یکشنبه 09 مهر 1402

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

50001333334389

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


مشخص شدن اعضاي هيات بازرسي انتخابات استان

ستاد انتخابات آذربایجان شرقی

رييس هيات بازرسي انتخابات استان گفت: اعضاي هيات بازرسي انتخابات استان مشخص و تكميل شدند.
 علي نواداد در گفت‌وگو با خبرنگاران ، گفت:  با حكم سيد سلمان ساماني، رييس هيات مركزي بازرسي انتخابات كشور و به استناد ماده 25 قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي و ماده 76 آيين نامه اجرايي قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبري و در اجراي حكم شماره 98333 مورخ 27 آذرماه 94، مقام عالي وزارت، آقايان جعفر پاشايي (مدير كل آموزش و پرورش آذربايجان شرقي)، محمد حسين صومي (رييس دانشگاه علوم پزشكي تبريز) و كريم مهري (رييس جهاد كشاورزي آذربايجان‌شرقي) به عنوان اعضاي جديد هيات بازرسي انتخابات استان منصوب شدند.
 
لازم به ذكر است پيش از اين علي نواداد به عنوان رييس هيات بازرسي انتخابات استان، جنت به عنوان دبير هيات بازرسي انتخابات استان و محمد صادق پورمهدي به عنوان عضو هيات بازرسي انتخاب استان منصوب شده بودند.

چند خبر دیگر از ستاد انتخابات در ادامه مطلب ...

رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات آذربایجان شرقی خبر داد:
پيش بيني 3127 شعبه اخذ راي در آذربايجان‌شرقي
مهندس محمد سربخشیان

رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات آذربایجان شرقی اظهار داشت: نقش و جایگاه فناوری اطلاعات، به عنوان محور تحول و توسعه، نحوه انجام فرآیندهای انتخابانی را تغییر داده است.

مهندس محمد سربخشیان در نشست مشترك ستاد انتخابات آذربایجان شرقی و كميته اطلاع رساني و تبليغات، با اشاره به قابلیتهای سامانه جامع انتخابات برای الکترونیکی کردن فرایندهای انتخابات در کشور گفت: این سامانه توسط وزارت کشور و به منظور مدیریت یکپارچه، استفاده از امضاء الکترونیک و مکانیزه کردن کلیه فرایندهای انتخابات طبق قوانین و آیین‌نامه‌های موجود، طراحی شده است.

وي افزود: در این سامانه از مجموع 25 فرآیند انتخاباتی، 14 فرایند قبل از روز اخذ رای، 4 فرایند روز اخذ رای، 3 فرایند بعد از روز اخذ رای و 4 فرایند به عنوان فرایندهای پشتیبان، طراحی و تعریف شده است.

رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات آذربایجان شرقی، با اشاره به پیش‌بینی اولیه، تعداد شعبات آذربایجان شرقی را 3127 شعبه عنوان کرد و خاطر نشان کرد: جهت تجهیز این شعبات با احتساب سیستم‌های پشتیبان به 3400  سیستم کامپیوتری و تجهیزات جانبی  نیاز است تا در شعب اخذ رای استان مورد استفاده قرار گیرد. وی در ادامه افزود: آخرین وضعیت پوشش ارتباط مخابراتی در شعب اخذ رای، با همکاری شرکت مخابرات درسطح استان احصاء و اقدام لازم به منظور رفع مشکلات مخابراتی انجام شده است.

رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات آذربایجان شرقی، افزود: در دوره گذشته انتخابات مجلس شورای اسلامی، شهرستان شبستر به عنوان پایلوت، انتخابات تمام الکترونیکی را به صورت موفق برگزار کرد که تجربه ارزنده ای است

 سربخشیان با تاکید بر اینکه هم اکنون 21 فرمانداری استان آذربایجان شرقی در حال اتصال به شبکه فیبرنوری است، افزود: با ایجاد این بستر، سرعت تبادل اطلاعات بین استانداری و فرمانداری‌ها افزایش چشمگیری خواهد داشت که می‌تواند در برگزاری انتخابات موثر واقع شود.
 

استاندار آذربایجان شرقی در بازدید از روند ثبت‌نام داوطلبان مجلس خبرگان رهبری:

برای برگزاری انتخابات آمادگی کامل داریم/ هدف، حضور حداکثری مردم است
دکتر اسماعیل جبارزاده
 
استاندار آذربایجان شرقی از آمادگی کامل ستادهای انتخابات شهرستان‌های استان برای ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: هیچ مشکلی در روند برگزاری انتخابات وجود ندارد.

دکتر اسماعیل جبارزاده صبح امروز (پنج‌شنبه) در نخستین ساعات ثبت‌نام از داوطلبان نمایندگی پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در فرمانداری تبریز در جمع خبرنگاران، با اشاره به آغاز روند اجرایی انتخابات، گفت: خوشبختانه هیات‌های اجرایی و نظارت انتخابات در تمام شهرستان‌های استان در فضایی صمیمی و توام با وحدت و همدلی تشکیل شده و آمادگی کامل برای اجرای مراحل مختلف انتخابات وجود دارد.

وی با بیان این که ثبت‌نام از داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری از امروز به مدت یک هفته در فرمانداری تبریز انجام می‌شود، افزود: از روز شنبه 28 آذر نیز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در تمام فرمانداری‌های استان آغاز خواهد شد.

دکتر جبارزاده خاطرنشان کرد: روند اجرایی انتخابات هفتم اسفند در فضایی صمیمی و برادرانه آغاز شده و امیدواریم همین روند تا پایان انتخابات ادامه داشته باشد و شاهد برگزاری انتخاباتی پرشور و بانشاط باشیم.

افراد موثر به صحنه بیایند/ شرکت در انتخابات، حمایت از نظام است

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر این که هدف ما حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای است، افزود: ساز و کار لازم برای برگزاری انتخابات فراهم شده و در کنار این باید مقدمات حضور حداکثری مردم نیز آماده شود.

وی از همه افراد موثر دعوت کرد با ثبت‌نام در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی بر شور و نشاط انتخاباتی بیفزایند.

دکتر جبارزاده همچنین گفت: مصمم هستیم انتخاباتی بر اساس قانون برگزار کنیم و مردم مطئن باشند که انتخابات سالم برگزار خواهد شد.

استاندار آذربایجان شرقی در خصوص تاثیر حضور حداکثری مردم در انتخابات، گفت: تمام انتخابات‌ها در مقطع زمانی خاصی اتفاق افتاده و انتخابات امسال نیز با مرحله جدیدی از تحولات پرونده هسته‌ای مصادف شده است.

وی با اشاره به این که دنیا انتخابات ایران را رصد می‌کند، افزود: میزان مشارکت مردم در این انتخابات به منزله میزان حمایت آنها از نظام تلقی می‌شود و هر کسی که در پای صندوق رای حاضر می‌شود سربازی در برابر خواسته‌های استکبار جهانی است.

دکتر جبارزاده افزود: تمام کسانی که قانونا حق رای دارند از این حق خود برای تعیین سرنوشت کشور استفاده کرده و ضمنا مهر تاییدی بر نظام اسلامی در برابر زیاده‌خواهان بزنند.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه اهمیت بسیار بالای هر دو مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی را خاطرنشان کرد و با اشاره به شرایط جدید کشور گفت: قطعا در شرایط جدید، فضای کار ارزشمندی برای مجلس شورای اسلامی گشوده خواهد شد و هرچه نمایندگان مجلس آشنا به مسایل روز و دارای تفکر توسعه‌گر باشند بیشتر خواهند توانست در تحقق اهداف توسعه کشور دولت را همراهی کنند.

 

ائمه جمعه نامزد خبرگان ۲ هفته مانده به انتخابات اقامه نماز نخواهند کرد

عباسعلی اسدی

به گزارش تبریز بیدار، عباسعلی اسدی امشب در جلسه مشترک فرمانداران و هیئت نظارت بر انتخابات آذربایجان‌شرقی بر ضرورت همراهی تمام بخش‌های اجرایی در برگزاری انتخابات پرشور تاکید کرد.

 

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در جمهوری اسلامی سالم‌ترین انتخابات برگزار می‌شود، افزود: در زمینه کمی و کیفی بهترین انتخابات‌ها را طی سه دهه گذشته برگزار کرده‌ایم و در دوره فعلی انتخابات نیز مسئولان برگزاری انتخابات با همدلی و با آگاهی دشمنان را مایوس خواهند کرد و اقتدار نظام اسلامی را در برگزاری انتخاباتی پرشور و گسترده و سالم نشان خواهند داد.

 

وی امانتداری در انتخابات را امری مهم و بر عهده مسئولان نظارتی و اجرایی دانست و خاطرنشان کرد: به عنوان امانتدار مردم و رایی که مردم در صندوق‌ها می‌اندازند باید امانت‌ها را سالم به منزل مقصود برسانیم و به موقع و سالم امانت را حفظ کنیم.

 

اسدی بر قانونگرایی در برگزاری انتخابات تاکید کرد و افزود: هر جا که به قانون عمل کرده‌ایم موفق بوده‌ایم و اگر قانون نیز ایرادی داشته باشد یا ضعفی مشاهده کنیم نباید خودسرانه عمل کنیم و عدم عمل به قانون موجب خودسری و هرج و مرج می‌شود.

 

وی بیان کرد: در جلسات هیئت‌های اجرایی آسیب‌شناسی دوره‌های قبلی انجام شده و ایرادات و ضعف‌ها شناسایی و برطرف شود تا اشکالات و ضعف‌ها به حداقل برسد و این امر زمانی محقق می‌شود که آسیب‌شناسی‌ها به صورت صادقانه صورت گیرد.

 

پرهیز از اظهارنظرهای غیرکارشناسی در مورد انتخابات

 

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات آذربایجان‌شرقی خواستار پرهیز از اظهارنظرهای غیرکارشناسی در مورد انتخابات شد و گفت: استفاده از افراد نشان‌دار و شناخته شده در طرفداری از کاندیدای خاص در روند رای‌گیری نباید صورت گیرد تا این امر موجب خدشه‌دار شدن اعتماد مردمی نشود.

 

وی عنوان کرد: در مورد آموزش‌های عوامل اجرایی دقت نظر کافی باید صورت گیرد و آموزش‌های لازم از هم‌اکنون آغاز شود و البته ناظران هیئت نظارت استان دارای سابقه‌های طولانی در نظارت بر انتخابات استان هستند و آموزش‌های مستمر نیز صورت می‌گیرد.

 

استفاده حداقلی از صندوق‌های سیار در برگزاری انتخابات

 

اسدی بر استفاده حداقلی از صندوق‌های سیار در برگزاری انتخابات تاکید کرد و گفت: با توجه به گسترده شدن شهرها افزایش تعداد صندوق‌ها اجتناب‌ناپذیر است و در این میان سعی می‌کنیم تا کمتر از صندوق‌های سیار استفاده کنیم.

وی بیان کرد: کسانی که کاندیدای مجلس خبرگان رهبری می‌شوند و از ائمه جمعه نیز هستند در دو هفته مانده به انتخابات اقامه نماز جمعه نخواهند کرد.


اعضای هیأت اجرایی انتخابات شهرستان تبریز انتخاب شدند / کسی که انتخاب شده وابستگی حزبی خود را باید کنار بگذارد

 رحیم شهرتی فر فرماندار تبریز

به گزارش تبریز بیدار، صبح امروز جلسه ستاد انتخابات شهرستان تبریز برای انتخاب معتمدین هیأت اجرایی انتخابات مجلس خبرگان رهبری برگزار شد.

 

در همین زمینه خبرنگار تبریزبیدار در گفتگو با  رحیم شهرتی فر فرماندار تبریز نحوه انتخاب  اعضای این ستاد را جویا شد.

 

شهرتی فر با اشاره به روند اجرای انتخاب این افراد افزود: اعضای هیأت اجرایی انتخابات در شهرستان در یک لیست پیشنهادی از معتمدین شهر از سوی فرمانداری به دفتر نظارت بر انتخابات استان ارائه می شود که از این لیست ۳۰ نفره، ۱۵ نفر برای رای گیری در جلسه ستاد انتخابات شهرستان احراز صلاحیت می شوند . 

 

وی اضافه کرد: به دلیل  اینکه دو انتخابات، یعنی پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد، هیئت اجرایی انتخاب شده در این جلسه به عنوان اعضای هیئت اجرایی انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز فعالیت کنند.

 

فرماندار تبریز ادامه داد: در جلسه امروز ، از  اعضای حاضر  رای گیری به عمل آمد که بر این اساس آقایان: 

 

۱- محمدرضا پورمحمدی با ۲۰ رای

۲- رضا عبادی با ۱۹ رای

۳- احمد ظهیر نیا با ۱۸ رای

۴- ولی الله دینی با ۱۵ رای

۵- جمال الدین نیکنامی با ۱۴ رای

۶- محسن ارشدزاده با ۱۲ رای

۷- حبیب زمانی با ۱۲ رای

۸- سعید جلالی با ۱۱ رای

 به عنوان اعضای اصلی  هیأت اجرایی انتخابات شهرستان انتخاب شدند . همچنین آقایان 

۱- پورفیض با ۱۰ رای 

۲- عبدالرحمان ارشدی با ۹ رای

۳- خیرالله تیموری با ۸ رای

۴- زرین راد به با ۶ رای

۵- جابر ابوالفتح زاده با ۶ رای

 به عنوان اعضای علل البدل انتخاب شدند.

 

شهرتی فر در پایان اظهار داشت: افراد فوق از بین معتمدین شهر انتخاب شده اند و اگر وابستگی حزبی با جناحی داشته باشند باید برای انجام این ماموریت جدید وابستگی های حزبی خود را کنار بگذارند.

 


رییس ستاد انتخابات استان آذربایجان شرقی:
مجریان و ناظران انتخابات نسبت به خطوط قرمز حساس هستند
رییس ستاد انتخابات استان آذربایجان شرقی تاکید کرد: مجریان و ناظران انتخابات نسبت به خطوط قرمز حساس هستند و در صورتی که کاندیداها خطوط قرمز را رعایت نکنند با آنها برخورد خواهد شد.


دکتر سعید شبستری در جلسه مشترک اعضای ستاد انتخابات، فرمانداران و بخشداران با اعضای هیات نظارت بر انتخابات استان، انتخابات را نشان‌دهنده جمهوریت نظام و ایمنی‌بخش انقلاب ذکر کرد و گفت: خود را موظف می‌دانیم که برای حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای تبلیغ کنیم.

وی با بیان این که قانون، فصل‌الخطاب است، افزود: تمام مجریان انتخابات وظیفه دارند بدون هیچ گونه شائبه و برداشت‌های غلط از قانون ماموریت خود را به نحو احسن انجام دهند.

شبستری از همدلی و هماهنگی بین فرمانداران و بخشداران و هیات‌های نظارت شهرستان‌ها خبر داد و گفت: ان‌شاءالله این همکاری‌ها تا پایان انتخابات تداوم داشته باشد.

وی با اشاره به احتمال طرح برخی از موضوعات و خدشه وارد کردن به خطوط قرمز در آستانه انتخابات، گفت: همه کاندیداها موظف به رعایت خطوط قرمز هستند و در غیر این صورت هیات‌های اجرایی و نظارت با آنها برخورد قانونی خواهند کرد.

امانت‌داری در انتخابات وظیفه مهم مسوولان نظارتی و اجرایی است

رییس هیات نظارت بر انتخابات آذربایجان شرقی هم در این نشست با بیان این که در جمهوری اسلامی سالم‌ترین انتخابات برگزار می‌شود، افزود: در زمینه کمی و کیفی بهترین انتخابات‌ها را طی سه دهه گذشته برگزار کرده‌ایم و در دوره فعلی انتخابات نیز مسوولان برگزاری انتخابات با همدلی و آگاهی دشمنان را مایوس خواهند کرد.

عباسعلی اسدی، امانت‌داری در انتخابات را امری مهم و بر عهده مسوولان نظارتی و اجرایی دانست و خاطرنشان کرد: به عنوان امانتدار مردم و رایی که مردم در صندوق‌ها می‌اندازند باید امانت‌ها را سالم به منزل مقصود برسانیم و به موقع و سالم امانت را حفظ کنیم.

وی بر قانون‌گرایی در برگزاری انتخابات تاکید کرد و افزود: هر جا که به قانون عمل کرده‌ایم موفق بوده‌ایم و اگر قانون نیز ایرادی داشته باشد یا ضعفی مشاهده کنیم نباید خودسرانه عمل کنیم.

اسدی بیان کرد: در جلسات هیات‌های اجرایی آسیب‌شناسی دوره‌های قبلی انجام شده و ایرادات و ضعف‌ها شناسایی و برطرف شود تا اشکالات و ضعف‌ها به حداقل برسد و این امر زمانی محقق می‌شود که آسیب‌شناسی‌ها به صورت صادقانه صورت گیرد.

رییس هیات نظارت بر انتخابات آذربایجان شرقی خواستار پرهیز از اظهارنظرهای غیرکارشناسی در مورد انتخابات شد و گفت: استفاده از افراد نشان‌دار و شناخته شده در طرفداری از کاندیدای خاص در روند رای‌گیری نباید صورت گیرد تا این امر موجب خدشه‌دار شدن اعتماد مردمی نشود.


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 3
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 4,724,561

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

34.204.172.188 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل