سه شنبه 08 اسفند 1402

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


استاندار آذربايجان شرقي:
كارنامه بنياد مسكن در مناطق زلزله‌زده، نقطه شاخص عملكرد دولت جمهوري اسلامي است

استاندار آذربايجان شرقي با تشكر ويژه از بنياد مسكن انقلاب اسلامي در موضوع بازسازي مناطق زلزله‌زده استان، اظهار داشت: بعد از وقوع زلزله و آغاز مراحل بازسازي، هيچ‌كس فكر نمي‌كرد كه بنياد مسكن صاحب چنين قابليت بالايي باشد و اكنون كارنامه اين نهاد به عنوان نقطه شاخص عملكرد دولت جمهوري اسلامي محسوب مي‌شود.

 

بقیه خبر را در ادامه مطلب مشاهده نمایید ...احمد عليرضابيگي ظهر امروز (دوشنبه) در ديدار با مديران بنياد مسكن آذربايجان شرقي، با تبريك 21 فروردين، سالروز افتتاح حساب 100 حضرت امام(ره) و تاسيس بنياد مسكن انقلاب اسلامي، گفت: در اين فرصت از مجموعه بنياد مسكن استان و تمام كساني كه در اين حركت بزرگ نقش داشته‌اند و همچنين جماعتي كه به عنوان خيرين، بنياد مسكن را همراهي كرده‌اند قدرداني مي‌كنيم.

وي با اشاره به فرمان امام خميني(ره) مبني بر افتتاح حساب 100 و رسيدگي به مسكن محرومان، افزود: اين فرمان، نشانه‌اي از توجه انقلاب اسلامي به توده‌هاي ضعيف و محروم بود و بنياد مسكن نيز به عنوان ميراث ماندگار امام راحل، در مقاطع تاريخي مختلف به ويژه در دولت‌هاي نهم و دهم توانسته كارهاي باارزشي را به نتيجه برساند.

عليرضابيگي با بيان اين كه در دولت‌هاي نهم و دهم به واسطه سياست‌هاي محروميت‌زدايي، شرايط بهتري براي بنياد مسكن در انجام رسالت‌هاي خود فراهم شد، افزود: دولت جمهوري اسلامي توجه ويژه‌اي به فراهم كردن شرايط بهتر و ايجاد تحول در زندگي مردم دارد و بنياد مسكن از جمله نهادهايي است كه توانسته در اين زمينه كارهاي بزرگي انجام دهد.

استاندار آذربايجان شرقي در ادامه خاطرنشان كرد: امروز به واسطه همت بنياد مسكن شاهد تحول در سيماي روستاها هستيم و كارنامه اين نهاد در استان آذربايجان شرقي به ويژه در هشت سال اخير، كارنامه‌اي درخشان و تاريخي است.

وي افزود: تا به حال بيش از 50 درصد خانه‌هايي كه مي‌تواند سوژه خدمات بنياد مسكن در روستاها و شهرهاي كوچك آذربايجان شرقي باشد مقاوم‌سازي شده و انجام اين كار بزرگ در هشت سال گذشته بسيار باارزش است.

عليرضابيگي با بيان اين كه اقتصاد روستا نقش تعيين‌كننده‌اي در توليد ناخالص داخلي كشور دارد، ادامه داد: تحول در اقتصاد روستايي و ايجاد شرايط مناسب براي دلبستگي مردم به روستاها يك نقطه موفقيت محسوب مي‌شود و خوشبختانه در بحث مسكن كه يكي از مصاديق اين امر است، توفيقات باارزشي به دست آمده است.

وي اظهار داشت: كارهايي كه در زمينه ارتقاي زندگي روستايي در كشور ما انجام شده در مقايسه با كشورهاي همسايه، كارهاي چشمگيري بوده و شرايط بهتري از جهت نرم‌افزاري و سخت‌افزاري در روستاهاي ما فراهم شده است؛ در حالي كه در برخي از اين كشورها موضوع توسعه روستايي اصلا در دستور كار قرار ندارد.

عليرضابيگي تاكيد كرد: روستاها در زمينه حوادث طبيعي بايد از دو بعد مورد توجه قرار گيرند؛ نخست ترغيب و تشويق مردم به مقاوم‌سازي خانه‌هاي خود و دوم ايجاد شرايط لازم براي اين كار.

استاندار آذربايجان شرقي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به عملكرد بنياد مسكن در مناطق زلزله‌زده استان، گفت: زلزله ارسباران نمونه بارزي از نتيجه توجه نكردن به شرايط فراهم شده براي مقاوم‌سازي بود كه بحران‌هايي را براي كشور ايجاد كرد؛ البته ظرفيت‌هاي انقلاب اسلامي به نحوي است كه توانست اين آسيب را به فرصتي براي عمران و آباداني مناطق زلزله‌زده تبديل كند.

وي افزود: بازسازي مناطق زلزله‌زده استان با وسعت زيادي كه داشت، كار بسيار سنگيني بود و در ابتداي امر هيچ‌كس فكر نمي‌كرد كه بنياد مسكن، صاحب چنين توانايي عظيمي باشد؛ اما اكنون كارنامه اين نهاد به عنوان نقطه شاخص عملكرد دولت جمهوري اسلامي محسوب مي‌شود.

عليرضابيگي تصريح كرد: زلزله ارسباران ثابت كرد كه جمهوري اسلامي ايران يكپارچه است و مرزبندي‌هاي سازماني و قومي در هنگام حوادث از ميان برداشته و همه براي درمان آسيب‌ها در يك نقطه از كشور بسيج مي‌شوند.

عليرضابيگي، قدرت بسيج مردمي را از بزرگترين ظرفيت‌هاي انقلاب اسلامي دانست و افزود: اين قابليت در حوادث بزرگ بسيار بيشتر از امكانات و تجهيزات كارآيي دارد و اين همان چيزي است كه كشورهاي ديگر از آن بي‌بهره هستند.

وي با اعلام آمادگي استان براي انتقال تجربيات خود در موضوع بازسازي مناطق زلزله‌زده به كشورهاي ديگر، اظهار داشت: در سفر هيأت اقتصادي استان به استان ارزروم اين موضوع را به طرف تركيه‌اي اعلام كرديم و در تفاهم‌نامه‌هاي امضا شده نيز بر اين امر تاكيد شد.

استاندار آذربايجان شرقي در پايان با تاكيد بر حفظ روحيه نهادي در مجموعه بنياد مسكن انقلاب اسلامي، گفت: تركيب نهادي بنياد مسكن، ظرفيت بزرگي است كه توانسته است با انعطاف كامل و فارغ از سيستم اداري، كارهاي بزرگي را به نتيجه رسانده و محل اعتماد مردم و خيرين قرار گيرد.

محمدي، مديركل بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان هم در اين ديدار گزارشي از عملكرد اين بنياد در سال گذشته و همچنين گزارشي از روند بازسازي مناطق زلزله‌زده استان ارايه كرد و از اتمام بازسازي اين مناطق تا تير ماه سال جاري خبر داد.


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 5
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,023,556

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.235.145.108 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل