شنبه 05 خرداد 1403

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


 گزارش اولین جلسه شورای شهر تـبریز در سال 95

شورای شهر تبریز

نخستین جلسه شورای شهر تبریز در سال ۹۵ با حضورشهردار تبریز در حالی برگزار شد که المیرا خاماچی ، حبیب شیری آذر و حضرتی غایب بودند.

دبیری رئیس شورای اسلامی شهر تبریز پیش از آغاز این جلسه از اعضای شورا خواست تا در خصوص غیاب سه اعضای شورا صحبتی نشود که با مخالفت شدید جعفری مواجه شد.

وی در سخنان آغازین در جلسه از مردم و مسئولان خواست تا قبل از صدور حکم در مورد بازداشت های اخیر شورا سخنی به میان نیاورند تا زحمات اعضای شورا علی رغم کمبود بودجه ها تحت الشعاع قرار نگیرند.

رئیس شورای شهر تبریز خاطرنشان کرد: مسایلی که اخیرا در خصوص شورا و شهرداری مطرح شده، باعث تنش و التهاب شده و مایه تاسف است.

دبیری اذعان داشت: آن‌گونه که ریاست دادگستری تاکید کرده‌اند، پرونده در حال رسیدگی است وی درخواست کرده که تا تکمیل روند قضایی، کسی اظهار نظر نکند.

وی تاکید کرد: این موضوع هشداری است که آگاهانه‌تر حرکت کنیم، به هر کسی اعتماد نکنیم و نظارت‌ها را نیز تقویت کنیم.

متن کامل را در ادامه مطلب مطالعه نمایید ....

رییس شورای اسلامی شهر تبریز اظهار امیدواری کرد: با ختم بخیرشدن پرونده، سلامت سیستم در شورا و شهرداری تضمین شود.

وی افزود: اگر افرادی خلاف کرده‌اند، متناسب با جرم خود باید با آن‌ها برخورد می شود.

دبیری بیان کرد: شهرداری و شورا با توجه به بسترهایی که دارند، می‌توانند اقتصاد مقاومتی را در جایگاه بسیار موثری در شهر تعریف و اجرا کنند.

اقتصاد مقاومتی، بدون مبارزه با فساد، محقق نخواهد شد

محمد حسین جعفری در نطق پیش از دستور خود در صحن علنی شورای اسلامی شهر با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی، بدون مبارزه با فساد، محقق نخواهد شد، اعلام کرد: متاسفانه مبارزه با فساد در کشور ما، هیچ‌وقت به صورت ریشه‌ای مورد توجه قرار نگرفته است زمانی که قانون حاکم نباشد، مفسده هم هست، در این صورت نمی‌توانیم به تحقق اقتصاد مقاومتی امیدوار باشیم.

عضو شورای شهر تبریر افزود: قانون‌گرایی باید مبنای کار باشد و با سفارش و توصیه نمی‌توانیم به جایی برسیم.

وی ادامه داد: امروز دچار مشکلاتی هستیم که خودمان به وجود آورده‌ایم و مهم نیست که کدام‌ یک از دو مجموعه شورا و شهرداری در اولویت هستند، این دو مجموعه، هم‌خانواده‌اند و اتفاقات آن‌ها در ارتباط با هم مطرح و بررسی می‌شود.

جعفری ادامه داد: کسانی که چنین شرایطی را به وجود آوردند، باید کلاه خود را قاضی کنند و لااقل یک عذرخواهی ساده داشته باشند.

جعفر مدبر نیز در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز خاطرنشان کرد: در شرایط دشوار مالی، شهرداری و شورا تلاش های فراوانی کرده  بنابراین این منصفانه نیست که با طرح یک موضوع، کل زحمات زیر سوال برود.

وی با اشاره به این‌که برخی ها از این موضوع، بهره‌برداری شخصی و تبلیغاتی می‌کنند، خاطرنشان کرد: مجموعه عوامل مدیریت شهری، به خصوص مدیران شهرداری، از زندگی و آبروی خود برای شهر مایه گذاشته‌اند، از این رو در اظهارنظرهای خود باید رفتار جوانمردانه را سرلوحه قرار دهیم.

اسماعیل چمنی نیز در این جلسه  افزایش تعداد اعضای شوراها در کلان شهرها را موجب بروز آسیب هایی دانست و بیان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تجدید نظر در این رویه، می‌توانند نقش موثری در پیشگیری از زمینه‌های تخلف و فساد داشته باشند.

وی تاکید کرد: از مجموعه‌های حراست و بازرسی شهرداری تبریز که نقش قابل توجهی در برخورد با تخلفات داشته‌اند، قاطعانه حمایت می کنیم.

استفاده روزانه 4 هزار نفر از مترو در ایام نوروز

صادق نجفی نیز در این جلسه اظهار کرد: هم‌اکنون هشت رام در اختیار قطار شهری تبریز است و یک رام دیگر نیز در روزهای آتی اضافه خواهد شد، همچنین دو رام جدید نیز در آخرین مراحل خریداری است به این ترتیب، به زودی متروی تبریز با داشتن 11 رام معادل 55 واگن، به نسبت زیرساخت‌های ریلی، از تعداد واگن نسبتاً مناسبی برخوردار خواهد شد.

شهردار تبریز ابراز داشت: هم‌اکنون متروی تبریز در فاز نخست خط یک، روزانه هفت ساعت به طور رایگان حرکت دارد که هر دو ماه یکبار نیز، یک ساعت به زمان کاری آن افزوده می‌شود.

وی با بیان این که مترو در این بخش، هر شش دقیقه یکبار در ایستگاه‌های مشخص، توقف دارد، خاطرنشان کرد: با  اضافه‌شدن رام‌های جدید، افزایش ساعت کاری و توسعه مسیر ریلی، این زمان قطعاً تغییر خواهد داشت.

نجفی گفت: با روند پرشتابی که در دست اجراست، امسال پروژه مترو، به خصوص در مسیرهای منتهی به میدان ساعت و سه‌راه محققی، به نقطه ارزشمندی دست خواهد یافت.

وی با بیان اینکه روزانه 4 هزار نفر از شهروندان و گردشگران نوروزی از خدمات مترو بهره مند شدند، اظهار کرد: درخواست تصویب نرخ کرایه 500 تومانی را برای مترو تبریز داریم.

گفتنی است با تصویب شورای شهر تبریز در این جلسه، نرخ کرایه مترو تبریز از مسیر ائل گلی تا ساختمان مترو، 300 تومان و از ائل گلی تا میدان ساعت 500 تومان تعیین شد.

لازم به ذکر است که احتشام حاجی پور یکی از مخالفان تصویب نرخ 500 تومانی برای مترو تبریز بود، وی گفت: 500 تومان کرایه مبلغ زیادی شاید برای یک جوان باشد و نباید با دید منبع درآمدی در حال حاضر به مترو نگاه بکنیم و به نظرم باید نرخ کرایه مترو 300 تومان باشد.

در ادامه رسول درسخوان متذکر شد: بهتر است برای قشر جوان هم مترو رایگان باشد و همچون کارت منزلت، این کارت نیز به این قشر اختصاص یابد و برای سایر اقشار همان 500 تومان باشد.

گفتنی است زمانی که درسخوان در حال صحبت بود، حاجی پور با اعلام نظری موجب عصبانیت درسخوان شد و درسخوان با لحنی تند خطاب به حاجی پور گفت: حواست را جمع کن حاجی پور، اینجا تبریز بزرگ است، 


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 30
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,264,552

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.239.11.178 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل