سه شنبه 08 اسفند 1402

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


استاندار آذربایجان شرقی:
عظمت عاشورا در تمام زمان‌ها جاری و ساری است
 

بقیه متن را در ادامه مطلب مشاهده فرمایید ...

 

استاندار آذربایجان شرقی گفت: عاشورا تنها بخشی از تاریخ نیست؛ بلکه یک فرهنگ است که عظمت آن در تمام زمان‌ها جاری و ساری است.

احمد علیرضابیگی سه‌شنبه شب در جمع عزاداران حسینی مسجد آل‌محمد(ع) خیابان قدس تبریز، افزود: انقلاب اسلامی ما به خاطر اتصال به فرهنگ عاشورا بر قدرت طاغوتی آن زمان پیروز شد و برای ما که این انقلاب را درک کرده‌ایم عظمت عاشورا به خوبی قابل لمس است.

وی پیروزی خون بر شمشیر را شعار ماندگار عاشورا دانست و اظهار داشت: در جنگ هشت روزه غزه نیز مردمی با پشتوانه فرهنگ عاشورا و الهام از انقلاب اسلامی این شعار را به منصه ظهور رساندند.

علیرضابیگی با بیان این که رژیم صهیونیستی برای پیروزی در جنگ غزه برنامه‌ریزی کرده بود، افزود: اسراییل چهار گزینه را برای حمله نظامی پیش رو داشت؛ ایران، سوریه، جنوب لبنان و نوار غزه و در نهایت ضعیف‌ترین گزینه را انتخاب کرد و تصور می‌کرد که در این منطقه هیچ مقاومتی در مقابل او نخواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در این جنگ دنیا ضرب شست جمهوری اسلامی را احساس کرد و حاکمان عرب که غیرت و شرف خود را به حراج گذاشته‌اند کوچکترین حرکتی انجام ندادند.

علیرضابیگی با اشاره به پشتیبانی جمهوری اسلامی از مقاومت اسلامی مردم فلسطین اظهار داشت: در شرایطی که ادعا می‌شد گنبد آهنین اسراییل غیرقابل نفوذ است موشک‌های فجر 5 ایرانی این گنبد را در هم شکستند و پیش از آن هم پهباد ایرانی حزب‌الله لبنان در فضای تل‌آویو به پرواز درآمده بود.

استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد: در این جنگ هم ایران و هم اسراییل توان نظامی خود را امتحان کردند و رژیم صهیونیستی فهمید که در صورت حمله به ایران اتفاقات دیگری خواهد افتاد.

وی با اشاره به اظهارات وزیر خارجه آمریکا که گفته بود ما در هر نقطه جهان رد پای جمهوری اسلامی را می‌بینیم، بیان کرد: دشمن همواره در محاسبات خود دچار اشتباه می‌شود چرا که تصور می‌کند ما به دنبال سلاح هسته‌ای هستیم.

علیرضابیگی افزود: سلاح هسته‌ای نمی‌تواند برتری یک کشور را تضمین کند همچنان که نتوانست جلوی فروپاشی شوروی را بگیرد.

وی تصریح کرد: قدرت جمهوری اسلامی به خاطر جنگ‌افزارها و موشک‌ها و انرژی هسته‌ای نیست؛ بلکه این قدرت نرم جمهوری اسلامی است که نماد آن را در سفرهای رهبر معظم انقلاب به استان‌های مختلف و استقبال بی‌نظیر مردم از ایشان مشاهده می‌کنیم.

علیرضابیگی با بیان این که دشمنان قدرت نرم جمهوری اسلامی را در هر نقطه دنیا احساس می‌کنند، افزود: جمهوری اسلامی اکنون صاحب شوکت و عظمتی شده است که دشمن برای خدشه‌دار کردن آن سناریوهای متعددی را طراحی کرده است.

وی به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: دشمنان سناریوی سوء استفاده از انتخابات را کلید زده‌اند و در این مقطع روی هر حادثه‌ای متمرکز می‌شوند تا از آن بهره‌برداری کنند.

علیرضابیگی افزود: در داخل کشور هم افراد نادانی هستند که حرف‌های آنها دستاویز نیت شوم دشمنان قرار می‌گیرد.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به حادثه زلزله آذربایجان و بیان این که زمان و مکان این حادثه حساس بود، اظهار داشت: منطقه آذربایجان در مقایسه با مناطق مرزی دیگر کشش قومیتی بیشتری نسبت به خارج از کشور دارد و علاوه بر آن آذربایجان در حوادث حساس کشور مدافع انقلاب و فریادرس و حامی ملت ایران بوده است؛ لذا دشمن تلاش کرد این نقطه از کشور ما را تضعیف کند.

وی با اشاره به همزمانی وقوع زلزله در آذربایجان شرقی و برگزاری اجلاس عدم تعهد در تهران خاطرنشان کرد: تلاش دشمن این بود که با استفاده از این موضوع، چنین القا کند که دولت به فکر مردم نیست و سرگرم برگزاری اجلاس است.

علیرضابیگی تلاش برای اثبات ناکارآمدی دولت در اداره این حادثه را از دیگر طرح‌های دشمن برای سوء استفاده از موضوع زلزله عنوان کرد و افزود: با وجود این تلاش‌ها و تبلیغات منفی نتیجه‌ای عاید دشمنان نشد.

استاندار آذربایجان شرقی حضور رهبر معظم انقلاب در میان زلزله‌زدگان را مایه آرامش خاطر مردم دانست و افزود: مردم آسیب‌دیده از زلزله در این حادثه دیدند که مشکلات آنها دغدغه همه مسئولان نظام بوده و تمام ایران به فکر آنان است.

وی گفت: حادثه زلزله نشان داد که اگر حادثه‌ای اتفاق بیفتد نه تنها عامل شورش و بلوا نمی‌شود بلکه موجب همگرایی و همدلی بیشتر می‌شود.

علیرضابیگی با اشاره به اقدامات دولت در مناطق زلزله‌زده خاطرنشان کرد: نتیجه این اقدامات ثبت یک رکورد در مرحله امداد و نجات و پس از آن در مرحله بازسازی بود.

وی ادامه داد: اقدام دولت اقدامی مسئولانه بود چرا که می‌توانستیم طبق روال تمام حوادث دنیا راحت‌ترین راه را انتخاب کنیم یعنی مردم را به خانه‌های اردوگاهی منتقل کنیم و بعد از فصل سرما کار بازسازی را شروع کنیم؛ اما همیشه راحت‌ترین راه، بهترین راه نیست.

علیرضابیگی اضافه کرد: رییس جمهور در سفری که به مناطق زلزله‌زده داشت تاکید کرد که به خاطر رویدادهای سال آینده، کار بازسازی در فرصت باقیمانده تا فصل سرما باید تمام شود ضمن این که دکتر احمدی‌نژاد زندگی اردوگاهی را مغایر با شأن و غیرت مردم منطقه ارسباران می‌دانست.

وی خاطرنشان کرد: بر همین اساس بنیاد مسکن همه امکانات خود را از سراسر کشور بسیج کرد و کار آواربرداری را با آن حجم عظیم و با وجود مشکلات عدیده اجتماعی انجام داد.

علیرضابیگی با اشاره به تعبیر رهبر معظم انقلاب که این حادثه باید سکوی پرش عمران و آبادانی منطقه شود، گفت: شاید به غیر از زلزله هیچ حادثه‌ای نمی‌توانست زمینه رونق و آبادانی این منطقه را فراهم کند.

وی افزود: همه تصمیمات دولت در این قضیه بر مبنای احساس مسئولیت بود و هم‌اکنون 30 هزار سقف اعم از مسکن دایمی، اتاقک مخصوص و محل نگهداری دام در این مناطق آماده شده است.

استاندار آذربایجان شرقی ساکنان فصلی را یکی از مشکلات اجتماعی مناطق زلزله‌زده عنوان کرد و گفت: حدود 9 هزار خانواری که تنها سه یا چهار ماه در این مناطق ساکن می‌شدند توقع داشتند که مانند ساکنان دایمی برای آنها هم مسکن فراهم شود؛ اما تعهد دولت در اولویت اول ساکنان دایمی این مناطق بود.

وی افزود: آن عده از ساکنان فصلی که به مقصود خود دست نیافته‌اند جمعیت ناراضی این مناطق هستند که برخی افراد نیز تلاش می‌کنند از این موضوع سوء استفاده کنند تا نقطه قوت دولت جمهوری اسلامی را به نقطه ضعف تبدیل نمایند.

علیرضابیگی با بیان این که آرامش امروز نتیجه احساس مسئولیت دولت و همراهی مردم و همه دستگاه‌هاست، اظهار داشت: رییس سازمان صدا و سیما در بازدید از مناطق زلزله‌زده اذعان کرد که یک دهم از اقدامات انجام شده را نیز نتوانسته‌ایم اطلاع‌رسانی کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: هر حادثه‌ای در این مقطع زمانی ظرفیت دارد که تبدیل به اهرمی برای تضعیف نظام و دولت شود.

وی با اشاره به حادثه روستای شین‌آباد پیرانشهر خاطرنشان کرد: چه بسا اگر این حادثه در زمان دیگری اتفاق می‌افتاد تا این حد مورد توجه قرار نمی‌گرفت اما در این مقطع تلاش بر این است که دولت احمدی‌نژاد سابقه‌دار شود و این بخشی از یک سناریوی گسترده است.

علیرضابیگی طرح سوال از رییس جمهور در مجلس را بخش دیگری از این سناریو دانست و افزود: آیا نمایندگان مجلس نمی‌دانستند که مقام معظم رهبری با این طرح موافق نیستند؟ اما عده‌ای خود را به خواب زده بودند تا این که رهبری ناچار شدند به طور علنی اعلام کنند که ادامه این مسیر خواست دشمن است.

وی با بیان این که رهبر انقلاب تصریح کردند که هر کس اختلاف قوا را بین مردم بکشاند خیانت کرده است، افزود: اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری بخش دیگری از سناریوی تاثیرگذاری بر انتخابات است و در واقع مشابه همان طرحی است که در انتخابات مجلس گذشته به منظور محدود کردن دامنه انتخاب مردم انجام شد.

علیرضابیگی با بیان این که طرح مذاکره با آمریکا نیز در راستای این سناریو است، افزود: عده‌ای به دنبال این هستند که انقلاب اسلامی استحاله شده و قدرت نرم خود را از دست بدهد.

وی تاکید کرد: با وجود این تلاش‌ها بصیرت و آگاهی ملت ایران معطوف به باورهای دینی آنان است و این مردم در روز موعود حماسه بزرگتری را نسبت به انتخابات‌های گذشته خلق خواهند کرد.

علیرضابیگی افزود: بصیرت مردم ایران در انتخابات 84 و 88 خود را نشان داد و مردم با وجود هجمه عظیم رسانه‌ای به تفکر رای دادند که پشتوانه آن اسلام، انقلاب اسلامی، خون شهدا، آرمان‌های امام راحل و منویات مقام معظم رهبری بود.

ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 8
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,023,479

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.235.145.108 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل