جمعه 04 خرداد 1403

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


رییس جمهوری در مرقد امام خمینی:

امام(ره) بنیانگذار دولت مدرن اسلامی است/فاصله از افراط و تحجر درس بزرگ بنیانگذار انقلاب

رییس جمهوری در مرقد امام خمینی

رییس جمهوری روز شنبه در مرقد امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ، امام خمینی(ره) را پدر دولت مدرن اسلامی نامید و تصریح کرد: امام راحل نه تنها دولت اسلامی را تشکیل داد بلکه به این دولت ، قدرت لازم برای اداره کشور و توان لازم برای مقابله با قدرتها و استکبار جهانی داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی که همزمان با آغاز هفته دولت ، در صدر اعضای هیات دولت برای تجدید میثاق با آرمان های امام خمینی (ره) و شهیدان انقلاب اسلامی، در مرقد امام راحل حضور یافته بود، گفت امام خمینی (ره) آموزگار آزادی ، راهبر مسیر استقلال و بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی ایران است.
رییس جمهوری اظهارداشت:امام شخصیتی بود که دولت مدرن اسلامی را تاسیس کرد اگر چه شکل دهی دولت مدرن از حدود 150 سال پیش یعنی از زمان امیرکبیر آغاز شد و در دوران انقلاب مشروطه شکل دولت مدرن پیدا کرد اما بعد از آن به دلیل حکومتهایی که کاملا تحت سلطه قدرتهای استعماری قرار گرفته بودند، از محتوا و درون تهی شد .
دکتر روحانی افزود: امام (ره) فقیه بزرگی بود که برای اولین بار در تاریخ ایران و همچنین تاریخ شیعه در چارچوب فقه حکومتی، فقه دولت و مقررات اسلامی، توانست دولت مدرن اسلامی به وجود آورد.

بقیه متن را در ادامه مطلب مطالعه نمایید ...

رییس جمهوری در ادامه افزود البته نکاتی از قبیل تفکیک قوا و مقرراتی نظیر مالیات ، بانکداری ، ارتش حرفه ای ، تامین اجتماعی ، آموزش عمومی و بهداشت عمومی، چیزهایی نبود که در فقه ما باشد اما در عین حال اصول و چارچوب هایش در فقه بود و با استفاده از تجربه جهانی ، امام در چارچوب مقررات دینی و موازین شرعی ، دولت مدرن اسلامی را امضاء کرد.
دکتر روحانی با بیان اینکه امام خمینی(ره) درسهایی فراوانی به ما یاد داد، گفت: امام ، تعادل را به ما آموخت و گفت از افراط ، جمود و تحجر و خرافه بپرهیزیم و از تفریط، اباحه گری ، غرب گرایی و غرب زدگی فاصله بگیریم؛ امام راه وسط و اسلام ناب را به ما یاد داد.
رییس جمهوری با بیان اینکه «امروز باید راه وسط امام که جاده وسطی ما است را بخوبی نگه داریم» ،خاطر نشان کرد: باید در برابر افراط و تفریط ها بدون هیچ دغدغه ای با بیان و کلامی بسیار صریح دفاع کنیم .
دکتر روحانی افزود: امام تعامل بین جمهوریت و اسلامیت را به ما یاد داد و گفت نظام ما مردم سالاری دینی است و آراء و انتخاب مردم، میزان است. همچنین اساس را اجرای فرمان خدا و قانون اسلامی دانست و چارچوب موازین اسلامی را به عنوان موازین هدایت گر بشر گوشزد کرد.
رییس جمهوری ادامه داد: امام (ره)، ایستادگی و جرات ایستادگی در برابر مستکبرین جهان و وظیفه حمایت از مستضعفین و مظلومین را به ما یاد داد که با ادامه راه امام نه باید از قدرتهای بزرگ بترسیم و نه آنجا که مظلومین گرفتار ستمگران می شوند در کمک به آنها تردید کنیم.بنابراین امام راحل شجاعت برای جنگ و مقابله با متجاوزین ، ایستادگی در برابر کسانی که به کشور و عزت ما تجاوز کردند و همچنین شهامت صلح و آشتی را به ما آموخت .
رییس شورای عالی امنیت ملی افزود: آنجا که ضرورت در اجرای صلح بود امام تردیدی به خود راه نداد و همانگونه که شجاعت جنگ و مبارزه را در زندگی امام مشاهده کردیم ،‌شهامت صلح را نیز از امام دیدیم.یعنی از بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران هم کار حسینی را آموختیم و هم کار حسنی را.
دکتر روحانی با بیان اینکه امام خمینی (ره)، خودباوری ، قانونگرایی و اخلاق مداری را به ما آموخت ، تصریح کرد: سراسر زندگی ،‌کلمات، سیره و راه و نهضت و دولت داری امام برای ما درس بود. معیار بزرگی که امام برای اداره کشور برایمان گذاشت این بود که نباید مدیریت اسلام در دنیای مدرن امروز زیر سوال برود لذا کلید مصلحت را در اختیار ما گذاشت و احکام ثانویه را در کنار احکام اولیه برای مردم تببین و تشریح کرد.
رییس جمهوری با بیان اینکه امام حق بزرگی به مردم ایران ، مردم جهان، آزادیخواهان و مسلمانان و به گردن دولت و حکومت اسلامی دارد، تاکید کرد: همه باید راه امام را ادامه داده و همانند شاگردان و راهروانش چون رجایی ، باهنر و بهشتی ، لحظه ای از راه امام و اجرای دستوراتش غفلت نورزیم.
دکتر روحانی در ادامه ضمن تشکر از بیت امام راحل که همواره حامی نظام ، مردم و دولت بوده اند ، درباره برخی مسایل روز توضیحاتی داد و اولویت اول دولت در زمینه مسائل اقتصادی را خروج از رکود و ایجاد رونق اقتصادی دانست.
رییس جمهوری با ابراز امیدواری برای خروج اقتصاد کشور از رکود و شروع رونق اقتصادی ،‌ گفت: پایان سال 93 رشد اقتصادی کشور بعد از دو سال مثبت خواهد بود و دولت همچنان برای کاهش تورم به راه خودادامه می دهد بطوریکه براساس جدیدترین اعلام بانک مرکزی ، تورم نقطه به نقطه به 6/14 و تورم 12 ماهه به 3/25 رسیده است. یعنی آنچه که قول داده بودیم تا پایان سال به آن برسیم اکنون محقق شده و به حول و قوه الهی تا پایان امسال تورمی کمتر از 20 درصد را تجربه خواهیم کرد .
رییس شورای عالی امنیت ملی درباره رویکرد دولت در حوزه سیاست خارجی و مذاکرات هسته ای نیز گفت: ایران برای ادامه راه مذاکرات براساس منطق ، حقوق ملت و تعهدات و قوانین بین المللی جدی خواهد بود که امیدواریم در این مسیر موفقیتی بدست آوریم که به نفع ایران ، منطقه و جهان باشد.
رییس جمهوری در ادامه با اشاره به گام های دولت در زمینه مسایل فرهنگی و اجتماعی، بیمه و تامین سلامت مردم ، برقرای ثبات و نوعی آرامش در کشور و احترام به اخلاق و آزادی نقد و انتقاد ، گفت: اینجا در محضر امام باید بگویم دولت و رییس جمهور همواره تا پایان به منتقدین احترام خواهد گذاشت اما هرگز در برابر تخریب گران این دولت و نظام ساکت نخواهد ماند.
دکتر روحانی با تاکید بر اینکه با کمک مردم و هدایت های رهبری ، پیگیری مطالبات مردم را ادامه می دهیم، گفت: دولت در مبارزه با فساد از جمله فساد در دانشگاه و فساد مدارک علمی یا فسادی که در زمینه بورسیه ها بوده، جدی خواهد بود و این مبارزه را ادامه خواهیم داد و با تغییر یک نفر از دولت، مسیر دولت تغییر نخواهد کرد بلکه همان مسیری که مردم و آرای مردم برای ما مشخص کرده اند، ادامه خواهد یافت.
حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی نوه امام راحل نیز در آیین تجدید میثاق رییس جمهوری و هیات دولت با آرمانهای امام خمینی (ره) ،‌ اقدامات دولت یازدهم را زمینه ساز پیدایش امید در جامعه دانست و گفت: امید در جامعه، بزرگترین سرمایه دولت است؛ به همین جهت بزرگترین مسئولیت نیز برای دولت پدید می آورد و چشمان مردم به دستها و همت دوستان در دولت است.
سیدحسن خمینی با برشمردن مشکلاتی نظیر فقر رکود تورمی و مشکلات فرهنگی در جامعه ، گفت: سرمایه بزرگی که ملت در اختیار دولت قرار داده است اعتماد خود و امیدی است که به دستها و بازوان توانمند خود و دولت دارد؛ امیدی که به فکر و همت و شجاعت در تصمیم گیری و عمل دارند یک نقطه کانونی است که مردم در حالی که روزهای سختی را پشت گذاشته اند، به روزهای شیرینی که پیش رو دارند با امید مضاعف نگاه کنند .
نوه امام راحل ، با بیان اینکه امام در برابر متحجرین ، ‌زورگویان خارجی و دشمنان داخلی شجاعت داشت ،‌گفت: شجاعت در صلح و جنگ یکی از درس های بزرگ امام برای ما بود که امروز همه امیدواریم با تدبیر دکتر روحانی که مورد اعتماد قاطبه مردم است و همچنین با کمک اعضای دولت بتوانیم گام هایی موثری برداشته و نظام را از خطراتی که احیانا پیش روی آن است، عبور دهیم.


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 19
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,264,222

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.239.11.178 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل