یکشنبه 06 خرداد 1403

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی

دسته : مناسبت ها : ,

این است قدرت شیعه؛ این است اسلام ناب محمدی

کدام عقلی می‌توانست درک کند که زائران اندک اربعین حسینی یعنی جابر بن عبدالله انصاری و ‏همراهانش، هزار و ۴۰۰ سال بعد تبدیل به دریای خروشان چند ۱۰ میلیونی عاشقانی شود که ‏کیلومترها راه را در روز اربعین سیدالشهدا طی می‌کنند تا نشان بدهند که حسین زنده است و قیام ‏حسین در پهنه تاریخ گسترده مانده است؟

عزاداری اربعین امام حسین (ع) اربعین در کربلا راهپیمایی عظیم اربعین

قیام خونین حسینی هر ساله زنده و زنده‌تر می‌شود و تأثیرات انسانی خود را در هر زمان آشکارتر ‏می‌سازد.‏

سایت «ویکی‌پدیا» در فهرست خود از «بزرگترین اجتماعات صلح آمیز تاریخ»، گردهمائی اربعین ‏حسینی(ع) در کربلا را در صدر فهرستش قرار داده است. این سایت مرجع، آمار شرکت کنندگان ‏در پیاده روی اربعین را ۲۰ میلیون نفر ثبت کرده است. بر این اساس، باید تجمع مردم در روز ‏اربعین را بزرگ‌ترین اجتماع نه تنها مسلمانان بلکه جهان بشریت خواند، زیرا در همین فضای مجازی تصاویری از کشیش های مسیحی نیز در حرم اباعیدالله الحسین (ع) منتشر شد که نشان داد فقط مسلمان نیست که عشق حسین را در سینه دارد بلکه حسین در تار و پور هر انسان آزاده ای جای گرفته است.

‏با این وضعیت، شکی نیست که تفکر عاشورایی شیعه که معتقد به نشر روحیه انقلابی و جهادی و ‏بازتاب دعوت اسلام ناب به توحید و عدالت است، نمی‌تواند ساده از کنار این تجمع بزرگ بگذرد.‏

برای مطالعه متن کامل مقاله و تصاویر ادامه مطلب را مشاهده نمایید ...

خلأ وجود اجتماعی عظیم و جهانی که مخصوص شیعیان باشد را پیاده‌روی در ایام اربعین پر ‏می‌کند. واقعیت این است که در مراسم حج به دلیل مدیریت خاص و تسلط خاندان سعودی، امکان ‏بهره‌برداری صحیح و انقلابی از حضور میلیون‌ها مسلمان فراهم نیست. اما در عوض اجتماع اربعین ‏فرصت خوبی است که اندیشه و شعار اسلام ناب علوی و حسینی به جهانیان انتقال یابد. لذا اربعین ‏می‌تواند به عنوان یک فرصت طلایی و حائز اهمیت برای جهان تشیع به حساب آید.‏

چرا ۲۰ میلیون نفر پیر و جوان، زن و مرد، کودک و خردسال، باید ۷۰-۸۰ کیلومتر راه را با پای ‏پیاده راهی مکانی شوند که هر آن احتمال عملیات تروریستی و شهادت آنها وجود دارد؟

‏لذا راهپیمایی بزرگ شیعیان در روز اربعین را می‌توان مصداق بارزی از یک قدرت نمایی نرم دانست ‏که نمونه آن به ندرت فراهم می‌شود.‏

راهپیمایی روز اربعین


لذا حیف است اگر چنین فرصت مغتنمی بدون برنامه جمعی و بدون اعلام شعار به جهانیان از ‏دست برود. شعار و پیام اباعبدالله(ع) شعار و پیامی است که تایید هر انسان آزاده و طالب آزادگی را ‏به دنبال خواهد داشت.‏

‎ ‎کافی است از پس استبداد رسانه‌ای غرب، این پیام به گوش جهانیان برسد؛ این را سران و ‏سردمداران استکبار خوب می‌دانند که اگر پیام سیدالشهدا(ع) به مردم دنیا معرفی شود، ‏نلسون‌ماندلاها، گاندی‌ها و سرآمد آنها، خمینی‌ها  به پا خواهند خواست و جنبش‌های مقاومت از ‏بین مستضعفین و آزادی خواهان جهان پا خواهد گرفت و سلطه آنها را به زیر خواهند کشید‎.‎

روز اربعین در کربلا

راهپیمایی اربعین حسینی

پیاده روی اربعین، باطل السحر اسلام آمریکایی

 
انقلاب اسلامی فراتر از آن که یک انقلاب اسلامی با وجه شیعی صرف باشد یک انقلاب دینی با پیامی جهانی است که مخاطبان آن همه مستضعفین عالم هستند که تحت سلطه و ستم مستکبرین جهان قرار دارند.

به بیان دیگر انقلاب اسلامی واجد آرمانی جهانی است، که مخاطب آن فطرت همه انسان هایی است که به نوعی تحت انقیاد امپراطوری جهانی ثروت، قدرت و لذت قرار گرفته و دچار سطحی از خودبیگانگی و ازخدابیگانگی گشته اند. نگاه جهان شمول و عام انقلاب اسلامی برگرفته از نگاه جهانی اسلام ناب است که به دور از خط کشی های کاذب مختلف همچون قومیت، ملیت، نژاد و … انسان ها را اعضای یک پیکره واحد می داند که اگر در دین یکسان نباشند در خلقت با یکدیگر برادر هستند.

از این رو مسئولیت حمایت از همه مستضعفین عالم و رساندن پیام رهایی بخش اسلام به آنان از مهمترین کارویژه های انقلاب اسلامی بوده و هست. حرکت ها و اقدامات گروه های مختلف در جهان در سطح جنبشی و ملی در همسویی، همدلی و همنوایی با انقلاب اسلامی و حمایت های علنی مادی و معنوی انقلاب اسلامی از آنان در همین چارچوب قابل تحلیل است. یکی از محورهای اصلی فعالیت های رسانه ای و تبلیغاتی شبکه بین المللی نظام سلطه، تلاش برای شیعی جلوه دادن انقلاب اسلامی و محدود کردن مبارزات و مجاهدت های جنبش های مقاومت متأثر از آن در آرمان یک جمعیت مذهبی محدود بوده است.

 
تلاش برای مخدوش کردن و از مشروعیت انداختن نسخه مبارزاتی جهادی انقلاب اسلامی با به صحنه آوردن بدیلی مضحک، کاریکاتوری و متوحش همچون جریان تکفیری نشان از طراحی و اجرای پروژه ای عظیم و پیچیده برای به محاق بردن و منزوی کردن وجه رهایی بخشی جهانی انقلاب اسلامی و محدود کردن آن به جمعیت شیعیان جهان دارد.
 

تلاش های پیدا و پنهان نظام سلطه برای شکل دادن به گروه های متعدد تروریستی در منطقه و به خصوص در عراق و سوریه و کمک های گسترده رسانه های دیداری، نوشتاری و سایبری غرب برای انتشار جنایات فجیع و مشمئزکننده گروه های تروریستی رنگارنگ همچون داعش و جبهه النصره، نشان دهنده انگیزه های شکل گیری این گروه ها است که یکی از مهمترین آنها مخدوش کردن چهره نورانی اسلام ناب به عنوان آخرین و مستحکم ترین دین الهی و سنگر مقاومت در برابر اندیشه الحادی و فرهنگ مادی غرب است.

بزرگترین اجتماع بشری با ویژگی هایی استثنایی، باطل السحر این افسون شیطانی است که با همت مردان و زنان عاشق و تحمل سختی و دشواری فراوان، چهره ای روشن از اسلام ناب به جهانیان نشان می دهد و جهان را در برابر تابلویی زیبا از حقیقت اسلام و پیروان واقعی آن قرار می دهد.

در واقع جهانیان با دیدن این رویداد عظیم و جلوه های زیبای معنوی و ابعاد انسانی آن، مشتاق آشنا شدن با حقیقت قیام کربلا می شوند و این موضوع زمینه سازی درخشش پر فروغ تر حقیقت اسلام ناب را در سراسر جهان فراهم خواهد نمود و نسخه های اسلام آمریکایی همچون جریان تکفیری را به محاق خواهد برد.

اریعین در کربلا


تصمیم دو نواجوان آذری قبل از ورود به کربلا

در راهپيمايي اربعين امام حسين (ع) صحنه‌هايي مشاهده كرديم كه بسيار آموزنده بود، هم از نظر فردي و هم از نظر اجتماعي، در بين راه برچسب‌هايي با عكس مقام معظم رهبري و با عنوان اينكه شيعه و سني برادر هستند بين راهپيمايان اربعين پخش كرديم، يكي از زائران تا چشمش به عكس رهبر انقلاب اسلامي افتاد گفت: عكس آقا جانمان است، لطفا به كوله پشتي من بچسبان و تعدادي هم براي اعضاي كاروان به ما بدهيد.

به عنوان مثال؛ دو نوجوان آذري‌زبان كه از ايران عازم كربلا بودند، قبل از خروج از مرز مهران تصميم گرفته بودند حال كه زائر امام حسين (ع) شدند، نماز ياد بگيرند و از اين پس نماز بخوانند.

اين دو نوجوان بعد از ظهر وارد چادر بسيج شده و هم‌زمان نماز صبح، ظهر و عصر را با يكديگر تمرين مي‌كردند و قرار گذاشتند كه از اين پس نماز بخوانند و اين نشان مي‌دهد‌‌ همان جمله‌اي كه در وصف امام حسين (ع) گفته مي‌شود «ان الحسين مصباح الهدي و سفينة النجاة» يعني امام حسين (ع) چراغ راهنماي انسان و كشتي نجات است، نشان مي‌دهد، هنوز هم عده‌اي را از گمراهي و جهالت نجات مي‌دهد و به سوي دين و نماز راهنمايي مي‌كند.

يا در يكي از موكب‌هاي عراقي كه با اصرار جلوي اتوبوس زائران امام حسين (ع) را گرفته و به آن‌ها اطعام داده و با اصرار التماس مي‌كرد كه خرماهاي نذري را هم بخورند هم با خود ببرند. بعد اعلام كرد، من خودم در زمان جنگ تحميلي به دست ايراني‌ها اسير بودم و اكنون نذر كرده‌ام براي امام حسين (ع) نذري بدهم و زائران ايراني را همچون برادر خود دوست داشته باشم و اين درس بسيار بزرگي است كه با محوريت امام حسين (ع) به افراد داده شده است.

به گفته يكي از همراهان اين سفر، مردم مظلوم عراق ذاتا‌ انسان‌هاي محترم و باشخصيتي هستند كه متأسفانه در زمان رژيم ستمگر صدام و پس از آن در زمان اشغال آمريكايي‌ها، شخصيت آن‌ها دچار خدشه شده و امروز به بركت امام حسين (ع) احساس شخصيت مي‌كنند و خدمت‌رساني به زائران امام حسين (ع) را براي خود افتخار مي‌دانند.

مردم عراق احساس عجيبي نسبت به اربعين امام حسين (ع) دارند و معتقدند اگر عمده پس‌انداز خود در طول سال را براي خيرات كردن و نذري دادن در اربعين خرج كنند، باعث بركت در مال و زندگي آن‌ها مي‌شود و لذا با خلوص نيت و با كمال ميل به زائران امام حسين (ع) اطعام مي‌دهند و يا خدمات مختلفي ارائه مي‌كنند.

عزاداری اربعین در کربلا


حركت ديگري كه در بين‌الحرمين امام حسين (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) مشاهده كردم اين بود كه هيئتي از منطقه آزادشده آمرلي در عراق در قالب موكب عزاداري در بين‌الحرمين سينه‌زني مي‌كردند كه در نوحه خود به اين مضمون اشاره داشتند كه با حكم مرجعيت عراق و با محور امام حسين (ع) و حضرت اباالفضل (ع) توانسته‌اند بر داعشي‌ها پيروز شده و منطقه آمرلي را آزاد كنند و پس از مدتي سينه‌زدن، مداح اين هيئت ابتدا به زبان عربي شرح مختصري از اشغال آمرلي توسط داعش و سپس آزاد شدن به وسيله جوانان آن منطقه را اعلام كرد و حتي نام دو شهيد منطقه را نيز در بين‌الحرمين ذكر كرد و پس از آن به زبان فارسي براي ايرانيان اعلام كرد كه آمرلي منطقه شيعه‌نشين در عراق است و پس از تقديم دو شهيد ۲۰ و ۲۱ ساله از دست داعشي‌ها آزاد شد كه در پي اين گفته، ساير افراد حاضر در بين‌الحرمين با نشان دادن دو انگشت به علامت پيروزي و يا به قول عرب‌ها «النصره» حمايت خود را از برادران خود نشان دادند.

هنگام ورود يكي از كاروان‌هاي ايراني به كربلا كه مصادف با بعد از نماز مغرب و عشاء با صداي انفجار شديد مواجه شد كه در پاسخ به اين حركت، همه شعار مي‌دادند: «لبيك يا حسين» و «حسين حسين شعار ماست، شهادت افتخار ماست»؛ يعني دشمنان بدانند كه پيروان امام حسين (ع) از شهادت در راه خدا نمي‌ترسند و اين درس بزرگ عاشوراست كه هرگز از دشمن نترسند و اين رمز پيروزي ايران در جنگ تحميلي و حتي برادران عراقي در مقابل با اشغال آمريكايي‌هاست و تا زماني كه راه امام حسين (ع) را ادامه دهند، هيچ كشوري و هيچ جرياني نمي‌تواند بر آن‌ها غلبه كند.

جمع بندی

همایش عظیم پیاده روی اربعین حسینی، همچون اصل رویداد دارای ابعاد گوناگون عظیمی است که نیازمند بررسی همه جانبه است. آنچه در انتها می توان گفت این است که رخداد واقعه عاشورا در سال ۶۱ هجری به سان موجی است که از نقطه ای آغاز شد و با گذشت زمان هر بیشتر و پر قدرت به پیش می رود و در سطح جهان گسترش می یابد و راهپیمایی اربعین حسینی تنها نشان دهنده گوشه ای از این موج خروشان است که به تدریج آینده جهان و بشریت را رقم خواهد زد، همانگونه که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) می فرمایند:
 
«اولین جوشش‌های چشمه‌ی جوشان محبت حسینی – که شطّ همیشه جاری زیارت را در طول این قرن‌ها به راه انداخته است – در اربعین پدید آمد. مغناطیس پُرجاذبه‌ی حسینی، اولین دل‌ها را در اربعین به سوی خود جذب کرد؛ رفتن جابربن‌عبداللَّه و عطیّه به زیارت امام حسین(ع) در روز اربعین، سرآغاز حرکت پُربرکتی بود که در طول قرن‌ها تا امروز، پیوسته و پی‌درپی این حرکت پُرشکوه‌تر، پُرجاذبه‌تر و پُرشورتر شده است و نام و یاد عاشورا را روزبه‌روز در دنیا زنده‌تر کرده است.»

http://anaj.ir/files/images/xarm2.png.pagespeed.ic.aN1dXFkg4E.png


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 23
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,271,194

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.238.112.198 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل