پنجشنبه 03 خرداد 1403

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


پیام نوروزی استاندار آذربایجان شرقی؛
همه امکانات برای تعالی و سعادت ملت ایران فراهم است
 

استاندار آذربایجان شرقی گفت: همه امکانات لازم برای تبدیل تحریم‌های اقتصادی به فرصتی برای سعادت و تعالی ملت ایران و دستیابی به جایگاه قدرت راهبردی در حوزه اقتصادی منطقه فراهم است و ملت ایران هیچ کمبودی در این زمینه ندارد.

احمد علیرضابیگی در پیام نوروزی خود به مناسبت حلول سال 1392، با بیان این که دشمن در تلاش است تا نقش تحریم‌های اقتصادی را در اداره کشور نشان دهد، افزود: انقلاب اسلامی نشان داده است که با وجود تلاش‌های دشمن، می‌تواند هر تهدیدی را به فرصت تبدیل کند؛ همان‌طور که جنگ تحمیلی را به فرصتی برای قرار گرفتن در جایگاه قدرت برتر نظامی در منطقه تبدیل کرد.

بقیه متن را در ادامه مطلب مشاهده نمایید ...

 

ملت ایران قادر است تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کند

وی با اشاره به این که تحریم‌های اقتصادی، چشمه دیگری از ترفندهای نظام سلطه علیه ملت ایران است، تصریح کرد: ملت ایران قادر است این تحریم‌ها را هم به فرصتی برای دستیابی به قدرت راهبردی اقتصادی در منطقه تبدیل کند و در این زمینه چیزی کم ندارد.

علیرضابیگی خاطرنشان کرد: امکانات و منابع طبیعی، نیروی انسانی ماهر و تحصیل کرده و ایمان و اعتقاد به آرمان‌های انقلاب، از جمله امکاناتی است که زمینه را برای عبور از تحریم‌های اقتصادی و تعالی و سعادت ملت ایران فراهم می‌کند.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه اظهار داشت: با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، چند سال گذشته با شعارهای اقتصادی توام شده و تشخیص معظم‌له این بوده که تهدید اقتصادی جدی است و تلاش دشمن این است که نظام جمهوری اسلامی نتواند به مطالبات مردم جواب دهد.

لزوم تغییر سبک زندگی متناسب با شرایط جدید اقتصادی

علیرضابیگی مقابله با تحریم‌های اقتصادی را نیازمند درک بیشتر شرایط موجود دانست و گفت: همان‌طور که مقام معظم رهبری هم تاکید کرده‌اند باید سبک زندگی خود را متناسب با شرایط موجود و آموزه‌های دینی و انقلابی مورد تجدید نظر قرار دهیم به نحوی که بتوانیم فارغ از سود و منفعت مادی، از بعد اقتصادی نیز از آرمان‌های خود دفاع کنیم.

وی به قابلیت‌های آذربایجان شرقی در حوزه اقتصادی اشاره و تصریح کرد: آذربایجان شرقی به عنوان نقطه‌ای اثرگذار در گستره جمهوری اسلامی در موضوع اقتصاد می‌تواند تاثیرات مثبت بسیاری بر جای بگذارد و بستر مجاهدت اقتصادی با همت و تلاش مردم استان فراهم شده است.

علیرضابیگی با اشاره به افزایش میزان صادرات استان، گفت: یک دهم صادرات غیرنفتی کشور در آذربایجان شرقی متمرکز شده و این استان می‌تواند در حوزه صادرات و تحصیل ارز که در مقطع کنونی نقش تعیین کننده‌ای دارد موثر واقع شود.

فرصت بزرگ استان برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی

وی همچنین از قرار گرفتن آذربایجان شرقی در رتبه ششم جذب سرمایه‌گذاری خارجی در کشور خبر داد و افزود: این رتبه در رقابت با استان‌های نفت‌خیز و بهره مند از منابع گاز که طبعا جاذبه بیشتری برای سرمایه‌گذاری دارند، به دست آمده و از این نظر فرصت بزرگی به شمار می‌رود.

علیرضابیگی گفت: برای برداشتن گام‌های موثرتر در این زمینه آماده می‌شویم تا در تیر ماه سال 92 چهارمین همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری آذربایجان شرقی را برگزار کنیم و قطعا این اتفاق، امکان جذب بیشتر سرمایه‌گذاری خارجی را فراهم می‌کند.

شروع سال جدید؛ آغاز توسعه و آبادانی مناطق زلزله‌زده استان

استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از پیام نوروزی خود با بیان این که سال 91، سال پرفراز و نشیبی برای استان بود، به حادثه زلزله 21 مرداد در بخش‌هایی از استان اشاره کرد و گفت: بیش از پنج هزار کیلومتر مربع از وسعت استان از این حادثه متاثر شد و جماعت کثیری همه چیز خود را از دست دادند.

وی افزود: برای تمام کسانی که در اثر این حادثه در شهرستان‌های اهر، هریس، ورزقان و بخش مرکزی تبریز به رحمت خدا رفتند، مغفرت الهی و برای بازماندگان صبر مسألت می‌کنم و از تمام زحماتی که در این رابطه کشیده شد و همکاری مردم، مسئولان، دستگاه‌ها، خیرین و نیروهای مسلح که دست به دست هم دادند تا از مصیبت زلزله عبور کنیم تشکر می‌کنم.

علیرضابیگی حضور رهبر معظم انقلاب در مناطق زلزله‌زده را مایه برکت و تسلای خاطر مردم دانست و اظهار داشت:  به فضل الهی امروز توانسته‌ایم نیازمندی‌های اولیه مردم را در این مناطق برطرف کنیم و آماده می‌شویم با شروع سال جدید بقیه اقدامات لازم را برای عمران و آبادانی این مناطق انجام دهیم.

وی با بیان این که در این حادثه همه کسانی که قلبشان برای ایران می‌تپید به شکل زیبایی دلبستگی خود را نشان دادند، افزود: زلزله فرصتی بود برای اثبات این که ایران یکپارچه است و اگر نقطه‌ای از آن آسیب ببیند همه مردم برای مرهم گذاشتن بر آن زخم همدل و متحد می‌شوند.

علیرضابیگی با اشاره به این که اولویت سیاست‌گذاری در استان، بازسازی مناطق زلزله‌زده بود، گفت: با وجود مشکلات اقتصادی در زمان وقوع زلزله، برداشت ما این بود که زمانی می‌رسد که اعتبار و امکانات خواهیم داشت اما فرصت برای هزینه کردن موجود نخواهد بود و شرایط آب و هوایی، اقدامات مهندسی و عمرانی را غیرممکن خواهد کرد؛ لذا به این نتیجه رسیدیم که باید از زمان استفاده کنیم و خوشبختانه با همت دستگاه‌ها و مردم، این اتفاق افتاد و ما امکانات خود را در مناطق زلزله‌زده متمرکز کردیم.

رتبه برتر استان در برنامه‌ریزی اقتصادی و اجرای پروژه‌های عمرانی

استاندار آذربایجان شرقی در عین حال با بیان این که امور مرتبط با زلزله، مانع از اقدامات توسعه‌ای نشد، افزود: در این مدت، روند توسعه استان با قدرت استمرار یافت و کارهای انجام شده باعث شد که در سطح ملی، از نظر برنامه‌ریزی‌های اقتصادی و تلاش برای تحقق پروژه‌های عمرانی به مقام برتر دست یابیم.

وی با اشاره به این که در سال 91، گام‌های قابل توجهی برای فراهم کردن فرصت‌های توسعه بخش کشاورزی و ارتقای راندمان منابع آب و خاک در آذربایجان شرقی برداشته شد، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های استان در این بخش، بیشتر از این امکان استفاده از فرصت کشاورزی در جهت ایجاد اشتغال و توسعه استان وجود دارد و این امر نیازمند تجمیع اراضی و توجه به حوزه بهره‌وری و افزایش سطح زیر کشت است.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین به شاخص‌های استان در بخش مسکن شهری و روستایی اشاره کرد و گفت: امروز به روشنی اعلام می‌کنیم که در بخش مسکن که بدیهی‌ترین نیاز خانواده‌هاست به شاخص‌های قابل توجهی دست یافته‌ایم و تاکنون بیش از صد هزار مسکن مهر را در استان تحویل مردم داده‌ایم یا به زودی تحویل خواهیم داد.

وی افزود: آخرین ثمره تلاشگران عرصه مسکن و زحمات مسئولان راه و شهرسازی کشور و استان، 37 هزار واحد مسکن مهر است که به زودی با حضور رییس جمهور کشورمان افتتاح می‌شود.

علیرضابیگی اضافه کرد: در حوزه مسکن روستایی هم توانسته‌ایم در هشت سال گذشته، 95 هزار واحد مسکن روستایی را مقاوم‌سازی کنیم و با همکاری و مشارکت بیشتر مردم، امکان بهره‌مندی بیشتر روستاها از مواهب انقلاب اسلامی و مصونیت در مقابل بلایای طبیعی وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: سایر طرح‌های توسعه‌ای استان نیز در چارچوب طرح‌های مهر ماندگار پیگیری می‌شود و با وجود محدودیت‌های اعتباری، این پروژه‌ها یکی بعد از دیگری آماده افتتاح می‌شوند.

علیرضابیگی با بیان این که همه این اقدامات در چارچوب سیاست‌های دولت جمهوری اسلامی ایران تحقق یافته، افزود: همت مردم و مسئولان و دستیابی به شاخص‌های بالا، به واسطه ایمان و اعتقاد و پشتوانه‌های فرهنگی است و این کارها بدون بهره‌مندی از بستر فرهنگی میسر نخواهد بود.

حضور باشکوه مردم در انتخابات؛ زمینه‌ساز یاس دشمنان و دلگرمی دوستان

استاندار آذربایجان شرقی در آغاز سخنان خود در پیام نوروزی، سال 92 را مقطع خاصی از تاریخ انقلاب اسلامی دانست و گفت: برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در خرداد سال 92 حادثه تاثیرگذاری است که مسئولان استان در تلاش هستند این انتخابات را هم مشابه بقیه انتخابات‌های جمهوری اسلامی، با شوکت و عظمت بیشتری برگزار کنند و زمینه‌ساز حضور بیشتر مردم در صحنه باشند.

وی افزود: قطعا حضور باشکوه مردم در انتخابات 92، موجب یاس دشمنان و دلگرمی بیشتر برای دوستداران جمهوری اسلامی و آغاز مسیر تازه‌ای در روند توسعه ایران خواهد بود.

علیرضابیگی با تبریک عید نوروز و فرارسیدن بهار، گفت: در این فرصت از شهیدان انقلاب اسلامی و امام راحل یاد می‌کنیم و برای کسانی که امروز در جمع ما نیستند، رحمت و مغرفت مسألت می‌کنیم.

وی افزود: عید نوروز این امکان را فراهم می‌کند که نگاهی تازه به آینده داشته و با تامل در گذشته، سال جدید را با نشاط و انرژی بیشتری آغاز کنیم و برای سعادت خود، خانواده و کشورمان مهیا شویم.

علیرضابیگی گفت: از خداوند متعال، برای رهبر معظم انقلاب، عزت و شوکت و برای جمهوری اسلامی و ملت ایران، سربلندی و سعادت آرزو می‌کنم و اضمحلال دشمنان انقلاب و توفیقات دولت کریمه جمهوری اسلامی را خواهانم.

منبع »پرتال استانداری


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 13
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,260,385

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.230.154.90 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل