جمعه 11 اسفند 1402

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


نخستین همایش غذای سالم و استرس روانی دوران امتحان

ویژه دانش آموزان محترم مدارس نمونه دولتی سردار ملی و هنرستان اکبریه

نخستین همایش غذای سالم و استرس روانی دوران امتحان

نخستین همایش غذای سالم و استرس روانی دوران امتحان ویژه دانش آموزان مدارس حوزه استحفاظی شهرداری منطقه10،  با  شعار  روز جهانی سلامت، " ایمنی غذا از مزرعه تا سفره "، در خانه سلامت ارم برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10، همایش غذای سالم و استرس روانی دوران امتحان در نخستین روز از هفته سلامت با حضور حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا حمیدی، معاون محترم فرهنگی اجتماعی، دکتر رئیسی، معاون محترم هماهنگی امور مناطق، مهندس خیری، مدیر محترم امور اجتماعی، آقای لطفی، مدیر سلامت شهروندی مرکز سلامت شهرداری تبریز، مهندس اصغری، ریاست محترم اداره آموزش و پرورش ناحیه 5 تبریز، مهندس خوشنواز، شهردار محترم، آقای شاکری، مدیر محترم فرهنگی اجتماعی، آقای صادقی، مدیر محترم روابط عمومی، خانم ستاری، مدیرمحترم خانه سلامت ارم شهرداری منطقه 10 و مدیریت و دانش آموزان محترم مدارس نمونه دولتی سردار ملی و هنرستان اکبریه برگزار شد.

در ابتدای این همایش مهندس خوشنواز، شهردار محترم منطقه، ضمن گرامیداشت هفته سلامت و خوشامدگویی به میهمانان با اشاره به محل برگزاری همایش گفت: در راستای ارتقای سلامت شهروندان و  سطح بهداشتی منطقه، خانه سلامت ارم در تیر ماه سال گذشته و با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال جهت رفاه اهالی محترم شهرک ارم و با زیربنایی به مساحت 500 متر مربع در دو طبقه احداث گردید که لوکس ترین خانه سلامت در میان خانه های سلامت شهر تبریز می باشد. ایشان همچنین به مجموعه فرهنگی، ورزشی چند منظوره شهربانو در نزدیکی این مرکز اشاره کردند و افزودند: مجموعه شهربانو نیز با هدف غنی سازی اوقات فراغت بانوان و ارتقای سطح سلامت و فرهنگ خانواده ها در سال 93 افتتاح گردید.

متن کامل به همراه تصاویر در ادامه مطلب ...

 

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا حمیدی، معاون محترم فرهنگی اجتماعی شهرداری کلانشهر تبریز  و دکتر رئیسی، معاون محترم هماهنگی امور مناطق، از دیگر سخنرانان این همایش بودند که ضمن گرامیداشت هفته سلامت و تقدیر و تشکر از مهندس خوشنواز، شهردار منطقه 10 و  مدیریت روابط عمومی و فرهنگی اجتماعی منطقه به  نقش برجسته و پیشرو مجموعه شهرداری منطقه 10 در امور فرهنگی اشاره کردند و خاطر نشان نمودند اقدامات انجام یافته در مجموعه شهرداری منطقه 10 در حوزه فرهنگ و اجتماع کم نظیر بوده و در صددیم این اقدامات را بعنوان الگو برای سایر مناطق و سازمانها معرفی نماییم.

در ادامه این همایش، کارشناس محترم روانشناسی مرکز سلامت شهرداری کلانشهر تبریز نیز ضمن گرامیداشت هفته سلامت، به تعریف استرس یا فشار روانی پرداخت و  گفت: استرس به خودی خود نه مثبت است نه منفی و در حقیقت پاسخ طبیعی بدن در بحث ها، جدل ها، تهدیدها و تحریك ها است و افزود استرس و فشار روانی در زمان امتحان مسئله ای است كه مربوط به سن خاصی نیست. در هر دوره ای از زندگی گذراندن امتحان می تواند موجب بروز استرس شود.افزایش مراجعه دانش آموزان و دانشجویان به درمانگاه در دوران امتحانات پایان ترم مبین شیوع این مسئله در بین آنها است .

این روانشناس در ادامه افزود: فشار و استرس در طول امتحانات، گاهی مغز را دچار اختلال و بحران می کند . عدم توانایی در تمرکز، درک و جذب اطلاعات و یادگیری مطالب را دشوار می کند. برای آن که بتوانید ذهنی کارآمد داشته باشید ، داشتن دو قابلیت حائز اهمیت است :

1 . بتوانید اطلاعات را به راحتی به ذهن بسپارید .

2. بتوانید اطلاعات را به مدت زیاد در حافظه نگه دارید.

کارشناس تغذیه مرکز سلامت شهرداری تبریز نیز در ادامه به ویژگی های غذای سالم اشاره کرد و افزود: شیر و لبنیات باید در وعده صبحانه باشد. ضمن اینکه غلات نیز یکی از مواد غذایی مورد نیاز در صبحانه است . ایشان همچنین بر اهمیت میان وعده ها اشاره کردند و افزودند میوه هایی همچون سیب از بهترین میان وعده ها برای دانش اموزان به شمار می روند. ایشان تنوع در مواد غذایی را بسیار مهم خواندند و افزودند: در سفره سنتی ایرانی ها غذاهای خیلی خوبی وجود دارد و از نان و پنیر و گردو به عنوان بهترین صبحانه یاد کردند که همه نیازهای بدن را تامین می کند .

این کارشناس تغذیه در ادامه به مضرات اسنک ها و خوراکی های ناسالم اشاره کرد و خطاب به دانش آموزان حاضر در همایش، گفت: خوردن چیپس و پفک در کودکی، باعث می شود که در بزرگسالی دچار فشارخون و بیماری های قلبی و عروقی شوید .

به گزارش روابط عمومی منطقه، همایش غذای سالم و استرس دوران امتحان نخستین برنامه از سری برنامه های تدارک دیده شده در هفته سلامت امسال می باشد و ویژه برنامه های دیگر هفته سلامت به شرح ذیل به اجرا در خواهند آمد:

دیدار شهردار، معاونین و مدیران محترم منطقه از کودکان سرطانی

کارگاه آموزشی مدیرت استرس و ایمنی کار

روابط عمومی شهرداری منطقه 10

 

 


 تصاویر:

 

10 
11 
12 
13 
14 
15 
16 
17 

 


کلید واژه ها :
استرس روانی , استرس امتحان , هنرستان اکبریه , هنرستان دخترانه اکبریه , هنرستان اکبریه ارم , هنرستان اکبریه تبریز , هنرستان دخترانه اکبریه شهرک ارم تبریز , شهرداری منطقه10 تبریز , خانه سلامت ارم , اکبریه تبریز , هنرستان اکبريه شهرک ارم , خانه سلامت شهرک ارم , نمونه دولتی سردار ملی , مهندس باقر خوشنواز , شهرداری منطقه 10 , حجت الاسلام و المسلمین حمیدی , هنرستان کارودانش دکتر اکبریه ارم , هنرستان دخترانه کار و دانش دکتر اکبریه , هنرستان دخترانه دکتر اکبریه , هنرستان فنی و حرفه ای دکتر اکبریه ,
ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 20
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,035,299

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

35.175.201.191 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل