یکشنبه 12 آذر 1402

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

50001333334389

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی

دسته : تبریز ,

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از پیگیری برای راه‌اندازی بیمارستانی یک هزار و 500 تختخوابی در تبریز خبر داد و گفت: بر این اساس تعداد 6 بیمارستان 250 تختخوابی در زیر‌مجموعه این بیمارستان بزرگ احداث می‌شود‌ .

دکتر محمد حسین صومی

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، دکتر محمدحسین صومی در نشست خبری طرح تحول نظام سلامت با اشاره به اینکه بیشترین بخش نارضایتی در بیمارستان‌های دولتی مربوط به حوزه هتلینگ است، اظهار کرد: به همین دلیل در تلاش برای بهسازی هر چه بیشتر محیط بیمارستان‌ها و ایجاد محیطی فرح‌بخش برای بیماران هستیم.

وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های دانشگاه علوم پزشکی برای حل این موضوع بازسازی و نوسازی بیمارستان‌های قدیمی است، گفت: مثلا بیمارستان شهید قاضی تبریز که مخصوص بیماران مبتلا به سرطان است و ساختمان آن عمری 35 ساله دارد، بازسازی شده و بهمن ماه امسال تعمیرات آن به اتمام می‌رسد.

صومی همچنین با اشاره به اینکه پیش از این 40 درصد از روستاهای استان فاقد خانه بهداشت و پزشک بود، تصریح کرد: در حال حاضر این مشکل نیز بر طرف شده و 400 مرکز بهداشتی و درمانی در این مناطق فعال است.

مس سونگون به وعده خود درباره بیمارستان ورزقان عمل نکرد

این مقام مسئول در مورد آخرین وضعیت بیمارستان ورزقان تصریح کرد: با وجود اینکه مس سونگون برای کمک به احداث این بیمارستان قول داده بود ولی متاسفانه به تعهدات خود عمل نکرده و قصد داریم با ایجاد چهار تخصص، طی چند ماه آینده این بیمارستان را نیز فعال کنیم.

متن کامل سخنان دکتر صومی لله لو را در ادامه مطلب مطالعه نمایید ...

تاکید بر بحث بومی‌گزینی در دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید بر بحث بومی گزینی در دانشجویان پزشکی این دانشگاه یادآور شد: طی 30 سال گذشته با وجود تربیت خیل عظیمی از دانشجویان پزشکی شاهد کوچ آنها از روستاها به تبریز و به تبع آن از تبریز به تهران بودیم که با سیاست‌های جدید مبنی بر ضرورت گذراندن دو تا سه برابر مدت تحصیل برای خدمت در منطقه، بدین ترتیب ماندگاری گروه پزشکی در استان نیز افزایش می‌یابد.

27 درصد نارضایتی مردم از بهداشت و درمان به برخوردهای ناصحیح از سوی نیروی انسانی و کادر پزشکی با بیماران است.

صومی با قبول این مطلب که ما در حوزه کیفیت خدمات‌دهی به بیماران مشکلاتی داریم و این نقد به مجموعه علوم پزشکی وارد است، اظهار کرد: طبق نظرسنجی 73 درصد از مردم از مجموعه خدمات رضایت دارند و 27 درصد نارضایتی مربوط به برخوردهای ناصحیح از سوی نیروی انسانی و کادر پزشکی با بیماران است.

وی با بیان اینکه شاید حذف بهیار و واگذاری وظایف آنها به پرستاران علت بخشی از این برخوردهای نامناسب است، گفت: فشار زیادی بر روی پرستاران تحمیل می‌شود و این مشکل باعث کاهش کیفیت خدمات پزشکی شده است.

راه‌اندازی بیمارستان یک هزار و 500 تختخوابی در تبریز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز همچنین در بخش دیگری از سخنان خود از پیگیری برای راه‌اندازی بیمارستانی یک هزار و 500 تختخوابی در تبریز خبر داد و تصریح کرد: این طرح، موضوعی کلان است که مجموعه شهرداری و شورای شهر تبریز نیز موافقت ضمنی خود را برای کمک به احداث این بیمارستان عنوان کرده‌اند.

وی افزود: بر این اساس تعداد 6 بیمارستان 250 تختخوابی در زیر مجموعه این بیمارستان بزرگ احداث می‌شود که می‌تواند تبدیل به نگین بیمارستان‌های منطقه شود.

بهره‌برداری از بیمارستان هریس طی یک سال آینده

صومی به بازسازی بیمارستان‌های فرسوده در شهرستان‌های استان نیز اشاره کرد و گفت: بیمارستان هریس نمونه‌ای از این موارد است که با وجود تاکید بر مقاوم‌سازی آن، ما با تخریب آن موافق‌ترین و هم‌اکنون نقشه نهایی احداث آن در حال آماده‌سازی است.

وی ادامه داد: برای احداث این بیمارستان 5 میلیارد تومان اعتبار از محل ماده 12 تامین شده و همچنین 2.5 میلیارد تومان نیز از سوی دانشگاه علوم پزشکی برای آن در نظر گرفته شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز افزود: سعی داریم تا آغاز هفته سلامت حداقل درمانگاه بیمارستان هریس افتتاح شود و به طور نهایی طی یک سال آینده ساخت آن به پایان برسد.

کاهش 8 درصدی سزارین در آذربایجان‌شرقی

وی با اشاره به پرداخت هزینه‌های زایمان طبیعی توسط دولت، افزود: با اجرای این طرح میزان سزارین از 56 درصد در سال گذشته به 48 درصد در سال‌ جاری رسیده که موفقیت بسیار بزرگی در حوزه بهداشت و درمان محسوب می‌شود.

بعد نظارتی ما در بیمارستان‌های خصوصی و در مورد پزشکان مطلوب نیست

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه قبول داریم بعد نظارتی ما در بیمارستان‌های خصوصی و در مورد پزشکان مطلوب نیست، گفت: با طرح تحول نظام سلامت پزشکان حق مطالبه هیچ ریالی از بیمار ندارند و فقط یک مورد شکایت طی این مدت در استان داشته‌ایم که به طور قطعی اثبات شده و مورد برای پیگیری قضایی به دادگاه ارجاع داده شد.

بهره‌برداری از 147 خانه بهداشت تا دهه فجر در آذربایجان‌شرقی

وی از برنامه‌ریزی برای ساخت 147 خانه بهداشت در استان خبر داد و اظهار کرد: هم‌اکنون 50 درصد از عملیات ساخت این تعداد تمام شده ‌و تا پایان آذرماه جاری احداث 100 مورد از این خانه‌های بهداشت تمام شده و بقیه نیز تا دهه فجر امسال افتتاح می‌شوند.

کاهش تعداد ورود گردشگران سلامت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از کاهش تعداد ورود گردشگران سلامت به تبریز خبر داد و تصریح کرد: طی جلسه‌ای مصوب شد نرخ واحدی برای گردشگران سلامت تعیین کنیم و سقف آن نیز مشخص شد، پس احتمال اینکه افزایش تعرفه‌ها موجب ریزش گردشگران سلامت شده، منتفی است.

صومی افزود: در حال حاضر در پی بررسی علت این موضوع هستیم و چیزی که واضح است این گردشگران از خدمات جنبی و پاراکلینیک‌ها نارضایتی داشتند.

اورژانس بیمارستان امام رضا(ع) در تبریز ظرفیت این تعداد مراجعه کننده را ندارد

وی با بیان اینکه این موضوع از دغدغه‌های من هم است، گفت: اورژانس بیمارستان امام رضا(ع) در تبریز ظرفیت این تعداد مراجعه کننده را ندارد و باید وسعت آن سه برابر افزایش یابد، در غیر این صورت از لحاظ تعداد نیرو برای خدمات‌رسانی مشکلی نداریم.

رتبه ششم پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تبریز

صومی در بخش دیگری از سخنان خود به رتبه ششم پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در بین دیگر دانشگاه‌های علوم پزشکی در کشور اشاره کرده و اظهار کرد: سه و نیم درصد از درآمد ناخالص ملی باید برای پژوهش تخصیص داده شود که در حال حاضر تنها نیم درصد به این بخش تزریق می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: ولی علوم پزشکی تبریز با درآمدهای اختصاصی از دانشگاه این مشکل کمبود بودجه را تا اندازه‌ای برطرف می‌کند.

وی افزود: امسال 2.5 میلیارد ریال بودجه پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تبریز است در حالی که ما 8 میلیارد ریال برای پژوهش هزینه کرده‌ایم.

آغاز احیای دانشگاه ربع رشیدی تبریز

صومی با اشاره به زمان آغاز احیای دانشگاه ربع رشیدی تبریز گفت: طی جلسه فعال‌سازی احیای ربع رشیدی اعلام کردیم که به شرطی وارد این طرح می‌شویم که این دانشگاه در حد جایگاه واقعی ربع رشیدی باشد و مثلا چند زبان زنده دنیا در آن فعال باشد.

دانشگاه علوم پزشکی در برابر اتفاقات بیمارستان‌های خصوصی مسئول است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در خصوص نظارت بر عملکرد بیمارستان‌های استان، افزود: تمام بیمارستان‌ها اعم از خصوصی و دولتی تحت نظارت این دانشگاه هستند و هر اتفاقی که در این بیمارستان‌ها می‌افتد بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی تبریز مسئول است.


کلید واژه ها :
محمدحسین صومی , محمد حسین صومی , صومی ورزقان , دکتر صومی , صومی لله لو , نارضایتی در بیمارستان‌ها , دانشگاه علوم پزشکی , دانشگاه علوم پزشکی تبریز , بیمارستان شهید قاضی تبریز , بیمارستان ورزقان , آخرین وضعیت بیمارستان ورزقان , مس سونگون , بومی‌گزینی دانشگاه علوم پزشکی تبریز , بهداشت و درمان , بیمارستان یک هزار و 500 تختخوابی تبریز , رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز , بیمارستان هریس , گردشگران سلامت , بیمارستان امام رضا(ع) تبریز , دانشگاه ربع رشیدی تبریز ,
ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 4
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 4,830,035

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.80.4.147 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل