سه شنبه 28 فروردین 1403

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


گزارش تحلیلی در خصوص آخرین لحظات مذاکرات هسته ای

مذاکرات ایران با 1+5

زمان اندکی تا مشخص شدن نتیجه بیش از یک سال مذاکره ایران با 1+5 باقی مانده است. در این بین هم جمهوری اسلامی ایران و هم آمریکا به دنبال دستیابی به توافقی خوب و رعایت خطوط قرمز خود هستند و این در حالیست که توافق خوب برای هر کدام به معنی عدول طرف مقابل از خطوط قرمز خود می باشد. با نگاهی اجمالی نسبت به مواضع مسئولان آمریکایی می توان به تعلیق تاسیسات هسته ای ایران، عدم گسترش این تاسیسات، توقف روند پیشرفت و توسعه هسته ای و تقلیل مقدار و سطح غنی سازی به عنوان چارچوبی از خطوط قرمز آمریکا اشاره کرد. حال سوال اینجاست که در مقابل زیاده خواهی های ایالات متحده، خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران چیست و مذاکرات از طرف ایران با چه منطق و روندی پیش می رود.

خطوط قرمز مشخص شده توسط رهبری در سهولت زندگی مردم نمود خواهد یافت 

منصور حقیقت پور، نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس در پاسخ به سوال خبرنگار تبریز بیدار در خصوص اینکه خطوط قرمز تعیین شده برای مذاکرات چیست گفت: اصل غنی سازی، حجم غنی سازی، ذخایر هسته ای داخل کشور، حفظ تاسیسات هسته ای و برداشتن تمام تحریم ها خطوط قرمزی است که از طرف نظام برای مذاکره کنندگان تعیین شده است و اگر با انصاف نگاه کنیم میبینیم که رعایت این خطوط در صرفا جهت حفظ منافع ملی هستند و نفع آن برای مردم خواهد بود.

وی افزود: ارتقا جایگاه علمی کشور، تولید برق، دست کشیدن از سوخت فسیلی، تولید رادیو دارو و شیرین کردن آب از مواردی هستند که در صورت تحقق، مستقیما مردم را منتفع خواهند کرد.

متن کامل را در ادامه مطلب مطالعه نمایید ...

تاکید رهبری بر لغو هم زمان تحریم هاست

 محمد اسماعیل سعیدی، نماینده مردم تبریز در مجلس هم در گفتگو با خبرنگار تبریز بیدار در خصوص آخرین وضعیت مذاکرات گفت: وضعیت فعلی مذاکرات با طرح مسایل جدید از سوی آمریکا پیچیده تر شده است و  طبق  پیش بینی ها ، عهد شکنی، بدقولی و بدعهدی در دستور کار طرف آمریکایی قرار گرفته است و  علیرغم توافقات ضمنی که قبلا  انجام شده، موضوعات جدیدی مطرح شده است.

 سعیدی در ادامه گفت: طرف غربی زیر بار لغو تحریم  نمی رود  و لغو برخی از تحریم ها را  به سالهای آینده موکول می کند که این موضوع با دیدگاه مقام معظم رهبری در خصوص لغو همزمان تحریم ها در تضاد است.

نماینده ملت در بهارستان اظهار داشت: انتظار پیشنهادهای جدیدی از سوی آمریکا میرفت که طرف آمریکایی با بهانه های واهی همچون انتخابات اخیر آمریکا سعی در فرافکنی دارد.

وی با اشاره به اینکه هدف طرف غربی باقی گذاشتن پوسته و ظاهری از مقاصد هسته ای ایران است گفت:  با توجه به اقتضائات کشور علاوه بر نیاز های کنونی  کشور باید به فکر آینده هسته ای خود نیز باشیم و اجازه منع گسترش تاسیسات هسته ای را به طرف غربی نمی دهیم.

سعیدی با اشاره به اینکه رهبری خطوط کلی مذاکرات هسته ای را ترسیم می کنند افزود: رهبری خطوط کلی مذاکرات را تعیین می کنند اما گروه مذاکره کننده و برخی مقامات مسئول باید بدانند که طبق قانون هر توافقی باید در مجلس تصویب شود؛ این همان سخنی است که طرف غربی به صراحت اعلام می کند هرگونه توافقی نیازمند تصویب در کنگره است؛ لذا دیپلمات های کشورمان نیز باید بر این مهم آگاه باشند.

 

رمز توافق برد- برد کوتاه آمدن طرف غربی از زیاده خواهی است

استاد دانشگاه تبریز از ابراز علاقه ظاهری طرفین برای توافق خبر داد و رمز حصول توافق را کوتاه آمدن طرف غربی از زیاده خواهی ها دانست.

روح الله متفکر آزاد با اشاره به خطوط قرمز نظام در خصوص مذاکرات هسته ای خاطر نشان کرد در صورتی که توافقی با در نظر گرفتن این خطوط قرمز انجام شود قطعا توافق مبارکی خواهد بود.

دبیر هم اندیشی اساتید دانشگاه تبریز، حصول نتیجه احتمالی را حاصل زحمات گروه مذاکره کننده فعلی و قبلی خواند و یاد آور شد: در صورت عدم حصول نتیجه زحمات گروه مذاکره کننده فعلی و سابق نفی نمی شود و در واقع نشاندهنده چهره واقعی طرف غربی است.

این استاد دانشگاه یادآور شد: در جریان مذاکرات هر گاه رهبری احساس نموده اند که احتمالا منافع مردم در خطر باشد، با موضع گیری در مقابل زیاده خواهی طرف غربی نشان داده اند که از منافع مردم عدول نمی کنند.

وی در ادامه با توجه به اهداف غرب از مقابله با پرونده هسته ای ایران گفت: فتوای رهبری در خصوص حرام بودن استفاده از سلاح هسته ای کافیست تا طرف غربی قانع شود که هدف ایران از فن آوری هسته ای صرفا صلح آمیز است.

 

در صورت عدم توافق هر دو طرف ضرر خواهند کرد

در همین راستا عزیز جوانپور در مصاحبه با ائل پرس با اشاره به اینکه اختلافات مبنایی ایران و آمریکا بسیار فراتر از موضوع هسته است گفت: اگر  اختلافات در مسائل هسته ای نیز حل شود در سایر مسائل به قوت خود باقی است. اخیرا شاهد بودیم در مسائل حقوق بشر لابی های صهیونیستی بسیار فشار وارد می کنند و در حالی که نقض آشکار حقوق بشر در غزه نادیده گرفته شده ولی بدون داشتن مدرک محکمه پسند ایران را  به نقض حقوق بشر محکوم  میکنند.

این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه  طرف های غربی از ابزارهای تحریم نتایجی گرفته اند و نمی خواهند این ابزارها را از دست بدهند در خصوص نتیجه عدم توافق بین ایران و 1+5 خاطر نشان کرد: قطعا هر دو طرف در صورت عدم توافق ضرر خواهند کرد. اکنون فرصت های اقتصادی زیادی در ایران وجود دارد و شرکت های اروپایی تمایل زیادی برای فرصت های سرمایه گذاری در ایران نشان داده اند، اقتصاد اروپا نیز نیاز فراوانی برای تعامل با ایران دارد. طرف غربی تلاش بسیاری کرد تا ایران را مجبور به عقب نشینی کند اما ایستادگی مردم ایران موجب شده تا به این نتیجه برسند که نمی توانند هر مساله ای را به این کشور تحمیل کنند و مسلم است که امروز ایران یک کشور قدرتمند و تاثیر گذار در منطقه و جهان می باشد.

 

تبریز بیدار


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 7
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,136,689

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.233.242.67 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل