين به امام جمعه ي محترم وولايتمدار شهرستان ورزقان
٢.توهين به مدير كل گاز استان آقاي ديني وحتي درگيري فيزيكي باايشان
٣.درگيري و اعلام مخالفت با شوراي شهروروستاها و شهردار ورزقان
٤.درگيري با فرماندار قبلي ورزقان آقاي فروغي شجاعي
٥.بي احترامي به آقاي استاندار در ورزش صبحگاهي بر سر اين كه اول من بايد حرف بزنم نه ايشان كه كار به قهر كردن هم كشيد
٦.درگيري با آقاي نجفي و مخالفت با ايشان در حالي كه در سايت خودشان در كنار آقاي نجفي شهردار و حامد نجفي عكس يادگاري آن هم با صميميت و خنده عكس گرفتن
٧.واگذاري مس مظلوم سونگون به مس آذربايجان كه خيانتي عظيم بود براي مردم اين منطقه كه هيچگاه از يادمان نميرود
٨.به وجود آوردن اختلاف دربين دو طائفه در انتخابات شورا و جابجا كردن اسم نفرات انتخاب شونده
٩.مراجعه بعضي از اهالي ورزقان و روستاها به دفتر ايشان در مورد اشتغال وجواب سربالا دادن به مردم با اين عنوان كه بريد به هركي راي دادين از اون شغل درخواست كنيد
١٠.از كار بي كار كردن يك كارگر جايگاه CNGبه علت اينكه طرفدار يك كانديداي ديگه است
١١.نحوه ي واگذاري مناقصه به پيمانكار اول و گرفتن درصد قابل توجه آن هم به صورت دلار نقدي
١٢.نحوه ي واگذاري آشپزخانه ي مس سونگون سابق به دوستان
١٣.نحوه ي برگزاري و انتخاب شوندگان آزمون استخدامي مس سونگون سابق وناحق كردن حق جوانان منطقه
١٤.انتصاب آقاي م........ي براي رياست دانشگاه آزاد ورزقان و زيان ها وصدمه هايي كه اين شخص به دانشگاه وارد كرد
١٥.پخش كارت هديه به معلمان منطقه در سال انتخابات در حالي كه سالهاي قبل از اين ولخرجي ها نداشت
١٦.قضيه ي وام ٣ميليون تومان بلاعوضي كه بايد از آقاي ......... دستور ميبردن به اداره جهاد كشاورزي خاروانا آن هم به ٣٠٠نفر كه منبع مالي آن از طرف دولت نبود كاملا شخصي بود كه دوستان اطلاع دارن كه اين پولها از كجا آمده مطمعنن كه حقوق يك نماينده در مدت ٤٨ماه كفاف اين بخششها رو نميده
١٧.عملكرد شهرداري وشورا را با اسم خود معرفي كردن
١٨.به هنگام سفر استاني رياست محترم جمهور به تبريز در تقسيم بندي اعضاي هيئت دولت براي مراجعه به شهرستانها آقاي يونسي به اهر رفتن اما آقاي دهقان يك خانم رو آورد به ورزقان
١٩.جولان دادن و قدرتنمايي ب......... نماينده در شهرستان و بي احترامي و بي ادبي به برخي از مردم منطقه در حالي كه در گذشته هيچ يك از ب........ نمايندگان قبلي ازاين قدرتنمايي ها نكردن و حتي به لحظ قيافه هم خيلي از مردم آنها رو نميشناختن ولي ب.......... اين شخص از صد فرسخي مشخص هستن به خاطر ادعاهاشون
٢٠.انگشت نما كردن شهرستان رو در بين مسؤلين استاني.
پس بنابراين آقاي ........ از انتقاد بنده ناراحت نباشيد اگر درست و بدون نيت خاصي نگاه بكنيد گفته هاي بنده درست است آقاي محمودي كه با شما به تمامي مراسم ها ميرفت الان بعداز اخراج كجاست ؟ پس تازماني با شما دوست هستن كه شما به آنها قدرت و پست بدهيد اما در مورد افراد عادي خوب فكر كرديد ب...... شما آقاي س...... دهقاني رفته روستاي ياشيل وبه يكي از روستائيان گفته كه مهندس ميگه نماينده بودن شغل خوبي نيست به بدتر از خودت رو بنداز تا اونم آخرش راي بده بهت يا نه شايد مهندس اين دوره شركت نكنه بله اگر واقعأ سياست مدار باشيد شركت نميكنيد چون اگر شركت بكنيد احتمال رد صلاحيت شدن شما به بالاي ٩٩درصد رسيده به دليل اينكه در ساير حوزه ها يا همين شهرستان خودمان هر كسي كه ٣يا ٤تا از عملكردهاي شما رو انجام داده رد صلاحيت شده ببخشيد اگر سخنان بنده تلخ بود واين را بدانيد كه سخن تلخ حقيقت را نشانگر است اگر ميخواستم شما رو گول بزنم غير ازاينها ميگفتم ودر آخر تشكر ميكنم از مدير محترم سايت
پاسخ : از بازدید و دیدگاه ارسالی متشکرم
نويسنده ديدگاه :

رحیم دل قره داغ اوشاقی از اورمیه

1394/04/26 ، 12:53
دورد بر کسانی بادکه توان وجرات تجریه و تحلیل مسایل وطنم را دارند دورد بر کسانی باد که در مقابل صاحب قدرت منطقه میتوانند حقایق را افشا نمایند نفرین بر کسانی باد که تمام مصالح منطقه را به منافع شخصی فروخته ومی فروشند
اقای عبداله زاده سلام وسپاس بنده را از دیار غربت پذیرا باش با اروزی پیروزی و بهبودی برای دلسوزان دیار قره داغ
پاسخ : با سلام متقابل خدمت دوست عزیزمان آقای رحیم دل
از لطفتان بی نهایت سپاسگذارم
در پناه حضرت حق تعالی موفق و مویید باشید
نويسنده ديدگاه :

جوان بيكار

1394/04/26 ، 10:01
در دوره بعدي ........ وجود ندارد كه ما هم وقت تلف نموده و پيش بيني كنيم!!!!
در مجلس دهم يكي از نمايندگان ادواري شهرستان ورزقان به مجلس خواهند رفت، در غير اينصورت طبق شعار هميشگي به سنگ و كلوخ رأي مي دهيم و به فرد ضعيف و ناتوان و ........ و ........ و بي ظرفيت و لجوج ........ رأي نخواهيم داد!!
پاسخ : کاربر گرامی لطفا در مورد اشخاص ادب و احترام را رعایت فرمایید متشکر
نويسنده ديدگاه :

چوخ بیلن

1394/04/26 ، 3:20
الماسیان راه نو هم مثل ورزقان آنلاین تا اطلاع ثانوی تعطیل شد

پیام الماسیان تخمدل.
امیدوارم زمانی فرا رسد که رسانه ها در شهرستان ورزقان خاروانا با پشتوانه مردمی و استقلال بیشتری ارایه خدمت نمایند

پس با این حساب یکی طرفدارهای های جناب د......... هم کنار کشید و ما روز بروز شاهد سست تر و کم رنگ تر شدن د...... هستیم شما چه پیش بینی میکنید?
* ادامه نظرات این مطلب را دیگر صفحات زیر مشاهده نمایید:

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 5
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,144,427

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.233.242.67 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل