یکشنبه 12 آذر 1402

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

50001333334389

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


مردم را نسبت به اهداف نهایی انقلاب امیدوار کنیم/ انتظارات از دولت باید محدود شود/ افتتاح 809 پروژه عمرانی استان در دهه فجر

همایش مشترک ائمه جمعه و فرمانداران آذربایجان شرقی

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر بازگو کردن دستاوردهای انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: امروز باید با کسانی که تلاش می‌کنند مردم را از نظام مایوس کنند به شکل منطقی مقابله کنیم و مردم را نسبت به  اهداف نهایی انقلاب امیدوار نگه داریم.

اسماعیل جبارزاده در همایش مشترک ائمه جمعه و فرمانداران آذربایجان شرقی که در بیت نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، ضمن محکوم کردن اهانت به ساحت پیامبر عظیم‌الشان اسلام(ص)، اظهار داشت: این حرکت‌ها از روی ناچاری برای مقابله با رشد و شکوفایی پیام بحق اسلام در بین ملت‌ها انجام می‌شود و باید برای مقابله با آنها آمادگی داشته باشیم.

وی، راه مقابله عملی با این اهانت‌ها را حرکت‌های فرهنگی و رساندن حقانیت اسلام ناب محمدی دانست و افزود: خوشبختانه امروز در سایه رهبری انقلاب اسلامی، انسان‌های حق‌طلب در تمام دنیا پیام بحق اسلام ناب را دریافت کرده‌اند و گرایش به اسلام روز به روز بیشتر می‌شود.

جبارزاده ادامه داد: همزمان با توطئه‌های خارجی برای مقابله با گرایش انسان‌ها به اسلام، در داخل کشور هم دشمنان به دنبال دسیسه‌چینی هستند و در آستانه دهه فجر زمزمه‌هایی از ناامید کردن مردم نسبت به اهداف انقلاب اسلامی به گوش می‌رسد.

وی افزود: دشمن با شبهه‌افکنی در خصوص ثمرات انقلاب و بزرگنمایی مشکلات جامعه به دنبال این است که در میان قشر جوان نسبت به عملکرد نظام و تعلق خاطر مردم به انقلاب اختلال ایجاد کند.

متن کامل فرمایشات استاندار محترم را در ادامه مطلب مطالعه نمایید ...

جبارزاده با تاکید بر این که باید دستاوردهای انقلاب اسلامی را برای مردم بازگو کنیم، گفت: دهه فجر فرصت مناسبی است که با یادآوری شرایط سیاسی، فرهنگی و اجتماعی قبل و بعد از انقلاب، با حرکت‌های مایوس‌کننده به شکل منطقی مقابله کرده و مردم را نسبت به اهداف نهایی انقلاب امیدوار کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که امروز دولتی در راس امور است که رییس آن فردی برخاسته از حوزه و روحانیت و متعلق به انقلاب و رهبری است، افزود: خوشبختانه بعد از مشکلات سال‌های گذشته با حضور میلیونی مردم دولتی بر سر کار آمد که دغدغه‌اش حفظ ارزش‌های انقلاب و آرمان شهداست.

وی با اشاره به این که این دولت در شرایط عادی بر سر کار نیامده است، افزود: دولت یازدهم در شرایطی قبول مسوولیت کرد که بحرانی‌ترین شرایط از نظر اقتصادی در 36 سال گذشته بود و رشد اقتصادی کشور به منفی 6.5 درصد رسیده بود.

جبارزاده با بیان این که متاسفانه درآمدهای کشور هنوز هم وابسته به نفت است، گفت: امروز به خاطر مشکلاتی که در فروش نفت پیش آمده شاهد فشارهای مضاعف اقتصادی بر کشور هستیم و دولت مصمم است این شرایط را به بهترین شکل مدیریت کند.

وی با یادآوری این که در سال‌های گذشته در حوزه تولید نفت و گاز سرمایه‌گذاری نشده است، افزود: دولت یازدهم 15 درصد از درآمد فروش نفت را به این امر اختصاص داده، ضمن این که 30 درصد این درآمد را نیز برای حمایت از بخش خصوصی به صندوق توسعه ملی واریز می‌کند.

جبارزاده خاطرنشان کرد: حدود 50 درصد درآمد اندک نفت به خزانه دولت می‌آید که متاسفانه بیشتر از 80 درصد آن صرف حقوق و دستمزد و 20 درصد صرف امور عمرانی می‌شود.

وی افزود: با وجود کمبود منابع و بودجه عمرانی، متاسفانه در سال‌های گذشته حجم زیادی از پروژه‌های عمرانی شروع شده و تنها در استان آذربایجان شرقی با 30 هزار میلیارد تومان پروژه نیمه‌تمام مواجهیم که با وضعیت فعلی بودجه اتمام آنها ده‌ها سال زمان می‌برد.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر این که انتظارات مردم از دولت باید محدود شود، افزود: در 36 سال گذشته این تصور به وجود آمده است که همه کارها را باید دولت انجام دهد که شاید در زمان بالا بودن درآمدهای نفتی این کار امکان‌پذیر بود اما در شرایط فعلی قابل انجام نیست.

وی با اشاره به این که دولت یازدهم مدیریت دو مقوله را برای خود واجب می‌داند، گفت: یکی از این مقوله‌ها، حوزه امنیت است که در سایه تلاش‌های صورت گرفته امروز شاهد امنیت کامل در داخل مرزهای کشور هستیم و ایران به عنوان امن‌ترین کشور دنیا شناخته می‌شود.

جبارزاده با بیان این که دومین مقوله مورد تاکید دولت، حوزه سلامت است، گفت: دولت با وجود مشکلات مالی، تامین بیمه تمام مردم را عهده‌دار شده و امروز هیچ فردی در کشور فاقد بیمه درمانی نیست.

وی با تاکید بر این که در بقیه حوزه‌ها باید مشارکت مردم را جلب کنیم و زمینه را برای حضور مردم فراهم کنیم، افزود: امروز مدیریت کارهای نیمه‌تمام با منابع دولتی امکان‌پذیر نیست، لذا باید از راه‌های جایگزین مانند واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی و جذب منابع مردم و سرمایه‌گذاران استفاده کنیم.

جبارزاده با بیان این که آذربایجان شرقی از نظر حمایت از سرمایه‌گذاری استان برتر کشور است، افزود: درهای این استان برای سرمایه‌گذاران باز است و هیچ سرمایه‌گذاری به خاطر عدم امنیت استان را ترک نکرده است.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه از افتتاح 809 پروژه عمرانی به ارزش 433 میلیارد تومان در نقاط مختلف استان در دهه فجر خبر داد و گفت: بخشی از این پروژه‌ها توسط شهرداری‌های استان اجرا شده‌اند و اعتقاد ما این است که بخش عمده‌ای از عمران شهری باید به عهده شهرداری‌ها باشد.

وی با اشاره به این که همدلی و وفاق خوبی بین ائمه جمعه، فرمانداران و مسوولان شهرستان‌ها وجود دارد، اظهار داشت: ثمره این وحدت و همدلی، امنیت کامل در استان و آرامش خاطر مردم است و جا دارد که این فضا را بیش از پیش تقویت کنیم.

جبارزاده افزود: همکاری دستگاه‌های قضایی و امنیتی با مسوولان اجرایی در بالاترین سطح خود قرار دارد و در سایه این همکاری‌ها تعدادی از مشکلات بزرگ استان حل شده است.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه مبارزه جدی با بحث قاچاق و مواد مخدر را از جمله برنامه‌های اولویت‌دار استان اعلام کرد و گفت: امروز تمام ظرفیت استان معطوف به این موضوع شده و امیدواریم با اتمام عملیات اجرایی مرکز ماده 16 تا پایان سال جاری بتوانیم سطح شهرها را از وجود پدیده اعتیاد و معتادان متجاهر پاک کنیم.

وی افزود: در بحث طرح تحول نظام سلامت نیز آذربایجان شرقی از جمله استان‌هایی است که بهترین عملکرد را داشته‌اند و با نظارت بر امور این حوزه، تخلفاتی که در گذشته وجود داشت شدیدا کاهش یافته است.

جبارزاده اضافه کرد: آذربایجان شرقی در زمینه نظارت بر طرح‌های عمرانی نیز استان برتر شناخته شده و با اهتمام ویژه گروه نظارت استانداری امروز آخرین وضعیت تمام پروژه‌های عمرانی به طور مرتب رصد می‌شود.

وی همچنین از انعقاد قرارداد نهایی ساخت آزادراه تبریز- بازرگان در هفته آینده خبر داد و گفت: این پروژه با مشارکت بخش خصوصی اجرا می‌شود.

استاندار آذربایجان شرقی به اقدامات فرهنگی استان نیز اشاره کرد و گفت: امروز نظارت کافی بر مسایل فرهنگی از جمله حجاب و نماز در ادارات دولتی انجام می‌شود و مدیریت اجرایی استان در حد توان خود به این موضوع اهتمام دارد.

وی، پاک‌دستی، قانون‌گرایی و شفافیت در عمل را ملاک انتخاب و ارزیابی مدیران استان ذکر کرد و گفت: تلاش کرده‌ایم افرادی روی کار بیایند که واجد این ویژگی‌ها باشند و خوشبختانه فرمانداران استان عمدتا از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس هستند.

جبارزاده با بیان این که در بحث دانشگاه‌ها به دنبال ایجاد دانشگاه‌های کارآفرین هستیم، افزود: تصویب ایجاد منطقه ویژه علم و فناوری امکان بزرگی برای استان است که در سایه آن شاهد هم‌افزایی دانشگاه‌ها و مراکز علمی در جهت تولید ثروت و اشتغال و افزایش صادرات خواهیم بود.

استاندار آذربایجان شرقی در پایان با بیان این که امروز در شرایط ویژه‌ای قرار داریم، افزود: قطعا این شرایط ادامه‌دار نخواهد بود و مهم این است که با وحدت، همدلی و صمیمیت بتوانیم از این برهه زمانی عبور کنیم.

در ابتدای این مراسم، معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی هدف از برگزاری نشست مشترک ائمه جمعه و فرمانداران استان را اتخاذ هم‌فکری و هماهنگی برای خدمت شایسته به مردم ذکر کرد و گفت: مردم آذربایجان ‌شرقی پیشتاز انقلاب اسلامی بوده‌اند و شایسته بهترین خدمات هستند.

سعید شبستری بر استفاده حداکثری از توان مسوولان استانی برای پیشبرد برنامه‌های دولت تاکید کرد و گفت: دولت تدبیر و امید در مدت فعالیت خود تحقق منویات رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی را سرلوحه فعالیت‌ها قرار داده و در این زمینه از حمایت‌های مقام معظم رهبری برخوردار است.


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 6
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 4,830,021

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.80.4.147 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل