سه شنبه 28 فروردین 1403

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


از سر گیری طرح های توسعه مس سـونگون ورزقان

رضا علیزاده نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی از شروع مجدد طرح های توسعه مس سونگون ورزقان خبر داد.
دکتر رضا علیزاده ورزقان
 
متن پیام به شرح زیر است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

“ﺍِﻥَّ ﺍﻟﻠﻪَ ﻻ‌ ﯾُﻐَﯿِّﺮُ ﻣَﺎ ﺑِﻘَﻮْﻡٍ ﺣَﺘَّﯽ ﯾُﻐَﯿِّﺮﻭﺍْ ﻣَﺎ ﺑِﺂﻧﻔُﺴِﻬِﻢ.” ﺭﻋﺪ/۱۱
ﻭ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ سرنوشت ﻫﯿﭻ ﻗﻮﻣﯽ ﺭﺍ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﻧﻤﯽ ﺩﻫﺪ ﺗﺎ ﺯﻣﺎﻧﯿﮑﻪ ﺧﻮﺩ سرنوشت خود رﺍ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﺩﻫﻨﺪ.

با سلام

به استحضار مردم شریف استان آذربایجان شرقی و مردم عزیز شهرستان ورزقان و خاروانا می رساند

چنانکه اطلاع دارید طرحهای توسعه ی مس سونگون علیرغم این که در سال ۱۳۸۸ شروع شده و نوید بخش توسعه شهرستان ورزقان، استان آذربایجان شرقی و شمال غرب کشور عزیزمان بود چند سالی است که بصورت نیمه تمام رها شده و تعطیل گشته است.

بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در آن زمان مقرر شده بود با اجرای این طرح ها شمش مس در ورزقان تولید و سپس شمش تولید شده، در شهرک تخصصی مس به انواع مصنوعات و فرآورده های مس و آلیاژهای آن تبدیل گردد، که این امر موجبات ایجاد اشتغال، توسعه و پیشرفت در منطقه را فراهم می آورد.

متن کامل را در ادامه مطلب همراه ما باشید ...

اینجانب همانند همه مردم دلسوز منطقه از تعطیلی چنین طرح ها و پروژه های عظیم در سونگون متاثر بودم لذا پس از ورود به مجلس به عنوان نماینده شهرستان ورزقان بر خود واجب دیدم تا این مطالبه بحق و عمومی را پی گیری نمایم. بنا بر این از همان اوان ورود به مجلس دهم ماه هاست پیگیر حل این موضوع و از سرگیری مجدد اجرای طرحهای توسعه مس در شهرستان ورزقان هستم.

در این رابطه شاهد حمایت های گسترده ای از سوی طیف های مختلف برای تحقق این خواسته و اجرای این پروژه ها بودم که جای تقدیر بسیار  دارد.

از جمله این حمایت ها همراهی افکار عمومی استان، و دعاهای مردم مومن و متدین استان و شهرستان ورزقان، حمایت های کارشناسان و جامعه دانشگاهی استان عنایات خاص و راهنمایی های تمامی مسئولین محترم استان علی الخصوص حضرت آیت الله مجتهد شبستری نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه محترم تبریز، جناب آقای دکتر جبارزاده استاندار محترم آذربایجان شرقی، حمایتهای بی دریغ مجمع نمایندگان استان، هیات رئیسه و کلیه ی نمایندگان محترم اعضای کمیسون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، صدا و سیمای مرکز استان، سازمان صنعت معدن تجارت و سازمان نظام مهندسی معدن استان، سایر مسئولین استانی و شهرستانی بویژه جناب حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا مهدوی امام جمعه ی محترم و جناب آقای یحیوی فرماندار محترم شهرستان ورزقان و تمامی مسئولین شهرستان می باشند که جا دارد از زحمات همه آنها تقدیر و تشکر نمایم.

بدینوسیله به استحضار می رساند پس از ماه ها پیگیری و برگزاری جلسات متعدد در خصوص از سرگیری اجرای طرحهای توسعه ی مس سونگون، نهایتا؛ در جلسه ای که امروز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۵/۱۰/۰۱در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور و عنایات جناب آقای دکتر رحمانی قائم مقام محترم وزیر صنعت معدن و تجارت، جناب آقای دکتر سرقینی معاون محترم معادن وزارتخانه، مدیر عامل و اعضای محترم هیات مدیره و معاونین ومدیران ارشد شرکت ملی صنایع مس ایران، و همچنین جناب آقای دکتر فرهنگی رئیس محترم مجمع نمایندگان استان، جناب آقای مهندس بیمقدار نماینده محترم تبریز، آذرشهر و اسکو و نیز اینجانب رضا علیزاده نماینده ی ورزقان و خاروانا برگزار شد به جمع بندی خوبی رسیدیم به این صورت که:
“قرار شد بزودی نسبت به انتخاب پیمانکار و از سرگیری اجرای این طرحها جهت تولید سالیانه یکصد هزارتن شمش مس با در نظر گرفتن اولویت های زیست محیطی در ورزقان اقدام شود.”

اینجانب ضمن تشکر مجدد از تمام عزیزان و مسئولینی که در این زمینه زحمت کشیده‌اند و نیز ضمن تشکر از همراهی مدیر عامل و سایر مسئولین و کارشناسان محترم شرکت ملی مس ایران و نیز مسئولین و کارکنان محترم مجتمع مس سونگون، امیدوارم بتوانیم با اجرای این طرحها نوید بخش آینده ای روشن در جهت توسعه ی شهرستان و ایجاد زمینه اشتغال برای جوانان عزیز باشیم.

ضمن اینکه به موازات آن انتخاب زمین و آماده سازی شهرک تخصصی پایین دستی مس نیز به اجرا در خواهد آمد.‍ 📩 پیام تشکر و قدردانی آقای علی مهرآرا از نماینده ورزقان و خاروانا در مجلس

بسمه تعالی

 
باسلام خدمت جناب آقای مهندس رضا علیزاده  نماینده فعال و دوست داشتنی ورزقان وخاروانا 
 
➖ بر خود لازم دانستم بعنوان عضوی از منطقه پر افتخار ورزقان تشکر و قدردانی خود را از نماینده محترم منطقه ورزقان ابراز نمایم واز بابت اینکه از زمان انتخاب شدن تلاش بی وقفه برای حوزه انتخابیه خود و استان آذربایجانشرقی  بعمل آورده وتوانسته است حق از دست رفته منطقه محروم ورزقان و استان را در مورد مجتمع عظیم مس دوباره احیا نماید، سپاسگزاري نمایم. و از امام جمعه محترم تبریز ، استاندار محترم استان  جناب آقای دکتر جبارزاده و از مهندس بیمقدار نماینده پرتلاش تبریز  نیز  تشکر نمایم.  واز بقیه نمایندگان  استان  آذربایجانشرقی  و نمایندگان  استانهای همجوار نیز بخواهیم که آقای مهندس علیزاده را فعالانه همراهی فرمایند تا هرچه سریعتر استان های منطقه شمالغرب کشور که هر کدام به نوعی در این امر سهیم هستند در بخش صنعت مس نیز به شکوفای برسند.
و برخود لازم  دانستم که از آقای مهندس فرخ عبدالله زاده  نیز که در انتخابات  اخیر در انتخاب شدن مهندس علیزاده تلاش مجدانه داشته و در انتخاب شدن ایشان تاثیر گذار بوده تشکر کنم.
 
                  با تشکر
 
               علی مهرآرا
__________________________

 


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 9
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,135,842

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.238.174.191 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل