پنجشنبه 03 اسفند 1402

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورزقان

شواری فرهنگی عمومی شهرستان ورزقان

به گزارش آوای ورزقان، در ابتدای این جلسه، صادقی  سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورا، ضمن تبریک ماه رجب و ولادت امام محمد باقر (ع) و گرامیداشت مناسبت های پیشرو از جمله اول اردیبهشت روز بزرگداشت سعدی سخنان خویش را با متن مقدمه گلستان سعدی شروع کرد و در ادامه با گرامیداشت سالروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از تلاش های این نهاد مردمی تقدیر کرد، همچنین در این روز شهادت امام علی نقی (ع) را به حاضران تسلیت گفته و روز هوای پاک، روز کارگر و سالروز اعلام انقلاب فرهنگی را هم گرامی شمرد ودستور جلسه راقرائت کرد.

امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ضمن تبریک حلول ماه رجب و با اشاره به فضایل و دعاهای این ماه مبارک و تبریک میلاد امام محمد باقر (ع) با ذکر حدیثی از آن امام، سازگاری با منافق، اظهارمحبت خالصانه به افراد مومن و بهترین برخورد با افراد غیر مسلمان بیانات خود را شروع کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورزقان با اشاره به نامگذاری سال دولت و ملت، همدلی و هم زبانی توسط مقام معظم رهبری، تعامل  و همکاری همه  اقشار جامعه را زیر نظر پرچم اسلامی  و زیر سایه ولایت فقیه خواستار شد و تصریح کرد؛ مسئولین و مردم شهرستان ورزقان هم باید به تبعیت از کشور در مسائل مختلف فرهنگی، سیاسی و اقتصادی همدل و همزبان باشند.

مهدوی در ادامه رسالت شورای فرهنگ عمومی را بسیار مهم توصیف و خاطر نشان کرد؛ اساس شورای فرهنگ عمومی برمبنای فرهنگ و توسعه فرهنگ می باشد و لازمه آن محبت، وحدت، همدلی و ارائه راهکارهای مناسب می باشد. وی ضمن تشریح سیاستهای فرهنگی شهرستان به مشکلات روند بازسازی مساجد باقی مانده از زلزله و دعوت از خیرین جهت بازسازی مساجد تاکید کرد و از اداره اوقاف در جهت بازسازی کند مساجد تخریبی در شهرستان انتقاد کرد و از متولیان بازسازی مسجد جامع ورزقان تشکر کرد.

متن کامل را در ادامه مطلب مطالعه نمایید ...

امام جمعه شهرستان ورزقان در پایان سخنان خود در مورد بحث های شرعی و امنیتی مراسمات و جشن ها و برگزاری دوره ای جلسات شورای فرهنگ عمومی شهرستان در ادارات مختلف توضیحاتی ایراد کرد.

علی وفادار فرماندار و نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورزقان نیز با تیریک ماه مبارک رجب و فضیلت و عظمت این ماه بزرگ در خصوص انسجام افراد در جلسات فرهنگی اظهار خرسندی کرد و گفت؛ مسائل فرهنگی تنها به جشن، مراسم و عزاداری معطوف نمی شود بلکه پیشرفت و توسعه و رشد فرهنگی با عزم ملی و مدیریت جهادی و تمسک از فرمایشات مقام معظم رهبری بسیار مهم است.

وی افزود؛ هر کشوری فرهنگ و آداب و رسومی دارد ولی فرهنگ ایرانی با برخورداری از فرهنگ غنی اسلامی و دفاع از مظلومین جهان، کشور ما را جامعه ای برتر و الگو برای دیگر  جوامع  معرفی می نماید.

وفادار ضمن تشکر از امام جمعه شهرستان در خصوص دغدغه مسائل فرهنگی شهرستان، خواستار همدلی و همکاری تمامی ادارات و مردم در حل مسائل ومشکلات فرهنگی شهرستان شد و از ستاد اقامه نماز جمعه شهرستان، هیئت امنای مسجد جامع و شهرداری تهران تشکر کرد.

وی با بیان اینکه مسجد جامع ورزقان در تیر ماه سالجاری آماده بهره برداری قرار خواهد گرفت از روند تدریجی بازسازی مساجد تخریبی روستاهای شهرستان براثر زلزله اخیر و عدم وجود متولی برای امام زاده های شهرستان انتقاد کرد.

فرماندار شهرستان ورزقان در پایان صحبت های خود ضمن تبریک هفته معلم، آموزش و پرورش را زیر بنای توسعه هر کشور و آثار خیر و برکت  آن را در گرو توجه به آموزش و پرورش قلمداد کرد و خواستار توجه ویژه به تعلیم و تربیت و انجمن اولیاء و مربیان و حمایت از آموزش و پرورش شد.

سپس حجت الاسلام محمدزاده مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ورزقان و امام جمعه موقت توضیحاتی در خصوص برنامه های هفته معلم و هفته عقیدتی  و برگزاری جشن ولادت در سپاه و سطح شهرستان گزارشی به اعضاء حاضر ارائه نمود.

ردیف مصوبات جلسه اقدام کننده مهلت اقدام
۱ پیگیری امور و روند بازسازی مساجد باقی مانده از زلزله اوقاف و امور خیریه در اسرع وقت
۲ برنامه های اعتکاف و برگزاری جلسه با عنوان شئونات فرهنگی تبلیغات اسلامی در اسرع وقت
۳ دعوت از ادارات برای بازدید از مدارس در هفته معلم آموزش و پرورش هفته معلم
۴ ۱۰اردیبهشت مراسم جشن میلاد امام علی (ع)وسخنرانی استاد نظری به مناسبت هفته عقیدتی ناحیه مقاومت بسیج هفته معلم و عقیدتی سیاسی
۵ پیاده روی ، سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه، زنگ سلامت در مدارس و یک روز ویزیت رایگان به مناسبت هفته سلامت شبکه بهداشت و درمان هفته سلامت
۶ نصب و ثبت رسمی سنگ محراب مسجد جامع شهرستان ورزقان میراث فرهنگی در اسرع وقت
۷ تعیین متولی برای امام زاده های شهرستان ورزقان بخصوص آستمال و جوشین اوقاف و امور خیریه در اسرع وقت
۸ نظارت شورای فرهنگ عمومی و ارگانهای مربوطه(ارشاد ، ستاد امر به معروف، فرمانداری، سپاه ، نیروی انتظامی واطلاعات) در برپایی مراسمات  و جشن ها شورای فرهنگ عمومی در طول سال
۹ برنامه ریزی برای افتتاح مسجد جامع در عید فطر با همکاری فرمانداری و شهرداری تهران  و هیئت امنای مسجد فرمانداری در اسرع وقت
۱۰ خون گیری ازاهداءکنندگان خون توسط سازمان انتقال خون به مناسبت هفته سلامت هلال احمر و شبکه بهداشت و فرمانداری در اسرع وقت
۱۱ مصوبات  جلسه ستاد بزرگداشت مطهری توسط ادارات ذیربط بموقع اجرا گردد فرمانداری در هفته معلم
۱۲ برگزاری همایش خیرین در دستور کار جلسه آینده شورا قرار گیرد. شورای فرهنگ عمومی جلسه دوم
۱۳ جلسه بعدی شورای فرهنگ عمومی در محل دانشگاه آزاد اسلامی برگزار گردد. دانشگاه آزاد اردیبهشت ماه

 


کلید واژه ها :
جلسه شورای فرهنگ عمومی , جلسه شورای فرهنگ ورزقان , شهرستان ورزقان , فرهنگ عمومی شهرستان ورزقان , آوای ورزقان , سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد , ولادت امام محمد باقر (ع) , روز بزرگداشت سعدی , سالروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی , رئیس شورای فرهنگ عمومی ورزقان , سال دولت و ملت همدلی و هم زبانی , تعامل و همکاری , امام جمعه شهرستان ورزقان , علی وفادار , فرماندار ورزقان , ستاد اقامه نماز جمعه شهرستان , مسجد جامع ورزقان , فرماندار شهرستان ورزقان , تبریک هفته معلم , سپس حجت الاسلام محمدزاده ,
ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 8
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,011,333

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

35.175.201.191 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل