چهارشنبه 23 خرداد 1403

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


چند گزارش از فرمانداری شهرستان ورزقـان

 
فرمانداری شهرستان ورزقان
 
* گزارش جلسه شوراي هماهنگي مديريت بحران شهرستان ورزقـان
 
* دیدار فرماندار محترم شهرستان با خانواده معزز شهدا از روستاهاي وردين و خيرالدين چايكندي
 
* تجلیل فرمانداري شهرستان ورزقـان از 38 نفر از آزاده هاي شهرستان ورزقـان و اهر در 8سال دفاع مقدس
 
* برگزاری مراسم كوهروي استاني در روستاي تاريخي، توريستي و گردشگري گل آخور خاروانا به همت امور بانوان فرمانداري
 
*  گزارش جلسه شورای اداری شهرستان ورزقـان
 
مشروح کامل گزارشات را در ادامه مطلب مطالعه نمایید ...

 

* گزارش جلسه شوراي هماهنگي مديريت بحران شهرستان ورزقـان
 
فرمانداری ورزقان
 
به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ورزقان؛ علي وفادار در جلسه شوراي هماهنگي مديريت بحران شهرستان گفت: با توجه به اينكه اكثرا شهرستان ورزقان را با طبيعت و محيط آب و هواي خوش و بكر و فضاي سرسبز و جنگلهاي زيباي آن در همه جاي ايران عزيز اسلامي مي شناسند وجود برخي ناملايمت ها و نامهرباني ها از سوي عوامل انساني با نعمت خدادادي و از بين بردن خيل عظيم منابع طبيعي بر اساس بي دقتي و كم توجهي موجب رنج اهالي و براي علاقمندان و حافظان منابع طبيعي درد آور خواهد بود.

وفدار ادامه داد: اكثر آتش سوزي هاي اخير در مراتع شهرستان، كه در اطراف جنگلهاي ارسباران و در نزديكي جنگل هاي حفاظت شده ديزمار اتفاق افتاده است بر اساس اعلام نظر كارشناسي اداره كل منابع طبيعي استان ناشي از سهل انگاري عوامل انساني و بي توجهي در خاموش كردن آتشي بوده است كه خودشان ايجاد كرده اند.

فرماندار ورزقان با اعلام اينكه در آتش سوزي هاي اخير 150 هكتار از مراتع شهرستان طعمه حريق شده است افزود: بر اساس تلاش و ايثار شبانه روزي عوامل مديريت بحران شهرستان وعوامل يگان حفاظت منابع طبيعي و محيط زيست شهرستان و استان، عوامل نيروي انتظامي و سپاه و نيروها و كمك هاي اهالي روستاهاي مجاور محل آتش سوزي آتش افروخته شده با توجه به كمي امكانات مهار شد ولي خسارات تحميلي به منابع طبيعي غير قابل جبران است.

وفادار افزود: بايد آموزش هاي لازم و همگاني در جهت خودداري از هرگونه اعمالي كه موجب ايجاد خسارت به منابع طبيعي و نحوه مقابله با آن در صورت بروز چنين حوادثي از سوي ادارات ذيربط ارائه شود تا انشاا... در آينده شاهد چنين مواردي نباشيم.

وي ادامه داد: با توجه به اينكه شهرستان ورزقان در مجاورت جنگل هاي ارسباران و جنگل هاي حفاظت شده ديزمار و داراي خيل عظيم مراتع مي باشد و راههاي دسترسي به آن در صورت بروز هرگونه آتش سوزي، صعب العبور و پر پيچ و خم و كوههايي با شيب تند مي باشد نياز به يك دستگاه بالگرد، جهت هلي برن افراد در آن مناطق براي منطقه ارسباران ضروري مي باشد.

در پايان اين مراسم از سوي فرماندار ورزقان از عوامل ستاد هماهنگي مديريت بحران شهرستان و عوامل يگان حفاظت منابع طبيعي و محيط زيست تقدير بعمل آمده از زحمات و ايثار آنان قدرداني شد.
 
 

 

* دیدار فرماندار محترم شهرستان با خانواده معزز شهدا از روستاهاي وردين و خيرالدين چايكندي

روستاي وردين و خيرالدين چايكندي

فرماندار ورزقان به منظور رسيدگي به مشكلات خانواده های معزز شهدا طبق برنامه ديدار هفتگي خود و بمناسبت آغاز هفته دولت، با دو خانواده معزز شهيد از روستاهاي وردين و خيرالدين چايكندي به همراه رئيس اداره بنياد شهيد و امور ايثارگران ديدار كرد.


به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ورزقان علي وفادار در اين ديدارها گفت: بر خود وظيفه مي دانيم هم به جهت شخصيت حقيقي و هم شخصيت حقوقي به عنوان نماينده دولت در شهرستان، به ديدار خانواده شهدا رفته و به مشكلات احتمالي آنها رسيدگي كنيم.

فرماندار ورزقان اظهار كرد: خانواده هاي شهداء به جهت مقبوليت و احترامي كه در روستاها دارند مي‌توانند در جهت اجراي برنامه هاي دولت مانند هدفمندي يارانه ها يا اجراي طرح هادي و مشكلات مربوط به آن مانند عقب كشي ديوارها و يا تغير كاربري و ساير موارد، كمك حال دولت باشند.

وي گفت: در تمام مدت زماني كه در خدمت مردم شجاع و مومن شهرستان هستيم و به ديدار خانواده هاي محترم شهدا رفته ايم يا آنان با ابراز لطف نزد ما آمده اند بحث اصلي كه از سوي آنان اعلام شده است رسيدگي به مشكلاتي است كه به نفع وفايده جمعي دارد و در راستاي منافع عمومي شهرستان يا روستاها بود و درخواست شخصي قابل توجهي از ما نداشته اند.

احمد ابراهيمي رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران اهر ، ورزقان با تشكر از صبر و ايثار خانواده بزرگ شهدا‌ گفت : عمده ترين مشكل كه در سطح خانواده شهدا وجود دارد بحث اشتغال فرزندان اين عزيزان مي‌باشد كه انشاء الله در فرصت زمان كوتاه اين مشكل نيز حل خواهد شد.
 

 

* تجلیل فرمانداري شهرستان ورزقـان از 38 نفر از آزاده هاي شهرستان ورزقان و اهر در 8سال دفاع مقدس

به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به ايران اسلامي، فرمانداري شهرستان ورزقان از 38 نفر از آزاده هاي شهرستان ورزقان و اهر در 8 سال دفاع مقدس تجليل بعمل آورده و از ايثار و فداكاري هاي آنان قدرداني كرد.


به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ورزقان؛ علي وفادار در اين مراسم كه با حضور مسئولين شهرستان در مجتمع مس سونگون برگزار شد انقلاب اسلامي را مديون خون شهيدان والامقام و صبر و استقامت آزادگان عزيز دانست.

فرماندار ورزقان گفت: موفقيت هاي نظام اسلامي و رسيدن به قله هاي عزت امروزي، در اول انقلاب و اوايل جنگ بر بعضي از افراد در داخل كشور و و خارج كشور قابل درك و فهم نبود و عده اي درابتداي جنگ با شايعه پراكني و ايجاد اختلاف و تنش و اينكه انقلاب تازه مردم غيور ايران اسلامي دوام چنداني در جنگ نخواهد آورد سعي كردند كه ايثارگران را از هدف والاي خود كه همانا حفظ نظام بود بازدارند ولي مردان خدا تصميم خود را گرفته بود و تا آخرين قطره خون و رنج اسارت به فكر عقب نشيني و پا پس كشي نيفتادند.

وي خواسته آزاده هاي عزيز را خواسته شهدا توصيف كرده و بر پيروي از ولايت فقيه و حفظ نظام اسلامي و دستگيري از مردم و خدمت صادقانه به‌آنها را مورد تاكيد قرار داد.

وفادار اظهار كرد: نفس كشيدن در كنار شما عزيزان آزاده كه فارغ از هر گونه فكر دنيوي و مادي و دوري از خانواده ومشكلات زندگي براي عزت ايران اسلامي و حفظ ارزش هاي اسلامي و تقويت باورهاي ديني پا به ميدان مبارزه كذاشته و در نهايت بر اثر تقدير الهي به اسارت در آمديد و انواع سختي ها و رنج ها و آزار و اذيت ها و ناسزاها را تحمل كرديد، مايه افتخار و مباهات است.

احمد ابراهيمي رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران اهر، ورزقان در رابطه با اين ديدار گفت: آزادگان سفيران انقلاب اسلامي هستند و با استقامت و پايداري خود توانستند پيام نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران كه همان پيام شهداي گرانقدر بود، را به گوش جهانيان برسانند.

در پايان اين مراسم به سخنان تعدادي از آزادگان و ايثارگران به نمايندگي از جمع از طرف گوش فرا داده شد و دستورات لازم از سوي فرماندار و مسئولان شهرستان ورزقان داده شد.

 برنامه آخر اين همايش، بازديد آزادگان به همراه خانواده خويش از سايت مجتمع صنعتي، معدني موليبدن مس سونگون بود.
 


* برگزاری مراسم كوهروي استاني در روستاي تاريخي، توريستي و گردشگري گل آخور خاروانا به همت امور بانوان فرمانداري

به مناسبت دهه پر فضيلت كرامت مراسم كوهروي استاني با حضور بيش از 400 نفر از بانواني از 7 شهرستان اهر، هريس، جلفا و ميانه، مراغه ، عجب شير و ورزقان در روستاي تاريخي، توريستي و گردشگري گل آخور خاروانا به همت امور بانوان فرمانداري برگزار شد.


به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ورزقان، علي وفادار فرماندار ورزقان در این مراسم ورزش را عامل اصلي تندرستي و شادابي و بهروزي انسان دانست و افزود: لزوم انجام ورزش جهت حفظ سلامتي و بهبودي بارها مورد تاكيد دانشمندان حوزه سلامت و كارشناسان ورزشي قرار گرفته كه نشان از حساسيت اين امر دارد تا جايي كه دعوت به ورزش يكي از موارد امر به معروف دانسته شده است.

فرماندار ورزقان با اشاره به نقش اساسي زنان در جامعه گفت: در اوايل انقلاب و جنگ تحميلي زنان جامعه و خواهران ما با الگو قرار دادن حضرت فاطمه زهرا (س) در جبهه ها وپشت جبهه ها دوشادوش مردان و برادران خود به مقابله و جنگ و دفاع از كيان ايران اسلامي پرداختند و لحظه اي از نيت خود كه حفظ مرز و خاك و عزت ايراني از گزند دشمنان خارجي و نا محرمان انقلاب بود ترديد و درنگ نكردند.

وفادار با اعلام اينكه زنان رهبران اوليه هدايت فكري، اعتقادي و عاطفي جامعه هستند افزود: جامعه پويا جامعه اي است كه در آن مردان و زنان همراه و همدل با هم به فكر ايفاي اهداف و وظايف اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي خود باشند و اگر زنان در اين وادي از ايفاي نقش اجتماعي و فرهنگي خود محروم يا دلسرد شوداز رشد اجتماعي او كاسته خواهد شد و جامعه اي كه زنان آن از رشد رشد فكري و اجتماعي محروم باشد چاره اي جز زوال نخواهد داشت.

وي افزود: زنان امروزه در جامعه ما صاحب فكر و انديشه در مديريت سازمانها و نهادها هستند و نقش اساسي در توسعه و عمران و آباداني كشور دارند كه مقايسه آن با قبل از پيروزي انقلاب، عيار ارزش دهي و نگرش اسلام و انقلاب را به زنان نشان مي دهد و اين امر زماني مطلوب و پر رنگ مي شود كه ما شاهد حضور پر رنگ زنان در مراكز علمي ، تحقيقاتي و صنايع دستي ، مراكز اجتماعي و سازمانهاي مردم نهاد و حامي منابع طبيعي و محيط زيست هستيم.

روستای گل آخور(گول اخیر) از توابع بخش خاروانای شهرستان ورزقان می باشد و در ۷۰ کیلومتری شهر ورزقان واقع شده است. در اطراف این روستا چشمه ها و آبشار طبیعی و غار های زیر زمینی وجود دارند که مشهورترین آن ها یک آبشار زیبا و دل انگیز با ارتفاع ۱۲ متر در قسمت شرقی روستا است که آب آن به رودخانه ارزیل می ریزد.

آب بسیار خنک این آبشار، از کوه‌های شمالی و مرتفع این روستا سرچشمه گرفته و پس از عبور از داخل روستا در آخر به یک آبشار زیبا تبدیل می شود.


 

*  گزارش جلسه شورای اداری شهرستان ورزقان

جلسه شورای اداری شهرستان ورزقان

به گزارش آوای ورزقان، علی وفادار در جلسه شورای اداری شهرستان ورزقان از بهره برداری خطوط انتقال گاز و کلنگ زنی برای آغاز عملیات اجرایی گازرسانی در ۳۵ روستای شهرستان ورزقان خبر داد.

فرماندار ورزقان با انتقاد از کمبود سازمان‌های مردم نهاد در شهرستان ورزقان از ادارات خواست شرایطی را فراهم آورند تا با با شکل گیری این سازمان‌ها در شهرستان مردم به خوبی از خدمات بهره‌امند شوند.

امام جمعه ورزقان نیز در این جلسه با تاکید بر لزوم تکریم ارباب رجوع، شهیدان رجایی و باهنر و اندیشه‌هایشان را الگوی مناسب برای دولت مردان و تمامی کارمندان دانست.

وی تجمل گرایی را آفت حکومت اسلامی برشمرد و افزود: هدف حکومت اسلامی خدمت به مردم است و خدمت به مردم در سایه عدالت اجتماعی و ساده زیستی محقق می‌شود.

مسعود مهدوی از عدم حضور برخی مسئولین ادارات در همایش روز فرهنگی شهرستان که به مناسبت سالروز تولد علامه جعفری برگزار شده بود انتقاد کرد و اظهار داشت: هماهنگی، تعامل در کلیه همایش‌ها از عناصر موفقیت یک همایش است.


کلید واژه ها :
مديريت بحران شهرستان ورزقان , جلسه شوراي هماهنگي ورزقان , روابط عمومي فرمانداري شهرستان ورزقان , فرمانداري شهرستان ورزقان , فرمانداري ورزقان , علي وفادار , جنگلهاي ارسباران , جنگل هاي حفاظت شده ديزمار , فرماندار ورزقان , روستاي وردين , وردين ورزقان , روستای خيرالدين چايكندي , خيرالدين چايكندي ورزقان , چايكندي ورزقان , احمد ابراهيمي , بنياد شهيد و امور ايثارگران , مجتمع صنعتي، معدني موليبدن , مراسم كوهروي استاني , گل آخور خاروانا , روستای گل آخور ورزقان ,
ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 6
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,344,436

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.236.83.154 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل