سه شنبه 08 اسفند 1402

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


امروز شرایط برای فعالیت اقتصادی و سرمایه‌گذاری جهانی در ایران مهیا است

دکتر حسن روحانی

جمهوری اسلامی ایران دست صلح و دوستی به سوی همه ملت‌های جهان دراز کرده و دلش می‌خواهد روابطش با همه ملت‌های جهان روابطی خوب و حسنه باشد.

رییس‌جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با تلویزیون سراسری سوئیس با اشاره به ظرفیت‌های گسترده سرمایه‌گذاری در ایران گفت: ما به همه سرمایه‌گذاران، صاحبان صنایع و بازرگانان جهان اعلام می‌کنیم که امروز شرایط ایران در وضع جدیدی بوده و زمینه‌ها برای فعالیت اقتصادی و سرمایه‌گذاری آماده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ،حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در ادامه برنامه‌های سفر به داووس در گفت‌وگو با تلویزیون سراسری سوئیس در پاسخ به این سوال که ارزیابی شما از برگزاری چندین اجلاس مهم در کشور سوئیس چیست؟ گفت: اینکه سوئیس می‌تواند میزبان کنفرانس‌هایی در خصوص بسیاری از موضوعات جهانی باشد، بخاطر استقلال و دموکراسی قابل تحسین و محیط آرام، امن و شرایط مناسب برای تضارب آراء در این کشور است.

ادامه مصاحبه رئیس جمهور را در ادامه مطلب مطالعه نمایید ...

 

رییس‌جمهور افزود: اینکه ملت‌ها این کشور را برای گفت‌وگو در جهت ایجاد امنیت انتخاب می‌کنند، به معنای فرهنگ بالای ملت سوئیس است.
دکتر روحانی در پاسخ به این سوال که با توجه به پایان یافتن اجلاس ژنو 2 آیا احتمال می‌دهید که این اجلاس به نتیجه نرسد، خاطرنشان کرد: آنچه ما می‌خواهیم تلاش در مسیر خواست ملت سوریه و توقف درگیری‌هاست، اما نسبت به اینکه این کنفرانس بتواند به آن اهداف برسد، تردید دارم.
رییس‌جمهور در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه وزیر امور خارجه آمریکا در این اجلاس گفته بشار اسد نمی‌تواند جایی در دولت موقت داشته باشد، اظهار داشت: معتقدم برای سوریه فقط مردم این کشور می‌توانند تصمیم گرفته و هیچ کس دیگر نمی‌تواند برای آینده سوریه قاضی باشد؛ قضاوت در اختیار مردم سوریه بوده و آنها هستند که باید برای آینده خود تصمیم بگیرند که در این راستا اولین شرط آن است که خونریزی، متوقف شده و برخی کشورها به تروریسم کمک نکنند.
دکتر روحانی در پاسخ به این سوال که هدف برخی کشورها از کمک به گروه‌های مخالف در سوریه چیست؟ تصریح کرد: کشورهایی که از تروریست‌ها حمایت می‌کنند، هر نیتی داشته باشند که حداقل آن نفوذ بیشتر در منطقه است، مطمئناً به این هدف خود نخواهند رسید.
رییس‌جمهور ادامه داد: حمایت از تروریسم معضلی را ایجاد می‌کند که دامن کمک‌کنندگان را خواهد گرفت و هر کس فکر کند از طریق خونریزی و ترور می‌تواند به اهداف خود برسد، در اشتباه است.
دکتر روحانی در پاسخ به سوالی در خصوص چگونگی تغییر مواضع میان ایران و آمریکا گفت: همه چیز وابسته به عملکرد است؛ اگر دولت آمریکا حقوق ملت ایران را به رسمیت بشناسد و شرایط را برای اینکه تخاصم از بین برود آماده کند، جمهوری اسلامی ایران هم پاسخ مثبت نسبت به این حرکت خواهد داد.
رییس‌جمهور افزود: البته معضلات میان ایران و آمریکا زیاد است و در زمان کوتاه حل نمی‌شود، اما همه باید به فکر حل مسایل و آینده مثبت باشیم، گر چه این کار بسیار سخت و مشکل خواهد بود.
دکتر روحانی در پاسخ به این گفته مجری تلویزیون سوئیس مبنی بر اینکه در زمان حضور وزیر امور خارجه آمریکا در داووس، آیا با وی دست می‌دهید؟ گفت: ما در این سفر برنامه‌ای برای ملاقات نخواهیم داشت.
رییس‌جمهور همچنین در واکنش به این گفته که اگر رییس‌جمهور آمریکا زمانی دستش را به سوی شما دراز کند، آیا شما نیز دست او را می‌فشارید؟ گفت: هیچ چیز در دنیای سیاست غیرممکن نیست، ما باید همگی تلاش کنیم شرایط بهتری را برای صلح بیشتر در جهان و ارتباط نزدیک‌تر ملت‌ها با جهان ایجاد کنیم و همه باید قبول کنیم در یک احترام و منافع متقابل می‌توانیم به اهداف درست دست پیدا کنیم.
دکتر روحانی در پاسخ به این سوال که آیا سفارت آمریکا در ایران می‌تواند بازگشایی شود؟ گفت: ایران و آمریکا گذشته‌های بسیار سخت و مشکلی با یکدیگر داشته‌اند، اما هیچ چیز در دنیا ناممکن نیست و برای رسیدن به اهداف بلند باید کار و تلاش فراوانی انجام داد. به هرحال هیچ دشمنی و دوستی تا ابد باقی نخواهد ماند. همه باید تلاش کنیم دشمنی‌ها را به دوستی تبدیل کرده و این اقدام متقابل و تلاش از سوی هر دو طرف در جهت ایجاد اعتماد را نیازمند است.
رییس‌جمهور افزود: جمهوری اسلامی ایران دست صلح و دوستی به سوی همه ملت‌های جهان دراز کرده و دلش می‌خواهد روابطش با همه ملت‌های جهان روابطی خوب و حسنه باشد.
مجری تلویزیون سراسری سوئیس خطاب به دکتر روحانی گفت که اصطلاح هیچ‌چیز غیرممکن نیست، واژه‌ای است که شما بسیار به آن علاقمندید، آیا این علاقه مندی دلیل خاصی دارد که رییس‌جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به او اظهار کرد: همینطور است؛ همه چیز شدنی است، در صورتی که اراده کافی و مسیر درست انتخاب شود و ما به فکر منافع مشترک باشیم، چرا که هیچ دولت و ملتی که بخواهد به فکر بازی برد – باخت باشد، در پایان موفق نخواهد بود.
رییس‌جمهوری همچنین در پاسخ به این سوال که پس از گذشت سال‌ها از انقلاب در ایران، امروز وضعیت ایران چه تغییری کرده و چه اصولی پابرجا خواهند ماند و کدام یک تغییر خواهند کرد؟ گفت: ملت ایران از ابتدا بعد از سالیان طولانی مبارزه به دنبال استقلال، آزادی و مردم‌سالاری دینی بودند و این اصول در چارچوب فرهنگ دینی ملت ایران همواره باقی خواهد ماند، اما بسیاری از تحولات در راه است، همانطور که طی شش ماه گذشته چهره ایران در دنیا چهره‌ای جدید است و مردم اراده کردند تا شرایط مناسب‌تری برای تعامل با جهان ایجاد کنند؛ البته اگر ملت ایران نسبت به دریچه‌ای که بر روی جهان باز کردند پاسخ مثبتی نبینند، بی تفاوت نخواهند بود، چرا که این دریچه همیشه باز نخواهد ماند، اما امیدواریم سایر قدرت‌ها و دولت‌ها به ملت ایران پاسخ مثبت بدهند.


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 8
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,023,307

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.235.145.108 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل